Skoro pa kraj za XP

poruka: 74
|
čitano: 9.830
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skoro pa kraj za XP".
15 godina
offline
Skoro pa kraj za XP

Downgradati Sedmicu na xp! Svašta!

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
19 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
BlackMoon kaže...

Downgradati Sedmicu na xp! Svašta!

ima svakakvih majstora

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
13 godina
neaktivan
offline
Skoro pa kraj za XP

jel to znaći da će dijeliti lincence :P

 

...kad se gasi support?, jer ja mislim biti na xp-u sve dok najnoviji CreativeSuite radi na njemu, ne kužim šta će mi ta 7, samo mi zauzima resurse (govorim za radnu mašinu)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2010 1:02 (enloz).
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Skoro pa kraj za XP

Ja sam downgradeovao sa viste na XP....jednostavno laptop se gušio pod vistom... Neodlučan

igrorama.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Skoro pa kraj za XP

kako bi u bigu rekli: pozdrav oj časni Starino! bio si s nama 9 godina, vrijeme ti je da ideš u mirovinu ;)

There's no SAVE GAME in real life!!!
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Skoro pa kraj za XP

Nisu mi jasni ti korisnici Windowsa. Kao da će im crkit kompjuter ako stave Windows 7. Izuzetak su oni sa starim mašinama koji ne mogu pokreniti Windows 7, ali ima ih koji kupe super mašinu, dignu Windows 7, stave Windows XP i  nakon godinu dana se tuže na sporinu. Mislim da treba biti glup i držati Windows XP pored Windows 7. Nemam ništa protiv XP-a ali tu kad je tu nešto bolje idem na to. Vrijeme je da više nestane XP. Mac OS ostari nakon tri godine i nema više ništa za njega.

Moj PC  
10 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Skoro pa kraj za XP

Tako je,ako ima bolje treba na to ic...zato sam ja na linuxu

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
tomo100brt kaže...

Nisu mi jasni ti korisnici Windowsa. Kao da će im crkit kompjuter ako stave Windows 7. Izuzetak su oni sa starim mašinama koji ne mogu pokreniti Windows 7, ali ima ih koji kupe super mašinu, dignu Windows 7, stave Windows XP i  nakon godinu dana se tuže na sporinu. Mislim da treba biti glup i držati Windows XP pored Windows 7. Nemam ništa protiv XP-a ali tu kad je tu nešto bolje idem na to. Vrijeme je da više nestane XP. Mac OS ostari nakon tri godine i nema više ništa za njega.

nisu jasni tebi ali meni niste jasni vi svi !!!! imam desetak novih NOVIH programa koji ne rade na win 7 !!!! trebaju mi za posao i bez nih ne mogu raditi. nije nitko zaljubljen u xp,ali ako mi o tome ovisi budućnost koristiti ću xp još godinama !!! ne igraju svi glupe igre-ima nas koji radimo !

Z
15 godina
protjeran
offline
Skoro pa kraj za XP

i ja nevidim razlog za korstit windows 7 (za nekog sa low-med racunalom)

imam low-med racunalo i bez problema moze vrtit win 7,ali nema potrebe za tim 

bezveze ce mi zauzimat mjesta na disku i oduzimat mi radne memorije,a zbog cega Aero?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2010 9:00 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Skoro pa kraj za XP

Istina ja znam dosta firmi koje kod kupnje novih računala traže downgrade na XP, pošto im kako kaže član gore, stariji programi ne rade , a kupnja novih programa posebice računovodstvenih ne dolazi u obzir. 

Možda je rješenje u tome da developeri aplikacija , portaju aplikacije na novi OS, ali opet to nije lak nit brz proces, posebice kada se radi o večim sustavima čije razvijanje traje i do desetak godina, tako dakle XP če sigurno još dugo živjet na uredskim računalima. 

http://www.basketballhoopjam.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
opcom kaže...
tomo100brt kaže...

Nisu mi jasni ti korisnici Windowsa. Kao da će im crkit kompjuter ako stave Windows 7. Izuzetak su oni sa starim mašinama koji ne mogu pokreniti Windows 7, ali ima ih koji kupe super mašinu, dignu Windows 7, stave Windows XP i  nakon godinu dana se tuže na sporinu. Mislim da treba biti glup i držati Windows XP pored Windows 7. Nemam ništa protiv XP-a ali tu kad je tu nešto bolje idem na to. Vrijeme je da više nestane XP. Mac OS ostari nakon tri godine i nema više ništa za njega.

nisu jasni tebi ali meni niste jasni vi svi !!!! imam desetak novih NOVIH programa koji ne rade na win 7 !!!! trebaju mi za posao i bez nih ne mogu raditi. nije nitko zaljubljen u xp,ali ako mi o tome ovisi budućnost koristiti ću xp još godinama !!! ne igraju svi glupe igre-ima nas koji radimo !

Koji su to tocno programi? Cisto informacije radi. Ja nisam imao problema ni sa Vistom ni sa Win7 sa kompatibilnoscu programa, a koristim x64 verziju kod koje bi to trebao biti cak i veci problem. Najveca "zamjerka" mi je duzi boot, XP se digne u roku keks, ovome treba minuta. No ionako ga palim jednom dnevno...

13 godina
neaktivan
offline
Skoro pa kraj za XP

nadam se da ovo nije kraj XP-a,no ako je jako mi je žao.

ima dosta ljudi i u Hrvatskoj koji sa računalima nisu baš na ti, a koji su XP-om mogli solidno rukovati.

perodigitron
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Skoro pa kraj za XP

Kako se ono kaže, laka mu bila digitalna zemlja!

 

XP je doista bio dobar OS, ali i OS je potrošna roba podložna zubu vremena. Osobno sam dugo vremena odgađao prelazak na Sedmicu, budući da sam se opekao sa Vistom, a trebalo je i podosta vremena da izađu svi stabilni driveri i verzije programa za audio produkciju čime se bavim. No sad kad mi sve glatko radi na 64-bitnoj Sedmici, doista ne znam što bi me natjeralo natrag na XP ili Vistu.

 

Po meni, jedini "objektivan" razlog ostanka na XP-u, bar još neko vrijeme,  bio bi preslabo računalo za Sedmicu koje dobro služi svrsi i ima instaliran legalan XP. ;)

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
opcom kaže...
tomo100brt kaže...

Nisu mi jasni ti korisnici Windowsa. Kao da će im crkit kompjuter ako stave Windows 7. Izuzetak su oni sa starim mašinama koji ne mogu pokreniti Windows 7, ali ima ih koji kupe super mašinu, dignu Windows 7, stave Windows XP i  nakon godinu dana se tuže na sporinu. Mislim da treba biti glup i držati Windows XP pored Windows 7. Nemam ništa protiv XP-a ali tu kad je tu nešto bolje idem na to. Vrijeme je da više nestane XP. Mac OS ostari nakon tri godine i nema više ništa za njega.

nisu jasni tebi ali meni niste jasni vi svi !!!! imam desetak novih NOVIH programa koji ne rade na win 7 !!!! trebaju mi za posao i bez nih ne mogu raditi. nije nitko zaljubljen u xp,ali ako mi o tome ovisi budućnost koristiti ću xp još godinama !!! ne igraju svi glupe igre-ima nas koji radimo !

većina programa bi trebala radit na xp. ak ne rade, imaš xp mod.

glupe igre, omg....

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
16 godina
neaktivan
offline
Skoro pa kraj za XP

Koje je to "preslabo računalo"? Mislim, ako sasvim solidno radi na Core Duo 1,66GHz i 2GB rama, onda me stvarno zanima.

Cake or Death?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
opcom kaže...

nisu jasni tebi ali meni niste jasni vi svi !!!! imam desetak novih NOVIH programa koji ne rade na win 7 !!!! trebaju mi za posao i bez nih ne mogu raditi. nije nitko zaljubljen u xp,ali ako mi o tome ovisi budućnost koristiti ću xp još godinama !!! ne igraju svi glupe igre-ima nas koji radimo !

Koji to? Daj primjere jer mislim da si ovo izvukao iz dupeta samo da imaš nazovi-argument.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
13 godina
neaktivan
offline
Skoro pa kraj za XP

Subjektivan razlog; Imam original XP i nemam para za 7?

The ONE and ONLY!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
Danny_HR kaže...
opcom kaže...

nisu jasni tebi ali meni niste jasni vi svi !!!! imam desetak novih NOVIH programa koji ne rade na win 7 !!!! trebaju mi za posao i bez nih ne mogu raditi. nije nitko zaljubljen u xp,ali ako mi o tome ovisi budućnost koristiti ću xp još godinama !!! ne igraju svi glupe igre-ima nas koji radimo !

Koji to? Daj primjere jer mislim da si ovo izvukao iz dupeta samo da imaš nazovi-argument.

da i ja mislim da je tak 

mene na 7 malo zezao ps3 media server,ali i to sam slozio 

tak da nisam imo problema sa programima

16 godina
neaktivan
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
PLASMAorLCD kaže...

Subjektivan razlog; Imam original XP i nemam para za 7?

Ukoliko sve radi dobro i ispunjava potrebe, to je i više no objektivan razlog.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
perodigitron kaže...

nadam se da ovo nije kraj XP-a,no ako je jako mi je žao.

ima dosta ljudi i u Hrvatskoj koji sa računalima nisu baš na ti, a koji su XP-om mogli solidno rukovati.

bez brige,ima podršku do 2014,a to će se i produžiti

15 godina
neaktivan
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
PLASMAorLCD kaže...

Subjektivan razlog; Imam original XP i nemam para za 7?

imao si i "original" mobitel od prije 9 godina pa si ga zamjenio s boljim.

a svi znamo di se može sedmica nabaviti i neće biti problema s njom.

jedini pravi razlog je slab komp. a to je rijetkost jer ja na ovoj kanti vrtim sedmicu.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
13 godina
neaktivan
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
terhardp kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Subjektivan razlog; Imam original XP i nemam para za 7?

Ukoliko sve radi dobro i ispunjava potrebe, to je i više no objektivan razlog.

To je pravi razlog, baš me zanima kolio je legalnih sedmica na ovom forumu :)

13 godina
neaktivan
offline
RE: Skoro pa kraj za XP

Da, jer za danasnji mobitel imam puno vece zahtjeve i on mi ne bi mogao ih pokrit, totalno je zastario.

 

 

A XP? Sve leti na njemu jos uvijek

 

I kako to uopce mozes usporedivat??

 

PS: Nisam prije 9 godina Belji se

The ONE and ONLY!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2010 10:06 (PLASMAorLCD).
16 godina
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
Jedne sigurno :)
I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
PLASMAorLCD kaže...

Da, jer za danasnji mobitel imam puno vece zahtjeve i on mi ne bi mogao ih pokrit, totalno je zastario.

 

 

A XP? Sve leti na njemu jos uvijek

 

I kako to uopce mozes usporedivat??

 

PS: Nisam prije 9 godina Belji se

al ipak je bolje biti na boljem, ne? Osmijeh

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
13 godina
neaktivan
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
KrEsHo1 kaže...
terhardp kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Subjektivan razlog; Imam original XP i nemam para za 7?

Ukoliko sve radi dobro i ispunjava potrebe, to je i više no objektivan razlog.

To je pravi razlog, baš me zanima kolio je legalnih sedmica na ovom forumu :)

evo moja je legalna(barem mislim), dobio sam ju uz računalo

perodigitron
16 godina
neaktivan
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
KrEsHo1 kaže...
terhardp kaže...
PLASMAorLCD kaže...

Subjektivan razlog; Imam original XP i nemam para za 7?

Ukoliko sve radi dobro i ispunjava potrebe, to je i više no objektivan razlog.

To je pravi razlog, baš me zanima kolio je legalnih sedmica na ovom forumu :)

Evo, ja imam legalni Home Premium 64-bit OEM koji sam kupio za oko tri godine staru kantu (doduše, uredno nadograđivanu), mada za istu imam i legalni XP. I definitivno mogu reći da se investicija isplatila. No isto tako, razumijem ako netko ne želi dati novce za Sedmicu, jer mu je XP za ono čime se bavi na računalu dovoljno dobar, pogotovu ako ga ima legalnog. Ako je tako, onda uživajte sve dok Microsoft definitivno ne zavrne slavinu XP-u.

16 godina
online
Skoro pa kraj za XP

Ne kužim zašto odmah ovoliko buke, pa nije nitko rekao da su Win 7 loši.

I meni se čini da bi većini XP bio još itekako dobar da plaćaju licence :)

 

Imam XP x64 i sav softver za posao mi radi odlično, imam stabilan 64-bit OS, tako da uz sve kvalitete Win 7 i dalje ne vidim razlog za potrošit par tisuća Kn (za više makina), posebno ne u sadašnjoj situaciji. Na koncu, posao ne radim u Windowsima nego u softveru kojem je tako svejedno da li se vrti na XP ili Win 7 (oba x64 verzije). Kod XP mi se sviđa što je manji po zauzeću (i diska i resursa) tako da je održavanje lakše (image sistemskih particija).

Naravno, probao sam i Win 7, i odlični su ... ali dok ne budem imao neki jači razlog za upgrade (npr. SSD) XP je i dalje sasvim pristojan OS.

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Skoro pa kraj za XP

Da, nitko nije rekao da je W7 los, ustvari imam ga na 2 laptopa i sve letiii...

 

 

Ali nemam potrebe za nadogradivanjem istog

The ONE and ONLY!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Skoro pa kraj za XP
Danny_HR kaže...
opcom kaže...

nisu jasni tebi ali meni niste jasni vi svi !!!! imam desetak novih NOVIH programa koji ne rade na win 7 !!!! trebaju mi za posao i bez nih ne mogu raditi. nije nitko zaljubljen u xp,ali ako mi o tome ovisi budućnost koristiti ću xp još godinama !!! ne igraju svi glupe igre-ima nas koji radimo !

Koji to? Daj primjere jer mislim da si ovo izvukao iz dupeta samo da imaš nazovi-argument.

o tome sam pisao dest puta i žao mi je što nisam copy-paste .svaki puta moram objašnjavati.

NE RADI NA LEGAL WIN 7 SLIJEDEĆE :

 

1. TEC DOC.

2. OPEL EPC 2010

3. DAEWOO EPC 2009

MAZDA,TOYOTA KIA EPC

4. OPEL OP COM 2010.

5.masa sličnih programa ali koje zbog starosti i ne očekujem da rade. ovo su sve novi programi.

zašto vrjedjanje da sam izvukao iz dupeta ? sve odgovorno tvrdim i već nekoliko mjeseci se patim s tim.  problem je što se radi o firmama i na laptopima pa virtualizacija ne dolazi u obzir-sve kuha ventilatoriu zuje,cpu na maximumu itd. 

Z
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice