Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

poruka: 35
|
čitano: 8.188
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim".
12 godina
offline
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

Ministarstvo branitelja vuče prve konkretne poteze. Radi manje fragmentiranosti poželjno bi bilo i da se fiskalizacija može provesti isključivo na hardwareu i softwareu kupljenima kod King ICT.

 

 
43 0 hvala 9
14 godina
offline
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

a netkom će da lova kapne u đep

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 15:56 (blackalbum).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
online
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

Bugovci, ajde neka mi neki strucnjak zaposlen u Bug d.o.o. poduzecu objasni zasto TLS v1.1 i v1.2 ne bi radili na Windowsima XP ili Visti? ono, prosvijetlite me, glup sam ko kameni stup! :D ahahahahaha

koje ste vi neznalice ahahahah i prodajtete se kao IT portal :P :D ;)

 

 

i btw. u original vijesti koju vi prenosite NEMA ni spomena windowsa :D :D :D 

 

 
1 16 hvala 0
11 godina
online
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo
blackalbum kaže...

a netkom će da lova kapne u đep

 vlasniku Bubamara d.o.o. :))))

13 godina
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo
LudaRajcica kaže...

Bugovci, ajde neka mi neki strucnjak zaposlen u Bug d.o.o. poduzecu objasni zasto TLS v1.1 i v1.2 ne bi radili na Windowsima XP ili Visti? ono, prosvijetlite me, glup sam ko kameni stup! :D ahahahahaha

koje ste vi neznalice ahahahah i prodajtete se kao IT portal :P :D ;)

 

Zato sto vecina POS sutava koristi nativne Win kontrole za SSL (kao npr. System.Net.Security.SSLStream koje koristi i HttpWebRequest). Isto je sa .Net dll-ovima.

E pa svima njima ce ssl konekcija dropati pri pokusaju spajanja.

 

Ne pricamo ovdje o surfanju sa IE8

7 godina
offline
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo
LudaRajcica kaže...

Bugovci, ajde neka mi neki strucnjak zaposlen u Bug d.o.o. poduzecu objasni zasto TLS v1.1 i v1.2 ne bi radili na Windowsima XP ili Visti? ono, prosvijetlite me, glup sam ko kameni stup! :D ahahahahaha

koje ste vi neznalice ahahahah i prodajtete se kao IT portal :P :D ;)

 

 

i btw. u original vijesti koju vi prenosite NEMA ni spomena windowsa :D :D :D 

 

 Baš me zanima tvoje objašnjenje razloga zašto TLS v1.1+ ne funkcionira na WinXP ili Visti. Osobno smatram da je bilo koju enkripciju moguće napraviti na aplikacijskoj razini, no izgleda da njihov kilavi .Net-oidni kôd koristi neka sranja iz frameworka koja nisu podržana na starijim OS-ovima...

15 godina
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo

ne, isključivo odluka MSa o gašenju supporta (za general public juzere), koja je btw već bila ugašena, par puta.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

Mislim da je razlog isključivo radi sigurnosti, za one koji imaju nažalost XP-e mogu koristiti nekakvi lokalni linux proxy koji će znati komunicirati sa sigurnijim SSL-om.
Mada ne preporučujem korištenje XP-a da ne bude zabune :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 17:09 (LIFO).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

a fiskalizacija na linuxu? 

 

nisam upućen, ali zašto linux ne bi mogao to raditi?

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo
Wespen kaže...
LudaRajcica kaže...

Bugovci, ajde neka mi neki strucnjak zaposlen u Bug d.o.o. poduzecu objasni zasto TLS v1.1 i v1.2 ne bi radili na Windowsima XP ili Visti? ono, prosvijetlite me, glup sam ko kameni stup! :D ahahahahaha

koje ste vi neznalice ahahahah i prodajtete se kao IT portal :P :D ;)

 

Zato sto vecina POS sutava koristi nativne Win kontrole za SSL (kao npr. System.Net.Security.SSLStream koje koristi i HttpWebRequest). Isto je sa .Net dll-ovima.

E pa svima njima ce ssl konekcija dropati pri pokusaju spajanja.

 

Ne pricamo ovdje o surfanju sa IE8

 LOL, i to je razlog? jer vecina POS sustava koristi.....

 

Na Vistu se moze staviti Java7 a pretpostavljam i na XP (nemam pojma jer XP ne koristim godinama) a samim time moguce je napisati aplikaciju koja ce se spajati na sustav porezne uprave....

12 godina
neaktivan
offline
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

naslov i tekst clanka imaju veze kao i slika voca na onim 'vocnim' sokovima od 3k/litra

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

Kome se ne investira u novi hardver i windowse (eno jedna firma prodaje Win8/10 kompatibilne strojeve sa licencom za smiješne novce, <2000kn i sa garancijom), uvijek može neki proxy složiti. Nije neka nauka a radi.

 

A za Java kase mogu samo reći - bljuv . Ili napravi kako treba (web app, .Net, Qt, čak i onaj nesretni Mono) ili ne radi ništa. Ako nije nešto iz "velike" produkcije (tipa ono što ima u trgovačkim lancima) onda je sporo, loše i skoro pa neupotrebljivo. Java se ionako napušta, čak niti banke ne žele imati posla sa njom.

 

Sad čekam da netko uleti sa "nemaš ti pojma" . Može - do 1.1.2017, pisanje kase od nule, open source na githubu. Može čak i bez podrške za POS printere jer to je nebitno u ovoj priči. Pa nek rezidentni stručnjaci ocjene čija je bolja. Any bets?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

Stvar je nemušto sročena, ali recimo da bi smisao bio: .NET tek od verzije 4.5 podržava TLS 1.2, a zadnji dostupni .NET za XP je 4.0.

 

Naravno, ostale tehnologije mogu nastaviti na XP kao i do sada, ali pravo pitanje je za čega uopće fiskalizacija? Kad se sjetim da su me gnjavili da mi se računi fiskaliziraju 1s (slovima: jednu sekundu) prije vremena izdavanja računa suza mi krene... Japanci im nisu ravni: tolerancije nema niti tu jednu sekundu, a NTP im ne treba - valjda se koriste istom tehnoogijom praćenja vremena kao i HŽ.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 18:22 (filip.pz).
 
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo

Nije problem u .Netu (striktno), problem je u samom OSu koji interno ne podržava TLS 1.2. Ako imaš neku svoju implementaciju TLSa, onda ti to nije problem.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo
Sum_of_all_fears kaže...

Nije problem u .Netu (striktno), problem je u samom OSu koji interno ne podržava TLS 1.2. Ako imaš neku svoju implementaciju TLSa, onda ti to nije problem.

- nije.. npr ie8, MSova odluka, nema nadogradnji za xp (kao i sve ostalo, dx9, net..) to je način gašenja i eliminacije izbora. npr da sad izađe ie9-ili noviji radilo bi, jer je ... ili ćemo to nazvati SP ili zapravo soft. OS nije ssl-tls.. ie nije OS kao što to nije ni tetris. Jednako ako što izlaskom java8 nikad nije trebao biti supportan xp, plačka je to prolongirala.. i sad (kad im naiđe, dok interno sve srede) će kompletno odbaciti javu (za sad je povratak na nekadašnje klijent-server appse).

- bilo koji komad softa može koristiti bilo koju komponentu, jel to printanje, zipanje, ili tls .. komunikacija-protokol. Preduvijet je da se to napravi, u slučaju MSa postoji razlog zbog kojeg ne žele napraviti i tako je još jedan čavlić zabit u xp (mada je soft vječan ipak umire).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo

Pa to sam i rekao, namjerno nisu ubacili podršku za TLS sa nekim updateom - nije da ga je nemoguće izvesti na XP/2k3/Vista (Chrome mislim ima interno rješen TLS).

 

Jednostavnije je puknuti nove Windowse gore, što fali Sedmici

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo

chrome je ugasio support za xp u 4mj, + podsjetnik kako je u jednom trenutku disejblao javu (ovisiti o chromeovim hirovima nije poslovanje)... navodno s operom i dalje radi.. ali opera je opet priča za sebe (nema iza google ili ms..). Tak da je jedini fix w7+ .. do 2018me :) za dalje nam takvih garancija tj time planiraju rasčistiti do 2020 starije OSeve od w10...

 

+ meni ne smeta gašenje xpa.. (svi OSevi su mi jednakovrijedni) nego izmišljanje razloga-objašnjenja, nije šija nego vrat. MS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 18:56 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo

Sum, kako stoji linux i fiskalizacija ?

Agrokor, konzum, red hat, tu fiskalizacija radi , kolko znam...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo
ihush kaže...

chrome je ugasio support za xp u 4mj, + podsjetnik kako je u jednom trenutku disejblao javu (ovisiti o chromeovim hirovima nije poslovanje)...

Do 4.og mjeseca je onda radilo sa "njihovim" TLSom, dakle može se, druga stvar što je epska lijenost u igri

 

Meni je isto drago da se sve više miče support za XP. Manje gluposti za održavati, dobar dio našeg softvera sam isto umjetno ograničio (samo puknem .Net 4.5 i nema više, minimalno W7).

bunkermax kaže...
Sum, kako stoji linux i fiskalizacija ?

Agrokor, konzum, red hat, tu fiskalizacija radi , kolko znam...

Radi bez problema. Drugi je problem što "in the wild" nemaš pošten fiskalni softver za linux. Davno, tek kad je fiskalizacija krenula ja sam nešto radio i kombinirao ali tad je bio show sa POS printerima, barkod čitačima i čitačima magnetnih kartica. Kupci su zahtjevali ili PocketPCje (terase i veliki objekti sa puno stolova) koji bi u paru radili sa nekim serverom ili Android (tad još nisam ni počeo sa time) tako da sam ja odustao a drugi su rekli screw that i radili samo Windows. Osim toga, skoro svi su koristili te PCje za još nešto što nije radilo na linuxu (od kontrole rasvjete pa do trećih programa za skladišta do obračuna radnog vremena i sličnih 3.14zdarija). Da sam imao više vremena i resursa, složio bi ja čudo od toga ali eto, situacija je ispala na kraju takva. Veliki koje ti navodiš su ili razvili to in-house pa to održavaju ili su kupili gotova rješenja od firmi koje se isključivo sa time bave. Ukratko, htio sam napraviti "mali" ERP za linux prilagođen hrvatskom tržištu - i kao svi drugi koji su to pokušali sam odustao radi (tada) kaotičnog stanja na linuxu. Zato i dan danas pljuckam po njemu... Još "to nije to".

 

Ali da, tko je napravio, to radi. Plodine recimo i Konzum.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
online
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

Sada kada smo apsolvirali temu mozemo postaviti ponovo pravo pitanje, zasto novinar u naslovu navodi neistinu, lažnu informaciju?

 

mozete vi bacati TDova koliko hocete, ali naslov je hipsterska glupost :D

takodjer, izvor vijesti nigdje ne navodi Windowse, jer nema s vijescu nikakve veze :D

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo
LudaRajcica kaže...

Sada kada smo apsolvirali temu mozemo postaviti ponovo pravo pitanje, zasto novinar u naslovu navodi neistinu, lažnu informaciju?

 

mozete vi bacati TDova koliko hocete, ali naslov je hipsterska glupost :D

takodjer, izvor vijesti nigdje ne navodi Windowse, jer nema s vijescu nikakve veze :D

 

12 godina
neaktivan
offline
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

Radi na linuxu a bome i na Macu. Moja firma ima fiskalizaciju na Macintoshu, radila je od uvođenja na 10.6 ili novijem. Na PowerPC strojevima je nisam nikad mogao podržati. Sad se granica dodatno podiže. Ova nova fiskalizacija će na žalost raditi tek od Mac OS X 10.9 na gore tako da će ljudi morati napraviti upgrade sistema a neki stariji strojevi će skroz otpasti.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

Mislim da neki nisu dobro primjetili da nije problem u aplikaciji kao takvoj, već samo u komunikaciji sa serverima gdje se zaprima tj. fiskalizira.

Jeftino rješenje je neki proxy između koji prevodi između obje strane nesigurni SSL-a prema sigurnom. 

 

Bug također spada u one koji ne vode računa o sigurnosti SSL protokola, valjda zbog podrške za XP :P

https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=bug.hr&hideResults=on

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo
LudaRajcica kaže...

Sada kada smo apsolvirali temu mozemo postaviti ponovo pravo pitanje, zasto novinar u naslovu navodi neistinu, lažnu informaciju?

 

mozete vi bacati TDova koliko hocete, ali naslov je hipsterska glupost :D

takodjer, izvor vijesti nigdje ne navodi Windowse, jer nema s vijescu nikakve veze :D

 Tebi bi bilo najbolje da prestaneš pisati jer su svi vidjeli da si ispao pravo glup. Pliss stop..

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju.. PSN: ROZNER_GT
16 godina
offline
Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windowsim

Na XP-u je moguće implementirati noviji TLS. Znam jer me samog kačio taj zadatak.

Moguće ga je implementirati i na DOS-u. Nema nikakve veze protokol s OS-om.

 

Kao što je već netko spomenuo, "vijest" je nastala radi toga što verzija .NET frameworka koja ima gotovu implementaciju ne podržava XP.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 5:54 (Kuv).
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo
x18x05x kaže...
LudaRajcica kaže...

Sada kada smo apsolvirali temu mozemo postaviti ponovo pravo pitanje, zasto novinar u naslovu navodi neistinu, lažnu informaciju?

 

mozete vi bacati TDova koliko hocete, ali naslov je hipsterska glupost :D

takodjer, izvor vijesti nigdje ne navodi Windowse, jer nema s vijescu nikakve veze :D

 Tebi bi bilo najbolje da prestaneš pisati jer su svi vidjeli da si ispao pravo glup. Pliss stop..

 o cemu ti? :D

 

Naslov nema nikakve veze s istinom, mozda si ti glup jer ne umijes citati s razumijevanjem :)

11 godina
online
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo
Kuv kaže...

Na XP-u je moguće implementirati noviji TLS. Znam jer me samog kačio taj zadatak.

Moguće ga je implementirati i na DOS-u. Nema nikakve veze protokol s OS-om.

 

Kao što je već netko spomenuo, "vijest" je nastala radi toga što verzija .NET frameworka koja ima gotovu implementaciju ne podržava XP.

 sto znaci da naslov nema veze sa istinom :)

11 godina
online
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo
filip.pz kaže...

Stvar je nemušto sročena, ali recimo da bi smisao bio: .NET tek od verzije 4.5 podržava TLS 1.2, a zadnji dostupni .NET za XP je 4.0.

 

Naravno, ostale tehnologije mogu nastaviti na XP kao i do sada, ali pravo pitanje je za čega uopće fiskalizacija? Kad se sjetim da su me gnjavili da mi se računi fiskaliziraju 1s (slovima: jednu sekundu) prije vremena izdavanja računa suza mi krene... Japanci im nisu ravni: tolerancije nema niti tu jednu sekundu, a NTP im ne treba - valjda se koriste istom tehnoogijom praćenja vremena kao i HŽ.

 Nije nemušno srocena, nego je LAŽNA I KRIVA informacija :D

to sto ti ne razumijes sto je laz a sto je istina :D to je tvoj problem, ofce uglavnom imaju tvoj pristup lazima :) beeee beeeee beeee :D ahahahahah

14 godina
offline
Re: Od siječnja fiskalizacija samo s novijim Windo

Priznaj da se ne kužiš u temu. Čovjek te pokopao sa odg i ti onda kreneš vrijeđati. 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju.. PSN: ROZNER_GT
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice