Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

poruka: 175
|
čitano: 20.116
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24".
11 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Zemljanin kaže...

 Sto su tamo radili sirijski turci?

Prevozili IS-ovu naftu u cisternama za Erdoganovog sineka???

Naravno!

 žive tamo već jako dugo, to je granica s turskom, a jel švercaju naftu - vjerojatno da

Firef0X kaže...

 

Americka doktrina ratovanja je da steknu prevlast  u zraku.

Ljude zavara americka propaganda putem filmova igrica i ostalog pa onda steknu dojam da su oni nadmocniji,a nisu u stanju napraviti pusku da puca bez zastoja nakon ispaljenih 1000 metaka.

 

 baš zato mi je sumnjivo da će dopustiti da ih jedan pzo sustav onemogući u onome što im je glavno oružje

misliš da rusi nemaju propagandu, mig 29 je bio proglašavan čudom, pa niti jedan za vrijeme bombardiranja srbije nije uspio niti naciljati neki od američkih aviona, a kamo li nešto drugo i skoro svi su zapikirali nosom u ledinu

Firef0X kaže...

A sta mislis da rusi sjede skrstenih ruku i cekaju da raketa doleti?.

 

Evo malo prelistaj o toj temi.

 iskreno ne da mi se čitat sve, vjerujem da ne čekaju, koliko sam skužio s400 ima izvrsnu obranu od svih vrsta raketlina, no ipak - zar misliš da su ameri to pustili samo tako slegnuvši ramenima

vojni proračun rusije je poprilično manji od američkog koji je takav već jako dugo, dok je ruski bio nakon raspada sssr-a dugo vremena u banani, a i sad je osam puta manji 

kažem, nisam stručnjak, ali mislim da su rusi daleko ispod amera ako krene tim putem

9 godina
protjeran
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
zerocool12 kaže...

Gospodo u borbi nije oružje/oružje jedino što vam donosi pobjedu,mislim da je to dokazano više puta...

Reci to japancima.

 

 

picajzla0707 kaže...


 baš zato mi je sumnjivo da će dopustiti da ih jedan pzo sustav onemogući u onome što im je glavno oružje

misliš da rusi nemaju propagandu, mig 29 je bio proglašavan čudom, pa niti jedan za vrijeme bombardiranja srbije nije uspio niti naciljati neki od američkih aviona, a kamo li nešto drugo i skoro svi su zapikirali nosom u ledinu

 

 iskreno ne da mi se čitat sve, vjerujem da ne čekaju, koliko sam skužio s400 ima izvrsnu obranu od svih vrsta raketlina, no ipak - zar misliš da su ameri to pustili samo tako slegnuvši ramenima

vojni proračun rusije je poprilično manji od američkog koji je takav već jako dugo, dok je ruski bio nakon raspada sssr-a dugo vremena u banani, a i sad je osam puta manji 

kažem, nisam stručnjak, ali mislim da su rusi daleko ispod amera ako krene tim putem

 

Da si barem pogledo onaj link sto sam okacio odma na pocetku imas objasnjenje za mig-29 u srbiji  (Most AIM-120 AMRAAM kills to date have involved 1980s export variants of the MiG-29 Fulcrum, with mediocre electronic warfare fit and often inoperative systems. These are not representative targets in the current Pacific Rim environment.)

Iako se i bez ovog stranog izvora znalo da je elektronika bila u banani usljed neodrzavanja.

 

Ruski proracun jest manji zato jer oni na vojsci ne peru lovu kao ameri sa f35 400 milijardi.Ako uzmemo u obzir da s-400 rusi sve od bespilotne letjelice do balisticke rakete na koji nacin bi ti neutraliziro taj sustav?Nemozes mu nicim pric a da te ne skine.Iako je to samo jedan sloj obrane.

Mozda jedino da krenes u juris sa 1000 aviona odjednom, mada oni i zato imaju ljeka samo je malo radioaktivan :)

 

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-

Nema rata bez Turaka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 23:23 (Bobobo-bo Bo-bobo).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Visak kaže...

 Zašto ideš u krajnost? Neće zaratiti, ali neće ni proći nekažnjeno.

Putin svoju popularnost gradi na snazi i odlučnosti, a ovakvi događaji ga slabe. Prvo je srušen civilni avion u Egiptu, a sada ovo. Poput mafijaškog bossa on mora pokazati da još vlada situacijom.

 Da... samo što je Rusija već izjavila da neće niti prestati sa suradnjom na izgradnji elektrana u Turskoj. :) Neće se Rus na Turcima osvećivati. :)

Zemljanin kaže...

 Sto su tamo radili sirijski turci?

Prevozili IS-ovu naftu u cisternama za Erdoganovog sineka???

Naravno!

 Tamo žive? :)

Firef0X kaže...

 Mene fascinira sve što ti napišeš... imam osjećaj da se sav ozariš i uživiš kad pričaš o ruskom vojnom arsenalu. :P

malina22 kaže...
Americka taktika u zraku je ispali raketu sa 50 kilometara i aj nazad u bazu. Dodg fight necete kod Amerikanaca necete vidjeti, posebno kod zadnje generacije lovaca koje ovde pojedini toliko hvale jer njihove manevarske sposobnosti se ne mogu ni porediti sa 4 generacijom ruskih aviona. Da ne ispadne kako sam proruski nastrojen imate pun net kritika od strane americkih pilota.

Hmm... da, samo što u praksi Rusi nisu nešto pokazali navodnu nadmoć. Čak im ni novi T-50 avion ne valja. Što god smo do sad vidjeli rusko u sukobima, prizemljilo se: MiG-29 u Srbiji, MiG-29 u Siriji, Su-24 u Siriji, Mi-172, Mi-8 , Mi-28N u Rusiji...

 

Što je zapravo šteta i loše. Više lajkam Ruse nego Turke i Amere skupa u ovom sukobu oko Sirije. Imaju logičniju politiku.

8 godina
protjeran
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Van blaster je jalan na turce jer je potomak Mehmeda pase sokolovica he he he he kao i ostatak ovog foruma vi ste svi poturceni od turaka Van blaster je bio rus bjelorus pa je poturcen sad je muslimamn pa se srami zeli biti rus he he he he
9 godina
protjeran
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Firef0X kaže...

 Mene fascinira sve što ti napišeš... imam osjećaj da se sav ozariš i uživiš kad pričaš o ruskom vojnom arsenalu. :P

 

Ja samo pokusavam da prosvjetlim ljude cinjenicama.I ja sam nekad dok sam bio djete bio fasciniran amerikom i njihovim oruzijem.Ali kad sam  odrasto vidio sam da stvari nisu takve kakve hollywood prikazuje.Samo mi je zao odrasli ljudi koji su i dalje fascinirani tom nakaradnom tvorevinom valjda ce i oni jednog dana "odrast".

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-

Bojim se da fascinacija bilo čime nije dobra. Još moram skužiti što je "nakaradno" i gdje tj. kako...? :)

16 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...
syncmaster245b kaže...
Tonči kaže...

Ovaj forum ima neku bolest, valjda nije zarazna ta fascinacija svime ruskim i neznalačko seruckanje po svemu ostalom.  :)

 

I da - navodno ovaj je bio Su-24MR, ne bombarderska verzija. To znači da je cijela priča još sumnjivija.

U kojem smislu sumnjiva?

 Pa izvori bliski zrakoplovstvu navode kako je ovo bio Su-24MR, dakle izvidnička mornarička verzija, koja nije imala puno posla na toj lokaciji te da postoji sasvim logična mogućnost da je sve i ruska trgovina opravdanjem za radnje iza toga. Vjerojatno nisu planirali da pogine pilot, ali zrakoplov je kalkulirani trošak.

 

 Ovo se i meni sve vise cini. Mislim da su Turci upali u rusku zamku i da su u Kremlju vjerovatno otvorili sampanjac kad im je avion pao. Sad imaju relativnu vecinu medjunarodne zajednice iza sebe i odrijesene ruke u Siriji. Nakon Pariza Hollande je doletio u Moskvu, Amerikanci govore kako je oboren iznad Sirije, a Turci se opravdavaju. Svaka cast Putinu za igru - ovo je sad endgame za Siriju i definitivno nista od katarskog plinovoda. Putin riskira turski tok, ali racuna da ce Europa moliti Ruse za plin ako Katar/KSA/UAE ne dobiju Siriju. A cini se da nece.

16 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Turska nije uvijek bila takva i nije cijela takva; i sami su imali interne sukobe zbog islamizacije i protiv Erdogana, unutar vojske. Ne zaboravi da im se nedavno skoro vojska pobila s policijom. Turska je ogromna zemlja s ogromnim stanovništvom i teritorijem, važna je i daleko opasnija nego se to misli. Također, imaju svoje interese u cijeloj regiji, a ti interesi moraju biti pod kontrolom. Prijateljskiji su Turci s Europom, nego Rusi u ovom trenutku.

 

Putin, s druge strane, nije uopće "divan i krasan mirotvorac" kakvim se čini. Ima trenutno javno ljepšu politiku od NATO zemalja (pogotovo na ovim prostorima gdje se širi bolest demoniziranja Zapada, a dolazi uglavnom s našeg "bliskog istoka") i čak realno bolje poteze, no interesi su mu najvažniji i otvorenije je agresivan: Putin je uzeo Krim jer ga želi, uzeo bi i Ukrajinu i na tome radi. Sirija ga zanima isključivo zbog vojne baze i strateškog položaja, nafta je bonus. Njega ne smeta puno Assad, ne smeta mu legitimna pobuna i sl. jer su mu svi isti - sve redom bombardira. To je isti onaj Putin koji doma radi što radi.

 

 

Tu si malo obrnuo tezu - nije Putin uzeo Ukrajinu (Krim) niti Siriju - vec je tamo (i u Libiji nota bene) imao utjecaj, ugovore i baze - a to se pokusava oduzeti Rusiji. Putin je reagirao u obrani ruskih interesa, a nikako napao. Napad bi bio da stajaznam Putin financira puc u Egiptu ili KSA ili Meksiku i pokusa postaviti svoje tajkune/generale na vlast.

A sto se tice rata u Siriji - vidim da tu nitko ne zna oko cega se vodi. Vodi se oko plinovoda prema EU - i ne radi se o ratu u Siriji nego o ratu u Libanonu/Sirji/Iraku koji zatvaraju mogucnost prolaska plinovoda na sjever. Ruski saveznici su sekularne vlade i sijitske milicije, a arapske monarhije iza sebe imaju USA i dio EU koji ne zele kupovanjem ruskog plina previse ojacati Rusiju. Rat se sad prosirio i na Jemen. 

Assad, monarsi i ekipa samo su lokalni mocnici u globalnom proxy radu USA i UK protiv Rusa i Kineza. Teatar s Kinezima je juzno kinesko more.

16 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...
Hmm... da, samo što u praksi Rusi nisu nešto pokazali navodnu nadmoć. Čak im ni novi T-50 avion ne valja. Što god smo do sad vidjeli rusko u sukobima, prizemljilo se: MiG-29 u Srbiji, MiG-29 u Siriji, Su-24 u Siriji, Mi-172, Mi-8 , Mi-28N u Rusiji...

 

 

 

Amerikanci u zadnjih 20 godina pobjedjuju elektronickim ratovanjem, satovima letenja i brojcanom nadmoci - obaranje aviona je samo zavrsni cin.

A sto se tice direkt fajtova Migova i F-ova, ima dovoljno kilova s obje strane u Koreji i Vijetnamu. Nakon 1990. kad su ruski avioni odrzavani dijelovima s tokarskih strojeva, a piloti imaju po 50 sati leta godisnje nije ni moglo puno bolje. A cak i u tim uvjetima Iracani su 1991. u dog fightovima imali (doduse 1ili 2) killova. 

 

Sto se tice pak T50 - vjerujem da ce bit mila majka za F-35, i ne daj boze da zakazu navodjene rakete jer ce taj jadni F-35 skidat i sa Mig 15. To nije nista drugo nego leteca platforma za oruzje.

11 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Firef0X kaže...

 

Ja samo pokusavam da prosvjetlim ljude cinjenicama.I ja sam nekad dok sam bio djete bio fasciniran amerikom i njihovim oruzijem.Ali kad sam  odrasto vidio sam da stvari nisu takve kakve hollywood prikazuje.Samo mi je zao odrasli ljudi koji su i dalje fascinirani tom nakaradnom tvorevinom valjda ce i oni jednog dana "odrast".

 teško da me tako nešto može fascinirati s 40 i kusur u dupetu, davno su ta vremena iza mene

meni se čini da si ti malo previše fasciniran rusima, jer samo mrva logike ti kaže da na svako pitanje postoji odgovor, a ameri imaju toliki budžet i prioritet rješavanja tog problema - baš zato jer im je zračna nadmoć toliko bitna, da moraš biti naivan ko francuska sobarica ako vjeruješ da dosad nisu smislili rješenje za s300 i s400, pogotovo jer to nije nešto što su rusi jučer izvukli iz rukava

pa ne samo da imaju jedno rješenje nego sigurno imaju nekoliko rješenja, jesu li to znanstveno fantastični darpa sustavi, apachi helići, stratobombarderi ili nešto deseto, budi siguran da imaju odgovor

10 godina
neaktivan
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

Ajde nemojte se zajebavat, taj avion je srušen kuburom, uvezenom s balkana. Ciljao je tip koji je 4 puta dobio na jackpotu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Bojim se da fascinacija bilo čime nije dobra. Još moram skužiti što je "nakaradno" i gdje tj. kako...? :)

 Jos si zelen ima vremena skuzit ces ti to.

picajzla0707 kaže...

 teško da me tako nešto može fascinirati s 40 i kusur u dupetu, davno su ta vremena iza mene

meni se čini da si ti malo previše fasciniran rusima, jer samo mrva logike ti kaže da na svako pitanje postoji odgovor, a ameri imaju toliki budžet i prioritet rješavanja tog problema - baš zato jer im je zračna nadmoć toliko bitna, da moraš biti naivan ko francuska sobarica ako vjeruješ da dosad nisu smislili rješenje za s300 i s400, pogotovo jer to nije nešto što su rusi jučer izvukli iz rukava

pa ne samo da imaju jedno rješenje nego sigurno imaju nekoliko rješenja, jesu li to znanstveno fantastični darpa sustavi, apachi helići, stratobombarderi ili nešto deseto, budi siguran da imaju odgovor

 

Ako je tako zasto onda ameri drece na sva zvona kad je putko dovuko s-400?Zasto su od hrvata preko izrela kupili s-300?Pa njihov patriot je cista sprdacina. Amerikanci su nasli rjesenje za s-400, a zove se katapultirajuce sjedalo.Kod f35 cak radi automatski,avion je toliko pametan kada vidi da je ozracen nisanskim radarom s-400 on sam izbaci pilota sto je sigurno sigurno  .Lako je glumiti high tech silediju nad malim drzavicama,sto nisu ako su tolke hadije uletili sa svojom high tech  tehnologijom  u ukrajinu da malo dovedu demokraciju?

Prestani biti fasciniran americkom propagandom.

 

P.s danas sutra kada ti dadnu pusku u ruke i kazu da se ides boriti za slobodu  i demokraciju u rusiju nadam se da neces promjeniti misljenje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 1:39 (Firef0X).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Firef0X kaže...
Tonči kaže...

Bojim se da fascinacija bilo čime nije dobra. Još moram skužiti što je "nakaradno" i gdje tj. kako...? :)

 Jos si zelen ima vremena skuzit ces ti to.

picajzla0707 kaže...

 teško da me tako nešto može fascinirati s 40 i kusur u dupetu, davno su ta vremena iza mene

meni se čini da si ti malo previše fasciniran rusima, jer samo mrva logike ti kaže da na svako pitanje postoji odgovor, a ameri imaju toliki budžet i prioritet rješavanja tog problema - baš zato jer im je zračna nadmoć toliko bitna, da moraš biti naivan ko francuska sobarica ako vjeruješ da dosad nisu smislili rješenje za s300 i s400, pogotovo jer to nije nešto što su rusi jučer izvukli iz rukava

pa ne samo da imaju jedno rješenje nego sigurno imaju nekoliko rješenja, jesu li to znanstveno fantastični darpa sustavi, apachi helići, stratobombarderi ili nešto deseto, budi siguran da imaju odgovor

 

Ako je tako zasto onda ameri drece na sva zvona kad je putko dovuko s-400?Zasto su od hrvata preko izrela kupili s-300?Pa njihov patriot je cista sprdacina. Amerikanci su nasli rjesenje za s-400, a zove se katapultirajuce sjedalo.Kod f35 cak radi automatski,avion je toliko pametan kada vidi da je ozracen nisanskim radarom s-400 on sam izbaci pilota sto je sigurno sigurno  .Lako je glumiti high tech silediju nad malim drzavicama,sto nisu ako su tolke hadije uletili sa svojom high tech  tehnologijom  u ukrajinu da malo dovedu demokraciju?

Prestani biti fasciniran americkom propagandom.

 

P.s danas sutra kada ti dadnu pusku u ruke i kazu da se ides boriti za slobodu  i demokraciju u rusiju nadam se da neces promjeniti misljenje.

 Je to onaj F35 koji ne leti?

16 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
picajzla0707 kaže...

 teško da me tako nešto može fascinirati s 40 i kusur u dupetu, davno su ta vremena iza mene

meni se čini da si ti malo previše fasciniran rusima, jer samo mrva logike ti kaže da na svako pitanje postoji odgovor, a ameri imaju toliki budžet i prioritet rješavanja tog problema - baš zato jer im je zračna nadmoć toliko bitna, da moraš biti naivan ko francuska sobarica ako vjeruješ da dosad nisu smislili rješenje za s300 i s400, pogotovo jer to nije nešto što su rusi jučer izvukli iz rukava

pa ne samo da imaju jedno rješenje nego sigurno imaju nekoliko rješenja, jesu li to znanstveno fantastični darpa sustavi, apachi helići, stratobombarderi ili nešto deseto, budi siguran da imaju odgovor

 A čime bi ti napal područje koje štiti S-400, uz napomenu da je S-300 stara varijanta no opet i više nego dovoljna za odbijanje 98% napasnika.Dakle čime češ napast neki teritorij, možda sa krstarečim projektilom sa atomskom bojnom glavom, koju če ionako S-300 srušit 150-200km prije nego kaj dođe do cilja?Izgleda da treba opet ponovit, to su vrlo brzi raketni sistemi za rušenje svega šta leti po zraku.Rušenje dronova nije posao za S-300 a pogotovo ne za S-400, pa nečeš bojevom glavom od 100kg ič napast i rušit pišljive dronove.Za tamanjenje dronova Rusi imaju dimenzijama puno manje, ali opet vrlo efikasne raketne sisteme.

 

"As one senior U.S. Marine Corps aviator told me earlier in the year, the S-300 series is a deadly threat to everything except the most advanced stealth fighters and bombers. “A complete game changer for all fourth-gen aircraft [like the F-15, F-16 and F/A-18]. That thing is a beast and you don’t want to get near it,” he said.

 

Only the Lockheed Martin F-22 Raptor, F-35 and Northrop Grumman B-2 Spirit stealth bomber would be able to operate inside areas protected by those weapons. But even those aircraft could be challenged if there were enough S-300 batteries operating as part of an integrated air defense network.

 

The exact number and location of the S-300s would make a huge difference. The problem is further compounded by the fact that the S-300 system is mobile—and can move at a moment’s notice.“If they’re all over every square inch of the country, then it doesn’t matter what you put out there—it’s going to be a challenge,” a senior Air Force official with extensive stealth experience told me earlier in the year."

 

Tomahawk i slične krstareče rakete, one nemaju šanse doč do cilja jer su lako uočljivi+spori=vrlo lake mete za rušenje.Dakle čime češ napast recimo Asadovu kuču u Siriji, ako Rusi cjelo područje+dio susjeda pokriju sa detekcijom preko S-300 ili S-400?Šta češ koristit za napad, možda moždane vijuge ili buš pozval jednu Klingonsku krstaricu da ti priskoči u pomoč?

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 3:27 (rambox).
15 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Hmm... da, samo što u praksi Rusi nisu nešto pokazali navodnu nadmoć. Čak im ni novi T-50 avion ne valja. Što god smo do sad vidjeli rusko u sukobima, prizemljilo se: MiG-29 u Srbiji, MiG-29 u Siriji, Su-24 u Siriji, Mi-172, Mi-8 , Mi-28N u Rusiji...

 

Što je zapravo šteta i loše. Više lajkam Ruse nego Turke i Amere skupa u ovom sukobu oko Sirije. Imaju logičniju politiku.

 Ja nit sam za ove nit za one, vec za sebe, svi su oni podjednako zlo. Nit su Ameri nit Rusi nit Turci dole zato sto vole Sirijce vec zbog svojih interesa. A ne kaže se džaba kad se slonovi tuku trava nastrada.

 

Što se tiče gore rečenog tu jesi u pravu 100%. Ali isto tako te izvozne verzije letjelica u uvijek slabije kvalitete i slabije opremljene u odnosu na one koje koriste zemlje proizvodjaci za svoje potreba. Mada cisto sumnjam da su i Ruski avioni poslije raspada SSSR-a u nesto boljem stanju. Dok je SSSR bio jak ulagalo se u vojsku, pa zapadni piloti su prvi put vidjeli efektivan HMD kad se ujedinila istocna i zapadna njemacka pa kad su zarobili MiG-29. A kad se raspala država raspala se i vojska. Sad to Putin popravlja i dovodi u red ali znas da to ne ide preko noci. Mada opet Rusi nikad nesto nisu patili za kvalitetom, uvijek su bili kvantitet iznad kvaliteta.

 

Ne mozes porediti Srbijanskog MiG-29 sa Americkim F-16 ili bilo kojim avionom evropskih zemalja. U kakvom stanju su Srbijanski MiG-ovi bolje ih je porediti da avionima iz drugog svjetskog rata. Ista je situacija i sa sirijskim avionima. Pa zamisli situaciju da se Hrvatski MiG-21 bori sa F-16 i onda pravimo poredjenje. Amerikanci svoje avione prodaju mahom bogatijim državama koje mogu da održavaju te avione pa su oni i generalno u boljem stanju, mislis da ne bi bila obrnuta situacija da F-16 leti pod Sirijskom, Srbijanskom ili Hrvatskom zastavom?

 

Zadnji pravi sukob vecih razmjera poslije drugog svjetskog rata kada su amerikanci i rusi se tukli u zraku je bio u koreanskom ratu, tada su rusi ispresavijali Amerikance preko koljena. Necu da ulazim u to ko bi sad pobijedio i nadam  se da nikad necemo saznati jer njihova medjusobne borbe znace samo jedno.

 

Što se tiče T-50, to je avion još u fazi prototipa. Američki program lovaca 5 generacije je počeo 9 godina prije Ruskog, 9 godina je puno. Dok je Americki avion razvijan bez ikakvih trzavica dotle je Rusija prezivjela raspad bivse drzave. Sada možda ne valja, ali sacekajmo da prodje vrijeme pa cemo vidjeti. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 8:13 (malina22).
16 godina
odjavljen
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

Gledao sam dokumtarac i izjave srpskih pilota i protuzračne odbrane...ti migovi 29 su bili poluispravni, koliko se sjećam uzljetali su sa neispravnim radarima i drugim kvarovima. Uostalom srbi su bili domišljati i dobro su zavaravali zemaljske ciljeve sa mikrovalnim pećnicama. Ustalom prvi su oborili nevidljivi bombarder i to zasterjelom tehnologijom.

 

 

 

Evo ima nakon 1:00:00

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 8:42 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
funat kaže... 

 

A sto se tice rata u Siriji - vidim da tu nitko ne zna oko cega se vodi.

Assad, monarsi i ekipa samo su lokalni mocnici u globalnom proxy radu USA i UK protiv Rusa i Kineza. 

 Kako onda ti znaš? :) Ali da, nitko nije ni rekao da to nije važno i da to nisu interesi; znamo zašto su Rusi zainteresirani. No, priča oko toga nije baš tako jednostavna da možemo reći da je Assad Putinova, a FSA Obamina marioneta - nisu nitko od njih baš tako laki za manipulaciju, koliko oni lako iskorištavaju spomenute sile.

funat kaže...

Sto se tice pak T50 - vjerujem da ce bit mila majka za F-35, i ne daj boze da zakazu navodjene rakete jer ce taj jadni F-35 skidat i sa Mig 15. To nije nista drugo nego leteca platforma za oruzje.

 Bojim se da je T-50 veći problem Rusima, nego F-35 Amerima. Indija je prilično nezadovoljna. Što se tiče zraka, zaboravljaš na savršeno funkcionalan F-22 - skoro 200 komada vrlo opasnog zrakopolova koji odavno radi. F-35 radi, ali je skup i nedovršen (neusavršen), što ne znači da nije upotrebljiv. T-50, s druge strane... I da - uvjeren sam da do sukoba između tih dviju sila ne može doći, ne samo da imaju previše interesa koji su slični, nego i trebaju jedni drugima. Rusija i Kina ne vole se kao Ameri i Britanci, a Kini se ne ratuje ni približno kako se misli. Ekonomija je moderni strateški cilj, ne teritorij.

 

Inače, čini se da se Turci više ni ne srame: http://www.awdnews.com/top-news/turkish-intelligence-chief-putin-s-intervention-in-syria-is-against-islam-and-international-law,-isis-is-a-reality-and-we-are-optimistic-about-the-future

 

Odlično objašnjeno:

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 9:14 (Tonči).
16 godina
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

Kao i u vezama, iskoristavanje je uvijek dvosmjerno - ali glavna prica je u containingu Rusije, a posredno i Kine. U zadnjih 20 godina Rusi su u defanzivi i njihovi interesi se napadaju otvoreno. Svaka zemlja koja je imala iole prijateljske veze sa SSSR-om je napadnuta ili izlozena sankcijama, vojnim prevratima i slicnom async ratovanju. 

 

Sto se tice F-35, amerikanci ga rade kao avion koji ce zamijeniti sve (cak i A-10), sto meni nikako ne stima. Zato su u problemima. F-22 bi se nastavio proizvoditi da je bio super, al ne znam sto je s njim problem. Citao sam za indijske probleme i meni to lici na djecje bolesti. T-50 je pokazao impresivne letne sposobnosti, i ako je iole stealth, sa dobrom avionikom i oruzjem bit ce vrlo opasan, a za puno manje para.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-

 

ISIS je religijska verzija Crvenih Kmera - satro komunistickih ludjaka koje je podrzavala Kina, a dokrajcio Vijetnam 1979. Danasnja Kina je Turska (ascending power), a Sirija+Hezbollah su Vijetnam. Iako je to vjerovatno oversimplification u danasnjim uvjetima.

14 godina
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

Ako su Ameri tako nenadjebivi (kako mnogi vjeruju - Top Gun i ostalo ima učinka - jer oni itekako znaju Goebelsove lekcije - imaju u Pentagonu poseban odjel za filmsku industriju),

 

zašto dolaze kod nas učiti blisku borbu protiv naših djedica u Mig-21?

 

https://sh.wikipedia.org/wiki/Ivan_Selak

 

djedica leti na avionu koji je konceptualno i stariji od njega (Miguša je '57 proizvedena), pa kako ti američki ubermenschi ne mogu njega skinuti s lijevom rukom u šupku u svojim super-duper F-16 u 1 na 1, čak i 2 na 1 simuliranim borbama?

 

Ono što je D.G. pravilno rekao je: Su-24 (ne znam je li bio MR inačica) je letio uz vjerojatno hrpu pištanja svih mogućih sustava i senzora radarskog snopa, što su  piloti nakon nekog vremena ignorirali, znali su da su u dometu turske PZO...

 

Turci su se odlučili igrati šerifa (znate kako su 3.14zdili kad su im Sirijci srušili F4 izviđački - topom s zemlje - što govori gdje su bili i jedni i drugi), i Rusi su vjerojatno ignorirali i F-16 koji ih je pratio i sigurno NIJE ništa ih upozoravao, nego je ispalio IC navođeni (pasivni) projektil, koji se da uočiti ali  puno manje pouzdano (osim ako se ne ispali na neviđeno, tj. otprilike prema vektoru protivničkog aviona pa se obasja radarom i pošalje korekcijski signal tako da IC glava zahtvati protivnika, i onda je opet pasiva), i to s vrlo male udaljenosti - do 3 km, s leđa...

 

za one koji ne znaju, IC se koristi za blisku borbu i napade iz "zasjede", jer je pasivan (ako se ispaljuje direktnim zahvatom protivnika), za razliku od aktivno i polu-aktivno vođenih radarskih, ai laserski navođenih projektila...

znači svi drugi se navode preko refleksije emitiranih energetskih snopova, koji po logici stvari, protivniku otkrivaju da ga traže, i na osnovu praćenja emitiranih snopova i on može otkriti tko i otkuda ga traži, čak i prije nego napadač zapravo dobije i kvalitetan odbijeni signal tražene mete...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Firef0X kaže...

 

Ako je tako zasto onda ameri drece na sva zvona kad je putko dovuko s-400?

 

P.s danas sutra kada ti dadnu pusku u ruke i kazu da se ides boriti za slobodu  i demokraciju u rusiju nadam se da neces promjeniti misljenje.

 dreče zato jer njihovi saveznici nemaju tehnologiju protiv tog sustava, a rušenje turskog aviona u turskom prostoru (s400 je postavljen poprilično blizu turskoj granici) stvara probleme za cijeli savez - nitko nije rekao da ameri žarko žele sukob s rusima

ovo za p.s. - prošli su moji dani s puškom i nisam više sposoban za takvo što

borba na teritoriju rusije znači i nuklearni scenarij, pa ako i dođe do sukoba rusija vs nato, vrlo vjerojatno da će se makljati izvan ruskog i američkog teritorija

rambox kaže...

 A čime bi ti napal područje koje štiti S-400,

 

 ako se ne varam f22 je dizajniran za takvo što

tu je i čitav niz raketlina i bombetina čije sam skraćenice pohvatao po netu - harm, jdam, jsow, mald, jassm-er, meteor bvraam, tomahawk i druge, a problem kod ruskog pzo je da možda može skinuti svaku pojedinu od tih raketlina, ali simultani masovni napad više takvih i eto ti problema, jer uočiti ih nije problem, ali skinuti baš svaku od njih jest

a dovoljno je da prođe jedna

malina22 kaže...
zapadni piloti su prvi put vidjeli efektivan HMD kad se ujedinila istocna i zapadna njemacka pa kad su zarobili MiG-29. A kad se raspala država raspala se i vojska. Sad to Putin popravlja i dovodi u red ali znas da to ne ide preko noci. Mada opet Rusi nikad nesto nisu patili za kvalitetom, uvijek su bili kvantitet iznad kvaliteta.

U kakvom stanju su Srbijanski MiG-ovi bolje ih je porediti da avionima iz drugog svjetskog rata.

 hmd su imali i jugo migovi pa im nije pomoglo i nije baš da su bili na razini aviona iz '45, ali da, bili su poprilično zastarjeli i loši s elektronikom i sustavima koji su loše prekopirani s američkih starijih lovaca

15 godina
offline
Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-24

Nisi me shvatio. HMD sam naveo kao tehnologiju koju su Rusi imali jos dok je na zapadu bila u povojima, tj da dok su Rusi kao SSSR za vrijeme hladnog rata masivno ulagali u vojsku imali su prednost u zraku kasnije raspadom države raspao se i vojni sistem. A na avione sa ovih prostora nema potrebe trositi riječi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
malina22 kaže...

Nisi me shvatio. HMD sam naveo kao tehnologiju koju su Rusi imali jos dok je na zapadu bila u povojima, tj da dok su Rusi kao SSSR za vrijeme hladnog rata masivno ulagali u vojsku imali su prednost u zraku kasnije raspadom države raspao se i vojni sistem. A na avione sa ovih prostora nema potrebe trositi riječi.

evo ti ponešto o mitovima i navodnoj superiornosti nekadašnje ruske perjanice, a što se tiče prednosti u zraku to se ionako vagalo s jedne na drugu stranu cijelo vrijeme hladnog rata

 

https://militaristikablog.wordpress.com/2015/03/05/mitovi-i-legende-o-lovcu-mig-29/

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
funat kaže...

Kao i u vezama, iskoristavanje je uvijek dvosmjerno - ali glavna prica je u containingu Rusije, a posredno i Kine. U zadnjih 20 godina Rusi su u defanzivi i njihovi interesi se napadaju otvoreno. Svaka zemlja koja je imala iole prijateljske veze sa SSSR-om je napadnuta ili izlozena sankcijama, vojnim prevratima i slicnom async ratovanju. 

 

Sto se tice F-35, amerikanci ga rade kao avion koji ce zamijeniti sve (cak i A-10), sto meni nikako ne stima. Zato su u problemima. F-22 bi se nastavio proizvoditi da je bio super, al ne znam sto je s njim problem. Citao sam za indijske probleme i meni to lici na djecje bolesti. T-50 je pokazao impresivne letne sposobnosti, i ako je iole stealth, sa dobrom avionikom i oruzjem bit ce vrlo opasan, a za puno manje para.

F-22 je bio bolesno skup po komadu i lovatori su zaključili da je dosta i da im je preskup za daljnju proizvodnju, a da je ~200 komada dovoljno (i jest, nema "prirodnog neprijatelja", to je najmoderniji lovac s taktičkim mogućnostima, AMRAAM mu daje domet od oko 180km čak, mach 5 brzinu projektila...). S kim će se boriti F-22? Jedini tko može pružiti otpor Amerima u zraku su Rusi i Kinezi. S time da Kinezi tek 2018 planiraju uvesti J-20 u upotrebu jer još uvijek nije gotov (novi prototip se tek testira). Ruski T-50 je nezadovoljavajući...

 

A rat protiv Kine i Rusa se neće dogoditi jer niti Zapad može bez Kine, niti Kina može bez Zapada. Kina je primarno ekonomska sila koja svoj rast duguje Zapadu i na njemu živi. Samo totalna budala bi upropastila tako ugodnu simbiozu.

-

F-35 su dizajnirali kao platformu za svašta, a to je iznimno kompleksna i skupa ideja, što im samo nabija cijenu. Jednostavno, još nije gotov i nije optimiziran za sve namjene, što ga poskupljuje, oduljuje uvođenje i čini promašenim iz te perspektive. Uvijek je pitanje love najvažnije pitanje. Pa nedavno su rekli da A-10 ostaje jer je jednostavno "nenadjebiv" za zemaljsku podršku. Jack of all trades, master of none je još uvijek ono što opisuje F-35. To je američki "budget" avion koji je ispao strašno skup.

 

Ono što mijenja cijelu priču je bespilotno ratovanje: za sve "niže narode" bespilotne letjelice u kombinaciji sa satelitima i AWACS-ima su sasvim dovoljne, dapače, jeftinije, sigurnije i prikladnije. Veliki avioni s pilotima su za slučajeve "zlu ne trebalo", ali s modernim udaljenostima koje dosežu projektili, bespilotnim letjelicama, elektroničkim ratovanjem, ekonomskim ratovanjem... dogfight je relikt prošlosti i razlog zašto dogfight performanse F-35 nikome zaista nisu bitne.

 

 

9 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...
s

 Pa izvori bliski zrakoplovstvu navode kako je ovo bio Su-24MR, dakle izvidnička mornarička verzija, koja nije imala puno posla na toj lokaciji te da postoji sasvim logična mogućnost da je sve i ruska trgovina opravdanjem za radnje iza toga. Vjerojatno nisu planirali da pogine pilot, ali zrakoplov je kalkulirani trošak.

 Teorija zavjere

Battlenet - TheProdigy#2234
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-

Hmm, ne, teorija kalkuliranog troška željeza koja je pošla malo krivo. :) Sad Rusi imaju S-400 (kako li je samo brzo došao kamion...) i Turska je obustavila sve zračne aktivnosti u tom području. Efekt je dobar i za Ruse. Kamo sreće da nisu seronje upucali pilota koji je iskočio...

9 godina
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
Tonči kaže...

Hmm, ne, teorija kalkuliranog troška željeza koja je pošla malo krivo. :) Sad Rusi imaju S-400 (kako li je samo brzo došao kamion...) i Turska je obustavila sve zračne aktivnosti u tom području. Efekt je dobar i za Ruse. Kamo sreće da nisu seronje upucali pilota koji je iskočio...

 Seronje su mrtve

http://www.advance.hr/vijesti/moskva-svi-teroristi-i-militanti-na-prostoru-pada-zrakoplova-su-24-su-ubijeni-cim-smo-svog-pilota-prebacili-na-sigurno-krenuli-smo-s-teskim-bombardiranjem/

Battlenet - TheProdigy#2234
9 godina
protjeran
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-
picajzla0707 kaže...


 ako se ne varam f22 je dizajniran za takvo što

tu je i čitav niz raketlina i bombetina čije sam skraćenice pohvatao po netu - harm, jdam, jsow, mald, jassm-er, meteor bvraam, tomahawk i druge, a problem kod ruskog pzo je da možda može skinuti svaku pojedinu od tih raketlina, ali simultani masovni napad više takvih i eto ti problema, jer uočiti ih nije problem, ali skinuti baš svaku od njih jest

a dovoljno je da prođe jedna

 

F22/f35 takoder spada  u hranidbeni lanac s-400.Zajedno sa svom opremom koju nosi.Moze gadat odjednom 36 meta sa svoje 72 rakete(2 rakete po cilju).Postavis takvih par komada i sravnis svu zalihu f22.

Ono boranije sto ostane f16/15 smlate bukovi i onda spustis strasne jenkije na zemlju,a tu su donji u svim pogledima(jer nisu ulagali u kopneno naoruzanje).Pa njihova m4 puskica trosi vise ulja nego moja vektra.

U ostalom mlatis praznu slamu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 17:04 (Firef0X).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sidewinder AIM 9X - raketa koja je srušila Su-

 Tužno.  :( - Opet ubijanje i još ubijanja i malo više ubijanja i... čak i neselektivnog. Koliko god je seronjasto pucati u pilota padobranca, toliko je i carpet bombing.

Firef0X kaže...
...

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice