Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

poruka: 75
|
čitano: 21.088
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara".
15 godina
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Prvi april je bio jučer...jeste sigurni da je Saša mislio kuna ili dolara? :)

 

 

Jedini način da ta akvizicija vrijedi milijardu dolara, jest da je netko spreman platiti za njegove patente na američkom sudu tu cifru ili da se nabije 900 milijuna odvjetničkih troškova.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
12 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Ma 100 milijardi...

Koje lupetanje i pretjerivanje.

 
10 5 hvala 0
11 godina
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Jučerašnja vijest je (iako možda nesvjesno?) odličan potez BUG-a. Svaka čast! Nego mene zanima zašto državni aparatus kojeg imamo na pretek u vidu izmišljenih rodJaka i netJaka ne kupi dio/dionice (kada/ako izađu) RIMAC automobili, zašto se država ne angažira oko tog brenda i proizvoda po kojem smo itekako prepoznati? Stalno slušamo kako nam fali proizvodnja, brendova, proizvoda, a evo ga sada u Hrvatskoj, "ispod nosa"! I šta se događa? Rimac je skoro odselio iz Hrvatske radi krvopije koje nemaju razumijevanja prema novitetima nego samo izmišljaju poreze, prireze, poreze na prireze... Oni bi vječno živjeli nametanjem novih poreza. Kretenikus idiotikus koliko hoćete!

PS Ne radim, niti sam ikako povezan s kompanijom RIMAC automobili, samo mi je muka kad gledam kako se (skoro?) svaka dobra ideja, proizvod i napor ubija od ustanove koja bi trebala pomagati.

 
6 6 hvala 0
15 godina
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

ja sam prvo pomislio da se naslov odnosi na jamčevinu, kad uskok to sve pročačka 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
33 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Trebalo bi pitati analitičare Gartnera ili IDC-a, tako bi barem znali što ne trebamo očekivati.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara
AntonioTech kaže...

Nego mene zanima zašto državni aparatus kojeg imamo na pretek u vidu izmišljenih rodJaka i netJaka ne kupi dio/dionice (kada/ako izađu) RIMAC automobili, zašto se država ne angažira oko tog brenda i proizvoda po kojem smo itekako prepoznati? 

 Šta država ima s privatnim firmama?

Stvarno nemaš veze o ekonomiji.

Država eventualno može dati neke poticaje, a ne ulagati u takve firme, osim toga, proizvodnja ultraskupih auta za šeike je zadnja stvar na svijetu koju treba poticat, tako da, lupaš bezveze.

 

I svakako bi trebalo istražiti s kojim parama je ta firma osnovana i to sve napravljeno, jer zna se ko mu je stari.

Možda baš i država polaže najveća prava na tu firmu s obzirom na utaju poreza i razne malverzacije.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara
bill_jobs kaže...
AntonioTech kaže...

Nego mene zanima zašto državni aparatus kojeg imamo na pretek u vidu izmišljenih rodJaka i netJaka ne kupi dio/dionice (kada/ako izađu) RIMAC automobili, zašto se država ne angažira oko tog brenda i proizvoda po kojem smo itekako prepoznati? 

 Šta država ima s privatnim firmama?

Stvarno nemaš veze o ekonomiji.

Država eventualno može dati neke poticaje, a ne ulagati u takve firme, osim toga, proizvodnja ultraskupih auta za šeike je zadnja stvar na svijetu koju treba poticat, tako da, lupaš bezveze.

 

I svakako bi trebalo istražiti s kojim parama je ta firma osnovana i to sve napravljeno, jer zna se ko mu je stari.

Možda baš i država polaže najveća prava na tu firmu s obzirom na utaju poreza i razne malverzacije.

 Samo za info. Bajna firma od milijardu dolara zaposljava cistacice na taj nacin da trazi od drzave sufinanciranje pola place... ;-)

16 godina
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Dragan Petrić sad već trola. Nije jednom rečenicom komentira onih 
pola komentara koji (tvrde iz PRVE RUKE?!) iznose da je RImac prevarant i
pozer, nego još nadolijeva ulje na jal, pardon vatru bug komentatora
i tvrdi da su svi bili preoduševljeni jučerašnjim aprililijem.
Ja sam vidio upravo suprotno. 
Dakle, kad već imate sve njih po tim skupovima i razgovaranjima osobno, jel može onda
Rimac konkretno objasniti ovim našim velestručnjacima zašto sam ne proizvodi 
sve auto dijelove iz nule, zašto ima zaposlene, koga on mulja, čija ovca crnu vunu prede i 
slične izljeve ljubavi od komentatora poput dagoberhrfunatFiref0X i buhsy sa 
svojim "detaljnim" kritičkim osvrtom gdje je sve razotkrio i dokazao?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Kad bih ja kupio Teslu, da li bih postao popularan kao Saša Cvjetojević (ujedno i vrhunski ekonomski stručnjak)?

Moj PC  
17 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara
Ajgor kaže...

 Samo za info. Bajna firma od milijardu dolara zaposljava cistacice na taj nacin da trazi od drzave sufinanciranje pola place... ;-)

 Svaka firma koristi sve što je legalno moguće u poslovanju. Zašto firma od tisuću milijardi dolara (apple jel) 
od držav eskriva 90% prometa uz pomoć "double Irish" aranžmana? Neznam jel to bolji način poslovanja 
od korištenja državnih subvencija ili povlastica?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Rjesenje za trzisne talibane tipa Cvetojevic je EKSPROPRIJACIJA!

 
2 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara
Onjegin kaže...

Kad bih ja kupio Teslu, da li bih postao popularan kao Saša Cvjetojević (ujedno i vrhunski ekonomski stručnjak)?

 Pa naravno! Sačekaj malo pa da vidiš kada naši mediji prozovu Buljubašića astronautom i "rocket scientistom" :)

 

http://www.jutarnji.hr/splicanin-juroslav-buljubasic-za-80-000---rezervirao-let-u-svemir/575218/

 

Možda bude sudjelovao i na Bugovoj konferenciji o svemirskim tehnologijama ;)

11 godina
online
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

evo ja sam primijetio da je cifra od 500 milja dolara nerealna i usporedio to sa vw kupovinom lamba za 100 milja, no dobro, to je bilo '98, ali zato imamo nedavnu kupovinu ducatija od cca 1,1 milijardu, takodjer od strane vw-a (preko audia)

evo sad imamo i potvrdu da je rimac ustvari tek mrvu "jeftiniji" od ducatija, a sutra ga i prestize

 

petricu, jel to prvi travnja u nastavcima 

Moj PC  
4 2 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara
S obzirom da mu je firma u dugovima, i trebutno opstaje zahvaljujuci drzavnim subvencijama i naivnosti ostalog puka, moze bit sretan da ista i vrijedi.
Procjena njegovog tajnog investitora je jos manje realna.
Inace sve najbolje o Mati, malkoc je pobrao svu pamet svijeta al radi ok posao. O ovom kockastom nemam nista dobroga za reci.
14 godina
neaktivan
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Ma što se mene osobno tiče neka vrijedi i 100 milijardi, većini hrvatskih građana ni u džep ni iz džepa (nažalost).

 

Svaka čast Rimcu na tome što je uspio i što radi to što voli i što se ne ponaša kao djeca drugih tajkuna no to je posve druga priča.

Ali ne stoji, što je jedan komentator naveo, npr. da Kerumovog sina uzdižemo -  Ne! NIKADA! Ni u snu.

Kerumov sin i djeca drugih tajkuna nisu bili jučerašnja tema.

 

Da sad budem posve konkretan:

 

Smatram da Rimac nije napravio ništa posebno što također ne bi mogao napraviti i netko drugi sa jako puno financijskih sredstava. Kao npr. spomenuti Doking.

Sličan primjer imamo u svijetu gdje je Musk sa hrpetinom love napravio Tesla Motors, tj. nije ga osnovao već naknadno ušao u Tesla Motors, ali je od postojeće tvrtke napravio ovo što danas poznajemo.

 

A sad pitanje pa si dajte oduška u komentarima:

 

Što biste vi napravili, kakve biste ideje sproveli u djelo da imate par desetaka milijuna eura na raspolaganju i možda ovakvog tatu:

 

http://www.vecernji.hr/crna-kronika/ivan-rimac-opet-na-sudu-zamaglili-333-mil-kuna-tvrtke-slavonija-di-318377

http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/ivan-rimac-izasao-iz-zatvora-slobodu-platio-527-milijuna-kn-234660

http://www.24sata.hr/nogomet/uhitili-dionicara-hajduka-ivana-rimca-splitski-klub-blokiran-227042

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/137929/Kako-je-skromni-poduzetnik-zavrsio-u-zatvoru-s-Kruljcem.html

 

Što se Cvetojevića tiče (kad se već spominje u tekstu) može li mi netko navesti neke od aplikacija ili softwarea koje je ON napravio ili NJEGOVA tvrtka (ne tvrtka u koju je uložio!), knjigu ili znanstveni rad koji je on napisao što ga čini stručnjakom?

 
17 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara
Bugsy kaže...

Ma što se mene osobno tiče neka vrijedi i 100 milijardi, većini hrvatskih građana ni u džep ni iz džepa (nažalost).

 

 S ovim se potpuno slažem. Što se tiče njegovog oca, navijam da istraga, sudstvo, uskok, i tko je god nadležan - sve utvrdi, pronađe, 
podastrije i riješi na pravedan način. Nisam za to da odgovaramo za grijehe predaka ako mi nemamo s time veze (inače bi valjda svi bili
u zatvoru čim se rodimo), ali ako ima veze sa kriminalom, onda opet ovo gornje: istraga, sud... Sve to nema osobite veze sa time da
tamo rade talentirani inžinjeri i tehničari i da nije nimalo lako napraviti ono što isporučuju (npr. customizirani motori i prijenosi, baterijski sustav i BMS, raspodjela snage i upravljanje, infotainment sustavi, niskonaponski sustav i raznih pomoćni sustavi po narudžbama)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

lijepo je bilo maštati o tome da je jedan Apple doista prepoznao hrvatsku pamet, hrvatsku radišnost, hrvatsko bilo što…

 

strasno radosna vijest, nema sta... što? toliko smo glu** pa trebamo prodati našu ideju da se netko drugi okoristi njezinim blagodatima? (tu ne mislim na rimca nego opcenito na nas mentalitet)

 

uspijeh je prodat... al nije uspijeh proizvodit :\

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara
Bugsy kaže... 

Što biste vi napravili, kakve biste ideje sproveli u djelo da imate par desetaka milijuna eura na raspolaganju?

 Dignitas - Klinika za eutanaziju (Švicarska)

15 godina
neaktivan
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

A kad sam ja stavio financijske podatke o njegovoj firmi u prošloj temi o električnim autima nije bilo baš komentara :) Evo da se malo podsjetimo kolike prihode (iznosi u tablici su u kunama) ima firma od "milijardu dolara" :D  I znamo svi kako je nastala ta "firma", to bi svaka baba s tim parama mogla pokrenut.

Fin. Info. Fin. Info.
Obveze Obveze
Rezultati Rezultati
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 21:07 (crash11).
Moj PC  
3 3 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Petric evo mala oklada, within iducih 5g ako Rimac se proda za vise od 100M USD(11%procjene) ja tebi 5000 eura, ako ne ti meni 2000 eura.

Ozbiljan sam, javi se slobodno na PM.

I da nije da se preseravam, ali imam 5k eura ustedeno... bravo ja :P

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara
Rimac vredi onolko kolko je neko spreman platiti. Valjda bi neko dal pisljivog boba...
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
16 godina
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Cim cujem da je netko samoprozvani apostol, evanđelista ili neki slicni novoskovani racku, dodje mi ko topli donat mg na zatvor...  A milijardu bilocega ne mislim ni komentirati...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 21:28 (Aldo).
10 godina
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Nisam zavidan ni ljubomoran, već realan, a kada se tako postupa bilo bi ozbiljno da se vozilo da na test pa da vidimo stvarno stanje. Ništa više ni manje.

 

Danko

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Opet ovaj Sasa. Kako je on to kompetentan da odredjuje cifru. Lik prodaje higijenske potrepstine drzavi. Mogli ste tako pitati nekog mesara za broj. I on je poduzetnik. Bljuv.

Rvat katolik!
 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara
Onjegin kaže...
Bugsy kaže... 

Što biste vi napravili, kakve biste ideje sproveli u djelo da imate par desetaka milijuna eura na raspolaganju?

 Dignitas - Klinika za eutanaziju (Švicarska)

 Pa realno, hospiciji kod nas niču kao glive na smetlištu. 
Nije nekakvo poduzetništvo ni visoka tehnologija. 
Bilo bi zgodno da ipak nešto proizvodimo, makar smilje koje trenutno
stihijski čupaju ljudima po pašnjacima na otocima. Šparoge. Šipak. 
Samo znam da se to kažnjava sa porezima, lokalnim reketarenjima ili
prevarom i neplaćanjem prilikom otkupa :/
Tako da da, pogrebno poduzeće i nema da ostaneš pez posla :(


http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
odjavljen
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Glavno da se javljaju dežurni znalci koji su bili uz njega kada je on otvarao firmu, kada je radio prve komponente za vozila i uz to pratili svo knjigovodstvo i proces razvoja i proizvodnje i znaju svaki detalj. A realno ne znaju ni što se proizvodi.

 

Drago mi je da je Mate na Fb-u napisao ovaj odličan post koji u cijelosti prenosim:

 

 

"Nikad nisam medije prvi kontaktirao i nikad nismo na bilo kakav način plaćali oglase/članke/priloge itd. Ipak smo gotovo svaki dan u medijima sa često vrlo pogrešnim informacijama i podacima zbog čega se često naživciram.

Ne želim raditi big deal iz ovoga, ali od danas pa na neodređeno ne želim više nikakve kontakte sa domaćim medijima. Mi smo 100% izvozna firma. Naše tržište je vani pa nam i medijska pažnja u RH ne treba. Ne želim da se o nama piše. Ne želim da me se kontaktira, citira, spominje. Pun mi je *** domaćih medija i prosječnog 'rvata koji je zapeo negdje između četerespete i devesprve. Kog nešto zanima, ima našu službenu Press sekciju na web-u (na engleskom - google translate ako ne ide drugačije).

Neće nitko požaliti da ne čita više o nama. Mi i onako samo prodajemo maglu, nemamo zaposlenih i ne proizvodimo aute :D

Pusa. "

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 22:37 (Pranja).
Moj PC  
6 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Iskreno drago mi je zbog dečka da se trudi nešto napraviti. Pare su mu pale s neba, to svi znamo, ali bar je nešto pokušao napraviti s tim parama, a ne ko ostali bogatuni samo potrošit ono što im je tata dao. To mu priznajem, ali da po novinama i portalima pišu da je poduzetnik godine, to je smješno, jer takav "poduzetnik" može biti svatko ko dobije lovu za start.

 

 

Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara
Pranja kaže...

Glavno da se javljaju dežurni znalci koji su bili uz njega kada je on otvarao firmu, kada je radio prve komponente za vozila i uz to pratili svo knjigovodstvo i proces razvoja i proizvodnje i znaju svaki detalj. A realno ne znaju ni što se proizvodi.

 

Drago mi je da je Mate na Fb-u napisao ovaj odličan post koji u cijelosti prenosim:

 

 

"Nikad nisam medije prvi kontaktirao i nikad nismo na bilo kakav način plaćali oglase/članke/priloge itd. Ipak smo gotovo svaki dan u medijima sa često vrlo pogrešnim informacijama i podacima zbog čega se često naživciram.

Ne želim raditi big deal iz ovoga, ali od danas pa na neodređeno ne želim više nikakve kontakte sa domaćim medijima. Mi smo 100% izvozna firma. Naše tržište je vani pa nam i medijska pažnja u RH ne treba. Ne želim da se o nama piše. Ne želim da me se kontaktira, citira, spominje. Pun mi je *** domaćih medija i prosječnog 'rvata koji je zapeo negdje između četerespete i devesprve. Kog nešto zanima, ima našu službenu Press sekciju na web-u (na engleskom - google translate ako ne ide drugačije).

Neće nitko požaliti da ne čita više o nama. Mi i onako samo prodajemo maglu, nemamo zaposlenih i ne proizvodimo aute :D

Pusa. "

jbga, to se zove ljubomora, inkompetencija, neznanje, losa analiza, rvatski kompleks i mnogo toga jos :D

kada postoji konkretan proizvod, plan i znanje... onda se pljuje.... tajkun, lopov, lazov, kriminalac, umisljeni...

 

al kada neki bezvezni team napravi neku bezveznu mobilnu aplikaciju onda svi sretni sto imamo inovatore :D

 

 

onima koji spominju docking:

naravno da je dockingu puno teze krenuti sa svojim automobilom, serijsku, masovna proizvodnja, potreba za gradnjom pogona, obrazovanjem ljudi koji ce na ovome raditi... u rimcevom je slucaju prica sasvim obrnuta i zato i jest moguca bez "velikih" investicija.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara
Pranja kaže...

Glavno da se javljaju dežurni znalci koji su bili uz njega kada je on otvarao firmu, kada je radio prve komponente za vozila i uz to pratili svo knjigovodstvo i proces razvoja i proizvodnje i znaju svaki detalj. A realno ne znaju ni što se proizvodi.

 

Drago mi je da je Mate na Fb-u napisao ovaj odličan post koji u cijelosti prenosim:

 

 

"Nikad nisam medije prvi kontaktirao i nikad nismo na bilo kakav način plaćali oglase/članke/priloge itd. Ipak smo gotovo svaki dan u medijima sa često vrlo pogrešnim informacijama i podacima zbog čega se često naživciram.

Ne želim raditi big deal iz ovoga, ali od danas pa na neodređeno ne želim više nikakve kontakte sa domaćim medijima. Mi smo 100% izvozna firma. Naše tržište je vani pa nam i medijska pažnja u RH ne treba. Ne želim da se o nama piše. Ne želim da me se kontaktira, citira, spominje. Pun mi je *** domaćih medija i prosječnog 'rvata koji je zapeo negdje između četerespete i devesprve. Kog nešto zanima, ima našu službenu Press sekciju na web-u (na engleskom - google translate ako ne ide drugačije).

Neće nitko požaliti da ne čita više o nama. Mi i onako samo prodajemo maglu, nemamo zaposlenih i ne proizvodimo aute :D

Pusa. "

 Takav post više pripada tumblru.

 

"Haters gonna hate me but I'mma gonna stay tru to myself no one can change me I am my own. I don't care if you hate me but I get mad so I'm writing this."

 

Zanima me je li nabacio koji selfie uz to teatralno rušenje svih kritika argumentima?

 

 

12 godina
offline
Rimac zapravo vrijedi milijardu dolara

Mladi Rimac se trudi, rade high-tech stvari ali , brate mili, ako je to bazirano na hrvatskoj pljački/privatizaciji, šta se tu ima puno filozofirati? Njemu stranci čestitaju i pritom ih ne zanima/ne znaju od kuda lova... Ebga, MI NISMO STRANCI, nas zanima kako je došlo do toga da se šačica likova kur*i u Ferrarijima dok mnogi nemaju ni za kruh... Ajde, ovaj se bar kreativno kur*i ali ipak...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice