Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

poruka: 39
|
čitano: 5.865
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv".
15 godina
odjavljen
offline
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

Normalno da mobitel koji nema 3.5 mm jack gubi bitku s konkurencijom, neki logican slijed rekli bi.

 
23 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

Po meni to izgleda kao razlog zasićenosti mobitela slabom inovativnošću pa ljudi prelaze na jeftinije mobitele. Ako je vjerovati najavama novi mobiteli sa većim omjer ekrana prema tijelu i nekim drugim inovacijama Samsung te Apple se sigurno povećati konkuretnost prema ostalim proizvođačima. Jer na kraju krajeva to su brand imena koja ulažu velike novce u marketing bez obrzia tko bio i kada prije njih masa ljudi će vjerovati baš marketingu koji služi da im otme novce iz džepa. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
Svima njima koji su izbacili jack jer je Apple to napravio želim da imaju nikakvu prodaju sljedećeg im uređaja, da se malo dozovu pameti.
A i appleu ofc.
HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
Edge kaže...

Normalno da mobitel koji nema 3.5 mm jack gubi bitku s konkurencijom, neki logican slijed rekli bi.

Ova zelenjava je samo točka na i,realno svako ko uopče razumije pojam uloženo-dobiveno nikad neče kupit precjenjeni Flagship kramp mob.Jabučarsko očerupano iPhone smeče je prvi primjer, platiš koš love pa eto elegantno glumiš šminkerskog norca.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
11 godina
offline
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

Hm...za prozivod koji traje otprilike dvije godine platiti ću 150, 300 ili 1000 eura.

Uf, teškog li izbora...

 
8 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

Gubitak 3.5mm utora je normalan slijed za 10-20 godina bude smiješno da neki mobitel to ima. Kao drugo uspoređivati iphone sa ios te neki drugo mobitel android možemo dodati mrtvaca windows os je besmisleno jer su svi oni nebo i zemlja. Ima ljudi koji kupuju jeftino, best buy ( većina nas jer tome služi forumi zar ne ) te treći kultni status. Uspoređivati mobitel koji ima nabijenu cijenu u EU da ne pričamo u HR sa nekim koji iz kine nema ni servis. To se najbolje vidi po trendu izbacivanja na scenu google pixel. Isto tako ako se pogledaju kultni satus, mogućnost građana te njihove ljubimce u garaži pa se ismijavati na mobitele koji su najmanji problem po meni je besmisleno kao koji je boli Messi ili C. Ronaldo.

Moj PC  
1 8 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr

Fulao si fudbal na vise polja....

 

Najveci appleov grijeh nije izbacivanje 3,5mm jacka vec nedostatak onoga na cemu su naprivili ime a to je inovativnost. Od kako nema jobsa nista nisu napravili. Prodaju jedno te isto godinama. Poceli su shvatati da gube bitu pa su poceli kopirati druge prije svega izbacivanjem vecih modela bez prave svrhe. Kao sto rekoh  u drugoj temi izbacili su veci model radi note serije ali nisu dodali nista na njega i sales point im je jos jedan red ikona....Note je imao olovku i niz funkcija vezanih za nju.... Izbacuju vise modela po uzoru na druge....Apple fanovi kazu kad to ubaci apple bice kako treba ali zadnje sto je ubacio je 3d touch ali nesto ne vidim sta je donio. Dodatne opcije koje android ima i bez toga. Izbacili su 3,5mm jack na iphone a stavili na MBP poslije toga. Imaju situaciju da ne mozes povezati dva udarna proizvoda medjusobno a mozes sa konkurencijim.....Google sa druge strane pravi istu stvar. Izbacuje preksup nexus nasljednika i time pucaju u nogu sami sebi jer su napravili ime nexus linije na prihvatljivoj cijeni....

 

Naprijed Huawei... Koristio p9 i sada nexus 6p i mogu samo reci rijeci hvale za huawei... Konacno neko da razbije duopol (vise monopol) i da se i samsung i apple trgnu mada ce appleu trebati vise jer imaju vjernu sljedbu koaj ce kupiti bilo sta i koja nema mrvicu kritike za proizvod koji je debelo  preskup za ono sto nudi...

 

Mada ne treba zaboraviti da pixel googleu nije udarni proizvod niti proizvod od kojeg zive pa mogu puno komfornije se zezati i eksperimentisati...

 

 

S druge strane apple je sa ip7 i mbp zabraljao i nije dozivio reakcije javnosti na kakve je navikao....

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2016 16:40 (Torent).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr

Njima drugi proizvođači nisu konkurencija. Svi ostali prodaju samo jeftine mobitele i tu se natječu. Kod skupih mobitela nema konkurencije Apple i Samsung pobiru i dalje najviše keša.

Ne prelaze ljudi na jeftinije mobitele jer su bolji ili nešto drugo samo prelaze samo zato jer nemaju za logo.

k
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr

Apple ubire daleko vise kesa jer ima debelo precijenjene proizvode...

Pogledaj samo antutu tabelu kojom se appleovci hvale. Treci na listi telefon koji zaostaje 7% kosta skoro trecinu cijene IPhena 7 plus... 40% cijene..... Jednostavno tehnologija je dostigla vrhunac i midrange telefoni su dovoljno brzi da hardware vise ne opravdava cijenu. Apple se uhvatio toga sad kad je prekasno jer razliku u brzini izmedju dva moba od kojih jedan kosta 250% vise jednostavno je zanemariva.... samsung je komotniji jer ima daleko vise modela u ponudi i pokrio je cijelo trziste ali apple nema i ako udje u midrange segment gubi auru exkluzivnosti i "profesionalnosti" koju daje kupcima...

Ista stvar kao sa PC trzistem... JA sam do prije par dana koristio q8300 iz 2008 godine ili tako nesto sa grafickom ati 6850 ili tako nesto i to je zadovoljavalo sve moje potrebe, klinci igrali GTA V i fifu 16 i nebih imao apsolutno nikakvog razloga da ga mijenjam da nisam usao u vode video obrade i predugo je trajao render....

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2016 17:09 (Torent).
14 godina
neaktivan
offline
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

Dok ljudi shvate da apple ili bilo koja druga tvrtka nema monopol nego svi skupa imaju monopol i drže se pravila trzišta za maksimalni profit vidjet će se neke druge stvari. Apple nije stvorio ime na inovacijama nego na marketingu. Bilo koja druga tvrtka da ima jaki marketing kao apple ili samsung imali bi istu cijenu. Google pixel je izašao sa takvom cijenom baš iz toga što sa nexus serijom nije uspio razviti prodajne rezultate. Pa se kompenzira sa cijenom/marketingom te sigurno će imati veće prodajne rezultate od nexusa, ako opet na zadovolje napravit će rebrand i idemo dalje.

 

Bilo je inovacija prije appla ali u krivo vrijeme i marketing kupci nisu prihvatili. Sharp izbacio mobitel sa velikim omjerom ekrana naspam tijela mobitela. Mobitel uopće nije bio prihvatljiv, Xiaomi je izbacio digla se malo buke ali opet nije kod većeg postotka ljudi izazvalo uzbuđenje. Apple će izbaciiti možda sljedeću seriju ili onu poslije cijeli svijet će poludjeti. Da apple je inovator 

 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

Ovce se polako bude. Počinju shvaćati da Apple i Samsung nisu alfa i omega svijeta mobitela.

 
2 2 hvala 0
16 godina
online
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

@Torent To je nešto drugo. Da klinci "rendaju", a ne ti, služio bi i dalje Q8300, a da si ti bio taj koji igra GTA V i ostale novije stvari, leteli bi on i 6850 odavno. 

 

Mala šala. :) Ima dosta istine u tome što pišeš, i utoliko je čak nebitno da li je iPhone 7% brži ili sporiji u AnTuTu-u od konkurencije. Štaviše, Apple se u za iPhone najdominantnijim godinama najmanje hvalio procesorom i benchmarcima, pogotovo u odnosu na Android, a svoju cenu je pravdao drugim stvarima.

 

Doduše, možda i ne treba kritikovati Apple zbog nedostatka inovacija, možda je ovo logičan sled događaja. iPhone je to što jeste zahvaljujući tome što je Apple prvi uspeo da pogodi pravi recept za smartphone. Kažem "recept" jer su i drugi u to vreme pa i ranije "kuvali" slične stvari, pa originalni iPhone nije prvi smartphone, niti je bio prvi s kapacitivnim ekranom, niti je bio posebno tehnološki up-to-date (2G), niti je imao posebno dobru kameru, niti je imao čak i neke osnovne stvari (copy/paste)... ali je, sve zajedno, jako dobro pogodio kakav uređaj bi ljudi voleli da koriste. Mada je i to manje bitno. Bitno je da je logično da drugi vide šta je Apple uradio, da to u manjoj ili većoj meri iskopiraju, a zatim da i sami krenu da inoviraju. A kad se dođe dotle, logično je da Apple nema baš takav trust mozgova da večito može da smišlja nešto čega se još nisu setili ni oni sami, niti bilo ko od Samsunga, LG-ja, Huaweija, Sonyja, HTC-a i 1,7 milijardi Kineza.

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

Pa ovo je bilo sasvim logicno....danasnji midrange price segment je postao flagship za vecinu uredaja (Oppo, One Plus, Huawei) i nude se zbilja fenomenalna iskustva (korisnička) po niskoj cijeni.

 

 

Ali ovo nece naskoditi Appleu financijski...oni da prodaju po milijun umjesto 75 milijuna godisnje nece morat radit golema otpustenja i sl. To je prednost velikog profit margina (pa inace bi svaki brand tipa Bang Olufsen, RR itd. propao), a imas solidne kupce. Sve ovo sto oni zaraduju danas je zbilja nevjerojatno, ali s tim novcem ne rade prakticki nista.

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
LG je jedan od najinovatinijih pa ga nema nigdje.
 
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

Naravno kad su Samsung i Apple zadnje 4 serije prodavali na ime. Ajde ovaj S7 Edge nije loš mobitel ali iPhone 7, to je kao da gledaš 6s sa malo drukčijim stražnjm dijelom, istina jačim procesorom i promijenjenom home tipkom, onaj tko ima iPhone vjerujem da mu je taj izgled već i dosadio.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
Njihove inovacije nisu bas prakticne,cekaj dok ih apple preuzme pa malo sredi.. haha

Apple jest da krade ideje ali ih napravi prakticnim za uporabu.npr forcetouch,meni je to gimicky ali funkcionira i donekle je korisno dok huawei i meizu bas nisu to dobro izveli
12 godina
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
Edge kaže...

Normalno da mobitel koji nema 3.5 mm jack gubi bitku s konkurencijom, neki logican slijed rekli bi.

 Samsung ima 3.5mm pa polako gubi od LeEco koji je prvi uklonio taj jack?! 

a dao sam ti thumb up na post :)

12 godina
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
Jim Carrey kaže...

Po meni to izgleda kao razlog zasićenosti mobitela slabom inovativnošću pa ljudi prelaze na jeftinije mobitele. Ako je vjerovati najavama novi mobiteli sa većim omjer ekrana prema tijelu i nekim drugim inovacijama Samsung te Apple se sigurno povećati konkuretnost prema ostalim proizvođačima. Jer na kraju krajeva to su brand imena koja ulažu velike novce u marketing bez obrzia tko bio i kada prije njih masa ljudi će vjerovati baš marketingu koji služi da im otme novce iz džepa. 

 Što god ovi izmislili kinezi će prekopirati u pola cijene. Stvar je u tome što mobitel koji zadovoljava sve potrebe više ne košta 1000$ nego 200$. Osobno sam do sad kupovao flagship mobitele "brand" proizvođača, otprilike jednom godišnje. Imali su što za ponuditi. Od sada ću mobitel kupovati kad mi trenutni crkne i kupit ću kakvog za 200$ ili manje. Imam ovca za kupiti bilo koji mobitel ali ... kupit ću rađe nešto drugo.

7 godina
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr

Samsung ima 3.5mm pa polako gubi od LeEco koji je prvi uklonio taj jack?! 

a dao sam ti thumb up na post :)

 Poslije k*ranja nema kajanja....

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
fer-de-lance kaže...

Samsung ima 3.5mm pa polako gubi od LeEco koji je prvi uklonio taj jack?! 

a dao sam ti thumb up na post :)

 Poslije k*ranja nema kajanja....

 Al se ne moze skinuti TU?

ma dao sam mu ga za doobar humor, kao i ostali.

7 godina
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
BlueMax kaže...

 Al se ne moze skinuti TU?

ma dao sam mu ga za doobar humor, kao i ostali.

 Naravno da se može...

Ali onda nisi dosljedan sam sebi i lažeš ovaj napaćeni narod.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2016 22:09 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

E to je već pitanje za etičare, psihologe i odvjetnike.

Psiholog bi rekao da svaki čovjek može promijeniti mišljenje, etičar da bi bilo uredu ako sam promijenio mišljenje da to i kažem, a odvjetnik bi rekao da svakako nema svjedoka niti mi je TU ovjeren kod javnog bilježnika pa da radim što me volja.

 

On topic, nitko ne spominje Google?! Ipak su oni trenutno master of puppets.

 

Što će oni reći na "Trumpizaciju" tržišta? Apple donekle, teško, može i ostvariti ovo o preseljenju proizvodnje u USA, no Google nema što preseliti osim sjedišta firme iz USA. Hoće li američki Kerum zaista pokušati neostvarivo i uništiti Google koji je stup američke ekonomije? Hoće li vratiti dugove kinezima prije nego ih pokuša jebati? Je li to šansa za treću opciju (ne, ne mislim na Microsoft)?

 

Moglo bi biti zanimljivo na ovom polju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
BlueMax kaže...
Jim Carrey kaže...

Po meni to izgleda kao razlog zasićenosti mobitela slabom inovativnošću pa ljudi prelaze na jeftinije mobitele. Ako je vjerovati najavama novi mobiteli sa većim omjer ekrana prema tijelu i nekim drugim inovacijama Samsung te Apple se sigurno povećati konkuretnost prema ostalim proizvođačima. Jer na kraju krajeva to su brand imena koja ulažu velike novce u marketing bez obrzia tko bio i kada prije njih masa ljudi će vjerovati baš marketingu koji služi da im otme novce iz džepa. 

 Što god ovi izmislili kinezi će prekopirati u pola cijene. Stvar je u tome što mobitel koji zadovoljava sve potrebe više ne košta 1000$ nego 200$. Osobno sam do sad kupovao flagship mobitele "brand" proizvođača, otprilike jednom godišnje. Imali su što za ponuditi. Od sada ću mobitel kupovati kad mi trenutni crkne i kupit ću kakvog za 200$ ili manje. Imam ovca za kupiti bilo koji mobitel ali ... kupit ću rađe nešto drugo.

 A šta su Apple i Samsung nego Kinezi, i oni mogu stavit za tu cijenu ali imali su kupce koji su ih slijepo pratili to je problem, sad više toga nema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
BlueMax kaže...

E to je već pitanje za etičare, psihologe i odvjetnike.

Psiholog bi rekao da svaki čovjek može promijeniti mišljenje, etičar da bi bilo uredu ako sam promijenio mišljenje da to i kažem, a odvjetnik bi rekao da svakako nema svjedoka niti mi je TU ovjeren kod javnog bilježnika pa da radim što me volja.

 

On topic, nitko ne spominje Google?! Ipak su oni trenutno master of puppets.

 

Što će oni reći na "Trumpizaciju" tržišta? Apple donekle, teško, može i ostvariti ovo o preseljenju proizvodnje u USA, no Google nema što preseliti osim sjedišta firme iz USA. Hoće li američki Kerum zaista pokušati neostvarivo i uništiti Google koji je stup američke ekonomije? Hoće li vratiti dugove kinezima prije nego ih pokuša jebati? Je li to šansa za treću opciju (ne, ne mislim na Microsoft)?

 

Moglo bi biti zanimljivo na ovom polju.

Neupućenima je on njihov Kerum, ali realno, on je puno bolje riješenje od Hillary.. Pogotovo dugoročno.. Apple isto kao i Google nema što preseliti kada oni ništa ne proizvode, drugi proizvode za njih.

Kako si ih uspio odvojiti po proizvodnji?

14 godina
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
S7 edge :) jel ga imaš ? Duže vrijeme?,, šta bi rekao da ti uređaj nakon mjesec dana izgubi senzor otiska, poblesavi se touchscreen??? I ekipa to ne prihvaća pod garanciju?
Smeće, uzmeš kineza pa isto nemaš podršku al si ga platio 100-200 eura,
15 godina
neaktivan
offline
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

Prije više od 2 godine uzeo Huawei G6 na pretplatu, sad mi je baš istekla pa produžio ugovor i rastom prihoda planiram uzeti SE. Još sam prošle godine uzeo sestri iPhone pa ispada da sam dao podjednak doprinos ovim isporukama. Huawei ima odličnu kvalitetu uređaja, ali još nema taj statusni simbol kao Samsung, ali ako nastavi grabiti tržišni udio ovim tempom, očekujem da bi se Samsungu tron mogao opako zaljuljati. Što se Applea tiče, smatram kako su napravili grešku sa uklanjanjem jacka na 7-ici. 6s mi je uredu, ali nastavlja taj trend da uređaji moraju rasti što me osobno živcira jer više ne možeš normalan mobitel staviti u džep (bilo traperica ili sakoa, jakne) tako da je SE jedini prihvatljivi izbor. Bilo kako bilo, velika podrška Huaweiju, možda se uskoro opet vratim na jednog od njih :D

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
lovacmaki kaže...

Neupućenima je on njihov Kerum, ali realno, on je puno bolje riješenje od Hillary.. Pogotovo dugoročno.. Apple isto kao i Google nema što preseliti kada oni ništa ne proizvode, drugi proizvode za njih.

Kako si ih uspio odvojiti po proizvodnji?

 A čuj, i Kerum je bio bolja opcija od Baldasara no to ne mijenja činjenicu da je on Kerum. Baš mi je drago da ti, realno, znaš ko je bolja opcija. Vjerujem da uredno glasaš za HDZ na domaćim izborima jer to je, realno, bolja opcija.

 

Kako sam ih uspio odvojiti? Jednostavno. Apple proizvodi (nebitno u kojoj i čijoj tvornici) hardware koji radi na njihovom OS-u. Ako dobiju nekakav ultimatum preseljenja proizvodnje u USA to će se (kratkoročno) odraziti na njihovo poslovanje no preživjet će jer su njihovi kupci navikli kupovati skupe proizvode.

 

No što je s Googleom. Google nema svoj hardware (Pixeli u njihovom ukupnom poslovanju nisu vrijedni spomena). Kakvu će Trump politiku prema njima voditi s obzirom da oni samo prodaju software koji se uglavnom i proizvodi u USA. Da li će tražiti od Googlea da svoj software ne prodaje Kinezima i tako gadno udariti po njihovoj ekonomiji (i vlastitoj)? Što bi se dogodilo sa svim tim kineskim, koje niču ko gljive, kompanijama koje proizvode Android smartphone? prelazak na drugi OS? Koji?Open source? Neki vlastiti? Svi odjednom? Nered, konfuzija... zanimljivo :)

 

Od svega toga vjerojatno ništa, ali bilo bi zanimljivo vidjeti što bi se dogodilo da se tako ponovo promiješaju karte.

7 godina
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
BlueMax kaže...

No što je s Googleom. Google nema svoj hardware (Pixeli u njihovom ukupnom poslovanju nisu vrijedni spomena). Kakvu će Trump politiku prema njima voditi s obzirom da oni samo prodaju software koji se uglavnom i proizvodi u USA. Da li će tražiti od Googlea da svoj software ne prodaje Kinezima i tako gadno udariti po njihovoj ekonomiji (i vlastitoj)? Što bi se dogodilo sa svim tim kineskim, koje niču ko gljive, kompanijama koje proizvode Android smartphone? prelazak na drugi OS? Koji?Open source? Neki vlastiti? Svi odjednom? Nered, konfuzija... zanimljivo :)

 

Od svega toga vjerojatno ništa, ali bilo bi zanimljivo vidjeti što bi se dogodilo da se tako ponovo promiješaju karte.

 Zapravo, varaš se ....

AOSP je potpuno besplatan, pa ga stoga koriste manje-više svi kinezi.

I zato njihovi mobiteli nemaju googleove aplikacije.

Tu se varaš opako...

Stvar je da nitko ne želi uređaj bez Googlea ( Play store i services  primarno, ostalo li-la)

Kruha i igala...
12 godina
offline
Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim proizv

Nije go**o nego se pas ps*o :)

 

Upravo Google servisi i jesu ono što čini Android. Nema Googlea, nema Androida. OS nije problem naštancati a što onda?

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung i Apple polako gube bitku s ostalim pr
BlueMax kaže...
Hoće li američki Kerum zaista pokušati neostvarivo i uništiti Google koji je stup američke ekonomije?
Hoće li vratiti dugove kinezima prije nego ih pokuša jebati?

Ono prvo - nitko nije toliko blesav.

Ono drugo - gledajući cifru, niti imaju toliko novca, niti imaju toliko bubrega.

S Rusijom imaju pat poziciju u nuklearnom naoružanju, a s Kinom u iznosu duga.

U obje situacije bilo koja strana da pokuša nauditi onoj drugoj, svi propadaju.

https://www.thebalance.com/u-s-debt-to-china-how-much-does-it-own-3306355

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice