Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

poruka: 81
|
čitano: 14.311
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka".
16 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Ali svaki puta nekaj o Rimcu nadje se ekipa pljuvati po njegovom starom, pranju i kradji love i kak auto niko nije testiral. Who gives a flying fuck? Trebalo bi poceti davati kartone za hladjenje...
14 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

Ček malo, sunce mu ljubim.

Jel bi se svi trebali na koljena bacit čim se spomene on? 

Vi pušioničari rimčeve propagande jedino što znate je cvilit kak su svi jalni na vašeg mesiju. 
Svaki put kad se spomene taj lik, opet se ponadam da je moguće nać 2-3-5 normalnih ljudi među njegovim zagovarateljima koji će na bar neka pitanja odgovorit nekim točnim podacima.

I svaki put se to ne desi, samo čujem jal, mrzitelji, jugoudbaši i sl. 

 

Stvarno sam očekivao, da se možda s vremenom, bar na ovom forumu, koji bi ipak trebao prikupiti malo drukčiji tip korisnika od recimo indexovog portala, neće naći ljudi koji puše medijski plaćene članke bez imalo smisla, koji ne misle glavom i koji neće uzeti takvu propagadnu zdravo za gotovo. 

Jbg, izgleda da malo previše očekujem od ljudi.

Moj PC  
10 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
LudaRajcica kaže...
tenac kaže...
ludizao kaže...
just_dont kaže...
čekaj otkud tebi da je čovjek kriminalac, kako sad to? ok stari mu je mazno lovu, isto kao i 500 drugih i nikome ništa, od 500 drugih lova je završila na stranim računima, u džepovima kurvi i dilera... ovaj dečko je uzeo početni kapital od starog i napravio nešto korisno, čovjek je kroz porez vjerojatno već tu lovu i vratio, e pa daj bože da su i svi ostali tako vratili lovu kroz porez pa neka im i bude.

 

Jesi ti svjestan kakve gluposti pišeš? Ako kažeš da je stari maznuo lovu, onda dečko nije uzeo početni kapital nego prljav novac. To što nam država i njene službe ne funkcioniraju ne opravdava kriminal, ili tebi opravdava? O, i drugi su ukrali pa sam i ja ukrao, ali ja sam svoj "početni kapital" uložio u studij, a oni u kurve je upravo vrsta logike koja nam je dovela društvo u stanje u kojem je danas.

 jel on odgovoran za to što mu je radio stari?

 naravno da jeste....

zakon je tu nebitan, radi se o moralu i moralnoj odgovornosti...

 

 

ako si biznisman a stari ti je kriminalac, osuditi ces ga, udlajiti od obitelji, popljuvati gamad lopovsku i izdici svoje ime na novu razinu! 

ako si uz lopova, lopov si

 

 

al jedno stoji, dok drugi tajkuni trose samo na kurve,,,,, ovome se nesto i radi...

a kak ti znaš da on zna? bi li ti vjerovao obitelji ili novinama (novine svašta piši i večina toga nema veze s istinom)?

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
mystik kaže...

Ček malo, sunce mu ljubim.

Jel bi se svi trebali na koljena bacit čim se spomene on? 

Vi pušioničari rimčeve propagande jedino što znate je cvilit kak su svi jalni na vašeg mesiju. 
Svaki put kad se spomene taj lik, opet se ponadam da je moguće nać 2-3-5 normalnih ljudi među njegovim zagovarateljima koji će na bar neka pitanja odgovorit nekim točnim podacima.

I svaki put se to ne desi, samo čujem jal, mrzitelji, jugoudbaši i sl. 

 

Stvarno sam očekivao, da se možda s vremenom, bar na ovom forumu, koji bi ipak trebao prikupiti malo drukčiji tip korisnika od recimo indexovog portala, neće naći ljudi koji puše medijski plaćene članke bez imalo smisla, koji ne misle glavom i koji neće uzeti takvu propagadnu zdravo za gotovo. 

Jbg, izgleda da malo previše očekujem od ljudi.

 

Zanimljivo, ja bi isto rekao ovo:

Stvarno sam očekivao, da se možda s vremenom, bar na ovom forumu, koji bi ipak trebao prikupiti malo drukčiji tip korisnika od recimo indexovog portala,

 

Ajmo vidjeti što pišu komentatori na indexu:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mate-rimac--i-u-hrvatskoj-je-moguce-napraviti-globalni-uspjeh/883269.aspx

 

opa, vidi! isti tip pljuvanja ko ovdje. Dakle ne razumijem što si očekivao.

 

Opet, o čemu razgovaramo? Čovjek ima rezultate na svjetskom nivou. Kako ti točno razmišljaš svojom glavom ako ponavljaš ko papagaj "stari mu je lopov"? O kojoj propagandi pričamo, Tajima i Koenigsegg su konkretni rezultati.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Chronosus kaže...

 

Zanimljivo, ja bi isto rekao ovo:

Stvarno sam očekivao, da se možda s vremenom, bar na ovom forumu, koji bi ipak trebao prikupiti malo drukčiji tip korisnika od recimo indexovog portala,

 

Ajmo vidjeti što pišu komentatori na indexu:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mate-rimac--i-u-hrvatskoj-je-moguce-napraviti-globalni-uspjeh/883269.aspx

 

opa, vidi! isti tip pljuvanja ko ovdje. Dakle ne razumijem što si očekivao.

 

Opet, o čemu razgovaramo? Čovjek ima rezultate na svjetskom nivou. Kako ti točno razmišljaš svojom glavom ako ponavljaš ko papagaj "stari mu je lopov"? O kojoj propagandi pričamo, Tajima i Koenigsegg su konkretni rezultati.

 Nije pljuvanje, samo smo realni. Koje rezultate? Tajima je imao skoro iste rezultate s autom dok je imao 670 KS, kao što rekoh na prošloj stranici. Da sam zloban, rekao bih da Rimčevih 1500 KS nije baš 1500 KS. Ali nisam zloban

 

Da neki drugi proizvođač kaže da ima najbrži auto na svijetu, a ne da nikome da isproba taj auto, ne bih ni njemu vjerovao i mislio bih da je serator. Pogotovo ako je napravio firmu ukradenim novcima i da toliko laže po medijima koliko ovaj. Realno, šta je u priči o Rimcu vrijedno ikakvog divljenja?

14 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Chronosus kaže...

 

Opet, o čemu razgovaramo? Čovjek ima rezultate na svjetskom nivou. Kako ti točno razmišljaš svojom glavom ako ponavljaš ko papagaj "stari mu je lopov"? O kojoj propagandi pričamo, Tajima i Koenigsegg su konkretni rezultati.

 Koje k*rceve rezultate? Evo, ti veliki zagovornik lika, nabroji ih. Evo da ti olakšam, postavit ću i par pitanja pa možeš odgovoriti na njih. 
Koliko je automobila od osnutka tvrtke do danas prodano? 

Koliko je rekorda postavio sa najbržim električnim autom? Gdje i kad? 

Koje je vrijeme taj najbrži električni auto napravio na Ringu? Na Grobniku? Ma kvragu, uzmi koju god stazu želiš, koje je vrijeme postavio taj auto?

Kolika je maksimalna brzina koju auto može postići(iako beskorisna stvar, lijepo link na video - gluposti iz promo letaka me ne zanimaju)?

Koliki je domet tog najboljeg i najnaprednijeg el. automobila? Opet, ne podaci iz promotivnih letaka, link na članak, neovisni test nekog poznatog automobilističkog časopisa/emisije. 

 

Eto, tu su ti konkretne stvari, koje zanimaju ljude. Odgovora nema, ni od njega, ni od bilo kojeg zagovaratelja, neće biti ni od tebe.

11 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Chronosus kaže...
mystik kaže...

Ček malo, sunce mu ljubim.

Jel bi se svi trebali na koljena bacit čim se spomene on? 

Vi pušioničari rimčeve propagande jedino što znate je cvilit kak su svi jalni na vašeg mesiju. 
Svaki put kad se spomene taj lik, opet se ponadam da je moguće nać 2-3-5 normalnih ljudi među njegovim zagovarateljima koji će na bar neka pitanja odgovorit nekim točnim podacima.

I svaki put se to ne desi, samo čujem jal, mrzitelji, jugoudbaši i sl. 

 

Stvarno sam očekivao, da se možda s vremenom, bar na ovom forumu, koji bi ipak trebao prikupiti malo drukčiji tip korisnika od recimo indexovog portala, neće naći ljudi koji puše medijski plaćene članke bez imalo smisla, koji ne misle glavom i koji neće uzeti takvu propagadnu zdravo za gotovo. 

Jbg, izgleda da malo previše očekujem od ljudi.

 

Zanimljivo, ja bi isto rekao ovo:

Stvarno sam očekivao, da se možda s vremenom, bar na ovom forumu, koji bi ipak trebao prikupiti malo drukčiji tip korisnika od recimo indexovog portala,

 

Ajmo vidjeti što pišu komentatori na indexu:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mate-rimac--i-u-hrvatskoj-je-moguce-napraviti-globalni-uspjeh/883269.aspx

 

opa, vidi! isti tip pljuvanja ko ovdje. Dakle ne razumijem što si očekivao.

 

Opet, o čemu razgovaramo? Čovjek ima rezultate na svjetskom nivou. Kako ti točno razmišljaš svojom glavom ako ponavljaš ko papagaj "stari mu je lopov"? O kojoj propagandi pričamo, Tajima i Koenigsegg su konkretni rezultati.

 

 

Nitko ne porice da Rimac razvija neku tehnologiju i da suradjuje sa etabliranim imenima.To uopce nije upitno.Ali kada on izjavi "imam najbrzi elektricni auto na svijetu" i "razvio sam najnapredniji auto na svijetu" i tako ga reklamira ocekujemo i neke dokaze za te  njegove tvrdnje.Gdje je jedan jedini dokaz?Ili bi trebali vjerovati na rijec?

Lik je u medijima predstavljen kao novi Tesla,bez ikakvog pokrica.

 

Mislim,super zvuci ideja,da Hrvatska ima najnapredniji i najbrzi el. auto na svijetu,kamo srece da je istina.I ako mi ponudis neke dokaze za to,rado ce se posuti pepelom.

 

I ne prodaje on nikakve baterije Koenigseggu,nego suradjuje sa njima.Odi na sluzbenu Koenigsegg stranicu,naci ces rimca pod partnerima i fino objasnjeno na cemu suradjuju.

10 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

Ah, koliko istražitelja tuđeg uspjeha, tuđe sreće, tuđih života.....

Nije ni čudo da je lakše čistiti ispred tuđeg praga,a ne ispred svojega.

Valjda zato su i popularni ovi "reality" showovi gdje ljudi iza ekrana gutaju one ljude zatvorene po farmama i raznorazim kućama...

 

Podržavam Rimca jer je sve postigao sa svojim talentom, trudom i pameću.

Njegov otac je krao? Pa, prijavite ga policiji....

 

Manite se vođenja tuđih briga i problema, te lažnog optuživanja, te općenito beskorisnog moraliziranja...

 

Njegov elektromobil je među najboljima, ako ne i najbolji u svijetu, te me raduje tuđi uspjeh, jer malo je ljudi sa ovih područja koji se mogu pohvaliti da drmaju svijetom. Možda samo Nikola Tesla i Rimac.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
2 12 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
PzKpfw kaže...

Ah, koliko istražitelja tuđeg uspjeha, tuđe sreće, tuđih života.....

Nije ni čudo da je lakše čistiti ispred tuđeg praga,a ne ispred svojega.

Valjda zato su i popularni ovi "reality" showovi gdje ljudi iza ekrana gutaju one ljude zatvorene po farmama i raznorazim kućama...

 

Podržavam Rimca jer je sve postigao sa svojim talentom, trudom i pameću.

Njegov otac je krao? Pa, prijavite ga policiji....

 

Manite se vođenja tuđih briga i problema, te lažnog optuživanja, te općenito beskorisnog moraliziranja...

 

Njegov elektromobil je među najboljima, ako ne i najbolji u svijetu, te me raduje tuđi uspjeh, jer malo je ljudi sa ovih područja koji se mogu pohvaliti da drmaju svijetom. Možda samo Nikola Tesla i Rimac.

 

 

 Lopov ukrade novac, daje ga sinu, sin uzme iako zna da je njegov otac ratni profiter, zna da je to novac koji je pripadao nekoj firmi i da zbog lopovluka njegovog oca netko nije dobio plaću ili da se firma ugasila, da su nečija djeca gladna, da je netko ostao bez krova nad glavom....ali nema veze ...on je taj novac uložio da lje i bogatio se...sada plaća neke druge ljud, hrani neke druge obitelji... Jao si ga nama kako razmišljamo...takav netko u normalnoj državi bi završio u zatvoru, on i njegova 4 koljena unatrag.

 

 

J....m njega i njegov auto i novinare koji pišu o njemu...po čemu je najbolji? Po glupim novinarima, auto se nije dokazao ama baš nigdje, osima na nekom podiju gdje se ne miče naprijed nazad nego se okreće kao kolo sreće.

Koliko je primjeraka prodao? Koji su mu rezultati na stazama, svi veliki automobili se ku...e rezultatima na stazi jedino ovaj je najbrži na papiru. Čak oni koji prerade svoj auto u garaži sa 2 seta ključa i 3 gedora se hvale i postavljaju video jedino se ovaj busa u prsa brojkama na papiru i traži jš para od države jer mu je malo ono što je stari pokrao za vrijeme rata.

 

Sramota od ljudi i naroda koji hvala i brane bilo koji oblik ratnog profiterstva i pljačke. LP

Frka85
8 godina
protjeran
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

To ti je isto kao hrvatske igre, svi glasaju za tu igru da je najbolja samo jer je iz hrvatska -.-

11 godina
online
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
just_dont kaže...

druga stvar, taj rimac je nešto najpozitivnije što se dogodilo u HR u tehnološko/industrijskom smislu u zadnjih 25 godina i onda opet ljubomorne duše ovako komentiraju, tebi Gandi nebi bio dobar samo da je nekim slučajem bio Hrvat. I onda se čudimo što ekipa bježi vani, pa naravno da bježi pored ovakvih hijena i tipkovnica ratnika koji žive kod mame i tate i svi su im krivi jer im je život u k... a ništa poduzeli nisu da to promijene

 svaka čast svakome, ali zašto misliš da je rimac najbolje što se dogodilo u hr u tehnološko/industrijskom smislu

samo zato jer je razvikan?

 

evo ti samo jedan primjer daleko značajnije tvrtke u tom smislu, a ima ih još

http://zadarski.slobodnadalmacija.hr/zupanija/clanak/id/22190/razvojni-uzlet-uspjesne-zadarske-tvrtke--hstec-ulaze-2-milijuna-eura-i-zaposljava-25-novih-ljudi

 

p.s. zanemari kolindu u vijesti

 

EDIT:

obrati pozornost na zadnji okvir i problem koji je kod nas izuzetno bitan u tehnološko/industrijskom smislu

 

Za razliku od vrhunskog inženjerskog kadra, u HSTecu imaju problemom s ponudom radnika za rad na CNC strojevima kojih gotovo da nema na domaćem tržištu rada.

- Gotovo je nemoguće dobiti CNC tokara, CNC glodača, brusača i slično. Zato smo taj problem odlučili riješiti vlastitom višemjesečnom edukacijom učenika koje su završili obrazovanje za smjer „Računalni tehničar“- objašnjava Goja

to je najveći problem i sad zamisli da netko želi otvoriti sličnu tvrku, ali ne sa stotinjak zaposlenih kao hstec, nego recimo 500 ili 1000

nemamo mi radne snage za takvu tvrtku, mislim čak niti u zagrebu, a kamo li po manjim gradovima poput zadra

no, bitno je da se opet u školstvu jebemo oko ideoloških rasprava u kurikulumu, a ne oko usklađivanja škosltva s potrebama tržišta rada

 

napravi u njemačkoj i kod nas anketu među osnovnoškolcima i roditeljima koje će zanimanje odabrati, pa će ti sve biti jasno kad kod nas dobiješ 999 odgovora za gimnaziju, medicinsku, farmaceute, trgovce i ostale uslužne djelatnosti, a kod švaba barem polovicu njih sa interesom za industrijsko-tehnološka zanimanja (bubam, ali to je otprilike tako)

 

i onda se čudimo što postajemo zemlja uslužnih djelatnosti

pa tko će kod nas investirati u išta drugo, čak i kad prođe sve birokratske prepreke i podmaže sve u lancu koji očekuju podmazivanje, kad na kraju nema radne snage nego za trgovine i slično

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 9:33 (picajzla0707).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
PzKpfw kaže...

Ah, koliko istražitelja tuđeg uspjeha, tuđe sreće, tuđih života.....

Nije ni čudo da je lakše čistiti ispred tuđeg praga,a ne ispred svojega.

Valjda zato su i popularni ovi "reality" showovi gdje ljudi iza ekrana gutaju one ljude zatvorene po farmama i raznorazim kućama...

 

Podržavam Rimca jer je sve postigao sa svojim talentom, trudom i pameću.

Njegov otac je krao? Pa, prijavite ga policiji....

 

Manite se vođenja tuđih briga i problema, te lažnog optuživanja, te općenito beskorisnog moraliziranja...

 

Njegov elektromobil je među najboljima, ako ne i najbolji u svijetu, te me raduje tuđi uspjeh, jer malo je ljudi sa ovih područja koji se mogu pohvaliti da drmaju svijetom. Možda samo Nikola Tesla i Rimac.

 Nemoj uspoređivati Teslu i Rimca, ako boga znaš...

 

Kojim talentom, kojim trudom i kojom pameću? Šta je to on napravio? Osim vaporware auta i neke sitne suradnje s raznim firmama koja se po našim medijima predstavlja kao da je došao mesija?

 

Ajmo na stranu čak i odvratno ratno profiterstvo, jer prema rezultatima izbora 30-ak posto ove države misli da je to sasvim u redu način za obogatiti se; tebi ama baš ništa, ništa, nije sumnjivo kad ti netko kaže "imam najbrži auto na svijetu", "najjači procesor", "najbrži gpu", "najveću k**u" ili bilo šta drugo i u 5 godina od te izjave ne da nikakve dokaze za to osim nekih random brojki na papiru? Jadna nam majka s ovako lakovjernim narodom...

16 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
mystik kaže...

Ček malo, sunce mu ljubim.

Jel bi se svi trebali na koljena bacit čim se spomene on? 

Vi pušioničari rimčeve propagande jedino što znate je cvilit kak su svi jalni na vašeg mesiju. 
Svaki put kad se spomene taj lik, opet se ponadam da je moguće nać 2-3-5 normalnih ljudi među njegovim zagovarateljima koji će na bar neka pitanja odgovorit nekim točnim podacima.

I svaki put se to ne desi, samo čujem jal, mrzitelji, jugoudbaši i sl. 

 

Stvarno sam očekivao, da se možda s vremenom, bar na ovom forumu, koji bi ipak trebao prikupiti malo drukčiji tip korisnika od recimo indexovog portala, neće naći ljudi koji puše medijski plaćene članke bez imalo smisla, koji ne misle glavom i koji neće uzeti takvu propagadnu zdravo za gotovo. 

Jbg, izgleda da malo previše očekujem od ljudi.

Pa *izda mu materina nije poanta u nikakvoj jalnosti vec u tome da ste dosadni ko proljev. Ponavljate se ko ebeni papagaji u svakoj mrtvoj temi o rimcu spominjuci njegovog oca, lovi koju je pronevjeril i slicna sranja. Kuzis sada? Da ti nacrtam?

Tema je 1500 konja na testu Pikes Peaka, a ocito osim pustih konjeva ovdje imamo i majmuna...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
mateo kaže...
, a onda svi na izbire glasaju izmedju onih koji su neki dan prodali Koncar

Prodali kome? Hrvatskim mirovinskim fondovima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Mirko935 kaže...

Zašto nigdje nije spomenuto da je Tajima isti auto vozio 2012. i 2013.? Taj auto nije originalno razvijao Rimac nego Tajima Motor Corporation, a, naravno, nigdje ne postoje informacije što je točno Rimčeva ekipa 2015. radila na njemu. Btw, 2013. je bio samo 13 sekundi sporiji nego prošle godine. Na ukupno vrijeme od skoro 10 minuta nije baš neki napredak, ako se mene pita :P

http://insideevs.com/nobuhiro-monster-tajimas-e-runner-wins-in-electric-class-at-2013-pikes-peak-international-hill-climb-places-5th-overall-wvideos/

 

Edit: my mistake, i 2014. ga je vozio očito. Uspio sam naći podatak da je 2013. imao 670 HP. S više od duplo više snage 13 sekundi iliti cca 1.5 % brže... I'm not impressed at all :D

 

 Nisi uzeo u obzir probleme sa autom kod prošlogodišnjeg rezultata...

ukay1000 kaže...

 

Testiraju ga na veliko, kazu. Cuje se kao borbeni avion. :)

 

Ipak je tema Tajima, pa... 

13 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Bilal kaže...
Mirko935 kaže...

Zašto nigdje nije spomenuto da je Tajima isti auto vozio 2012. i 2013.? Taj auto nije originalno razvijao Rimac nego Tajima Motor Corporation, a, naravno, nigdje ne postoje informacije što je točno Rimčeva ekipa 2015. radila na njemu. Btw, 2013. je bio samo 13 sekundi sporiji nego prošle godine. Na ukupno vrijeme od skoro 10 minuta nije baš neki napredak, ako se mene pita :P

http://insideevs.com/nobuhiro-monster-tajimas-e-runner-wins-in-electric-class-at-2013-pikes-peak-international-hill-climb-places-5th-overall-wvideos/

 

Edit: my mistake, i 2014. ga je vozio očito. Uspio sam naći podatak da je 2013. imao 670 HP. S više od duplo više snage 13 sekundi iliti cca 1.5 % brže... I'm not impressed at all :D

 

 Nisi uzeo u obzir probleme sa autom kod prošlogodišnjeg rezultata...

ukay1000 kaže...

 

Testiraju ga na veliko, kazu. Cuje se kao borbeni avion. :)

 

Ipak je tema Tajima, pa... 

 

Laži i obmane. Rimac je samo platio da se naljepe reklame na auto.

 

Enivej, ove godine imamo 5 natjecatelja u electric kategoriji, uključujući jednu teslu p90d. Bit će zanimljivo

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Bilal kaže...

 Nisi uzeo u obzir probleme sa autom kod prošlogodišnjeg rezultata...

Prestale su mu raditi kočnice kilometar prije kraja staze (koja ukupno ima 20 km), s tim da mu je ostalo regenerativno kočenje od 400 kW.

 

Milleru (koji je bio prvi sa vremenom od 9:07) su otkazali stražnji motori prije polovice staze, znači vozio je većinu vremena sa 600 KS samo na prednjim kotačima i napravio 25 sekundi bolje vrijeme nego Tajima s navodnim torque vectoringom itd. šta već kaže Rimac marketing da ima u tom autu. Šta reći?

 

edit: uzmimo u obzir da je ta staza uspon od skoro 3000 m visinske razlike između starta i cilja. Prednji pogon sasvim sigurno nije dobro rješenje za to, iz očitih razloga :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 12:09 (Mirko935).
8 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

čovjek zapošljava preko 150 ljudi, šta mislite da oni rade i za što im on isplaćuje plaće, sjede i prave se da rade?

 

dosad je dobio preko 10 milijuna $ investicija u firmu, dođu stranci i kupe udio u firmi za 10mil$ zar mislite da bi to napravili na osnovu komada papira i Rimčeve izjave evo majkemi imam najbolji auto?

 

a to što priča da je najbolji/najbrži, pa zar Apple, Samsung, Huawei, Lenovo... svake godine ne trube za svoje uređaje da su najbolji i najbrži, realno gledajući ne mogu svi odjednom imati najbolji najbrži uređaj, ali eto svi trube da baš oni imaju, pa nije Rimac budaletina da kaže, napraviti smo auto, tako tako, nije baš najbolji ali je ok! WTF?? pa naravno da će reći da je najbolji, oni koji su ga trebali testirati a to su ljudi koji su uložili milijune $ u firmu sigurno su dobro znali u šta ulažu, ali eto ima ovdje pametnijih od tih 3-4 investitora koji svaki imaju po par sto milijuna u banci, šta oni znaju, sigurno im je tata ukrao tu lovu u Kini/SADu/... pa se oni sad malo zaigrali pa ulažu milijune u Rimca... šta zna ekipa iz Koenigsegg-a Rimac im sigurno prodao paket AAA baterija, trebali su pitati bug forumaše da im objasne stvari 

 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

potkovu mu njegovu, iz naslova zaključujem da rimac ima 1500 konja. to je čitava farmetina konjetine. možda su one dvije specijalizirane mesnice na dolcu obiteljske. ah, dobra stara vremena kad se konjokradice vješalo ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 13:14 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
just_dont kaže...

čovjek zapošljava preko 150 ljudi, šta mislite da oni rade i za što im on isplaćuje plaće, sjede i prave se da rade?

 

dosad je dobio preko 10 milijuna $ investicija u firmu, dođu stranci i kupe udio u firmi za 10mil$ zar mislite da bi to napravili na osnovu komada papira i Rimčeve izjave evo majkemi imam najbolji auto?

 

a to što priča da je najbolji/najbrži, pa zar Apple, Samsung, Huawei, Lenovo... svake godine ne trube za svoje uređaje da su najbolji i najbrži, realno gledajući ne mogu svi odjednom imati najbolji najbrži uređaj, ali eto svi trube da baš oni imaju, pa nije Rimac budaletina da kaže, napraviti smo auto, tako tako, nije baš najbolji ali je ok! WTF?? pa naravno da će reći da je najbolji, oni koji su ga trebali testirati a to su ljudi koji su uložili milijune $ u firmu sigurno su dobro znali u šta ulažu, ali eto ima ovdje pametnijih od tih 3-4 investitora koji svaki imaju po par sto milijuna u banci, šta oni znaju, sigurno im je tata ukrao tu lovu u Kini/SADu/... pa se oni sad malo zaigrali pa ulažu milijune u Rimca... šta zna ekipa iz Koenigsegg-a Rimac im sigurno prodao paket AAA baterija, trebali su pitati bug forumaše da im objasne stvari 

 

 

Klasicni straw man.Nitko nije rekao da oni samo sjede i nista ne rade,nego da cekamo dokaze za najbrzi i najnapredniji el.auto na svijetu.Pa tko normalan  ne bi dao na testiranje takav superioran auto?

 

Imaju Greyp,rade na baterijama i razvijaju neke svoje sustave,to nitko ne porice.

 

O tome kako je cinjenica da ima ulagace znak da sve stima,evo ti nedavnog primjera,i bug je imao clanak o tome  http://www.bug.hr/komentari/theranosovih-12--kako-startup-prodao-maglu/153147.aspx  .Procitaj clanak,ekipa iz theranosa je skupila 700 milijuna dolara da bi se otkrilo da njihova tehnologija i ne funkcionira bas tako kako su tvrdili te da su stimali rezultate.

 

I jos jednom,rimac ne prodaje baterije Koenigseggu,nego suradjuje sa njima na tome.Bar ako je tvrditi tekstu sa njihove stranice http://koenigsegg.com/partners/rimac-automobili/

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
just_dont kaže...
a to što priča da je najbolji/najbrži, pa zar Apple, Samsung, Huawei, Lenovo... svake godine ne trube za svoje uređaje da su najbolji i najbrži, realno gledajući ne mogu svi odjednom imati najbolji najbrži uređaj, ali eto svi trube da baš oni imaju, pa nije Rimac budaletina da kaže, napraviti smo auto, tako tako, nije baš najbolji ali je ok! WTF?? pa naravno da će reći da je najbolji

Koji proizvođač auta kaže da ima najbolji i najbrži auto i nikad ga ne da nikome na testiranje? Obično se prvo testira pa se onda kaže da je najbrži. Tako barem logika nalaže, ne? Da ponovim tuđe pitanje, zašto ovdje nema Rimca ako može dokazati da je najbrži? List of Nürburgring Nordschleife lap times

Ovo prodavanje magle samo u Hrvatskoj prolazi i onda se divimo takvom umjesto da se divimo ljudima i firmama koje nešto ozbiljno rade bez sumnjivih očeva i rođaka lopova, pošteno plaćaju zaposlenike i stvarno doprinose društvu.

 

Btw, geronimo, Greyp nije Rimac napravio nego se samo okitio perjem jednog inženjera koji je razvijao svoje električne bicikle godinama, kao hobi, kako kažu Rimac i ovaj članak. Hobi koji se prodavao u 27 zemalja svijeta, ali ok. Svašta čovjek vidi u životu... "Njegov prvi proizvodni bicikl, Greyborg, dostavljen je kupcima u čak 27 zemalja ali je i u toj fazi to i dalje ostao hobi za Zvonimira Sučića."

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 13:33 (Mirko935).
14 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
mystik kaže...

 Koje k*rceve rezultate? Evo, ti veliki zagovornik lika, nabroji ih. Evo da ti olakšam, postavit ću i par pitanja pa možeš odgovoriti na njih. 
Koliko je automobila od osnutka tvrtke do danas prodano? 

Koliko je rekorda postavio sa najbržim električnim autom? Gdje i kad? 

Koje je vrijeme taj najbrži električni auto napravio na Ringu? Na Grobniku? Ma kvragu, uzmi koju god stazu želiš, koje je vrijeme postavio taj auto?

Kolika je maksimalna brzina koju auto može postići(iako beskorisna stvar, lijepo link na video - gluposti iz promo letaka me ne zanimaju)?

Koliki je domet tog najboljeg i najnaprednijeg el. automobila? Opet, ne podaci iz promotivnih letaka, link na članak, neovisni test nekog poznatog automobilističkog časopisa/emisije. 

 

Eto, tu su ti konkretne stvari, koje zanimaju ljude. Odgovora nema, ni od njega, ni od bilo kojeg zagovaratelja, neće biti ni od tebe.

 Hmm, svi veliki zagovornici, odgovora još nema. Čekam. 

PzKpfw kaže...

Njegov otac je krao? Pa, prijavite ga policiji....

 

Njegov elektromobil je među najboljima, ako ne i najbolji u svijetu, te me raduje tuđi uspjeh, jer malo je ljudi sa ovih područja koji se mogu pohvaliti da drmaju svijetom. Možda samo Nikola Tesla i Rimac.

 Ovo prvo je već odavno urađeno. Jedan od rezultata jest što eto Rimac senior ne može prismrditi Hrvatskoj.

Ovo drugo, eto gore sam sam sebe citirao. Opet tvrdiš najbolji auto. Po čemu? Gdje je to dokazao? Daj linkove na testove, youtube video onboarda na Ringu/Grobniku/bilokojoj stazi. 

 

ukay1000 kaže...

Pa *izda mu materina nije poanta u nikakvoj jalnosti vec u tome da ste dosadni ko proljev. Ponavljate se ko ebeni papagaji u svakoj mrtvoj temi o rimcu spominjuci njegovog oca, lovi koju je pronevjeril i slicna sranja. Kuzis sada? Da ti nacrtam?

Tema je 1500 konja na testu Pikes Peaka, a ocito osim pustih konjeva ovdje imamo i majmuna...

 Rekoh na stranu kapital/njegov ćale. Idemo vidjeti što on to prodaje/tvrdi da prodaje i tvrdi da ima, zajedno s vama zagovarateljima.

Opet ponavljam gore citirano na početku posta moja pitanja, odgovora nema. 

Tu novinari i vi pokušavate tog lika i priču progurat kao nešto nikad viđeno. E, onda i dajte odgvore na pitanja. Treba crtat?

 

just_dont kaže...

čovjek zapošljava preko 150 ljudi, šta mislite da oni rade i za što im on isplaćuje plaće, sjede i prave se da rade?

 

dosad je dobio preko 10 milijuna $ investicija u firmu, dođu stranci i kupe udio u firmi za 10mil$ zar mislite da bi to napravili na osnovu komada papira i Rimčeve izjave evo majkemi imam najbolji auto?

 

a to što priča da je najbolji/najbrži, pa zar Apple, Samsung, Huawei, Lenovo... svake godine ne trube za svoje uređaje da su najbolji i najbrži, realno gledajući ne mogu svi odjednom imati najbolji najbrži uređaj, ali eto svi trube da baš oni imaju, pa nije Rimac budaletina da kaže, napraviti smo auto, tako tako, nije baš najbolji ali je ok! WTF?? pa naravno da će reći da je najbolji, oni koji su ga trebali testirati a to su ljudi koji su uložili milijune $ u firmu sigurno su dobro znali u šta ulažu, ali eto ima ovdje pametnijih od tih 3-4 investitora koji svaki imaju po par sto milijuna u banci, šta oni znaju, sigurno im je tata ukrao tu lovu u Kini/SADu/... pa se oni sad malo zaigrali pa ulažu milijune u Rimca... šta zna ekipa iz Koenigsegg-a Rimac im sigurno prodao paket AAA baterija, trebali su pitati bug forumaše da im objasne stvari 

 Nije me briga koliko zapošljava. U konačnici i nešto moraju raditi. Prerađuju i nadograđuju infotainment sustav, pokušavaju napraviti taj famozni Torque vectoring jer im je propao plan da će kupit od Boscha gotov sustav promijeniti 2 sitnice i prodat pod svoje. Pokušavaju sklepat taj autić. Nitko ne tvrdi da se ništa ne radi. 

Samo nas zanima što je napravljeno stvarno, naspram onoga što on tvrdi da jest. O investicijama u firmu, mahom firmi iz Hong Konga i raznih otočja neću. Nijedna veća poznata svjetska tvrtka nije investirala.

 

Tako je, svi oni pričaju da su im uređaji najbolji. Ali onda kad jednom taj uređaj predstave, pošalju ga stotinama novinara/reviewera koji daju svoje mišljenje, naprave nekakve testove koji onda publici daju mogućnost stvaranja vlastitog zaključka, a ne da samo puše direktan marketing. Gdje je nešto takvo za njegov auto.

 

Što je on prodao Koenigseggu ne zna nitko osim njega i Koenigsegga. S jedne strane imamo izjave ovog lika kako su oni prodali njemu ovo, ono. S druge strane imaš na Koenigseggovoj stranici napisano da su surađivali na dizajniranju tog sustava. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Mirko935 kaže...

 

Btw, geronimo, Greyp nije Rimac napravio nego se samo okitio perjem jednog inženjera koji je razvijao svoje električne bicikle godinama, kao hobi, kako kažu Rimac i ovaj članak. Hobi koji se prodavao u 27 zemalja svijeta, ali ok. Svašta čovjek vidi u životu... "Njegov prvi proizvodni bicikl, Greyborg, dostavljen je kupcima u čak 27 zemalja ali je i u toj fazi to i dalje ostao hobi za Zvonimira Sučića."

 Sučić radi za rimca vjerovao ili ne, i greyborg rame se još uvijek rade i prodaju jednako.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
mystik kaže...

 

ukay1000 kaže...

Pa *izda mu materina nije poanta u nikakvoj jalnosti vec u tome da ste dosadni ko proljev. Ponavljate se ko ebeni papagaji u svakoj mrtvoj temi o rimcu spominjuci njegovog oca, lovi koju je pronevjeril i slicna sranja. Kuzis sada? Da ti nacrtam?

Tema je 1500 konja na testu Pikes Peaka, a ocito osim pustih konjeva ovdje imamo i majmuna...

 Rekoh na stranu kapital/njegov ćale. Idemo vidjeti što on to prodaje/tvrdi da prodaje i tvrdi da ima, zajedno s vama zagovarateljima.

Opet ponavljam gore citirano na početku posta moja pitanja, odgovora nema. 

Tu novinari i vi pokušavate tog lika i priču progurat kao nešto nikad viđeno. E, onda i dajte odgvore na pitanja. Treba crtat?

 

 A di ja to zagovaram? Uhvatili ste se svake njegove rijeci doslovno kao da nemate 5 dasaka u glavi. Znas di mu je firma, idi tamo i pitaj sve to pa nam javi odgovor. Moze? Na krivom mjestu postavljas sva ta pitanja.

Kaj se tice novinara, pa normalno da ce ga pokazati kao nesto "nevidjeno" iz razloga jer nam je drzava u banani i dobre stvari izlaze na kapaljku. Rimac junior, kolko god njegov stari bil smece, nije nista negativno. Zasto bi ga pljuval u svakoj krvavoj temi ovdje i sire samo zato jer mu je stari ratni profiter i lopovcina? 

Sad kaj se tice njegovog automobila. Pa ima neke razloge zakaj nikome ne daje auto na tesitranje. Ajmo pretpostavljat da mu je auto jos u beta verziji, ceka napredak tehnologije pa kad bu gotov bude svima govoril "sam vam rekel da je najbrzi. Mozda je u alfi pa zapravo ide samo 200 na sat i ima domet 14 kilometara ili su mu mozda sve staze na svijetu premalene pa ga nema gdje testirati, ili je auto toliko brz da je zapravo on taj auto testiral ali je zbog brzine svijetlosti jednostavno otisel u buducnost pa sada cekamo 2045. da se pojavi...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Jakovp kaže...

 Sučić radi za rimca vjerovao ili ne, i greyborg rame se još uvijek rade i prodaju jednako.

 Nisam ni rekao da nije tako, samo sam htio reći koliko Rimac umanjuje ulogu drugih u "svojim" izumima i priča kako je on genijalac i kako on sam ne znam kakva čuda radi. Meni je normalno kad od nekog preuzmeš proizvod ili tehnologiju i nadogradiš je da se kaže da je tako, a ne "on je to nešto bezveze malo u garaži radio gluposti, onda sam došao veliki Ja i od tog smeća napravio najbolji proizvod na svijetu".

12 godina
neaktivan
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

Majko mila sa ovakvim tokmacima je nemoguće okrenuti temu na on-topic.

Gore sam stavio nekoliko video klipova. Za one koji imaju blage veze o autima, imali su šta vidjeti. A u tom autu je Rimčeva tehnologija, čak i jača (1.1 MW) nego u Concept One-u...

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

Ja probao on-topic i pitao kako to da je toliko bio sporiji od Millera unatoč svoj magičnoj tehnologiji pa mi nitko ne želi odgovoriti.

 

Edit:

ukay1000 kaže...
Sad kaj se tice njegovog automobila. Pa ima neke razloge zakaj nikome ne daje auto na tesitranje. Ajmo pretpostavljat da mu je auto jos u beta verziji, ceka napredak tehnologije pa kad bu gotov bude svima govoril "sam vam rekel da je najbrzi. Mozda je u alfi pa zapravo ide samo 200 na sat i ima domet 14 kilometara ili su mu mozda sve staze na svijetu premalene pa ga nema gdje testirati, ili je auto toliko brz da je zapravo on taj auto testiral ali je zbog brzine svijetlosti jednostavno otisel u buducnost pa sada cekamo 2045. da se pojavi...

 Prave firme objavljuju rezultate testiranja i prototipa i ne srame ih se jer znaju da imaju stvaran i dobar proizvod koji može samo još bolji biti kad bude dovršen:

"The Porsche 918 Spyder also has the potential to break many records. The current lap time for the North Loop of the Nürburgring is 7:14 minutes. This time was achieved in the presence of international journalists during test drives in September 2012 – more than a year before start of production. The 918 Spyder prototype was therefore approximately 20 seconds quicker than the Porsche Carrera GT. More test drives on the Nürburgring North Loop will follow."

Introducing the Porsche 918 Spyder

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 14:21 (Mirko935).
8 godina
offline
Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka

evo upravo pročitao

 

http://autostart.24sata.hr/milijun-dolara-izbrojio-je-dr-paul-runge-oftalmolog-iz-sarasote-u-floridi-za-prvi-hrvatski-auto-2145

 

izgleda je jednog prodao, i to nakon što ga je čovjek vozio 7 dana, znači nije uzeo na neviđeno, di je ekipa koja priča da je njegov auto imaginaran i samo na papiru?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
just_dont kaže...

evo upravo pročitao

 

http://autostart.24sata.hr/milijun-dolara-izbrojio-je-dr-paul-runge-oftalmolog-iz-sarasote-u-floridi-za-prvi-hrvatski-auto-2145

 

izgleda je jednog prodao, i to nakon što ga je čovjek vozio 7 dana, znači nije uzeo na neviđeno, di je ekipa koja priča da je njegov auto imaginaran i samo na papiru?

 Opet s*reš kvake. Ekipa pita da li njegov auto ima performanse na cesti jednake onima koje mate kaže na papiru. JEL TI TEŠKO SHVATIT TO?

 

Na stranu prodanog auta. Po već 4523582 put prodaje PRVI auto. Taj amer je i 2014. kupio taj auto, i 2015. je kupio auto, evo sad opet 2016. amer kupuje prvi C_1, ovaj put nakon što ga je vozio 7 dana. 

Doduše, 7 dana je vožen, a na slika i videa auta u akciji ima ravno 0. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rimčevih 1.500 konja na testu Pikes Peaka
Mirko935 kaže...
Jakovp kaže...

 Sučić radi za rimca vjerovao ili ne, i greyborg rame se još uvijek rade i prodaju jednako.

 Nisam ni rekao da nije tako, samo sam htio reći koliko Rimac umanjuje ulogu drugih u "svojim" izumima i priča kako je on genijalac i kako on sam ne znam kakva čuda radi. Meni je normalno kad od nekog preuzmeš proizvod ili tehnologiju i nadogradiš je da se kaže da je tako, a ne "on je to nešto bezveze malo u garaži radio gluposti, onda sam došao veliki Ja i od tog smeća napravio najbolji proizvod na svijetu".

 Greyp kad god se spomene u vezi Rimca, kaže se sister company. Nigdje nisam vidio da se Rimac hvali sa "izumom" Greypa. - Off topic.

Mirko935 kaže...

Ja probao on-topic i pitao kako to da je toliko bio sporiji od Millera unatoč svoj magičnoj tehnologiji pa mi nitko ne želi odgovoriti.

 

 Pa onda slabo čitaš... A i ovo spominjanje Greypa ti je on topic?

ludizao kaže...
Bilal kaže...

Majko mila sa ovakvim tokmacima je nemoguće okrenuti temu na on-topic.

Gore sam stavio nekoliko video klipova. Za one koji imaju blage veze o autima, imali su šta vidjeti. A u tom autu je Rimčeva tehnologija, čak i jača (1.1 MW) nego u Concept One-u...

 

O, ali diskusija (ne tema) je i te kako on topic zbog ove rečenice: "Nobuhiro Monster Tajima nastupa u -  Tajima Rimac E-Runner Concept_One, jurilici koja je, kako vidite iz imena, bazirana na Rimčevom Concept One električnom automobilu". Ako vas tematske policajce smeta kako se o temi piše, nemojte čitati. Protuargumente ionako nemate, a sam "mali Rimac" vam je omogućio da ih nemate.

 Šta je on topic sa ovim? Rimčev otac? Concept One? Greyp? Kontraargumenti? Na šta? Niko nije testirao Concept One? Riječ je o boldanom, kojeg je vozio Tajima, a ne o Concept One-u.

Concept One je više puta spomenut kao tech show, što i jest. Ali ni to nije prepreka da ga neko kupi, kao što neki i jesu... Za one koji su zainteresirani za tu tehnologiju dovoljni su i rezultati sa dinamometra, kao što je bilo dovoljno i Tajimi. A ne neki cestovni testovi tech show auta...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 16:32 (Bilal).
 
1 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice