Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

poruka: 35
|
čitano: 6.112
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove".
16 godina
odjavljen
offline
Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

A znamo kako u IT-u prolaze izjave koje u sebi sadržavaju riječ "nikad"...

Freak Show Inc.
 
32 0 hvala 2
16 godina
offline
Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

Malo je ovo prenapuhana izjava, zar ne? Možda do 2020 godine SSD bude primaran podatkovni disk kakav je danas HDD, možda postane puno dostupniji i kvalitetniji pa ljudi počnu kupovati samo SSD-ove i totalno izbace HDD. Iako teško da će se to dogoditi baš za 4 godine ali HDD je prastara tehnologija i SSD nije baš jučer izašao. Tko zna kako ćemo podatke pohranjivati za 5-10 godina.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
Moguće da ih neće dostići ali će se padom cijena razlika toliko smanjiti da nitko neće kupovati mehaničke diskove. Tko bi htio HDD ako je SSD istog kapaciteta samo 30% skuplji?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

Izjava seagate-a. hahha bolje im je da gledaju u svoje dvorište i potrude se da im svaki drugi disk ne crkava. Prije par mjeseci je bila vijest da je samsung pustio u prodaju 16 TB SSD. A ja se pitam di je 16TB HDD nigdje. Došli su do 8GB i neznaju šta će dalje.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

HDD je ionako bottleneck svakom modernom računalu, tako da mu se budućnost ne čini baš blistava (da ne spominjemo da većinom svi teže nekakvim silent uređajima manje potrošnje)

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
jozef kaže...
Tko bi htio HDD ako je SSD istog kapaciteta samo 30% skuplji?

 Netko tko ima 30% manje novaca za nabavku SSDa

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
15 godina
offline
Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

za cijenu ne znam ali u pouzdanosti sigurno neće. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
zeroname kaže...

Izjava seagate-a. hahha bolje im je da gledaju u svoje dvorište i potrude se da im svaki drugi disk ne crkava. Prije par mjeseci je bila vijest da je samsung pustio u prodaju 16 TB SSD. A ja se pitam di je 16TB HDD nigdje. Došli su do 8GB i neznaju šta će dalje.

koliko su primjeraka pustili u prodaju? jedan?

 

realno, danas jos nema neke masovne primjene za tako velike diskove, tako da im se ne isplati previse zuriti s povecanjem kapaciteta...

 

12 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
Hdd ce uvjek bit jeftiniji,za storage ce ga SSD tesko izgurat sa trzista!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis

Tako su mislili sigurno i kada je izašao prvi "običan" HDD pa onda USB,...Tehnologija napreduje, proizvodni procesi se moderniziraju. Da je to izjavio netko sa naših prostora još bih rekao ajde, ne vidi cijelu priču. Ali da to bubne jedan od vodećih proizvođača diskova, to mi je čudno. Ili čisto zato da se održi cijena SSD-a tako da se nebi nedaj Bože došlo do niže i pristupačnije cijene...Ovo je očito samo apel drugim proizvođačima: "NIIIIKAKO ne spuštajte cijenu!"

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
14 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
mrxa1 kaže...

Tako su mislili sigurno i kada je izašao prvi "običan" HDD pa onda USB,...Tehnologija napreduje, proizvodni procesi se moderniziraju. Da je to izjavio netko sa naših prostora još bih rekao ajde, ne vidi cijelu priču. Ali da to bubne jedan od vodećih proizvođača diskova, to mi je čudno. Ili čisto zato da se održi cijena SSD-a tako da se nebi nedaj Bože došlo do niže i pristupačnije cijene...Ovo je očito samo apel drugim proizvođačima: "NIIIIKAKO ne spuštajte cijenu!"

 Ima tu nešto, jer pogoni za proizvodnju HDDa sigurno nisu još amortizirani i to bi im bio čisti gubitak. Vjerojatno zapravo i sada dogovorno održavaju cijene SSDa, ali mislim da niti to neće pomoći dugoročno.
- Padom cijena/GB i drastičnim ubrzavanjem backupa sigurnost/trajnost više nije issue.
- na HDDu je već dosta komplicirano dizati gustoću zapisa, SSD ima više prostora za napredak. Već najavljuju 32TB SSDove.
- neki serveri već sad koriste SSD -> puno bolji random IOPS što je u većini primjena vrlo važno, manje zagrijavanje i potrošnja energije/GB. Puno se love troši na hlađenje i napajanje velikih sustava pa je SSD u nekim primjenama možda već i sad tijekom radnog vijeka jeftiniji od uobičajenih SAS HDDova.
- dolaze 3D NAND čipovi koji će dodatno sniziti cijenu/GB.

- mnogim kućnim korisnicima niti ne treba više od 1 TB a brzinu će cijeniti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 11:48 (jozef).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
jozef kaže...

- mnogim kućnim korisnicima niti ne treba više od 1 GB a brzinu će cijeniti.

 

TB?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

Koliko sam čitao vrijeme trajanja jednog SSD je kraće od mehaničkog diska. Sama ta činjenica govori da SSD za pohranu podataka kućnih korisnika nije dobar izbor. Za izvođenje programa i rad operativnog sustava da ali ne za pohranu. Mozda griješim, nisam siguran.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
Alfredo nr.2 kaže...

Koliko sam čitao vrijeme trajanja jednog SSD je kraće od mehaničkog diska. Sama ta činjenica govori da SSD za pohranu podataka kućnih korisnika nije dobar izbor. Za izvođenje programa i rad operativnog sustava da ali ne za pohranu. Mozda griješim, nisam siguran.

 

Već dva mehanička diska su mi crkla doslovce 2 tjedna nakon isteka jamstva (kod kuće). S druge strane prvi SSD me još uvijek služi bez ikakvih znakova umora... Komp mi radi 15-20 sati dnevno - kompajliram, konvertiram, renderiram...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis

Za pohranu kupis Synology sa nekim RAIDom i slozis da ti po noci radi backup na neki cloud servis za slucaj da ti recimo izgori kuca. To se recimo zove backup za po doma a SSD imas u kompu gdi vrtis programe ili igre, eventualno imas jedan mehanicki disk na koji radis download.
Cijene idu dolje ali jos uvijek nisu bas jeftini. Definitivno nekaj najbolje kaj se desilo u zadnjih sto godina. Ono nemrete belivit kolko bolje komp radi sa SSD i moja preporuka je prvo i osnovno kod upgradea kompa kupit SSD onda ostalo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 12:01 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
Friday kaže...

 

Već dva mehanička diska su mi crkla doslovce 2 tjedna nakon isteka jamstva (kod kuće). S druge strane prvi SSD me još uvijek služi bez ikakvih znakova umora... Komp mi radi 15-20 sati dnevno - kompajliram, konvertiram, renderiram...

 

Sve ovisi od tarife koju si spreman pljunut..iako ni to nije pokazatelj.

Ja sam bio naivna curica i išao na (ne baš najjeftniji) G.Skil gdje je riknuo nakon 6mj., 2 tjedna servis, dobio drugi pa i taj riknuo za 3 mj.

Taj G.Skill općenito navodno žešća banana, kao memorije su im ok ali hardovi banana (Minions banana)

 

Sad imam Mushkina i radi kao beba (iako vjerojatno će danas riknut jer sam ga upravo urekao) 

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
16 godina
moderator
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
mrxa1 kaže...
Friday kaže...

 

Već dva mehanička diska su mi crkla doslovce 2 tjedna nakon isteka jamstva (kod kuće). S druge strane prvi SSD me još uvijek služi bez ikakvih znakova umora... Komp mi radi 15-20 sati dnevno - kompajliram, konvertiram, renderiram...

 

Sve ovisi od tarife koju si spreman pljunut..iako ni to nije pokazatelj.

Ja sam bio naivna curica i išao na (ne baš najjeftniji) G.Skil gdje je riknuo nakon 6mj., 2 tjedna servis, dobio drugi pa i taj riknuo za 3 mj.

Taj G.Skill općenito navodno žešća banana, kao memorije su im ok ali hardovi banana (Minions banana)

 

Sad imam Mushkina i radi kao beba (iako vjerojatno će danas riknut jer sam ga upravo urekao) 

 Ne kužim zašto se zezaš s tim brandovima koji jednostavno prepakiravaju SSD-ove i koriste staru tehnologiju. Uzmi Seagate, Crucial ili San Disk i više manje si bez brige. Cijena je praktički ista, ako ne i manje u slučaju nekih modela. 

16 godina
moderator
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
Alfredo nr.2 kaže...

Koliko sam čitao vrijeme trajanja jednog SSD je kraće od mehaničkog diska. Sama ta činjenica govori da SSD za pohranu podataka kućnih korisnika nije dobar izbor. Za izvođenje programa i rad operativnog sustava da ali ne za pohranu. Mozda griješim, nisam siguran.

 Ni slučajno. Pogotovo zbog toga što se disk troši čim je uključen dok se SSD troši samo i isključivo ako na njega pišeš podatke. Baci pogled na ovo, čisto da ti bude jasnije koliko su izdržljivi moderni SSD-ovi. 

14 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
Denis kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Koliko sam čitao vrijeme trajanja jednog SSD je kraće od mehaničkog diska. Sama ta činjenica govori da SSD za pohranu podataka kućnih korisnika nije dobar izbor. Za izvođenje programa i rad operativnog sustava da ali ne za pohranu. Mozda griješim, nisam siguran.

 Ni slučajno. Pogotovo zbog toga što se disk troši čim je uključen dok se SSD troši samo i isključivo ako na njega pišeš podatke. Baci pogled na ovo, čisto da ti bude jasnije koliko su izdržljivi moderni SSD-ovi. 

to bas nije istina

 

nije li bas nedavno bio clanak o gubljenju podataka sa SSDova kad su mjesecima bez struje?

 

hdd se najmanje trosi kad je permanentno ukljucen (dakle, bez paljenja i gasenja) i radi u idleu.

 

15 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
Denis kaže...

 Ni slučajno. Pogotovo zbog toga što se disk troši čim je uključen dok se SSD troši samo i isključivo ako na njega pišeš podatke. Baci pogled na ovo, čisto da ti bude jasnije koliko su izdržljivi moderni SSD-ovi. 

 

Ovaj OCZ-ov program pretpostavljam nije kompatibilan s ničim drugim nego njihovim hardovima...ima kakav pametan softver za sličan nadzor?

Čisto da vidim koliko je mojem još ostalo ;)

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
gmit kaže...

nije li bas nedavno bio clanak o gubljenju podataka sa SSDova kad su mjesecima bez struje?

Bio je, ali par dana kasnije je tip čije je to istraživanje bilo dao pojašnjenje. On je naime istraživao upravo ponašanje SSD-ova pri očekivanom kraju njihovog životnog vijeka, kada im više-manje sve smeta (ako su upaljeni, ako nisu upaljeni, ako su topli, ako su hladni, ...). Za nekakvo normalno korištenje, rekao je, ne treba ništa posebno brinuti.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
mrxa1 kaže...
Denis kaže...

 Ni slučajno. Pogotovo zbog toga što se disk troši čim je uključen dok se SSD troši samo i isključivo ako na njega pišeš podatke. Baci pogled na ovo, čisto da ti bude jasnije koliko su izdržljivi moderni SSD-ovi. 

 

Ovaj OCZ-ov program pretpostavljam nije kompatibilan s ničim drugim nego njihovim hardovima...ima kakav pametan softver za sličan nadzor?

Čisto da vidim koliko je mojem još ostalo ;)

 HDTune, odnosno HDTune Pro.

Okej.
15 godina
offline
Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

Nadam se da se necu ureknuti, no moj mehanički diskovi zasad traju, imam maxtora pa mozda nekih 10 ako ne i 15 godina, radi bez problema. Jedan Hitachi iz 2009 i jedna Samsung još stariji, mozda 2007-08. Svi rade zasad bez problema.

No unatoč tome, svi pričaju kako su SSD brzi pa sam mislio kupiti jedan SSD manjeg kapaciteta da mi bude samo za operativni sustav i programe. Posto imam stariji komp, nekih sedam godina, gledam koji SSD da uzmem, imate li kakvu preporuku?

Komp:

Intel Core 2 Duo E7200
GIGABYTE EP35-DS3
4 GB PC2-6400 DDR2-SDRAM UDIMM

Zanima me hoce li mi se poboljsati preformanse i sa kojim SSD, pošto moja matična podržava ja mislim SATA jedinicu?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
Tak neku generaciju kompa sam imal i ja prije upgradea. Prvo sam kupio ssd i dosao do zakljucka da ne igram igre ne bi trebao upgrade kompa jer sa ssd je komp postal cudo iz osme galaksije. Posto imas stari sata kontroler onda se ne trebas zabrinjavat brzinama nego gledaj da kupis disk koji ima najveci kapacitet za najmanje para sa maximalnom garancijom. Kod mene u firmi sam do sad ugradio vise od dvadeset samsung ssd-a u notebooke i radne stanice. Jos niti jedan nije krepal osim meni doma jedan starije 840 serije. Imal sam dva ocz i oni su oba dva prdnuli u rosu vec u prvoj godini.
15 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
Alfredo nr.2 kaže...

...Zanima me hoce li mi se poboljsati preformanse i sa kojim SSD, pošto moja matična podržava ja mislim SATA jedinicu?

 

Koji god da uzmeš, hard će se spustiti na max brzinu koju tvoja ploča podržava.

Što se ubrzanja tiče, to isto ovisi od brzine prijenosa koju ti ploča može podnjeti a i jasno koji SSD uzmeš ali minimalno će biti dvostruko.

 

Osobno mi je najbolje da kada se komp upali, ne treba se čekati još da komp shvati gdje je pa da podigne mrežu i ostale bitne procese...

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 14:04 (mrxa1).
9 godina
protjeran
offline
Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

I VHS ce ostati relevantan format. Dinosaursi izumru ili se prilagodi ili propadni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

Super, hvala vam obojci na odgovoru. Gledat cu da uzmem SSD sa najduzom garancijom i najmanjom cijenom.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

Kombinacija SSD-a i mehaničkog često daje slične brzine kao da je sav kapacitet u SSD-u

Opet, u laptop je npr zgodno imat samo SSD, a mehanički je balast

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste dis
Ja kako prosijecan korisnik koristim Intelov SSD za OS i HDD vec skoro pa 2 godine,komp se boota za 10ak sek,vecina programa i igara se ucita vrlo brzo,jos nisam primjetio usporavanje od kad je stavljen u komp!!
Sad vidim da su se brzine udvostrucile naspram mog starca,ali opet to je sve slicno za prosijecnog korisnika!!
HDD ce jos dugo stanovat u nasim kutijama!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Seagate: SSD-ovi nikad neće dostići čvrste diskove

Kupio sam OCZ 100 120GB za 495kn. Sada me zanima kako da migriram na SSD, bez da moram ponovo reinstalirati windowse. Ima li neki program koji to učini bezbolno. Pokušao sam klonirati particiju ali ne ide. Windosi su mi na particiji, veceg diska. Znači moram klonirati particiju s windowsima na SSdD ne cijeli disk.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice