Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konzolu

poruka: 10
|
čitano: 1.983
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konzolu".
16 godina
neaktivan
offline
Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konzolu

Popis igara je preloš. praktički niti jedna poznata C64 igra

Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konzolu

Super ideja. U poplavi svakodnevnih noviteta ovo dođe kao dašak dobrih starih vremena....Nostalgija čovjeka uhvatiti....

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konz
MiH kaže...

Popis igara je preloš. praktički niti jedna poznata C64 igra

Ako nisi ćuo za Impossible mission I / II, Creatures, California Games...  A gle, možda onda ovo nije za tebe.

Evo ti online verzija od Impossible mission. Digital speech, digitalizirana animacija (salto)... vrhunska igra.
http://impossible-mission.krissz.hu/ 

hint: skoči u rupu na podu, epic

edit: evo još jedna online verzija, za prastari Apple II, grozno... btw remasterirane verzije su za Sony PSP, Nintendo DS and Wii, ali ^ "niti jedna poznata"

Od 37 igara, ne znam ih samo 8. Bar 10 su bili hitovi, bar 5 ovdje su odlične igre (a deseci tisuća se mogu skinuti sa neta na đemdo).

2 joysticka, a samo jedna igra za više igrača (California games). Mogli su bar Leaderboard Golf staviti.
Dolazi još i potpuno novi Sam's Journey...

Pola ovih su bili veći hitovi na Spectrumu nego li na C64. No to je jasno onome tko zna povijest ove konzole:

E sad da su u Bugu pronicljivi novinari, napisali bi da je jedan od ljudi iza ovog rvat, sin adezeovog pretvorbenog odličnika, pa još plemić i znanstvenik. I da su se navodno obogatili na - tome što je kao klinac stvarao i prodavao igrice za Spectrum (i od toga kupili svoj dvorac, da jedni od tih).
OK, ovo zvuči grozno ali lik se fakat operjao na Spectrumu, ne znam koliko, čitao sam o tome.

E sad, adeze i plemićka posla - ovi su još i gori od nas (Sinclair je odlikovan plemićem od kraljice) 
Dobre informatičke novine poput ovih bi spomenule Sir Clive Sinclarea i pola milijuna funti koje su isparile na prethodnom Spectrum Vega+ projektu... ali od loše polovice ekipe (ova je "dobra") 

Nemojte pobrkati sa ZX Spectrum Next, koji je ozbiljan projekt i ima ozbiljan, 100% kompatibilan pravi hardware unutra (i Next - modernu verziju), za razliku od TheC64 s emulatorom i Vega+ vapourwarea.

Ekipa je krenula sa Spectrum Vega (bio je uključen i Sir Clive himself kao osnivač i ovi od TheC64), da bi se potom popi*kali, pola ekipe otišlo na TheC64  -  a ovi preostali potom napravili kampanju za Vegu Plus, maznuli preko indieGoGo pola milje funti - potrošili ih i sad kasne već godinu dana ali i dalje lažu evo sad će, svaki tjedan... Da, i objasnili tisućama ljudi da je to bila donacija, a ne da su im obećali konzolu za pare :-D
Za prvu Vegu su dobili prava na igre (90% ovih gore naslova), na foru što su rekli da će dati sav prihod od autorskih prava za djecu oboljelu od raka, još se i danas počasno prodaje Vega u bolnici, a para nisu vidjeli - samo tu su ih okrali za mislim da je 15000 funti. Ovi su povukli prava, ali - ostavili ih ovom "dobrom" dijelu ekipe. Mislim da je zbog ove djece i pukao deal među ekipom.

Jedan od ekipe prevaranata je i Lee Fogarty, koji drži najveći svjetski repozitorij svega za Spectrum - World of Spectrum (i gdje je bio najutjecajniji forum). Lik je godinu dana govorio da nema veze s ovima (ali je provodio cenzuru naokolo da ih se ne razotkrije) i - onda su iscurili ogromni računi za "PR usluge".
Zatim poznati britanski voditelj, a la naš Vlahov samo malo manje pregoren, koji sad isto veli da nema pojma o ničemu, da je bio samo plaćenik.
Ima i ova ekipa putra na glavi: uzeli su pare ljudima za džepnu konzolu, a sad im (pro)daju ovaj mini umjesto toga. Ali obzirom na ostatak ekipe prevarenih, ovi tu se nekak ne bune, 'pače sretni su.
I ovi iz The64 i Spectrum Vega+ se sad stalno tuže međusobno, jer im je ^ova ekipa maznula firmware, a još su sudski tražili (i dobili) da ostanu suvlasnici u vlastitom projektu kojeg - javno pljuju...
A sve neki fini ljudi, plemići, znanstvenici...
Tko želi pratiti sapunicu: evo ovdje:
jedna od info stranica (tisuća prevarenih)
Forum koji prati novosti  (npr bankovne izvatke koji svako malo procure, gdje se vidi kako su mažnjavali pare, da je jedna likuša višegodišnja prevarantica, sa seksualnim iznudama...)
Indiegogo official komentari (prevarenih, koje stalno brišu ali ovi se ne daju)
Službene stranice projekta (na kojima stalno pljuju po glavnom liku iz The64, Paul Andrewsu)

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 11:22 (Zechina).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konz
Pa ovo je već postojalo, a tvorac gospođa Jeri Ellsworth, koliko znam sada se bavi virtualnom stvarnošću. Ili je ovo nekakav klon. Ili sam pre star pa se siječanj nekih stvari od prije 10tak godina
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konz
andrijam kaže...
Pa ovo je već postojalo, a tvorac gospođa Jeri Ellsworth, koliko znam sada se bavi virtualnom stvarnošću. Ili je ovo nekakav klon. Ili sam pre star pa se siječanj nekih stvari od prije 10tak godina

 Ne, to je C64 DTV, Commodore u joysticku (imam 2 doma). Jedan od ove ekipe je radio i na tom projektu. I tamo je pravi originalni hardware, ovdje je china breadbox + emu.
Na DTV (direct-to-tv) možeš ugraditi sd karticu, mini c64 disk drive, port za drugi joystick, tipkovnicu itd.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 1:00 (Zechina).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konz
Da, u pravu ste. Nisam imao volje pročitati do kraja.
15 godina
offline
Re: Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konz
Ako ima International Karate kupujem iste sekunde. Jos ako postoji Commando, Green Beret to je to.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konz
Tvrdipanj kaže...
Ako ima International Karate kupujem iste sekunde. Jos ako postoji Commando, Green Beret to je to.

 A Barbarian? Ono kad suigraču odrežeš glavu, truplo se skljoka, dođe mali ružni patuljak, šutne glavu i isceri se i odvuče truplo... neprocijenjivo!
 Popis igara:   Vidio sam popis od svih 64 igrica, ali ne mogu to sad naći pa da si odrežem glavu
https://m.iwantoneofthose.com/games/the-c64-mini/11563757.html
Ali jedna dobra vijest: Retro Games se to ne usudi javno povrditi, ali po ovim fotkama ima microsd-card slot 
http://www.commodorecomputerblog.com/2017/09/thec64-mini-torna-il-glorioso-c64.html

...pa pucaj gore igrica koje i koliko hoćeš ;-)

Btw mislim da je to RPi unutra, bar tako izgleda.

edit: to je bio samo rendering sa sd card. Dakle, i dalje je neizvjesno :-) 
Ne možeš točno saznati jer ekipa na C64 forumima ih mrzi, pola jer nije originalni hardver, a pola jer sami dilaju adaptere i điđe za C64. I naravno ovi od Vega+ afere.
OVO JE (POLU)SLUŽBENO: MOGU SE DODATI IGRICE. I priključiti tipkovnica.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 11:57 (Zechina).
15 godina
offline
Re: Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konz
Zechina kaže...
OVO JE (POLU)SLUŽBENO: MOGU SE DODATI IGRICE. I priključiti tipkovnica. 
..

 -daj radije neslužbeno, al da radi.. jer ovako, može se dodati (u idućoj verziji za 99,9€..) je jednako moguće kao odgovor.

kako ROM, učitavanje (kao ostali emulatori, file ..) ili magic modul/eeprom (nema ga, možda u onoj fulsize verziji..)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Reinkarnacija Commodorea 64 u mini igraću konz
ihush kaže...
Zechina kaže...
OVO JE (POLU)SLUŽBENO: MOGU SE DODATI IGRICE. I priključiti tipkovnica. 
..

 -daj radije neslužbeno, al da radi.. jer ovako, može se dodati (u idućoj verziji za 99,9€..) je jednako moguće kao odgovor.

kako ROM, učitavanje (kao ostali emulatori, file ..) ili magic modul/eeprom (nema ga, možda u onoj fulsize verziji..)..

 Nisam mogao napisati službeno, jer ako obrišu post, mogu se praviti toše. Ali 99% je da radi ako to softverski nisu onemogućili (jer je to hardverski omogućeno na ploči - to su platili i to prodaju).
Ne smiju službeno napisati da radi zbog "copyright infringement". Npr, potpišu ugovor sa Protovision (koji i dalje razvija i prodaje igre za C64) samo za TheC64, a onda se igrica dalje distra bez kontrole.
Ne znam koji je deal sa ovim (koja se razvija baš za TheC64) ali čini mi se da je upravo tako nekako.
Edit: upravo sam saznao da će se ta igrica solo prodavati za 45€ (ođe). Što znači da im nikako nije u interesu da ljudi kupe TheC64 i šeraju je okolo. Mislim da će raskinuti ugovor ako skuže za sd card.
Otprilike kako su DVD playeri "neslužbeno" podržavali DIVX.
Ne znam koji je emu gore, ali i Frodo/Vice ti daju da staviš bilo koji directory kao virtualni floppy. Uostalom, dio ekipe je sa C64DTV, a upravo to tamo i tako radi (ali si moraš sam spojiti/ugraditi nešto od ovoga).

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 13:32 (Zechina).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice