Sedam izdanja Windowsa 10

poruka: 26
|
čitano: 4.475
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sedam izdanja Windowsa 10".
12 godina
offline
Sedam izdanja Windowsa 10

Toliko o "one windows to rule them all". U startu je bilo jasno da to nece ici samo tako.

Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
kerum kaže...

Toliko o "one windows to rule them all". U startu je bilo jasno da to nece ici samo tako.

Samo četiri za računala, vjerujem isti codebase, samo drugačije licence.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
14 godina
online
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
Father_Dougal kaže...
kerum kaže...

Toliko o "one windows to rule them all". U startu je bilo jasno da to nece ici samo tako.

Samo četiri za računala, vjerujem isti codebase, samo drugačije licence.

 Da, osnova svih je jednaka (universal apps itd...) samo je pitanje što korisnik traži.

 

Ljudi sa mobitelima se neće morati brinuti, dobiju što dobiju, sa računalima će biti dovoljna Home verzija i to je to.

 

Druga stvar što su pirati ljudi navikli imati PROUBERULTIMATE Windowse.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
sirka666 kaže...

 Da, osnova svih je jednaka (universal apps itd...) samo je pitanje što korisnik traži.

 

 

 korisnik (u nastavku: ja) traži savršen proizvod badava a ovo neće biti ništa od toga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
glupo, mislim verzije kao home i pro su mogle bit zajednicke. a ne tako rastezati kao da homeu fali lijevo jaje.
15 godina
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
Father_Dougal kaže...
kerum kaže...

Toliko o "one windows to rule them all". U startu je bilo jasno da to nece ici samo tako.

Samo četiri za računala, vjerujem isti codebase, samo drugačije licence.

 -uvjek je stvar licenci, nazovimo to asortiman-ambalaža...

Markić7 kaže...
glupo, mislim verzije kao home i pro su mogle bit zajednicke. a ne tako rastezati kao da homeu fali lijevo jaje.

 tad bi bio problem naplatiti firmama x2 cijenu, stvar licence-cijene.

 

jedan OS. +server ver. koja također ovisno o ambalaži odlazi u više oblika...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Sedam izdanja Windowsa 10

E sad, koju odabrati - Home ili Pro?  Hm..

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
Dado_ZG78 kaže...

E sad, koju odabrati - Home ili Pro?  Hm..

 pro ima još i ovo

Windows 10 Pro koji nudi upravljanje uređajima, bolju zaštitu podataka i novi Windows Update for Business koji će smanjiti vrijeme administracije i pružiti više kontrole nad procesom

 

iz ovoga je jasno da će kućni korisnici radje uzeti pro verziju ako piratiziraju :D  slično je bilo i sa windows xp, malo tko je kupovao home verziju jer se činilo kao da joj dosta toga nečeg fali. 

 

14 godina
neaktivan
offline
Sedam izdanja Windowsa 10

Kako vidim netko (čitaj Šuštić)  će se morati ispričati Dragi šifra BugTV

 
4 1 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
Shannon kaže...

Kako vidim netko (čitaj Šuštić)  će se morati ispričati Dragi šifra BugTV

 Cim sam vidio naslov sam se toga sjetio

12 godina
offline
Sedam izdanja Windowsa 10

Nisam u toku,ali vidim da spominjete;platiti,naplatiti....Pa zar nisu najavili da ce 10-tka biti besplatna???

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
Milka30 kaže...

Nisam u toku,ali vidim da spominjete;platiti,naplatiti....Pa zar nisu najavili da ce 10-tka biti besplatna???

 Besplatna je desetka nakon sto je platis.

16 godina
offline
Sedam izdanja Windowsa 10

WinHome će biti za većinu korisnika. Bolje da su samo nazvali Win10, ljude nebi bunilo.

Keep it simple!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
Markić7 kaže...
Dado_ZG78 kaže...

E sad, koju odabrati - Home ili Pro?  Hm..

 pro ima još i ovo

Windows 10 Pro koji nudi upravljanje uređajima, bolju zaštitu podataka i novi Windows Update for Business koji će smanjiti vrijeme administracije i pružiti više kontrole nad procesom

 

iz ovoga je jasno da će kućni korisnici radje uzeti pro verziju ako piratiziraju :D  slično je bilo i sa windows xp, malo tko je kupovao home verziju jer se činilo kao da joj dosta toga nečeg fali. 

 

 Vjerojatno je slično kao i kod Windows 7/8.

Pro verzija omogučava spajanje na domenu, Remote Destop i sl.

Dakle, funkcionalnosti koje su neophodne u poslovnom okruženju, a najčešće nepotrebne za kućnu upoterbu

14 godina
offline
Sedam izdanja Windowsa 10

Zar nije receno da nece biti razlike u windowsima za mobitele i PC? Navodno spojis misa-tastaturu-monitor na mobitel i imas normalan pc sa klasicnim desktop suceljem koji pokrece sve win aplikacije. Ako je to istina, u cemu bi onda mogla biti razlika izmedju win home i win mobile?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
AFARON kaže...

Zar nije receno da nece biti razlike u windowsima za mobitele i PC? Navodno spojis misa-tastaturu-monitor na mobitel i imas normalan pc sa klasicnim desktop suceljem koji pokrece sve win aplikacije. Ako je to istina, u cemu bi onda mogla biti razlika izmedju win home i win mobile?

 Nigdje to nije rečeno.

 

Ovo što ti pričaš se zove Continuum i zapravo je mogućnost da se spoji mobitel na ekran i spoji se tipkovnica i miš, ALI (jedno veliko ali) to nisu punokrvni windowsi već mobilna verzija samo skalirana na veliki ekran.

 

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
Milka30 kaže...

Nisam u toku,ali vidim da spominjete;platiti,naplatiti....Pa zar nisu najavili da ce 10-tka biti besplatna???

 Besplatan je samo upgrade sa starije verzije.I to samo prvih godinu dana.Ne dobiš ni novi key.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
Što se tiče ovog sa mobitelima na velikom ekranu... Kako će se zapravo spajati na taj ekran? WiFi?
K
12 godina
offline
Sedam izdanja Windowsa 10

Neka dofuraju DX12 na Windows 7 64bit, pa

me nije briga za Windows 10 i kako će se zvati

i koje će opcije imati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sedam izdanja Windowsa 10

Zar nije netko od Bug ekipe, mlad i nadobudan (makar u tom nastupu) na BugTV-u rekao da će se zvati samo Windows 10? Bez mobile i sl? 

 

EDIT: vidim da me kolega Shannon pretekao..

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 16:27 (lovacmaki).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
g12356 kaže...
Milka30 kaže...

Nisam u toku,ali vidim da spominjete;platiti,naplatiti....Pa zar nisu najavili da ce 10-tka biti besplatna???

 Besplatan je samo upgrade sa starije verzije.I to samo prvih godinu dana.Ne dobiš ni novi key.

Ako je netko unutar Insider programa i ima instalaciju Windowsa 10 čini mi se da bi mogli proći bez ograničenja prve godine..

14 godina
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
Upgrade je potrebno napraviti u toku prve god. Ostaje ti nakon toga zauvijek.
16 godina
protjeran
offline
Sedam izdanja Windowsa 10

od kad koristim licencirani sofware uvijek sam kupovao ,,home,, (xp i 7 ),meni dovoljno za osobnu upotrebu i potpuno funkcionalno,tako ce biti i sa windowsom 10

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Sedam izdanja Windowsa 10

koliko (dez)informacija..

windowsi su jedni, verzije kao home/pro su samo stvar licence i 'dodatne opreme' (tj disejblanih stvari).

nema free komercijale, veleprodajna cijena OEMima nema veze s kranjim kupcem ili retailom. Free retail je oxomoronizam. Postoji with bing.. je free ali ne baš. Tj obračun 15$, refoundira se za device do 9", tad je cijena (total) nula.. inače nije, 30-40$ za PC itd.. pa do onog što kupac vidi na polici, prosječno je cijena win 200kn (s maržom i PDVima).

 

Free verziju korisnik ne može (normalno) imati, jer je OEMska, tad ne može ni imati licencu.

 

Nadogradnje... to je ovako, SP, 1-2-.. bez obzira što se sad ovo naziva novi OS, jednako tako je nadogradnja.

Koju sad MS kaže da će (garantira) držati na serveru godinu dana. Jednako kao nrp SP1, ako ga nisi pokupio, poslje ga možda nema, u pravilu pojavom novije verzije nestane stara. Ništa novog, samo što portali i PR štancaju vijesti.

 

Nadogradnja bilo kojeg OSa ili devicea uz zadovoljene requirementse (HWa) ima i npr ne win7, nego win7+SP1, kao i win8.1, tj win mora biti na posljednjem SPu, tad je i win 10 zapravo ''SP2''.. to nema veze s licencom, free, tpb, .. bit će jednako genuine kao i dan prije upgradea.

 

Ne miještati poklone MSa npr insiderima, s free-komercijalom. Ne miješati OEM s Retailom, ne miješati cijene, licence, aktivaciju itd... (zar je to tako teško?)

Win je komercijala. Nema besplatnog OSa, mada može ukupna cijena (nakon refounda) biti nula, ali to s kupcem nema veze (ne može je on kupiti) odnosno ima jer kupac na kraju plaća 'proizvod', 'device sa softwareom' jednako kao kavu sa šlagom, bez obzira što je cijena kave cca 1kn a račun 10kn. ...dakle plaća konobara, ali je kupcu tad zapravo svejdno tj zanima ga samo total-cifra.

 

Dali će biti neka promo/akcijska cijena kao kod win8, npr za 15$-40$?? Možda. Može biti i đabe ako nam B.Gates baci iz aviona kao čokolade.. ali to je i dalje komercijalan OS, nije free i cijena nije nula. .. osim ako se TPB potrudi oko skiseljenog Yogurta..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 18:13 (ihush).
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10
ihush kaže...

koliko (dez)informacija..

windowsi su jedni, verzije kao home/pro su samo stvar licence i 'dodatne opreme' (tj disejblanih stvari).

nema free komercijale, veleprodajna cijena OEMima nema veze s kranjim kupcem ili retailom. Free retail je oxomoronizam. Postoji with bing.. je free ali ne baš. Tj obračun 15$, refoundira se za device do 9", tad je cijena (total) nula.. inače nije, 30-40$ za PC itd.. pa do onog što kupac vidi na polici, prosječno je cijena win 200kn (s maržom i PDVima).

 

Free verziju korisnik ne može (normalno) imati, jer je OEMska, tad ne može ni imati licencu.

 

Nadogradnje... to je ovako, SP, 1-2-.. bez obzira što se sad ovo naziva novi OS, jednako tako je nadogradnja.

Koju sad MS kaže da će (garantira) držati na serveru godinu dana. Jednako kao nrp SP1, ako ga nisi pokupio, poslje ga možda nema, u pravilu pojavom novije verzije nestane stara. Ništa novog, samo što portali i PR štancaju vijesti.

 

Nadogradnja bilo kojeg OSa ili devicea uz zadovoljene requirementse (HWa) ima i npr ne win7, nego win7+SP1, kao i win8.1, tj win mora biti na posljednjem SPu, tad je i win 10 zapravo ''SP2''.. to nema veze s licencom, free, tpb, .. bit će jednako genuine kao i dan prije upgradea.

 

Ne miještati poklone MSa npr insiderima, s free-komercijalom. Ne miješati OEM s Retailom, ne miješati cijene, licence, aktivaciju itd... (zar je to tako teško?)

Win je komercijala. Nema besplatnog OSa, mada može ukupna cijena (nakon refounda) biti nula, ali to s kupcem nema veze (ne može je on kupiti) odnosno ima jer kupac na kraju plaća 'proizvod', 'device sa softwareom' jednako kao kavu sa šlagom, bez obzira što je cijena kave cca 1kn a račun 10kn. ...dakle plaća konobara, ali je kupcu tad zapravo svejdno tj zanima ga samo total-cifra.

 

Dali će biti neka promo/akcijska cijena kao kod win8, npr za 15$-40$?? Možda. Može biti i đabe ako nam B.Gates baci iz aviona kao čokolade.. ali to je i dalje komercijalan OS, nije free i cijena nije nula. .. osim ako se TPB potrudi oko skiseljenog Yogurta..

Ok, u kojoj sam ja po tebi situaciji, kao član Insider programa? Ako ja trenutno radim na Windows 10 Insider Preview, što se za mene događa nakon izlaska ''pune'' verzije?

15 godina
offline
Re: Sedam izdanja Windowsa 10

-ništa, sunce će izaći na istoku.. itd. a ti ćeš (najavljeno) dobiti key-licencu najvjerojatnije za win10pro, naravno 'normalan' RTM, ne enterprise, ne TP, ne bingalicu ili VLK. Dal će to biti key s hrpe student ili klasičan retail.. to MS ne govori. Pošto npr za komercijalnu upotrebu (u firmi) ne možeš koristit student licence, ne možeš ni poklone (jer nemaš račun, mada je sve origigi..), ispada svejedno za kućnu upotrebu. Ako si dev, tad ti nije ni potreban key (jer ga imaš..) osim za privatni-kućni PC (gaming..) pa je moguće da će to biti npr student licenca ili  neka MSDNAAovska.. nebitno. Može biti i prava retail (tj student licenca je bila jednaka po funkcionalnosti, osim po pravu u korištenju za komercijalu).

 

Teorija ide ovako, imaš OS, nadogradiš na w10 (za koji imaš key, npr pro) i akiviraš, ili clean i aktiviraš. Praksa može biti svakakva.. 'vidjet ćeš' kad uloviš zeca koji je još u šumici.

 

edit: zašto govorim o npr 'pravoj Retail licenci? pa npr OEM licenca je jednokratna vezana uz HW, retail možeš reinstalirati i aktivirati na drugom HWu jer nije time vezan. Naravno ni jedna licenca (za jednog korisnika) ne smije biti aktivna 2-i-više istovremeno (osim VLK.. odnosno tipu licence). U suprotnom gubiš licencu ili telefoniraš 0800300300..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 18:33 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice