Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

poruka: 47
|
čitano: 11.138
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug".
16 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
ihush kaže...

 

Oni imaju pravo, korisnik ima pravo... a država je dokazala da je kranje nesposobna u bilo čemu, počevši od samog čitanja/provođenja ili donošenja zakona. Tresla se brda, rodio se miš, na kraju se ništa neće promijeniti. Hipotestski, kad postoji 'kolizija' prava, koju stvore zakoni, tad država na kraju snosi trošak, tj opet iz poreza... i vrtimo se u krug. (šteta) Ode S.Linić, inače bi mu predložio podizanje poreza na 100% pa da se i to riješi a ne ovako sitnim koracima, traljavo. (predložio bi ja i 107%, problemje smao što bi država to i prihvatila... ali bi tad provedba bila malo teža i time novi problemi). Nadajmo se samo da će novo dupe u fotelji koje drži pečat za PDV biti jednako praktična i opet dići porez, na nešto.. ili bar ponovo kredit od milijardice $/€ .. već smo tjedna dana bez novog kredita. To je predugo (valjda zbog problema oko S.Linića i Wonderkidsa).

Potpuno se slažem s tobom ihush, država je ta koja je kriva za to, tj vrli ministri koji tamo sjede i donose glupave odluke kako im puhne vjetar (da ne kažem nešto drugo)... Samo se nadam da će kad tad doći netko sposoban koji će donijeti prave odluke, a ne te ad hoc odlukice koje će možda kratkoročno popraviti državni proračun, ali dugoročno puno toga syebati. Kao da već dosta toga nisu syebali...

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
15 godina
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

potpisao sam ugovor u 11mj 2012.... zvao sam t com nakon sto sam dobio poruku da mogu raskinuti bez naknade da provjerim je li to 100%...

momak mi je par puta rekao da apsolutno mogu raskinuti bez ikakve naknade te da nikakvu naknadu necu morati davati ni za mob kojeg sam tada uzeo... note 2....

 

meni je ovo sjelo ko budali samar jer ostajem bez joba i ne da mi se vise placati skoro 200kn mjesecno kada necu imat fiksna primanja, iako se ta naknada uvodi i na bonove, ipak ce mi bit lakse davati 50-80kn mjesecno nego 200kn...

 

:)

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
MujagaWudakhi kaže...

potpisao sam ugovor u 11mj 2012.... zvao sam t com nakon sto sam dobio poruku da mogu raskinuti bez naknade da provjerim je li to 100%...

momak mi je par puta rekao da apsolutno mogu raskinuti bez ikakve naknade te da nikakvu naknadu necu morati davati ni za mob kojeg sam tada uzeo... note 2....

 

meni je ovo sjelo ko budali samar jer ostajem bez joba i ne da mi se vise placati skoro 200kn mjesecno kada necu imat fiksna primanja, iako se ta naknada uvodi i na bonove, ipak ce mi bit lakse davati 50-80kn mjesecno nego 200kn...

 

:)

Samo ako si mobitel platio odjednom .... i ostaješ bez broja osim ako ga ne prenosiš u drugu mrežu

16 godina
neaktivan
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Zvao sam ih jučer i ovako mi je lik rekao. Prekinut mogu svi koji nisu uzeli mobitel na one njihove rate nego su ga platili u gotovini odmah. Bez obzira što sam uzeo mob po povlaštenoj cijeni, jer potpisujem ugovor na 2 god, mogu prekinuti ugovor jer sam tu povlaštenu cijenu platio odmah. Penale (odnosno nisu penali) moraju platiti oni koji su uzeli mob na rate (što ne znam tko je uzimao jer je daleko nepovoljnije od keša, dođe te ko da kupujes uređaj u trgovini bez ugovora). Odnosno moraju otplatiti mob do kraja.

 

Broj, to mi reko lik, ne moram izgubiti, mogu jednostavno prekinuti ugovor i nastaviti koristiti isti broj na bonove. I onda opet potpisat novi ugovor i uzet mob po povlaštenoj cijeni, ako želim na opet isti broj.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
platio sam mob samo jednom...preko webshopa...po cijeni koja je tada bila i to cashom.... a broj cu i prenositi tako da mi sve ide na ruku a nadam se i ostalima... :)
MuWu
15 godina
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

evo da samo reportam da sam podnio zahtjev za prijenosom broja kod drugog operatera obzirom da mogu raskinuti ugovor bez penala zbog državnog nameta za sve teleoperatere....

 

da sam htio ostati na telekomu, na bonove, ugovor bi mi se raskinuo krajem 6mj i ostao bi mi broj.. penala nema..

 

da sam raskinuo ugovor i htio potpisati novi, to ne bih mogao za ovaj broj, vec samo za neki novi broj. to mi nije bilo u interesu...

 

ja sam se odlucio za prijenos broja... naplatit ce mi se koristenje ove tarife proporcijalno koliko dana mi je tarifa bila aktivna do prijenosa broja na novog operatera....

 

eto

 

 

MuWu
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.6.2014 17:18 (MujagaWudakhi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Je li se može prebaciti na nižu tarifu ili samo raskinuti ugovor bez ikakvih naknada?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički

e to ti ne bih znao ali obizrom da hrpa ljudi raskida, mislim da bi im bilo u interesu da omoguce to korisnicima...

MuWu
15 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
MujagaWudakhi kaže...

..

 

da sam raskinuo ugovor i htio potpisati novi, to ne bih mogao za ovaj broj, vec samo za neki novi broj. to mi nije bilo u interesu...

..

 

 

cionist kaže...

Je li se može prebaciti na nižu tarifu ili samo raskinuti ugovor bez ikakvih naknada?

vidi gore..

 -uvjetuju (ucjenjuju) brojem tj možeš ali gubiš broj (nepotrebno, samo njihov način da te zadrže ako mogu na postojećem ugovoru).

indirektno ŠBBKBB ako su to neki njihovi dealovi (operatera) kao dogovor, da će radije rizikovati prelaske na drugu mrežu ali zajedno dići cijene i usput to otežavati korisnicima. Jer će vjerojatno jednaku čarobnu formulu koristiti svi operateri (kombinaciej iz gornjeg posta).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički

Kako se mogu povečati cijene dok je ugovorom zagarantiran iznos?

15 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
Brian kaže...

Kako se mogu povečati cijene dok je ugovorom zagarantiran iznos?

- tema i odluka HAKOMa su upravo odgovor, imaš pravo na raskid, dok se cijene mogu povećati (i bez tog) jer ni jedan zakon ne određuje cijene, pogotovo ne kad podigne porez koji je dio kranje cijene. Razlika je samo što i operateri u ovom slučaju imaju pravo na promjenu tj raskid ugovora (jer je treća strana, država, promijenila uvijete) i ponude ti novi. Ti biraš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
Brian kaže...

Kako se mogu povečati cijene dok je ugovorom zagarantiran iznos?

 Pa zato si dobio mogućnost raskida ugovora

15 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
Memphis kaže...
Brian kaže...

Kako se mogu povečati cijene dok je ugovorom zagarantiran iznos?

 Pa zato si dobio mogućnost raskida ugovora

- preciznije (jer je u pitanju zakon), mogućnost raskidanja ugovora bez plaćanja 'penala'. Ugovor je uvjek moguće raskinuti, razlika je samo u plaćanju penala 'štetnom dijelu' (vrijedi za obje stranke ugovorne obveze).

 

Upravo zato, operater koristi svoj dio prava i 'ucjenjuje' potpisivanjem novog ugovora ili gašenjem broja (jer zna da je sam broj važan, kontakti..), ili prelazak na drugog operatera.

Samo oni koji će raskinuti ugovor (jer imaju pravo) i npr prijeći kod drugog operatera (naravno tamo je novi ugovor), mogu zadržati broj i 'profitirati', dok unutar istog operatera to neće biti tako lako.. (broj). Žalosno da ni to HAKOM nije predvidio, tj korisnik mora ići na novi ugovor, ne može se samo riješiti ugovora.

 

Kao što bi moralo biti moguće vratiti uređaj (umjesto plaćanja preostalih rata), ali operater to ne želi (tj ne želi beskoristan polovni uređaj), ali HAKOM na to nije mislio (ili je mislio i zna zašto to nije spomenuo). Uz to bi kod štetnosti koju izazove u ovom slučaju država zakonima, npr operater mogao od države tražiti plaćanje tog troška.. naravno, zato to država (HAKOM) nije predvidjela, jer bi to operater sigurno znao pravno iskoristiti i naplatiti. Tad bi država umjesto prihoda od 10kn, dobila trošak od više stotina/tisuća po uređaju.

 

Obje stranke (korisnik-operater) imaju recimo jednaka prava (uz to što operateri imaju pravnike i lobiste).

Samo oni koji su jednokratno platili imaju neku bolju poziciju za 'izbor' novog ugovora, tj samo su dobili uređaj povoljnije nego da su ga kupili bez ugovora.

 

Prvom vijesti o odluci HAKOMa (pravom na raskid bez štetnosti..) sve je izgledalo 'super' za korisnika, ali kao sve ostalo, samo izgledalo, jer se ništa dubljeg nije predvidjelo. Ima li itko u ovoj državi tko misli o potrebnim koracima ili je sve adhoc.. baš ni jedan zakon se ne može 'testirati' if-then?.. Pa zar nema dovoljno 'statističara' i 'pravnika' po raznim uredima?

Na kraju je ovo porez koji je država (možda) planirala ubrati od operatera, koji je jednostavno preliven na korisnika-građane. Još jedan porez, ništa više.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Neće oni vidjeti od mene više para za bonove ili pretplate.

Sada je ionako više-manje u većini mjesta po gradovima dostupan wifi, a ionako rijetko kome treba povezanost s ljudima 0-24.

Kad sam skužio da bon od 25 kn traje samo 7 dana nakon čega ne možeš koristiti preostale pare osim ako ponovo ne nadoplatiš račun (a imam još kojih 20 kn) falila je još kap da se čaša prelije, ovo je ta kap.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatničkih ug

Danas me razveselia T-mobile svojim sms-om:

"Uslijed povecanja drzavnih nameta telekom sektoru HT je primoran od 10.7. uvesti Naknadu za pristup mobilnoj mrezi na nacin da ce se bon placati 10% vise od trenutne cijene. S tim u vezi 1.6. objavljuju se Opci uvjeti poslovanja HT-a. Zadrzavate pravo na prestanak koristenja usluge na bonove. Vise na www.simpa.hr/obavijesti "

 

Sto reci, nazdravlje! Harac rajo, harac... {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički

Pa nisu krivi telekomi, kriva je država.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
offline
Re: Ako se povećaju cijene – raskidi pretplatnički
Zna li tko ima li kakvih vijesti iz VIP-a tj sta ce kod njih biti?

Za Bozic sam kupio dva uredaja po jako povoljnoj cijeni pa bi bilo zanimljivo da se sada moze prekinuti ugovor i ici na novi mob ili mozda samo smanjiti pretplatu.

Koliko sam skuzio, lose je jedino ekipi koja je uzela uredaj/e na rate (sva sreca ne spadam medu tu skupinu).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice