Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

poruka: 91
|
čitano: 15.862
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije ".
15 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Meni to nikad nije jasno .. Ako lijepo deklariraju 16GB onda neka naprave malo više za sve te svoje potrepštine, a čistih 16GB neka bude dostupno korisniku. To je idiotski po meni .. 

GL&HF
 
83 3 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Marketing cisti da ljudima zamaze oci. Samsung i Apple sve je to isti qurac . 

Uzmi sve što ti život pruža jer danas si pupoljak,a sutra uvenula ruža
 
17 12 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

To je stvarno sramota. Znači da bi imao 16GB moraš kupiti 32GB model, po njihovoj logici tako ispada.. ovo je smijurija..{#}

Tony Soprano
Moj PC  
36 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Ovo je nešto novo u svijetu smsrtphone-a. Amo započet tome u čast brand wars. htc - samunsg, ja biram tebe.

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
1 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Nije losa Appleova politika, deklararana memorija u iP nije jedina (FW i dio softwarea su na drugim particijama koje ne spadaju u tu memoriju)

 

Iako opet je tu easy solution, SD (i to do glomaznih 64GB)

 

EDIT:  A i naslov nije u potpunosti tocan, odnosi se samo na SIV s 16GB (32GB verzije ima tek manje od cetvrtinu zauzeto, ne pola), no ne cini problem manje zabrinjujucimm

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2013 12:30 (Mojpismonosa).
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
AmD kaže...

Meni to nikad nije jasno .. Ako lijepo deklariraju 16GB onda neka naprave malo više za sve te svoje potrepštine, a čistih 16GB neka bude dostupno korisniku. To je idiotski po meni .. 

Meni to nije idiotski. To su specifikacije hardwarea, a ne popis onoga što preostaje korisniku. Što je slijedeće? Hoćemo li računati i koliko CPU vremena otpada na operacijski sustav pa frekvenciju procesora preračunavati u ono što je korisniku efektivno dostupno?

 

Kada kupuješ PC konfiguraciju, žališ li se što napisani kapacitet tvrdog diska nije umanjen za veličinu operacijskog sustava?

 

Ako se dobro sjećam stara računala (komodorac i ekipa) su u specifikacijama imala navedeno nešto tipa

total memory: bla bla bla
available to user: bla bla bla

 

Trebamo li se vraćati na to? :D

0xBADC0DE
15 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Kvoc kvoc, a nitko ne vidi da se u ovih 8gb koje nisu dostupnu korisniku računaju i instalirane aplikacije. Znači sve što se instalira sa play-a ide pod tih 8gb. Mislim da su stavili 14gb dostupno korisnicima,onda bi bilo kvoc kvoc što stalno moraju aplikacije prebacivati na sdcard particiju (tako je mountan ostatak dostupan korisniku).

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
4 10 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
rustweaver kaže...
AmD kaže...

Meni to nikad nije jasno .. Ako lijepo deklariraju 16GB onda neka naprave malo više za sve te svoje potrepštine, a čistih 16GB neka bude dostupno korisniku. To je idiotski po meni .. 

Meni to nije idiotski...

Ako se dobro sjećam stara računala (komodorac i ekipa) su u specifikacijama imala navedeno nešto tipa

total memory: bla bla bla
available to user: bla bla bla

 

Trebamo li se vraćati na to? :D

To ti je dobra ideja da se vratimo na total memory i available to user.  Onome kome nije treba prodavat S4 sa 8 GB memorije pa da vidimo reakciju kada piše da unutarnje memorije (koja bi trebala bit brža) ima 100 MB.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
dado2202 kaže...

Kvoc kvoc, a nitko ne vidi da se u ovih 8gb koje nisu dostupnu korisniku računaju i instalirane aplikacije. Znači sve što se instalira sa play-a ide pod tih 8gb. Mislim da su stavili 14gb dostupno korisnicima,onda bi bilo kvoc kvoc što stalno moraju aplikacije prebacivati na sdcard particiju (tako je mountan ostatak dostupan korisniku).

 

Kvoc,kvoc ak prodaju mobitel koji kosta vise nego prosjecna placa hrvata  nek barem stave malo manje svojih sranjskih aplikacija.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2013 12:36 (Edge).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
rustweaver kaže...
AmD kaže...

Meni to nikad nije jasno .. Ako lijepo deklariraju 16GB onda neka naprave malo više za sve te svoje potrepštine, a čistih 16GB neka bude dostupno korisniku. To je idiotski po meni .. 

Meni to nije idiotski. To su specifikacije hardwarea, a ne popis onoga što preostaje korisniku. Što je slijedeće? Hoćemo li računati i koliko CPU vremena otpada na operacijski sustav pa frekvenciju procesora preračunavati u ono što je korisniku efektivno dostupno?

 

Kada kupuješ PC konfiguraciju, žališ li se što napisani kapacitet tvrdog diska nije umanjen za veličinu operacijskog sustava?

 

Ako se dobro sjećam stara računala (komodorac i ekipa) su u specifikacijama imala navedeno nešto tipa

total memory: bla bla bla
available to user: bla bla bla

 

Trebamo li se vraćati na to? :D

 

pa sta se tice racunala, u novije vrime zauzece OS je skoro pa zanemarivo. Mislim da bi se bar sta se tice ovih mobitela, tableta i ostalih tribalo naznacit stvarna slobodna memorija.
mozda stavit u specifikacije 8,8GB(16 GB) cisto da se zna, jel nije svejedno kad ti uzmu pola bez znanja. kad kupis racunalo i da mi za HDD pise 500GB  a kad ga upalin vidim samo 250 slobodno vratija bi im ga bez pardona...

12 godina
protjeran
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije
ip4s 16 gb daje 13.6 gb
 
15 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

pa ista stvar je i sa HDDima - kupim 1,5TB a posije formata, "izgubim" oko 350 GB???!!! WTF??? onda SVI LAŽU oko kapaciteta!!!

 
3 21 hvala 0
15 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

A šta se sad svi čude... meni na Noteu ima free 10.3GB od 16GB.

A tak je oduvijek sa mobitelima.

Moj PC  
3 10 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

ne vidim problem... Zar bi tribalo pisat 8GB kad imaš zapravo 16 kad sve izbrišeš. I to bi bila laž. Nek onda počmu prodavat mobitele bez ikakvih aplikacija ili bez OSa uopće pa nek korisnik sam instalira. A i uvijek me mučilo kad kupuješ memorijsku od 4GB ne dobiješ 4GB nego 3,7 jer je njima giga 1000000 a zapravo je 1048576 i niko ne žali.

 
2 13 hvala 0
14 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

pa ima toliko memorije koliko je i deklarirano, a to šta je 8 GB na OS i osnovne programe, to je do samog OSa,,,  Ali šta su pobogu sve utrpali u njega, kako su ga isprogramirali da je toliko veliki?

 

Appleov iOS je poprilično manje ako se ne varam, šta su oni toliko inteligentiji u načinu programiranja OSa? Pa onda im i ne treba mrcina od jezgri i ostalih detalja da to sve fino fluidno pokreće

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2013 13:00 (bus).
 
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
zlatkor kaže...

pa ista stvar je i sa HDDima - kupim 1,5TB a posije formata, "izgubim" oko 350 GB???!!! WTF??? onda SVI LAŽU oko kapaciteta!!!

Na HDD je nešto drukčija stvar.

 

Računa se da 1GB ima 1000MB a ne 1024. Ovdje se uz tu pogrešku gubi i dosta zbog same instalacije androida i popratnih aplikacija.

Swedish latin super funk.
12 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Ak je to tak veliki problem sigurno će likovi s xda developera izbaciti custom made rom bez tih silnih ida điđa miđa aka razer synapse kategorije,samo treba čekati.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor

da i kod usb sticova i kod HD-a, markentig, na svaki GB gubiš 24 megabajta, pa onda računaj koliko izgubiš, što veći disk, veći gubitak

ustvari tek kad ga priljučiš na računalo vidiš što si kupio

u dobra stara vremena se nije lagalo tako

 a ubuduće će sve više i više

profit i trka za njime je odavno uništila svijet

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2013 13:08 (sailor1).
16 godina
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
sailor1 kaže...

da i kod usb sticova i kod HD-a, markentig, na svaki GB gubiš 24 megabajta, pa onda računaj koliko izgubiš, što veći disk, veći gubitak

ustvari tek kad ga priljučiš na računalo vidiš što si kupio

u dobra stara vremena se nije lagalo tako

 a ubuduće će sve više i više

profit i trka za njime je odavno uništila svijet

U "dobra stara vremena" nisu postojali toliki diskovi.

A svi i definiraju kapacitet točno po standardima. Malo je onih koji prikazuju "krivo" (iliti, na binarnoj bazi - 1024).

14 godina
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor

Možeš sam izračunati koliko točno ima, npr za DVD:
4.7 GB * 1000 = 4700 MB *1000 = 4700000 KB * 1000 = 4700000000 B

 4700000000 B /1024= 4589843,75 KiB / 1024 = 4482,269 MiB / 1024 =  4.377 GiB

Insanity? Let's try.. | HTC 8X :)
16 godina
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

A bacali su drvlje i kamenje kad je izašao MS Surface i to zbog istog problema i dičili se kako android zauzima mizernih 1GB. Da se razumijemo i sam sam na androidu i nisam fanboy osim ako pričamo o pivu i svinjetini :)

Huawei u8650/u8652 CM7 team - PENZIONER :P
Moj PC  
19 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Nezgodan trend kod proizvođača SP i tableta... Valjda će se ugledati malo na Apple što se ovog tiče...

 

OffTopic

Podsjeti me ovo na sličnu aferu s MS Surface tabletima i veliku razliku u komentarima. Previše komentara kako je sve to ok a mislim da su ti isti razapeli MS zbog iste stvari (još s Surface Pro ide punokrvni OS ne mobilna verzija).

Marketing at its finest!!!

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
sailor1 kaže...

da i kod usb sticova i kod HD-a, markentig, na svaki GB gubiš 24 megabajta, pa onda računaj koliko izgubiš, što veći disk, veći gubitak

ustvari tek kad ga priljučiš na računalo vidiš što si kupio

u dobra stara vremena se nije lagalo tako

 a ubuduće će sve više i više

profit i trka za njime je odavno uništila svijet

Treba pisati na diskovima i usb-ovima warning "Japanse gigabyte inside"(1000)!!! {#}

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2013 13:17 (Ikarus01).
16 godina
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
zlatkor kaže...

pa ista stvar je i sa HDDima - kupim 1,5TB a posije formata, "izgubim" oko 350 GB???!!! WTF??? onda SVI LAŽU oko kapaciteta!!!

Tema je mobitel, zauzeća pola dostupne "ROM" memorije operativnim sistemom i glupostima.. a ne zaokruživanje broja u kapacitetu praznog Hard Diska.

 

Ma gdje izgubiš 350Gb na 1.5TB ? Gluposti pišeš. Realni kapacitet ti je 1.36TB nakon formata pod MyComputer. Dakle 140Gb manje od deklariranog jer 1TB nije 1000Gb

 

.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2013 13:18 (Ziga).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
bus kaže...

pa ima toliko memorije koliko je i deklarirano, a to šta je 8 GB na OS i osnovne programe, to je do samog OSa,,,  Ali šta su pobogu sve utrpali u njega, kako su ga isprogramirali da je toliko veliki?

 

Appleov iOS je poprilično manje ako se ne varam, šta su oni toliko inteligentiji u načinu programiranja OSa? Pa onda im i ne treba mrcina od jezgri i ostalih detalja da to sve fino fluidno pokreće

Da a kakav je izgled iOS-a, totalno je zastario. Imam iPhone i po izgledu se ne može uopće uspoređivat sa Androidom. iOS 7 će sigurno uzimat isto bar 6-7 gb.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
PlayMaker10 kaže...

Da a kakav je izgled iOS-a, totalno je zastario. Imam iPhone i po izgledu se ne može uopće uspoređivat sa Androidom. iOS 7 će sigurno uzimat isto bar 6-7 gb.

Na sam "skin" grafičkog sučelja nekog operacijskog sustava ne otpada puno. Brat bratu ni 50 MB.

 

Riječ je jednostavno o ogromnoj količini programskog koda u obliku shared biblioteka i čega sve ne...

0xBADC0DE
15 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Ima li negdje popis što i koliko troši u tih zauzetih 7GB?

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Da su fer i korektni igrači (SAMSUNG), a obzirom na datu situaciju sa tolikim sistemskim zauzećem memorije, po meni nisu uopće trebali izbacivati na tržište model sa 16GB. Dakle trebali su odmah ići modeli sa 32&64 GB i odmah omogućiti dostupnost istih.

Ovako si na samom početku oštećen manjkom "korisničke" količine memorije, a kada će se pojaviti modeli sa 32/64 GB to valjda ni sam Samsung još točno ne zna!

I na kraju, uspoređivati manjak iste na Smartphone uređajima sa manjkom na desktop ili laptop računalima nije korektno jer ipak se tu radi o daleko većim kapacitetima nego na mobitelima.

Osobno smatram da je više od 50% ukupnog kapaciteta već zauzeto, loš i nekorektan potez Samsunga.

-- Kaj buš ti bum i ja --
Moj PC  
18 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memorije

Heba vas Samsung i iphone...postoje i drugi brendovi koji isto zaslužuju veću pozornost...izgleda da se sve vrti oko skupljeg...sad kad su vam zamazali okice...lagano isperite mlazom hladne vode.... 

Moj PC  
6 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Razočarani prvi kupci Galaxyja S4 – pola memor
PlayMaker10 kaže...
Da a kakav je izgled iOS-a, totalno je zastario. Imam iPhone i po izgledu se ne može uopće uspoređivat sa Androidom. iOS 7 će sigurno uzimat isto bar 6-7 gb.

 

pa stvar osobnog ukusa, i ja imam oboje, pa mi je iOS daleko bolji od androida, al kao šta kažem stvar osobnog ukusa,

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice