Robot postao samouki šahovski velemajstor

poruka: 9
|
čitano: 1.860
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Robot postao samouki šahovski velemajstor".
12 godina
neaktivan
offline
Robot postao samouki šahovski grandmaster

Nisu machine learning algoritmi toliko komplicirani koliko bi čovjek očekivao...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Robot postao samouki šahovski grandmaster

Titula Grandmaster (GM) = velemajstor (VM) u hrvatskom.

 
7 0 hvala 2
15 godina
offline
Robot postao samouki šahovski grandmaster

ja bi ga odr'o u peri-žderi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Robot postao samouki šahovski velemajstor
Znaci prvo mu je ucitano 200 miljuna poteza,slika i sve cega ne da bi potom naucio igrat šah,bas prava umjetna inteligencija!
:D
AUDIOFIL
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Robot postao samouki šahovski velemajstor
volegradele kaže...
Znaci prvo mu je ucitano 200 miljuna poteza,slika i sve cega ne da bi potom naucio igrat šah,bas prava umjetna inteligencija!
:D

 Ne. Članak je napisan malo senzacionalistički. Program (ne robot), tj. "Chess engine", u osnovi je solidan šahovski program kojeg je autor nadogradio sa neuralnom mrežom istreniranom na određeni način (milijuni pripremljenih poteza + povijest probnih partija).

Za razliku od klasičnih šahovskih programa koji računaju sve poteze i odlučuju koji je najbolji, ovaj u svakoj situaciji procjenjuje najbolji potez bez gledanja daleko prema kraju partije.

Daleko je to od A.I., ali je princip najbliži onome kako radi ljudski mozak.

 

Dakle:

1. Nije Robot

2. Nije naučio sam igrat šah nakon 27 ili 72 sata, već je znao igrat šah u startu, a nakon procesa učenja je postao velemajstor

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
15 godina
odjavljen
offline
Re: Robot postao samouki šahovski velemajstor
volegradele kaže...
Znaci prvo mu je ucitano 200 miljuna poteza,slika i sve cega ne da bi potom naucio igrat šah,bas prava umjetna inteligencija!
:D

Bio si u osnovnoj školi, drilali su te koliko dugo sa 30 znakova i još uvijek ne znaš di idu č/ć. Prava inteligencija...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
offline
Re: Robot postao samouki šahovski velemajstor
Sta ti nije jasno,moja neinteligencija ili zelis pokazat superiornost znanja interpunkcijskih znakova!?
Kakve veze ima s doticnim topicom,to sto mi se neda na mobu pisat ć i č pa si dosao pametovat!!
I btw meni je sve mekano "ć" i sta sad?
AUDIOFIL
15 godina
odjavljen
offline
Re: Robot postao samouki šahovski velemajstor

Samo ti karikiram kako ti je argument glup do daske (možda i znaš pisati, pošto kažeš da si na mobitelu, ali neki ne znaju). Kako bi ti naučio šah (pod naučio smatram da možeš barem onaj u Windowsima dobiti na najtežoj razini) nego vježbanjem i igranjem šaha? Moraš ga nekako naučiti, tako ga je i ovaj "robot" morao naučiti i on sad na osnovu pravila i odigranih (odgledanih) partija interpolira kako igrati sa pravim igračem.

 

I č/ć/š nisu interpunkcijski znakovi (to su točke, zarezi) nego su to palatali. Svaki dan naučiš nešto novo

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
offline
Re: Robot postao samouki šahovski velemajstor
Nebitno,moj komentar je bio satirican,nista drugo!
Vrijeđanjem necije inteligencije je sasvim nesto drugo i nije mjesto na forumu!
Pozz!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice