Sklizak rub znanosti zaključana tema

poruka: 217
|
čitano: 24.011
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sklizak rub znanosti".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklizak rub znanosti
mbaksa kaže...

I dalje pišeš, a da ništa ne kažeš.

 Kaže ali ti ne želiš shvatiti. Radi se o stavu -  "to je sve znanstveno dokazano, vi ste religiozni zaostali fanatici".

Primjer je sama prehrana. Recimo jaja i slanina. Svi ti neuki, po vama niskog kvocjenta, zaostali religiozni fanatici su govorili da je zdravo ali ne, struka u bijelim kutama je rekla suprotno i svatko tko kaže drugačije je ismijavan i trpan u pseudoznanost. 

Znanost se svaki dan sama demantira i sve uzimam s rezervom, tako i Mišaka. Zanimljivo mi je i možda se pokaže istinitim, ništa ne odbacujem pod nemoguće. Barem nikoga ne pljujem i ne omalovažavam. I Tesli su se smijali dok je skakao s kišobranom s krova.

 

 

Give a man a mask and he will show you his true face
16 godina
moderator
offline
Re: Sklizak rub znanosti
limitedition kaže...
Kaže ali ti ne želiš shvatiti. Radi se o stavu -  "to je sve znanstveno dokazano, vi ste religiozni zaostali fanatici".

Zašto? Tko, gdje i u kojim situacijama izražava taj stav? Stvari koje su znanstveno dokazane su znanstveno dokazane i tu nije riječ da je jedan dan ovako, drugi dan onako. Već i primjerom koji si izložio si to pokazao - dakle, svjestan si da nemaš argument, ali to ne želiš priznati i nabacuješ besmislene tvrdnje kako bi to sakrio.

 

limitedition kaže...
Primjer je sama prehrana. Recimo jaja i slanina. Svi ti neuki, po vama niskog kvocjenta, zaostali religiozni fanatici su govorili da je zdravo ali ne, struka u bijelim kutama je rekla suprotno i svatko tko kaže drugačije je ismijavan i trpan u pseudoznanost.

Što točno je to bilo znanstveno dokazano za jaja i slanininu, a da bi ti imao opravdanja tako reagirati. Ovo što si napisao - nisam nikad u životu doživio da bi itko tako reagirao.

 

To je jedini "primjer" kojeg imaš?

 

limitedition kaže...
Znanost se svaki dan sama demantira

Iz ove tvoje tvrdnje je jasno da ti ne znaš što je i kako funkcionira znanost.

 

limitedition kaže...
i sve uzimam s rezervom, tako i Mišaka.

I da ne razlikuješ znanost od pseudoznanosti. LOL Mišaka uzimati s rezervom. Recimo ja Mišaka uopće ne uzimam. Njega se nema što uzimati s rezervom kad je evidentno da se radi o promotoru pseudoznanosti i mistike.

 

limitedition kaže...
Zanimljivo mi je i možda se pokaže istinitim, ništa ne odbacujem pod nemoguće.

Daj primjere gdje se išta što je bilo u Na rubu znanosti pokazalo istinitim!

 

limitedition kaže...
Barem nikoga ne pljujem i ne omalovažavam.

Ali se ne libiš druge optuživati da pljuju i omalovažavaju kad to ne čine.

 

limitedition kaže...
I Tesli su se smijali dok je skakao s kišobranom s krova. 

Naravno da se sve mora završiti s Teslom. Tesla je uvijek "adut" obožavateljima pseudoznanosti i mistike, koji ne razlučuju legitimne Tesline radove od pseudoznanosti pa misle da se Tesla bavio nečim što nije u skladu sa znanosti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklizak rub znanosti
mbaksa kaže...

 Puno teksta i opet fulaš bit. Jaja i slanina su jedan primjer, stav koji se promjenilo u skorašnje vrijeme. Koji bi te primjer zadovoljio a da ne izlazi iz okvira teme. Što se "smije" spomenuti? Arheologija, zdravstvo, evolucija? Ne moram biti lumen u svemu da iz primjera jednog shvatim kako sustav funkcionira.

Ako netko nešto tvrdi i smije se drugom zbog različitog mišljenja a sutra svoje tvrdnje opovrgne što je to onda? Čemu drugoga ismijavati ako i sam radiš na tome da postoji druga mogućnost?

Give a man a mask and he will show you his true face
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 12:42 (limitedition).
16 godina
moderator
offline
Re: Sklizak rub znanosti
limitedition kaže...
Puno teksta i opet fulaš bit. Jaja i slanina su jedan primjer, stav koji se promjenilo u skorašnje vrijeme.

Ti ne kužiš da nemaš bit pa ja ni nemam što fulati.

 

Lijepo sam te pitao:

Što točno je to bilo znanstveno dokazano za jaja i slanininu

Nisi odgovorio. Jer zapravo ni ne znaš što točno je znanost prije govorila za jaja i slaninu, a ne znaš točno ni što sad govori. Jer to "znanstveno dokazano" crpiš iz online nutricionističkih izvora, zar ne? A ne iz PubMeda i drugih stručnih biblioteka pa da si onda napravio kvalitetnu meta-analizu.

 

limitedition kaže...
Koji bi te primjer zadovoljio a da ne izlazi iz okvira teme.

Bilo koji legitiman primjer. Mislim, nastupio si kao da je znanost katastrofično nepouzdana, da jedan dan kaže ovako drugi onako, i umjesto da nas onda obasipaš primjerima koji to dokazuju, ti sad ispipavaš kakav primjer bih ja možebitno prihvatio. Ono, toliko je tih primjera da se ne možeš odlučiti za jedan, ne? Pa daj ih onda evo pet najboljih - ne moraš se mučiti s odabirom samo jednog.

 

limitedition kaže...
Ne moram biti lumen u svemu da iz primjera jednog shvatim kako sustav funkcionira.

Nisi shvatio kako sustav funkcionira. A fakat ne bi trebalo biti lumen da shvatiš da kad ne moš iščeprkati nikakve konkretne argumente za svoju tvrdnju, da uzmeš u obzir da možda griješiš.

 

limitedition kaže...
Ako netko nešto tvrdi i smije se drugom zbog različitog mišljenja a sutra svoje tvrdnje opovrgne što je to onda? Čemu drugoga ismijavati ako i sam radiš na tome da postoji druga mogućnost?

Netko nešto nekome nekad? Jako ti je to uvjerljivo... To što je tebe nešto emocionalno pogodilo ne daje ti za pravo tako ničim argumentirano i nekorektno generalizirati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklizak rub znanosti
mbaksa kaže...

 Pa valjda FDA i AHA koriste znanstvene izvore za svoje preporuke.

 

Evo ti primjer iz arheologije, piramide. Ali uzaludan pokušaj da se išta demantira iako ti je dovoljna i osnovna da shvatiš nemogućnost njezine izgradnje kako tada tako i danas. Može li znanost to priznati? Ne. 

 

Zaboravio sam napomenuti da pod pojmom znanosti ne odjeljujem samu definiciju znanosti i ljudski faktor, tj taštinu, ego, ignoranciju jer dobijemo sve to u paketu.

 

Sorry, nemam vremena napretek. 

Give a man a mask and he will show you his true face
14 godina
offline
Re: Sklizak rub znanosti
limitedition kaže...
mbaksa kaže...

 Pa valjda FDA i AHA koriste znanstvene izvore za svoje preporuke.

 

Evo ti primjer iz arheologije, piramide. Ali uzaludan pokušaj da se išta demantira iako ti je dovoljna i osnovna da shvatiš nemogućnost njezine izgradnje kako tada tako i danas. Može li znanost to priznati? Ne. 

 

Zaboravio sam napomenuti da pod pojmom znanosti ne odjeljujem samu definiciju znanosti i ljudski faktor, tj taštinu, ego, ignoranciju jer dobijemo sve to u paketu.

 

Sorry, nemam vremena napretek. 

 Jel ti to tvrdiš da piramide ne postoje, jer se ne mogu izgraditi? Vau, pa to je čak fora teorija *puts on tinfoil hat*

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklizak rub znanosti
Diablo86 kaže...
limitedition kaže...
mbaksa kaže...

 Pa valjda FDA i AHA koriste znanstvene izvore za svoje preporuke.

 

Evo ti primjer iz arheologije, piramide. Ali uzaludan pokušaj da se išta demantira iako ti je dovoljna i osnovna da shvatiš nemogućnost njezine izgradnje kako tada tako i danas. Može li znanost to priznati? Ne. 

 

Zaboravio sam napomenuti da pod pojmom znanosti ne odjeljujem samu definiciju znanosti i ljudski faktor, tj taštinu, ego, ignoranciju jer dobijemo sve to u paketu.

 

Sorry, nemam vremena napretek. 

 Jel ti to tvrdiš da piramide ne postoje, jer se ne mogu izgraditi? Vau, pa to je čak fora teorija *puts on tinfoil hat*

 Ok, zrno pameti ipak treba da se shvati da sam mislio gledajući s evolucionističko/znanstvenog stajališta ne mogu biti napravljene. 

Give a man a mask and he will show you his true face
16 godina
moderator
offline
Re: Sklizak rub znanosti
limitedition kaže...
mbaksa kaže...

 Pa valjda FDA i AHA koriste znanstvene izvore za svoje preporuke.

Pa nije to valjda! Osim toga, nije isto jer jedna nova studija pokazuje nešto ili je riječ o studiji koja je potvrđena s pet drugih studija. Imaš recimo ne tako davni slučaj Dr. Oza koji je prodavao ekstrakt zrna zelene kave kao sredstvo za mršavljenje zato jer je našao negdje 1 (slovima: jednu) studiju koja je nešto u tom smjeru pokazivala, a poslije je zbog toga nadrapao. A ti bi vjerojatno za takav slučaj rekao da je prvo bilo "znanstveno dokazano" da ekstrakt zrna zelene kave pa je onda pobijeno, ne?

 

limitedition kaže...
Evo ti primjer iz arheologije, piramide. Ali uzaludan pokušaj da se išta demantira iako ti je dovoljna i osnovna da shvatiš nemogućnost njezine izgradnje kako tada tako i danas.

Đe si našao arheologiju! Razmještaj kamenja. Još k tome si počinio logičku pogrešku argument iz neznanja (kao ne znamo kako su izgrađene pa to znači da nisu mogle biti izgrađene). Koja bedastoća. I kak se to uopće uklapa u tvoje teze? Zar su znanstvenici dokazali da su Egipćani piramide mogli izgraditi pa se poslije dokazalo da ipak nisu mogli ili što? Primjer za tezu ti je sulud.

 

limitedition kaže...
Zaboravio sam napomenuti da pod pojmom znanosti ne odjeljujem samu definiciju znanosti i ljudski faktor, tj taštinu, ego, ignoranciju jer dobijemo sve to u paketu.

Zaboravio si spomenuti i poeziju.

 

limitedition kaže...
Sorry, nemam vremena napretek. 

LOL To je to? Od svog tog silnog previranja znanosti daš primjer vezan uz nutricionizam za koji ne možeš reći da je ni prije ni sad nešto konkretno bilo znanstveno dokazano i daš primjer s piramidama gdje nije bilo nikakvog previranja.

 

Pa ak su to ti silni problemi u znanosti, pa onda bi joj se morao klanjati koliko je dobra i pouzdana! Pa mi nije jasno odakle ti takav negativan stav prema nečemu što ti je neizmjerno poboljšalo život i protiv čega nemaš nikakve konkretne dokaze. Dva ništvrijedna primjera si dao! Ne samo da su samo dva, nego su i bezvrijedna!

16 godina
moderator
offline
Re: Sklizak rub znanosti
ludizao kaže...
mbaksa kaže...

I dalje pišeš, a da ništa ne kažeš.

 

Možda imaš poteškoća sa shvaćanjem?

Skužio si me. Imam poteškoća sa shvaćanjem debilnih poruka.

 

ludizao kaže...
Nije riječ o tome da se ne može prepoznati razlika nego da to neće moći svatko, a posebno ne bez da se ide proučiti materija. Poanta je da smo bombardirani istraživanjima i statistikama, koje za osnovu imaju ili barem prezentiraju da imaju znanost, što uopće ne mora biti točno i najčešće nije, a nisam niti jednom vidio da su "legitimni" znanstvenici zbog toga zabrinuti i da pišu članke u kojima upozoravaju na štetnost pojave.

Ma nemoj!

 

http://www.theskepticsguide.org/

https://sciencebasedmedicine.org/

https://skeptoid.com/

 

Imaš i u domaćim medijima znanstvenike koji se neće libiti osuditi bedastoće, poput autora članka na koji je ova tema vezana, pa recimo Dejana Vinkovića, Nenada Jarića Dauenhauera, Saše Cecija.

 

To što opisuješ uopće nije problem znanosti kao takve, nego eventualno pojedinih neozbiljnih istraživača, ali još više medija, koji traže svaku moguću priliku za bombastični naslov.

 

ludizao kaže...
Zašto ne? Iz istog razloga iz kojeg crkva ne proziva one koji "griješe", ali se dolaze ispovijedati.

A eto, vidimo da to nije istina. Tako da se tvoje poruke mogu opisati kao zloćudne.

 

ludizao kaže...
Takvi nisu "opasni" za sustav dok jedan Mišak je. Naravno, između redova sam već rekao da je pogrešno što je emisiju nazvao Na rubu znanosti, budući tu nema znanosti kakvom se ona danas općenito smatra, no i da nije to napravio, opet bi bio problematičan jer govori ozbiljno o nečem što 'znanost' proglašava neozbiljnim, a zna se tko zna i ima veto na znanje, a tko ne zna.

U "Na rubu znanosti" nema znanosti, ali ima znanja? Bulšit. Emisiju su nazvali Na rubu znanosti i predstavljaju ju kao znanstvenu zato da bi s jedne strane legitimizirali bedastoće kojima se bave u emisiji, a s druge strane da bi povukli lovu za znanstveno-obrazovni program, kojeg na našoj televiziji praktički nije ni bilo. Eto ti tko je zloćudan!

 

Ako i dalje misliš nastaviti s predstavljanjem emisije Na rubu znanosti kao nečeg pozitivnog, onda daj primjere gdje se išta što je bilo u Na rubu znanosti pokazalo istinitim!

 

ludizao kaže...
Nama, kojima znanost nije sveta krava, se čini štetno i opasno da se samo jednim modelom shvaćanja svijeta nastoji uspostaviti monopol nad činjenicama, a upravo to se radi i to vrlo agresivno radi.

Dakle, ne znaš što je znanost, jer da znaš, takvu nebulozu ne bi napisao.

 

Jel je to što sad radiš na računalu ili mobitelu iskaz znanstvene agresivnosti? Zamisli ti tu znanost - toliko je agresivna da ti je omogućila uređaje putem kojih možeš komunicirati s ljudima iz čitavog svijeta i koje možeš staviti u džep!

 

Mislim, ne kužim - čitajući vaše poruke stječe se dojam da su znanost samo nutricionistički članci o tome dal je neka namirnica više štetna ili više dobra za zdravlje.

 
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklizak rub znanosti
mbaksa kaže...
limitedition kaže...
mbaksa kaže...

 Pa valjda FDA i AHA koriste znanstvene izvore za svoje preporuke.

Pa nije to valjda! Osim toga, nije isto jer jedna nova studija pokazuje nešto ili je riječ o studiji koja je potvrđena s pet drugih studija. Imaš recimo ne tako davni slučaj Dr. Oza koji je prodavao ekstrakt zrna zelene kave kao sredstvo za mršavljenje zato jer je našao negdje 1 (slovima: jednu) studiju koja je nešto u tom smjeru pokazivala, a poslije je zbog toga nadrapao. A ti bi vjerojatno za takav slučaj rekao da je prvo bilo "znanstveno dokazano" da ekstrakt zrna zelene kave pa je onda pobijeno, ne?

 

limitedition kaže...
Evo ti primjer iz arheologije, piramide. Ali uzaludan pokušaj da se išta demantira iako ti je dovoljna i osnovna da shvatiš nemogućnost njezine izgradnje kako tada tako i danas.

Đe si našao arheologiju! Razmještaj kamenja. Još k tome si počinio logičku pogrešku argument iz neznanja (kao ne znamo kako su izgrađene pa to znači da nisu mogle biti izgrađene). Koja bedastoća. I kak se to uopće uklapa u tvoje teze? Zar su znanstvenici dokazali da su Egipćani piramide mogli izgraditi pa se poslije dokazalo da ipak nisu mogli ili što? Primjer za tezu ti je sulud.

 

limitedition kaže...
Zaboravio sam napomenuti da pod pojmom znanosti ne odjeljujem samu definiciju znanosti i ljudski faktor, tj taštinu, ego, ignoranciju jer dobijemo sve to u paketu.

Zaboravio si spomenuti i poeziju.

 

limitedition kaže...
Sorry, nemam vremena napretek. 

LOL To je to? Od svog tog silnog previranja znanosti daš primjer vezan uz nutricionizam za koji ne možeš reći da je ni prije ni sad nešto konkretno bilo znanstveno dokazano i daš primjer s piramidama gdje nije bilo nikakvog previranja.

 

Pa ak su to ti silni problemi u znanosti, pa onda bi joj se morao klanjati koliko je dobra i pouzdana! Pa mi nije jasno odakle ti takav negativan stav prema nečemu što ti je neizmjerno poboljšalo život i protiv čega nemaš nikakve konkretne dokaze. Dva ništvrijedna primjera si dao! Ne samo da su samo dva, nego su i bezvrijedna!

Tipičan način izražavanja pro znanstvenika. Sad bi ja trebao dati neznanstveni dokaz ili što? Pa sušta kompleksnost i preciznost izrade istih pokazuje da nisu mogle biti izgrađene u to vrijeme kada znanstvenici navode budući nije bilo saznanja kako o pi tako ni o phi, da ne govorimo o preciznom određivanju magnetskih polova ili znanja o geografskom izgledu zemaljske kugle da se piramide smjeste na samom središtu najveće kopnene mase. Gdje je sam broj blokova od kojih je napravljena? Jesi pokušao uzeti kalkulator u ruke?  Da nabrajam još 100 stavki?  Sve se to - ignorira.  Kako arheologija tako ni evolucija pada na tom testu ali stoji u knjgama kao činjenica i ismijava se ako ih kritiziraš. Oprosti, možda to nisu znanosti , tj znanost nije potrebna za njih pa sam fulao tekst?

 

I da se razumjemo nemam ja ništa protiv znanosti nego protiv ljudskog faktora  u njoj.

Give a man a mask and he will show you his true face
16 godina
moderator
offline
Re: Sklizak rub znanosti
limitedition kaže...
Pa sušta kompleksnost i preciznost izrade istih pokazuje da nisu mogle biti izgrađene u to vrijeme kada znanstvenici navode budući nije bilo saznanja kako o pi tako ni o phi, da ne govorimo o preciznom određivanju magnetskih polova ili znanja o geografskom izgledu zemaljske kugle da se piramide smjeste na samom središtu najveće kopnene mase.

Nemoj pušiti Danikenove izmišljotine. Nema nikakvog razloga za smatrati da ih Egipćani nisu napravili niti da ih nisu mogli napraviti.

 

Čak kad bi i bilo - kako bi to negiralo išta iz znanosti?

 

limitedition kaže...
Gdje je sam broj blokova od kojih je napravljena? Jesi pokušao uzeti kalkulator u ruke?  Da nabrajam još 100 stavki?  Sve se to - ignorira.

Jesi ti pokušao uzeti kalkulator u ruke? Nisi. Ima onih koji jesu. http://www.livescience.com/32616-how-were-the-egyptian-pyramids-built-.html

 

limitedition kaže...
Kako arheologija tako ni evolucija pada na tom testu ali stoji u knjgama kao činjenica i ismijava se ako ih kritiziraš.

Ti ne razumiješ suštinsku razliku između arheologije i biologije?

 

Normalno da se ismijava onog tko ne prihvaća evoluciju. Tako i treba biti. Takvo strašno neznanje treba ismijavati.

 

limitedition kaže...
I da se razumjemo nemam ja ništa protiv znanosti nego protiv ljudskog faktora  u njoj.

Ne bih to nikad rekao iz tvojih poruka.

16 godina
offline
Re: Sklizak rub znanosti
mbaksa kaže...
segregator kaže...

Mene samo zanima da li je znanstvenik svjetskog glasa i naš najpoznatiji fizičar dr Pavuna

uspio dokazati da onaj lik sa križem na čeku levitira i prolazi kroz zidove, ili je to još

u domenu hipoteze?

Dobar primjer za razlikovati znanost od znanstvenika. Kad se Pavuna bavi znanošću, onda je to provjerljivo i onda je to vrijedan doprinos znanosti. Kad se Pavuna bavi pseudoznanstvenim bedastoćama, onda je to neiskoristivi šit.

 

Znanost nije stvar autoriteta. Ako neki znanstvenik ili "znanstvenik" kaže nešto što nije u skladu sa znanošću, pogotovo ako to nije iz njegove domene, to ne daje (tj. ne bi trebalo davati) težinu tome što je rekao, jer bi to bila logička pogreška argument iz autoriteta.

 

Ali ko je onda neutralni promatrač sa autoritetom?

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
moderator
offline
Re: Sklizak rub znanosti
segregator kaže...
Ali ko je onda neutralni promatrač sa autoritetom? 

Ne razumijem što pitaš. Poanta je da u znanosti ništa nije "tako i tako" samo zato jer "tako i tako" kaže neki autoritet ili "autoritet".

 

U znanosti postoji znanstveni konsenzus.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklizak rub znanosti
mbaksa kaže...
limitedition kaže...
Pa sušta kompleksnost i preciznost izrade istih pokazuje da nisu mogle biti izgrađene u to vrijeme kada znanstvenici navode budući nije bilo saznanja kako o pi tako ni o phi, da ne govorimo o preciznom određivanju magnetskih polova ili znanja o geografskom izgledu zemaljske kugle da se piramide smjeste na samom središtu najveće kopnene mase.

Nemoj pušiti Danikenove izmišljotine. Nema nikakvog razloga za smatrati da ih Egipćani nisu napravili niti da ih nisu mogli napraviti.

 

1. Čak kad bi i bilo - kako bi to negiralo išta iz znanosti?

 

limitedition kaže...
Gdje je sam broj blokova od kojih je napravljena? Jesi pokušao uzeti kalkulator u ruke?  Da nabrajam još 100 stavki?  Sve se to - ignorira.

2. Jesi ti pokušao uzeti kalkulator u ruke? Nisi. Ima onih koji jesu. http://www.livescience.com/32616-how-were-the-egyptian-pyramids-built-.html

 

limitedition kaže...
Kako arheologija tako ni evolucija pada na tom testu ali stoji u knjgama kao činjenica i ismijava se ako ih kritiziraš.

Ti ne razumiješ suštinsku razliku između arheologije i biologije?

 

3. Normalno da se ismijava onog tko ne prihvaća evoluciju. Tako i treba biti. Takvo strašno neznanje treba ismijavati.

 

limitedition kaže...
I da se razumjemo nemam ja ništa protiv znanosti nego protiv ljudskog faktora  u njoj.

Ne bih to nikad rekao iz tvojih poruka.

 1: Negira ih sama znanost, pokazuje ignoranciju znanstvene zajednice. Tu je očita. 

2. Linkao si mi standardnu glupost, letve i polijevanje pijeska vodom. Daj izračunaj broj blokova i koliko je potrebno da se jedan blok izvadi iz čiste stijene alatom koji su imali i koji imamo danas, vrijeme da se dopremi i precizno postavi. Vidi vraga, nebi ni danas bile gotove.

3. Ne treba ismijavati onog tko misli drugačije. Uostalom gdje je uklesano u kamen da se evolucija odvijala u vremenskom periodu koji je uvriježen danas?

 

Give a man a mask and he will show you his true face
16 godina
offline
Re: Sklizak rub znanosti
mbaksa kaže...

Hahahahaa! Nemrem vjerovat da netko danas može imati takvo glupo mišljenje. Znači, ljudi koji su radili na školskim programima dugi niz godina su se educirali, stekli mr i dr titule, godinama radili u struci i sad oni svoje stavove temelje na stranicama poput "I fucking love science"?! Što je tebi?

 

I oni ZA i oni PROTIV zadnjeg prijedloga kurikuluma " dugi niz godina su se educirali, stekli mr i dr titule, godinama radili u struci", sad nam ti reci kojima da vjerujemo,

da ne bi imali "glupo mišljenje"

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
moderator
offline
Re: Sklizak rub znanosti
limitedition kaže...
1: Negira ih sama znanost, pokazuje ignoranciju znanstvene zajednice. Tu je očita.

O čem ti pričaš? Pa ako se nešto ne zna, onda se ne zna i onda će se to istražiti. Što se tu iz znanosti negira?

 

Čuj ti njega - ignorancija znanstvene zajednice. Gdje je problem ako se ne zna nešto što nitko ne zna? Kakve zapravo veze ta građevina koja te toliko opterećuje ima sa znanošću? To prije spada u povijest i tehnike građenja.

 

Postavio sam ti pitanje koje si preskočio: Ti ne razumiješ suštinsku razliku između arheologije i biologije?

 

limitedition kaže...
2. Linkao si mi standardnu glupost, letve i polijevanje pijeska vodom. Daj izračunaj broj blokova i koliko je potrebno da se jedan blok izvadi iz čiste stijene alatom koji su imali i koji imamo danas, vrijeme da se dopremi i precizno postavi. Vidi vraga, nebi ni danas bile gotove.

Gdje ti je računica da ne bi ni danas bile gotove? Doslovce izmišljaš.

 

limitedition kaže...
3. Ne treba ismijavati onog tko misli drugačije.

Nema ništa lošeg u ismijavanju onoga koji bez opravdanog razloga tvrdi suprotno od onog što s velikom sigurnošću znamo.

 

limitedition kaže...
Uostalom gdje je uklesano u kamen da se evolucija odvijala u vremenskom periodu koji je uvriježen danas? 

Zašto bi moralo biti uklesano u kamen? Od sve moguće znanosti ti se loviš samo za povijest. I onda ako ne možemo u sekundu reći kad se nešto u povijesti dogodilo, to znači da znanost ne valja. Svašta.

16 godina
moderator
offline
Re: Sklizak rub znanosti
ludizao kaže...
Baš si gospodu Vinkovića i Jarića Dauenhauera našao. Prvi se ponaša maltene kao autokrat u branši, dok drugi nije znanstvenik nego novinar koji piše o znanstvenim temama. Pravi gospodin inače, u čijim se pisanjima ne mogu naći ranije navedene zamjerke, a to je zato što mu znanost nije sveta krava nego obična krava, kao što i treba biti.

Jesi dobio ono što si tražio, kako na hrvatskom, tako i na engleskom jeziku? Onda reci hvala.

 

ludizao kaže...
Da nisi čitao kao nabrijani (ima bolja riječ!) teenager [*], već bi odavno shvatio da niti ne opisujem problem znanosti kao takve nego njenih rubnih područja i sivih zona (kako god hoćeš).

Kao npr.? I dalje puno pišeš, a ništa ne kažeš.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sklizak rub znanosti
mbaksa kaže...

Na spomen piramida, diskusija je trebala biti zavrsena.

To bi ti trebalo biti jasno.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
moderator
offline
Re: Sklizak rub znanosti
segregator kaže...
mbaksa kaže...

Hahahahaa! Nemrem vjerovat da netko danas može imati takvo glupo mišljenje. Znači, ljudi koji su radili na školskim programima dugi niz godina su se educirali, stekli mr i dr titule, godinama radili u struci i sad oni svoje stavove temelje na stranicama poput "I fucking love science"?! Što je tebi?

 

I oni ZA i oni PROTIV zadnjeg prijedloga kurikuluma " dugi niz godina su se educirali, stekli mr i dr titule, godinama radili u struci", sad nam ti reci kojima da vjerujemo,

da ne bi imali "glupo mišljenje"

Provjeriš što kaže struka. Pa ako ljudi koji rade na kurikulumu rade po struci, onda znaš da je sve OK. Ako ne rade, onda znaš da nije. U osnovi najlakše ti je provjeriti kakve kurikulume imaju napredne zemlje. I onda ćeš vidjeti da njihovi kurikulumi nisu religijski, konzervativno obojeni.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklizak rub znanosti
mbaksa kaže...
limitedition kaže...
1: Negira ih sama znanost, pokazuje ignoranciju znanstvene zajednice. Tu je očita.

O čem ti pričaš? Pa ako se nešto ne zna, onda se ne zna i onda će se to istražiti. Što se tu iz znanosti negira?

 

Čuj ti njega - ignorancija znanstvene zajednice. Gdje je problem ako se ne zna nešto što nitko ne zna? Kakve zapravo veze ta građevina koja te toliko opterećuje ima sa znanošću? To prije spada u povijest i tehnike građenja.

 

Postavio sam ti pitanje koje si preskočio: Ti ne razumiješ suštinsku razliku između arheologije i biologije?

 

 Tako je, preskočio sam. Niste ni vi gospodine baksa uzeli kalkulator u ruke.

Give a man a mask and he will show you his true face
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 16:08 (limitedition).
16 godina
moderator
offline
Re: Sklizak rub znanosti
limitedition kaže...

 

I da se razumjemo nemam ja ništa protiv znanosti nego protiv ljudskog faktora  u njoj.

 

 

Dafuq I just read? 

 

A golublji faktor u znanosti? To je oke?

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 17:00 (Drago).
15 godina
offline
Re: Sklizak rub znanosti
Drago kaže...

 

 

Dafuq I just read? 

 

A golublji faktor u znanosti? To je oke?

 

 

 

AHAHAHAHA

A bas si me nasmijao sa ovim

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 17:10 (syncmaster245b).
7 godina
protjeran
offline
Sklizak rub znanosti

naslov teme je legendaran #SKLIZAK RUB ZNANOSTI ????

 

je li znanost ili nije ?

ako je na rubu jest u znanosti, ako nije na rubu,  nije,  i ne pripada znanosti.

 

kad se sjetim Miska, on se u prvim svojim emisijama smijao glupostima gostiju alternativaca da sam se i ja pisao od smijeha ali eto, mozda su njemu nesto pomogli ili ga omadjiali pa se momak promijenio.

 

inace, kad ga osobno upoznate, ispravan lik.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sklizak rub znanosti
Drago kaže...
limitedition kaže...

 

I da se razumjemo nemam ja ništa protiv znanosti nego protiv ljudskog faktora  u njoj.

 

 

Dafuq I just read? 

 

A golublji faktor u znanosti? To je oke?

 

 

 Što nije jasno? Što je znanost? Idi na wiki pa vidi. Sve super, sve 5. E sad znanstvenici kad bi dali samo svoje kvalitete bili bi puno dalje ali što se ovdje provlači kroz cijeli thread je činjenica da ljudske negativnosti uvelike blate samu tu idealnu definiciju . To smeta mene i još neke ovdje uključene u bezveznu raspravu. Kako da nacrtam? Ponovio sam više puta na razne načine. 

Give a man a mask and he will show you his true face
14 godina
offline
Re: Sklizak rub znanosti
Mayo kaže...

Men' se čini da su naši fizičari generalno za ništa. Ovaj se bavi filozofijom i opovrgavanjem nadriliječništva, drugi se bavi ekonomijom, treći se bavi banksterima i masonima. Sve  u svemu, IRB proizvodi morone. Hebaj ga! Propali smo!

 Za vrijeme studiranja često sam dopunjavao propušteno znanje gledajući na YouTube predavanja profesora sa MIT-a, Harvarda, Bangalora i drugih univerziteta. Primijetio sam da predavanja i nisu baš nešto kvalitetna i profesori ne predaju ništa bolje od naših. Kada sam jednom rekao svom profesoru to zapažanje, nasmijao se i rekao: "Kolega, u pravu ste. Ono gdje vas njihovi studenti preteknu je istraživački i laboratorijski rad."

Drugim riječima, koliko para, toliko muzike.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
16 godina
moderator
offline
Re: Sklizak rub znanosti
limitedition kaže...

 

 Što nije jasno? Što je znanost? Idi na wiki pa vidi. Sve super, sve 5. 

 

Kaj ti briješ? Ovo je kao da kažeš da ti je balet super, ali te smeta ljudski faktor u njemu. Naime, nema baleta bez "ljudskog faktora", kao ni znanosti bez tog istog faktora. I jedno i drugo su ljudske aktivnosti, a ne neovisni prirodni fenomeni.

 

Nauči se razmišljati i sebi objasniti što misliš, pa onda objašnjavaj drugima. 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 17:28 (Drago).
11 godina
offline
Sklizak rub znanosti

Cijela ova rasprava je OK. Samo mi smeta ljudski faktor u njoj. Kad bi je bar mogli vodit majmuni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 18:52 (markoBT).
 
16 0 hvala 0
11 godina
offline
Sklizak rub znanosti

I još mi nešto smeta. Ovdje neki osporavaju (ili barem pokušavaju) znanost koristeći se sredstvima koja im je ta ista znanost stavila na raspolaganje.

 

Slikovito rečeno to je kao da netko dođe na znanstvenu tribinu koristeći GPS sustav navigacije, a onda na tribini tvrdi da je Zemlja ravna ploča.

 

Ako već osporavate znanost, činite to dimnim signalima a ne internetom!

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 19:33 (markoBT).
 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sklizak rub znanosti
mbaksa kaže...
segregator kaže...
mbaksa kaže...

Hahahahaa! Nemrem vjerovat da netko danas može imati takvo glupo mišljenje. Znači, ljudi koji su radili na školskim programima dugi niz godina su se educirali, stekli mr i dr titule, godinama radili u struci i sad oni svoje stavove temelje na stranicama poput "I fucking love science"?! Što je tebi?

 

I oni ZA i oni PROTIV zadnjeg prijedloga kurikuluma " dugi niz godina su se educirali, stekli mr i dr titule, godinama radili u struci", sad nam ti reci kojima da vjerujemo,

da ne bi imali "glupo mišljenje"

Provjeriš što kaže struka. Pa ako ljudi koji rade na kurikulumu rade po struci, onda znaš da je sve OK. Ako ne rade, onda znaš da nije. U osnovi najlakše ti je provjeriti kakve kurikulume imaju napredne zemlje. I onda ćeš vidjeti da njihovi kurikulumi nisu religijski, konzervativno obojeni.

 

Da li ti to negiraš stručnost i doktorate konzervativaca i vjernika ili sam nešto krivo shvatio?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sklizak rub znanosti
memulica kaže...

Ima jedan mali detalj i sitnica; to je u praksi nemoguće napraviti. 

 Normalno da je nemoguće kad jedini dovoljno veliki oslonac je Sunce, a ono bi spalilo motku.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice