Server radio 16 godina bez prekida

poruka: 51
|
čitano: 11.660
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Server radio 16 godina bez prekida".
16 godina
offline
Server radio 16 godina bez prekida

Skidam kapu Novell.

 
15 1 hvala 0
11 godina
offline
Server radio 16 godina bez prekida

Kaj u 16 godina ni jednom nije nestalo struje na duže vrijeme?

Moj PC  
1 61 hvala 0
16 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
Diazz72 kaže...

Kaj u 16 godina ni jednom nije nestalo struje na duže vrijeme?

"...bio povezan na centralni UPS sustav..." očito neznaš pa googlaj UPS..

He who is brave is free.
14 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
Diazz72 kaže...

Kaj u 16 godina ni jednom nije nestalo struje na duže vrijeme?

 UPS, agregat???

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 21:04 (Memphis).
16 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
Diazz72 kaže...

Kaj u 16 godina ni jednom nije nestalo struje na duže vrijeme?

Njihov UPS nije UPS od 400-tinjak kuna koji može držati minutu dvije, a iza UPS-a su možda imali i agregat.

13 godina
offline
Server radio 16 godina bez prekida

Mogli su ga pustiti da izgura do punoljetnosti.

Stručnjak za odmaganje...
 
47 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Server radio 16 godina bez prekida

prije 16 godina su sve stvari radjene da traju, ukljucujuci i racunala, pocevsi od kucnih, a pogotovo serveri... i danas imam aopen ax5-t maticnu s p200mmx procesorom koja radi, radi i radi, a i ona je otprilike tu negdi po starosti. aopen kuciste, aopen napajanje... cak je i famozni hdd WD od 4.3GB ispravan... ocekivat da iti jedan komad hardvera danas radi i nakon 16 godina je gotovo utopija, bez obzira koristi li se ili ne...

 
45 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
Dwyane Wade kaže...
Diazz72 kaže...

Kaj u 16 godina ni jednom nije nestalo struje na duže vrijeme?

"...bio povezan na centralni UPS sustav..." očito neznaš pa googlaj UPS..

znam ja što je UPS, i sam ga koristim , zato kažem NA DUŽE VRIJEME. . .

15 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
knight kaže...

Skidam kapu Novell.

Nažalos,t nekad stabilnost i pouzdanost nisu dovoljni.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
16 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida

Restauracija nakon 16 godina??? my ass! garant ga budu bacili na đubar!{#}

15 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
knight kaže...

Skidam kapu Novell.

 hm... da, ali to nije zasluga Novella nego hardwarea.

-imam jednog jednakog, jednako starog (zapravo isti sistem DOS+NW3.12, na P-66 računalo staro 16godina, to bi potvrdio Axtaxove predpostavke.., nek me kontektiraju za detalje{#}). Radi (ali se ne koristi par godina...)

 

-upravo to je razlog upada u temu, ima li itko install diskete (3.5/5.25...)? Ne mogu promijeniti mrežnu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
ihush kaže...

 

-upravo to je razlog upada u temu, ima li itko install diskete (3.5/5.25...)? Ne mogu promijeniti mrežnu..

Za DOS? Imam negdje na tavanu 5.25 ,pogledat ću ti sutra.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Server radio 16 godina bez prekida

Ovaj je preživio i Y2K! {#}

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
kizo2703 kaže...
ihush kaže...

 

-upravo to je razlog upada u temu, ima li itko install diskete (3.5/5.25...)? Ne mogu promijeniti mrežnu..

Za DOS? Imam negdje na tavanu 5.25 ,pogledat ću ti sutra.

 --- i ja sam siguran ''da sam ih negdje vidio'' ali nisam ih uspio pronaći, hrpa crvenih floppyja.

i btw? ''za DOS?'' Čemu upitnik?? naravno da nije za win, čak ni 3.11.

-od SUSE 6tice je ugašen support, imao sam ideju napraviti suse-6, koji može importati nw-4, koji može nw-3.12.. jednom kad se nađe vremena, ili potrebe.  (ni jedno od tog nije na vidiku). Na kraju bi završilo kao VM, samo da se ima driver-setup..

 

-hvala na trudu (bez obzira dali pronađeš..., možda je bolje ne pronaći, jer to povlači tjedan dana petljanja po prašnjavim komponentama, dok mekša polovica nema sentimentalnih razumijevanja).

 

-još jedan raritetni podatak, HDDovi su bili (po sječanju..) 200-300MB (ispravni!!), zamjenio sam ih prije par godina s većima 1.2GB dok je još bio funkcionalan server (i tad je naišao jedan oblačak, pun elektriciteta, ostali su samo dugmići.. zapravo otišla je samo BNC mreža ali je tad migrirano na SQL..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
online
Re: Server radio 16 godina bez prekida
mario.L_hr kaže...

Mogli su ga pustiti da izgura do punoljetnosti.

Pustili bi ga oni, ali im je bio preglasan, kao pravi "teenager". {#}

 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
ZLO the Wise kaže...

Ovaj je preživio i Y2K! {#}

Taman tamo negdje kad je startan izašao je update za Y2k za Netware 3.12. Mislim da je ta mašina po opisu još starija.

11 godina
offline
Server radio 16 godina bez prekida

i danas se računala proizvode da traju {#}

Moj PC  
1 10 hvala 0
13 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
metallic kaže...

Pustili bi ga oni, ali im je bio preglasan, kao pravi "teenager". {#}

 

Kad smo već kod buke, što bi to točno bilo preglasno? O kojem nivou zvučnog tlaka u dB(A) pričamo?

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
ihush kaže...

 --- i ja sam siguran ''da sam ih negdje vidio'' ali nisam ih uspio pronaći, hrpa crvenih floppyja.

i btw? ''za DOS?'' Čemu upitnik?? naravno da nije za win, čak ni 3.11.

-od SUSE 6tice je ugašen support, imao sam ideju napraviti suse-6, koji može importati nw-4, koji može nw-3.12.. jednom kad se nađe vremena, ili potrebe.  (ni jedno od tog nije na vidiku). Na kraju bi završilo kao VM, samo da se ima driver-setup..

 

-hvala na trudu (bez obzira dali pronađeš..., možda je bolje ne pronaći, jer to povlači tjedan dana petljanja po prašnjavim komponentama, dok mekša polovica nema sentimentalnih razumijevanja).

Da ,evo ,MS-DOS 2.11 ,lijepe ,crvene ,pune prašine.

Čak imam i 5.25 floppy drive. Baš me interesira hoće li se pokrenut. {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2013 0:13 (kizo2703).
11 godina
protjeran
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
wifi kaže...

prije 16 godina su sve stvari radjene da traju, ukljucujuci i racunala, pocevsi od kucnih, a pogotovo serveri... i danas imam aopen ax5-t maticnu s p200mmx procesorom koja radi, radi i radi, a i ona je otprilike tu negdi po starosti. aopen kuciste, aopen napajanje... cak je i famozni hdd WD od 4.3GB ispravan... ocekivat da iti jedan komad hardvera danas radi i nakon 16 godina je gotovo utopija, bez obzira koristi li se ili ne...

 

Cijena prosječnog kućnog računara je negdje tamo 1996-1997 godine bila oko 2000 DEM (1000 evra), a danas je cijena 300 evra. Jeste industrija napredovala u proizvodnji pa je jeftinija, ali zasigurno nije toliko napredovala nego je cijena spuštena. Ista stvar ti je sa večinom druge tehničke robe, da bi se cijena spustila, spušta se i kvaliteta. Prodaje se više opreme što zbog jeftinije cijene, što zbog uređaja koji se kvara. To je tržišna ekonomija.

14 godina
neaktivan
offline
Server radio 16 godina bez prekida

Vidio prije 2 dana.

To se zove pouzdanost! Ne mogu vjerovat da ležajevi u diskovima nisu propali do sad. Na koliko okretaja su se vrtili ti 5.25 ?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida

.. {#} lako za floppy drive, imaš li (njegov) kabel? to se obično previdi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
ihush kaže...

.. {#} lako za floppy drive, imaš li (njegov) kabel? to se obično previdi.

Sve je tu ,u kompletu ,samo se nadam da će ići u Dell GX260 ,da ne moram sklapat nešto od starih komponenti.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
ihush kaže...
knight kaže...

Skidam kapu Novell.

 hm... da, ali to nije zasluga Novella nego hardwarea.

-imam jednog jednakog, jednako starog (zapravo isti sistem DOS+NW3.12, na P-66 računalo staro 16godina, to bi potvrdio Axtaxove predpostavke.., nek me kontektiraju za detalje{#}). Radi (ali se ne koristi par godina...)

 

-upravo to je razlog upada u temu, ima li itko install diskete (3.5/5.25...)? Ne mogu promijeniti mrežnu..

Uvjek je fino za vidit bilo koju tehniku,Izlanuo se da radi tolko godina bez obzira o čem se radi bio to komp ili frižider nekaj drugo.Eto mog sitnog primjera u praksi, Panasonic stereo radio budilica prilično skupo plačena( za jednu budilicu) prije 17 godina dok se još tehnika radil pošteno. Eto je i sad šljaka ko prvi dan nakon tolkih godina na svojim leđima, šta reč nadam se da bude skup s menom dočekala penziju fučkaj ga sad.CoolSmijeh

 

http://www.shizaudio.ru/audio/data/media/7/Panasonic_RC-X210.jpg

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
Server radio 16 godina bez prekida

Eh dobri stari dani netware-a, IPX-a, BNC-a i Doom-a :D Stvari su onda koštale jer ih nije bilo na tone, ali su bile i pouzdanije i kvalitetnije. Danas se ide samo na količinu/manju cijenu, a kvalitete nigdje.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
kizo2703 kaže...
..

Da ,evo ,MS-DOS 2.11 ,lijepe ,crvene ,pune prašine. ...

 {#} ... ali, to je MS-DOS. Tražim Novellove setup diskete (crvene), njima se konfigurira NW-driveri..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Server radio 16 godina bez prekida

Mi stariji, ljubitelji Novella smo oduvijek odvaljivali na ovaj video:

 

 

 

 

 
6 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Server radio 16 godina bez prekida
mario.L_hr kaže...
metallic kaže...

Pustili bi ga oni, ali im je bio preglasan, kao pravi "teenager". {#}

 

Kad smo već kod buke, što bi to točno bilo preglasno? O kojem nivou zvučnog tlaka u dB(A) pričamo?

 Iggy i ostali bi ti mogli konkretnije reći ali tada je konstrukcija lopatica ventilatora bila zadnja rupa na svirali. Dakle
ventilacija kućišta, primitivni hladnjaci pentiuma (iako su garant mogli raditi i sa pasivnima, koga je to tada bilo briga)
i jasno, napajanje. Nebi me čudilo da su i hardovi imali hladnjake s ventilacijom. Dan danas su skupa Intelova server kućišta
grozno bučna.
Vjerojatno su počele i osovine na ventovima zveketati buku. Dakle lako za hardver, samo je ventilatore trebalo temeljito i svugdje izmijeniti, jer

praktički bi on cijelo vrijeme radio i bez njih dok bi se mijenjali. Naravno, da se ikome dalo.

11 godina
neaktivan
offline
Server radio 16 godina bez prekida

Pa taj Novell je gori od žohara. Nikako da krepa a zaljeva ga se Microinsekticidom godinama {#}. Šalim se naravno, Novell + Btrieve su činili udarnu konfiguraciju tada... Svaka čast. Što se cijena servera tiče, pa nije danas situacija ništa bolja. Pogledajte koliko košta nešto što se iole može zvati PC serverom (xeon, SAS, 2xLAN+1, ECC,..) pa ćete vidjeti da u funkcionalnoj kombinaciji nema ništa ispod 25.000 kn (ne govorim naravno o mainframe segmentu), a o gornjoj granici da ne pričam. Jedino što se tiče diskova tu se dobije enormni kapacitet za malo novaca. Ali probajte uzeti SSD-e certificirane za konkretni server pa ćete vidjeti što su cijene...

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Server radio 16 godina bez prekida
ihush kaže...
knight kaže...

Skidam kapu Novell.

 hm... da, ali to nije zasluga Novella nego hardwarea.

-imam jednog jednakog, jednako starog (zapravo isti sistem DOS+NW3.12, na P-66 računalo staro 16godina, to bi potvrdio Axtaxove predpostavke.., nek me kontektiraju za detalje{#}). Radi (ali se ne koristi par godina...)

 

-upravo to je razlog upada u temu, ima li itko install diskete (3.5/5.25...)? Ne mogu promijeniti mrežnu..

Bome nekad je hardver imao tolerancije takve u procesu da su komotno mogli kinezi ručno vući tiskane vodove {#}

Zlatno pravilo je da čim je nešto rađeno grublje (sa manje tolerancije), roba je manje osjetljiva na proizvodne greške te podnosi neljudske torture...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice