Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

poruka: 65
|
čitano: 8.163
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...".
15 godina
offline
Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

uvijek se rado sjetim inspektora Clouseaua, kad ga šef pita "kako idiot može postati policajac?!" a on će: "jednostavno: prijavi se i ..." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
21 0 hvala 0
14 godina
offline
Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

Oh murico, svako ma malo me podsjećaš zašto sam sretan što ne živim tamo.  

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

Smijali smo se Balkanskom špijunu zbog grotesknog prikaza sistema i onoga što on od ljudi napravi a evo nas sada 30 godina poslije imamo zakon po kojemu su ovakve bizarne stvari ne samo moguće nego i vjerojatne.

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
U više manje svakoj državi možeš prijaviti bilo koga za bilo što, a policija je dužna izaći na teren i sastaviti bilješku koja se negdje arhivira. To je standardna procedura, a nije osobito čudno da par godina nakon što su neki muslimani trenirali letenje na simulatorima, pa se zabili u tornjeve, policija zapisuje muslimane koji treniraju letenje na simulatorima.

Svi mrze glupu policiju, a kad se dogodi sranje onda ih prozivaju zašto nisu ništa poduzeli. Ako ovaj tip još bude registriran da kupuje umjetna gnojiva i čelične cijevi sigurno će mu policija ponovo pokucati. Da, to znači da će pokucati i onima koji slučajno kupe ekspres lonac i ruksak u istom tjednu (kao što se dogodilo poslije Bostona), ali nije moguće prevenirati zločine bez malo zdrave policijske paranoje. Sjeća li se netko kako nije bilo pljački banaka u ono mračno doba kada je policija kod nas bila bog i batina, a kakve su danas relativno česte? Bitno je naći mjeru i imati kvalitetan nadzor.

U Americi su doista donešeni grozni zakoni koji koriste strah od terorizma kao izliku za smanjivanje građanskih sloboda, ali nije sve baš crno-bijelo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

Zamislite tek šok koji bi nastao da su zatekli dvojicu, jedan na simulatoru, drugi na CS-u.

 
17 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
Friday kaže...

Smijali smo se Balkanskom špijunu zbog grotesknog prikaza sistema i onoga što on od ljudi napravi a evo nas sada 30 godina poslije imamo zakon po kojemu su ovakve bizarne stvari ne samo moguće nego i vjerojatne.

 Pre nekoliko godina je britanska policija imala kampanju sa, između ostalog, radio oglasima koji su išli otprilike ovako:

ženski glas pun zebnje: Kako da znam kada neko [fotografiše | kupuje đubrivo | ne druži se s komšijama | ...] zato što je [turista | fotograf | poljoprivrednik | ...], a kada on planira teroristički napad?

muški, zaštitnički glas: Tečan odgovor je: "Ne morate da znate.", prijavite svaku aktivnost za koju mislite da bi mogla da bude sumnjiva.

 

DrNasty kaže...

Zamislite tek šok koji bi nastao da su zatekli dvojicu, jedan na simulatoru, drugi na CS-u.

 Pre par godina je izdavač Just Causea 2 imao konkurs za screenshot sa najspektakularnijom avionskom eksplozijom, ili tako nešto, zamisli da su ga uhvatili pri tako nečemu!

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2015 11:30 (Ivan(4)).
14 godina
neaktivan
offline
Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

Drago, množina od riječi "vic" su "vicevi" a ne "vicovi" :D

 

Što se amerikanaca tiče, ko je imao priliku živjeti i raditi s njima na duži period - sve ovo napisano u tekstu mu nije nimalo čudno niti neviđeno - IQ prosječnog amerikanca je obično niži od broja cipela koje nosi ali, nivo zatucanosti i dekadencije im je dobacio do stratosfere.

 

Nemam ništa (efikasno :D) protiv njih - čak, štaviše, nekako mi ih žao...

TeraFlops
Moj PC  
2 5 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
Visak kaže...

Svi mrze glupu policiju

 

Ja ne mrzim policiju nego pojedince koji taj posao shvaćaju onako kako im paše. Prije koji dan ujutro se vozim na posao i vidim policijsku patrolu pored škole u jednom mjestu kroz koje prolazim. 15-ak metara od njih je semafor na tipkalo (zbog škole) a radi se o vrlo prometnoj cesti. Pored njih skupina od 20-ak djece prelazi cestu kao ovce svega 15-ak metara od spomenute zebre. Na semaforu je ofkors bilo zeleno i vozila jure na sve strane. Njih dvojica u autu nisu ni trepnuli - nek se djeca uče da mogu prijeći cestu bilo gdje i bilo kada...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
DrNasty kaže...

Zamislite tek šok koji bi nastao da su zatekli dvojicu, jedan na simulatoru, drugi na CS-u.

 Ili trojicu, jedan na Flight Simulatoru, drugi na CS-u a treći na Goat Simulatoru...

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
16 godina
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
dark_wizz kaže...

 Ili trojicu, jedan na Flight Simulatoru, drugi na CS-u a treći na Goat Simulatoru...

 I tog zadnjeg ostave a uhapse ovu dvojicu haha :)

15 godina
online
Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

Drago dobro opisuje problem osim samog krivca. Nije to blentavi mile nego app i trigger pravila i zakoni koji nisu dovoljno precizni. Jednaka sansa ovakvog kriterija je uloviti binladena ili gamera. Svaki sistem mora uracunati greske probleme. Ako je to propust tad mora netko odgovarati umjesto sakriti se iza visih interesa...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

Iz svega ovoga vidljiv je poprilican napredak na polju ljudskih prava u USA.

Danas se ljudi koji se zbog vjerske, nacionalne ili kakve drugo pripadnosti smatraju potencijalnom prijetnjom sudski progone dok su se na pocetku ww2 svi AMERIKANCI japanskog porijekla zatvorili u koncentracione logore.

 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
BlueMax kaže...

Iz svega ovoga vidljiv je poprilican napredak na polju ljudskih prava u USA.

Danas se ljudi koji se zbog vjerske, nacionalne ili kakve drugo pripadnosti smatraju potencijalnom prijetnjom sudski progone dok su se na pocetku ww2 svi AMERIKANCI japanskog porijekla zatvorili u koncentracione logore.

 Još uvijek svjetlosnim godinama ispred hrvatske ili bilo koje istočnoeuropske zemlje što se tiče demokracije i vladavine prava. Nije da ih pravdam, ali kad čovjek usporedi stvari mrak mu na oči padne.

 

Ništa nije savršeno, ali radije bi američku demokraciju i pravosuđe nego hrvatsku.

Samomrzeći hrvat
16 godina
odjavljen
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
Entry Point kaže...

 

 

Ništa nije savršeno, ali radije bi američku demokraciju i pravosuđe nego hrvatsku.

 

Fale ti navodnici...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
Entry Point kaže...
BlueMax kaže...

Iz svega ovoga vidljiv je poprilican napredak na polju ljudskih prava u USA.

Danas se ljudi koji se zbog vjerske, nacionalne ili kakve drugo pripadnosti smatraju potencijalnom prijetnjom sudski progone dok su se na pocetku ww2 svi AMERIKANCI japanskog porijekla zatvorili u koncentracione logore.

 Još uvijek svjetlosnim godinama ispred hrvatske ili bilo koje istočnoeuropske zemlje što se tiče demokracije i vladavine prava. Nije da ih pravdam, ali kad čovjek usporedi stvari mrak mu na oči padne.

 

Ništa nije savršeno, ali radije bi američku demokraciju i pravosuđe nego hrvatsku.

 

Ne znam po cemu to zakljucujes.

Moze neki primjer za napredniju demokraciju i primjer za ljudska prava?

13 godina
offline
Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

Pa znao sam ja da su ti gejmeri opasnih namjera. Ako Linuxaše treba kartonirati, tu na forumu (TM by Friday), onda bi gejmere trebalo banati (trajno).

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2015 12:03 (mario.L_hr).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

Jel Amerima problem možebit piratski Flight Simulator ili je problem uopće što je to Flight Simulator?

Što bi bilo da su ga ti glupi plavci zatekli kako igra EVE Online ili sličnu?
Bio bi optužen za koketiranje s izvanzemaljskim oblicima života.

Nije bolest sve što boli. Tu je Murica.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
Friday kaže...
Entry Point kaže...

 

 

Ništa nije savršeno, ali radije bi američku demokraciju i pravosuđe nego hrvatsku.

 

Fale ti navodnici...

 Kod demokracije? Ili kod pravosudja?

 IMHO, kod obje stavke :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
Primjer bolje demokracije su Skandinavske države.

On Topić:Na ovom forumu će i dalje biti ljudi sa spikom:Kaj se skrivaš ako nisi ništa kriv.

A ja ću uvijek birati građanske slobode prije sigurnosti,jer čemu živjeti ako nemaš građanske slobode?Rad policije se nesmije poboljšavati ugrožavanjem građanskih sloboda nego moraju se poboljšati i optimizirati procesi unutar policije.Za početak uvesti IQ test pri regrutaciji ako ga već nema.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
odjavljen
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
mario.L_hr kaže...

Ako Linuxaše treba kartonirati, tu na forumu (TM by Friday)

 

Da parafraziram Kramera (epizoda The Understudy): "Linuksaši su podla čeljad"

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
online
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
g12356 kaže...
Primjer bolje demokracije su Skandinavske države.

On Topić:Na ovom forumu će i dalje biti ljudi sa spikom:Kaj se skrivaš ako nisi ništa kriv.

A ja ću uvijek birati građanske slobode prije sigurnosti,jer čemu živjeti ako nemaš građanske slobode?Rad policije se nesmije poboljšavati ugrožavanjem građanskih sloboda nego moraju se poboljšati i optimizirati procesi unutar policije.Za početak uvesti IQ test pri regrutaciji ako ga već nema.

-paradox, ugl kraljevine..

-trenutno si upravo ti izbacio floskulu..

-sloboda OR sigurnost? muči te IQ prekobarske policije? Ne brini za njih, poradi na svojem načinu razmišljanja. Kad dođeš do levela da onaj OR zamijeniš ANDom bit ćeš na pola puta, do tad si samo 'za policajca'. Bez sigurnosti nema slobode. Primarna uloga države je sigurnost građana pa tek tad prava/slobode pojedinca. Upravo to npr NSA koristi kako bi radila bilo što... e to treba pametno posložiti inače se lako pređe nevidljiva granica.

 

btw, slažem se s ovim tvojim pogledima, ali moraš poraditi na sivom dijelu slike spektra između crno-bijelog. Ili je rješenje svih problema mensin test koji bi jednu vrstu kretena zamijenio drugom vrstom... ali s diplomom. Policajac nije onako sam došetao, njega su poslali, zašto, tko... po kojem kriteriju? Dali tad dr.mr.fr..Policajac ima šta 'razmišljati' ili sprovesti dobiven nalog, npr kod deložacije ili preventivnog antiterorizma? Jednako kao bauštelac na betonu, ne kontenplira o fengšuiju i japanskoj trešnji, nego lopatari mort...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
g12356 kaže...
Primjer bolje demokracije su Skandinavske države.

On Topić:Na ovom forumu će i dalje biti ljudi sa spikom:Kaj se skrivaš ako nisi ništa kriv.

A ja ću uvijek birati građanske slobode prije sigurnosti,jer čemu živjeti ako nemaš građanske slobode?Rad policije se nesmije poboljšavati ugrožavanjem građanskih sloboda nego moraju se poboljšati i optimizirati procesi unutar policije.Za početak uvesti IQ test pri regrutaciji ako ga već nema.

 

Misliš na zemlje koje imaju golemu slobodu i u kojima je breivik pobio 70 (ili koliko već) ljudi? Da je bilo malo više "kontrolnog" aparata možda je pokolj mogao biti spriječen, ne?

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

Valjda je svakome jasno da poslije 2001. SAD vise nije drzava kakva je bila. Usudio bih se reci da postaje cak i gora od nekih drugih zemalja koje nisu bas vodece po pitanju slobode, uz iznimku da u SAD-u mozes s*ati po vlasti koliko hoces, ali nista se nece promijeniti. Kao uostalom i u zemljama u kojima ne smijes s*ati po vlasti pa sutis i opet se nista ne mijenja.

Ali ne dao Bog da te povezu s terorizmom (termin koji je poprilicno redefiniran Patriot Act-om), kao u ovom slucaju covjeka koji je igrao, tu ti vise nema pomoci.


Zanimljivo je da kad se otvori Patriot Act na Wikipediji, da Wikipedija pod See also nudi i tzv. Reichstagsbrandverordnung.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
Visak kaže...
U više manje svakoj državi možeš prijaviti bilo koga za bilo što, a policija je dužna izaći na teren i sastaviti bilješku koja se negdje arhivira. To je standardna procedura, a nije osobito čudno da par godina nakon što su neki muslimani trenirali letenje na simulatorima, pa se zabili u tornjeve, policija zapisuje muslimane koji treniraju letenje na simulatorima.

 Možda se ne bi zabili da su duže trenirali.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
Friday kaže...

Misliš na zemlje koje imaju golemu slobodu i u kojima je breivik pobio 70 (ili koliko već) ljudi? Da je bilo malo više "kontrolnog" aparata možda je pokolj mogao biti spriječen, ne?

S druge strane u SAD-u svako malo neki ludak pobije stotinjak ljudi uz trenutni "kontrolni" aparat koji imaju. Logican zakljucak koji se namece je da im treba jos malo vise "kontrolnog" aparata? xD

 

EDIT: Ovaj post iznad ide u arhivu.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2015 12:51 (1domagoj1).
16 godina
offline
Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...

Brejvik, odnosno razmere tragedije koja se desila, je rezultat spleta izrazito nesrećnih okolnosti, između ostalog, katastrofalno spore reakcije policije, koja nije imala nikakve veze sa skandinavskim slobodama.

 

Osim toga, Brejvik je psihopata koji je delovao sam, a takvi se i u mnogo kontrolisanijim društvima teško otkrivaju. (Kako Ameri sprečavaju školske pucnjave?)

 

Na kraju, US, kontrolisan kakav jeste, ima 4,7 ubistava na 100.000 stanovnika godišnje, Norveška, slobodnija zemlja, 2,2. I to je, pazi sad, podatak za 2011. godinu, sa uključeni Brejvikovim napadom! Inače je 0,6. Šanse da u Norveškoj umreš nasilnom smrću su, dakle, mnogo manje nego u bezbednošću opsednutim SAD. Norveška ima jednog Brejvika u istoriji, a Amerika ima svoje uobičajeno stanje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2015 13:06 (Ivan(4)).
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
1domagoj1 kaže...

..
Ali ne dao Bog da te povezu s terorizmom (termin koji je poprilicno redefiniran Patriot Act-om), kao u ovom slucaju covjeka koji je igrao, tu ti vise nema pomoci.
..

- eh, da. Nego kritika koja se upućuje policjotu niskog IQa, ja vidim ovako, SQL select from * where,... amonijak, torba, kraš napolitanke, simulator then.. send a patrol car, if language unknown shoot first aks later, nije napisao glupi policjot, nego netko od 'nas', odobrio netko iznad.. a nikome nije palo na pamet ovaj slučaj FIFAe.. i tad se blamaža ili daleko gora stvar desi.

 

- upravo je najnovija vijest, NSA upozorava za shoping centre.. dal je stvarna prijetnja ili patka, koji to bombaš napada u sezoni fjake kad su centri najprazniji? Ja prognoziram da do uskrsa nema bombaša, ali moguće da će sutra na poziv 'nacionalnih osjećaja' i obrane američkog weya.. biti pozvani građani da pokažu kako se ne boje i potroše cca 100$ u shopingu. Dal je tad ta prijetnja iz ISAMa ili s wallstreeta? Dal je veća šansa za bombu na 4.7. ili par dana prije-poslje (zbog osiguranjanja) ili teroristi ne koriste kalendar i kumulativni efekt? itd.. Analitičari i zakonodavci, vlast.. oni odlučuju, ne Bobby koji upuca crnca ili ovaj (možda zato što je bjelji) preživi. Postoji zakon o neširenju panike, po kojem se prijetnje ne objavljuju ako se ne mogu spriječiti ili barem umanjiti. Postoji .. itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2015 13:00 (ihush).
12 godina
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
Friday kaže...
g12356 kaže...
Primjer bolje demokracije su Skandinavske države.

On Topić:Na ovom forumu će i dalje biti ljudi sa spikom:Kaj se skrivaš ako nisi ništa kriv.

A ja ću uvijek birati građanske slobode prije sigurnosti,jer čemu živjeti ako nemaš građanske slobode?Rad policije se nesmije poboljšavati ugrožavanjem građanskih sloboda nego moraju se poboljšati i optimizirati procesi unutar policije.Za početak uvesti IQ test pri regrutaciji ako ga već nema.

 

Misliš na zemlje koje imaju golemu slobodu i u kojima je breivik pobio 70 (ili koliko već) ljudi? Da je bilo malo više "kontrolnog" aparata možda je pokolj mogao biti spriječen, ne?

 Ne bi. Brevici se radjaju svugdje po svijetu ali i statistike govore da su najaktivniji u zemljama u kojima je naoruzano gradjanstvo dio kulture i tradicije. Jedan pokolj u Norveskoj u usporedbi sa skoro svakodnevnim pokoljima u drzavi u kojoj je kontrolni aparat najjaci dovoljno govori.

Ne zaboravi jos da drzava koja funkcionira kao SAD osim domacih stvara i velik broj vanjskih neprijatelja. Sto je aparat jaci to su jace i stvarne prijetnje.

16 godina
moderator
offline
Re: Sjedim ja tako, sumnjivo igrajući Fifu 2015...
Entry Point kaže...
BlueMax kaže...

Iz svega ovoga vidljiv je poprilican napredak na polju ljudskih prava u USA.

Danas se ljudi koji se zbog vjerske, nacionalne ili kakve drugo pripadnosti smatraju potencijalnom prijetnjom sudski progone dok su se na pocetku ww2 svi AMERIKANCI japanskog porijekla zatvorili u koncentracione logore.

 Još uvijek svjetlosnim godinama ispred hrvatske ili bilo koje istočnoeuropske zemlje što se tiče demokracije i vladavine prava. Nije da ih pravdam, ali kad čovjek usporedi stvari mrak mu na oči padne.

 

Ništa nije savršeno, ali radije bi američku demokraciju i pravosuđe nego hrvatsku.

 

Za razliku od istočnoevropskih i evropskih demokracija, u Americi se već 150 godina na vlasti izmjenjuju samo dvije stranke. Teško je zamisliti (posebice kad se u obzir uzme da u pravilu glasa ispod polovice od ukupnog broja birača) da su te dvije stranke praktički identičnog načina operiranja utjelovile u sebi sve političke težnje svih birača ili barem većeg dijela. Tim prije kada staitistike govore da ogromna većina birača smatra da izabrani predstavnici u Kongresu i Senatu uopće ne zastupaju njihove interese: 

 

http://www.huffingtonpost.com/2015/01/15/congress-wealthy-poll_n_6482050.html

 

http://www.rasmussenreports.com/public_content/politics/mood_of_america/congressional_performance

 

Također, Amerika ima i apsolutno i relativno (u odnosu na broj stanovnika) najveću zatvorsku populaciju na svijetu: 

 

http://news.bbc.co.uk/2/shared/spl/hi/uk/06/prisons/html/nn2page1.stm

 

Dakle, za jedne, vladavina prava, za druge, pravljenje prometa za privatizirane zatvorske sustave. 

 

S druge pak strane, Amerikanci imaju jaku tradiciju republikanstva (u smislu državnog uređenja, ne u smislu stranačke pripadnosti) i Ustav sa svim kasnijim amandmanima kao i Povelja o pravima bavi se prvenstveno primarnim problemom društvenog ugovora, a to je problem moguće tiranije države, odnosno vlasti nad pojedincem.

 

Za razliku od nas koji smo uglavnom predpolitičan narod i ne znamo da je republikanizam kao forma uređenja države bitno određenje naravi te države (za većinu Hrvata država je sama po sebi smisao i svrha, a forma, bila to satrapija, tiranija, carstvo, kraljevina ili republika - svejedno im je), čak i prosječan Amerikanac razumije da je republika jamstvo osobnih sloboda i imaju dobar detektor kada im se te slobode pokušavaju oduzeti. 

 

Na koncu imamo dihotomiju između deklariranih načela republike koja je zajedničko dobro svih njenih građana, i konkretnih propisa i zakona koji gdjekad, kao u ovom slučaju, potkopavaju sama načela republike kao države slobodnih pojedinaca. 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2015 13:18 (Drago).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice