Signal uskoro stiže i na desktop

poruka: 10
|
čitano: 2.031
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Signal uskoro stiže i na desktop".
13 godina
neaktivan
offline
Signal uskoro stiže i na desktop

Komuniciram sa ljudima iz textsecurea na google+ često, sasvim su ok i znaju što je aktualno u security svijetu.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Signal uskoro stiže i na desktop

ova aplikacija mi hitno treba, 49 od 50 susjeda mi na dnevnoj bazi režu paricu zbog napada čovjeka u sredini... nemam pojma, ništa ja to ne razumijem... mijenjaju se, rade u smjenama i sve, ali me dugo čekaju dok ne dođem s posla... ja se ponudio da im pomognem nekako a oni nisu baš nešto za razgovor... :((

16 godina
offline
Signal uskoro stiže i na desktop

"Signal Desktop aplikaciju ćete koristi kroz Chrome preglednik"

 

Chrome, koji je inace poznat po svojim "safety" featurima.

Sta mi vrijedi end-to-end enkripcija i open source aplikacija ako mi browserov audio/gui API moze presresti komunikaciju i poslati na servere od CIA-a Googla.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Signal uskoro stiže i na desktop
SupremeCommander kaže...

"Signal Desktop aplikaciju ćete koristi kroz Chrome preglednik"

 

Chrome, koji je inace poznat po svojim "safety" featurima.

Sta mi vrijedi end-to-end enkripcija i open source aplikacija ako mi browserov audio/gui API moze presresti komunikaciju i poslati na servere od CIA-a Googla.

 

E vidiš dobro da si se ispravio... :)))  i SELinux mi se isto gadi, bez da istražujem kaj je to uopće.

15 godina
offline
Re: Signal uskoro stiže i na desktop

Isto kao i WhatsApp, kunu se kako je super sigurno, kriptirano i ne znam što a sa par caka se može probit sva ta zaštita.

A ako netko "običan" to može, Facebook vlasnik ima real-time feed koji mogu dalje prodati ili dati u zamjenu za zaštitu.

 

Super mi je ovo kak uvjetuju browser za korištenje...a svi su danas rađeni na istom baznom kodu.

Iako opet, nemam što kriti pa nek gledaju...al nek bar kažu da gledaju.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
13 godina
neaktivan
offline
Signal uskoro stiže i na desktop

koristio signal, poruke nisu redovno pristizale (poslano u petak primljeno u nedjelju) iako je telefon u međuvremenu rebootan nekoliko puta (nexus 4). Nakon što sam je maknuo, sve ok. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2015 16:41 (Larc0).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Signal uskoro stiže i na desktop
W1ck3d8u2z kaže...
SupremeCommander kaže...

"Signal Desktop aplikaciju ćete koristi kroz Chrome preglednik"

 

Chrome, koji je inace poznat po svojim "safety" featurima.

Sta mi vrijedi end-to-end enkripcija i open source aplikacija ako mi browserov audio/gui API moze presresti komunikaciju i poslati na servere od CIA-a Googla.

 

E vidiš dobro da si se ispravio... :)))  i SELinux mi se isto gadi, bez da istražujem kaj je to uopće.

 Ali SELinux ne šalje ništa nikamo na nikoji server. I pošto je source kod samog SELinux modula vidljiv svima to će ili sva javnost saznati a šalješ na tamo neki server ili jednostavno nemožeš slati ako nećeš da javnost sazna.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
neaktivan
offline
Re: Signal uskoro stiže i na desktop
g12356 kaže...

 Ali SELinux ne šalje ništa nikamo na nikoji server. I pošto je source kod samog SELinux modula vidljiv svima to će ili sva javnost saznati a šalješ na tamo neki server ili jednostavno nemožeš slati ako nećeš da javnost sazna.

 

Ne radi se to tako da u source staviš kod za špijuniranje nego se namjerno ostavi neki naizgled benigni propust (npr. buffer overflow) koji se kasnije može iskoristiti za preuzimanje kontrole nad mašinom i stavljanje potrebnog komanda softwarea.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Signal uskoro stiže i na desktop
mrxa1 kaže...

Isto kao i WhatsApp, kunu se kako je super sigurno

WhatsApp je u vlasništvu Facebooka a nikada nije ni bio siguran.

Viber isto nije siguran i napravljen je za malu djecu (igrice, naljepnice itd...).

 

Od sigurnih open source aplikacija postoje jedino Telegram i Signal.

Telegram ne podržava glasovne pozive i samo mu je klijent otvorenog koda, što se događa na serveru je nepoznato jer koristi vlastitu zatvorenu implementaciju.

 

Signal je najbolji, najsigurniji i nema mu konkurencije. Dovoljno govori činjenica da ga je preporučio Edward Snowden.

Kako natjerati ljude da pređu na Signal?

Svi su na Viberu i WhatsAppu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Signal uskoro stiže i na desktop
Tom69 kaže...
g12356 kaže...

 Ali SELinux ne šalje ništa nikamo na nikoji server. I pošto je source kod samog SELinux modula vidljiv svima to će ili sva javnost saznati a šalješ na tamo neki server ili jednostavno nemožeš slati ako nećeš da javnost sazna.

 

Ne radi se to tako da u source staviš kod za špijuniranje nego se namjerno ostavi neki naizgled benigni propust (npr. buffer overflow) koji se kasnije može iskoristiti za preuzimanje kontrole nad mašinom i stavljanje potrebnog komanda softwarea.

 I kako onda to sakriš?

Dobro, postoje AppArmor(Ubuntu) i Tomoyo kao alternative za SELinux.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice