Rezultati švedskog zakona protiv piratstva

poruka: 11
|
čitano: 2.485
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rezultati švedskog zakona protiv piratstva".
13 godina
offline
Rezultati švedskog zakona protiv piratstva

a šta drugo očekivat od zakona koji je stupio na snagu prvog aprila

 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Rezultati švedskog zakona protiv piratstva

mislim da je važna navika kupovanja glazbe,ja osobno kupujem cd i lp zbog puno bolje kvalitete zvuka u odnosu na mp3 i flac skinut sa interneta,drugo ljudi danas žele sve mukte i nisu spremni plačati za legalan download ako taj isti album mogu skinuti besplatno,od dosta ljudi koje znam jedino ja još kupujem glazbu jer sam se uvijerio da cd puno bolje zvuči od mp3 i flaca skinutog sa interneta ostalim mp3 zvuči dobro pa ne žele kupovati glazbu

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 24 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rezultati švedskog zakona protiv piratstva
blackalbum kaže...

mislim da je važna navika kupovanja glazbe,ja osobno kupujem cd i lp zbog puno bolje kvalitete zvuka u odnosu na mp3 i flac skinut sa interneta,drugo ljudi danas žele sve mukte i nisu spremni plačati za legalan download ako taj isti album mogu skinuti besplatno,od dosta ljudi koje znam jedino ja još kupujem glazbu jer sam se uvijerio da cd puno bolje zvuči od mp3 i flaca skinutog sa interneta ostalim mp3 zvuči dobro pa ne žele kupovati glazbu

 

CD je bolji od FLAC-a koji je u biti isto što i CD?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
odjavljen
offline
Re: Rezultati švedskog zakona protiv piratstva
segregator kaže...

CD je bolji od FLAC-a koji je u biti isto što i CD?

Imaš dosta idiota koji od 128 kbps (nekad i niže) mp3-ice naprave flac i uploadaju ga na net. Ne bih se čudio da to rade izdavačke kuće kako bi ljude uvjerile da na netu nema kvalitetne glazbe.

 

Što se mog iskustva tiče, kupovao sam i CD-ove i online, a nabavljao sam i iz "drugih izvora". Što se kvalitete tiče, flac nabavljen iz kvalitetnog izvora i CD su ista stvar, osim što CD dolazi s knjižicom i fizičkim medijem.

Mp3-ice još nisam naletio da se prodaju iznad 192 kbps, a flac iz legalnih izvora je jako teško nabaviti.

 

Čak sam jednom naletio na paradoks da mi je jeftinije kupiti CD i platiti poštarinu u iznosu oko 25% cijene CD-a nego isti album kupiti u šugavoj mp3-ici.

 

 

U svakom slučaju, kad kupim CD, ili ga ripam u flac, ili tražim već gotov flac na netu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
protjeran
offline
Rezultati švedskog zakona protiv piratstva

Poets of the Fall za svoj zadnjni album iz 2012. nude uz mp3 i FLAC download verziju albuma preko njihove digitalne usluge Digistore 

http://www.poetsofthefall.com/digistore/

Trenutno zatvorena radi renoviranja, mogla bi bit otvorena s izlaskom novog albuma, što je jako blizu, {#}

If it can't be my design, this is my line.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rezultati švedskog zakona protiv piratstva

Daj ti meni prosječnu Švedsku plaću pa ću se ostavit "piratstva".

Danju zarađujem na crno,noću trošim na bijelo... :P BF4 Nick:Godfather0501
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rezultati švedskog zakona protiv piratstva
segregator kaže...
blackalbum kaže...

mislim da je važna navika kupovanja glazbe,ja osobno kupujem cd i lp zbog puno bolje kvalitete zvuka u odnosu na mp3 i flac skinut sa interneta,drugo ljudi danas žele sve mukte i nisu spremni plačati za legalan download ako taj isti album mogu skinuti besplatno,od dosta ljudi koje znam jedino ja još kupujem glazbu jer sam se uvijerio da cd puno bolje zvuči od mp3 i flaca skinutog sa interneta ostalim mp3 zvuči dobro pa ne žele kupovati glazbu

 

CD je bolji od FLAC-a koji je u biti isto što i CD?

a ti to naravno pišeš iz iskustva jer si na solidnom hi-fi sistemu usporedio flac i original cd

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
offline
Re: Rezultati švedskog zakona protiv piratstva
blackalbum kaže...
segregator kaže...
blackalbum kaže...

mislim da je važna navika kupovanja glazbe,ja osobno kupujem cd i lp zbog puno bolje kvalitete zvuka u odnosu na mp3 i flac skinut sa interneta,drugo ljudi danas žele sve mukte i nisu spremni plačati za legalan download ako taj isti album mogu skinuti besplatno,od dosta ljudi koje znam jedino ja još kupujem glazbu jer sam se uvijerio da cd puno bolje zvuči od mp3 i flaca skinutog sa interneta ostalim mp3 zvuči dobro pa ne žele kupovati glazbu

 

CD je bolji od FLAC-a koji je u biti isto što i CD?

a ti to naravno pišeš iz iskustva jer si na solidnom hi-fi sistemu usporedio flac i original cd

 

Da, jer sam poslušao FLAC koji sam sam napravio i usporedio ga sa originalnim CD-om. To što

si ti napisao je kao da kažeš da npr word dokument ili jpg slika nisu isti nakon što si ih

zapakirao pa otpakirao ZIP-om.

 

Evo čisto za edukaciju:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Lossless_compression

 

i

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec

 

 

Naravno da bi radio usporedbu treba pustiti preko istog PC-a, a ne FLAC preko crappy

Realtek zvučne kartice, a CD sa CD reproduktora od 20k eura

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
offline
Rezultati švedskog zakona protiv piratstva

ja ne pričam of home made flacu več o flacu skinutom sa interneta koji nije ni blizu po kvaliteti zvuka prem originalnom cd-u

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rezultati švedskog zakona protiv piratstva
blackalbum kaže...

ja ne pričam of home made flacu več o flacu skinutom sa interneta koji nije ni blizu po kvaliteti zvuka prem originalnom cd-u

 

To nije problem FLAC-a. To je kao da ja kažem da je 192kHz/24 bit FLAC kupljen na http://www.ponomusic.com bolji od CD-a jer je

CD ograničen na 44.1KHz/16 bit pa iz tog izvlačim zaključak da je FLAC uvijek bolji od CD-a. Generaliziranje nije dobra stvar ;)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rezultati švedskog zakona protiv piratstva
blackalbum kaže...

ja ne pričam of home made flacu več o flacu skinutom sa interneta koji nije ni blizu po kvaliteti zvuka prem originalnom cd-u

Osobno sam skinuo nekoliko albuma s Interneta(The Pirate Bay) koji su bili u FLAC-u, te smatram da nisu ništa lošiji od CD-a. Zapravo, tko normalan danas kupuje CD-e?

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice