Rastu brzine pristupa Internetu

poruka: 23
|
čitano: 4.245
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rastu brzine pristupa Internetu".
15 godina
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

Ovaj tekst ste napisali samo da se rugate hrvatskom narodu ili? 

Da se kod nas uzima statistika bila bi ista brzina kao  i prije 5 godina! 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Moj PC  
18 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rastu brzine pristupa Internetu
Blue_Fatal1ty kaže...

Ovaj tekst ste napisali samo da se rugate hrvatskom narodu ili? 

Da se kod nas uzima statistika bila bi ista brzina kao  i prije 5 godina! 

da imaš internet 5 ili više godina, bio bi svjestan kakvu si glupost izjavio. ovako ti je sve oprošteno...

Silence! I Kill You...
16 godina
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

Iskon najveću brzinu pristupa u 3u1 paketu ima bijednih 5Mbit!!

 

I ta brzina je aktualna već goooodinama.

 

PS: upload neću ni spominjati...

 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Rastu brzine pristupa Internetu
no name kaže...
Blue_Fatal1ty kaže...

Ovaj tekst ste napisali samo da se rugate hrvatskom narodu ili? 

Da se kod nas uzima statistika bila bi ista brzina kao  i prije 5 godina! 

da imaš internet 5 ili više godina, bio bi svjestan kakvu si glupost izjavio. ovako ti je sve oprošteno...

Pa i nije kolega izjavio glupost, zanemari Zagreb, ili veće gradove, samo malo odi van gradova, pa niti mobilni signal nije dostpan kako treba. 

Ja živim u ZG, recimo centar, tj. gornjem gradnu niti 3G ne hvatam kako treba. 

 

A seoska područja da se ne spominju, internet brzina pada jer se sve više korisnika spaja, a infrastruktura je užasna, i brzina pada što se više korisnika spaja. 

Poseban slučaj je iz slavonije, jer sam od tamo, i znam kako se tamo kreće.

A infrastruktura je takva da kad se radila, žice, ne da su se stavljale u neke kanale pa da se nekad može zamjeniti, nego su se samo zatrpavale u zemlju. {#}

 

I takva mjesta nikad neće imati internet kako spada.

 

Evo ti primjer mog mjesta, 12km od centra SBa, a internet nekad dođe i do 1.5MB/s, nebitno što imaš 4MB/s kao standard ili nešto... Ali zaboravi brzinu veću od 2MB/s.

 

Uglavnom, kod nas ima jako puno mjesta za napredovanje, koje će valjda jednom i krenuti. 

 

S tim niti da mobilni signal na istom mjestu je užas, surfanje na mobu, je čarolija. 

Đuro#2155
16 godina
offline
Re: Rastu brzine pristupa Internetu
Franjo15 kaže...
no name kaže...
Blue_Fatal1ty kaže...

Ovaj tekst ste napisali samo da se rugate hrvatskom narodu ili? 

Da se kod nas uzima statistika bila bi ista brzina kao  i prije 5 godina! 

da imaš internet 5 ili više godina, bio bi svjestan kakvu si glupost izjavio. ovako ti je sve oprošteno...

Pa i nije kolega izjavio glupost, zanemari Zagreb, ili veće gradove, samo malo odi van gradova, pa niti mobilni signal nije dostpan kako treba. 

Ja živim u ZG, recimo centar, tj. gornjem gradnu niti 3G ne hvatam kako treba. 

 

A seoska područja da se ne spominju, internet brzina pada jer se sve više korisnika spaja, a infrastruktura je užasna, i brzina pada što se više korisnika spaja. 

Poseban slučaj je iz slavonije, jer sam od tamo, i znam kako se tamo kreće.

A infrastruktura je takva da kad se radila, žice, ne da su se stavljale u neke kanale pa da se nekad može zamjeniti, nego su se samo zatrpavale u zemlju. {#}

 

I takva mjesta nikad neće imati internet kako spada.

 

Evo ti primjer mog mjesta, 12km od centra SBa, a internet nekad dođe i do 1.5MB/s, nebitno što imaš 4MB/s kao standard ili nešto... Ali zaboravi brzinu veću od 2MB/s.

 

Uglavnom, kod nas ima jako puno mjesta za napredovanje, koje će valjda jednom i krenuti. 

 

S tim niti da mobilni signal na istom mjestu je užas, surfanje na mobu, je čarolija. 

niti u SAD-u van većih gradova nije bajno, vjerojatno koriste i 56k ako i to..

malo pogledaj strane portale/forume..

japan/hong kong/korea - njih ne treba komentirat, svijet za sebe..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
neaktivan
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

Ja živim kraj Tinjana Istarska županija, maximalnu brzinu koju sam mogao dobiti od T-coma, Iskona.. je 1Mb/s, ni više ni manje!

 

Sada imam max. brzinu 4mb/s preko K3Telekoma

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 10:34 (sandim).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rastu brzine pristupa Internetu
sandim kaže...

Ja živim kraj Tinjana Istarska županija, maximalnu brzinu koju sam mogao dobiti od T-coma, Iskona.. je 1Mb/s, ni više ni manje!

 

Sada imam max. brzinu 4mb/s preko K3Telekoma

A pazi ovo sad: 18km od Vinkovaca, isto toliko od Đakova, točno na pola puta. T-Comova linija - kažu ne može preko 4mbps, bio je "tehničar" mjerit propusnos linije. Prije dvije godine uzeo optimin O2TVSurf paket i imam i IPTV i brzinu 10mbps na istoj toj liniji na kojoj T-Com nije mogao pustit preko 4mbps. A imam manje od 500m do centrale. Pa ko tu koga laže...

Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. by rjakopec
15 godina
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

Imam brzinu 4 Mbit/s i Max Tv. Dvije godine je sve super radilo do ovog ljeta. Brzina je pala ispod 1 Mbit/s. Opteretila se centrala (u blizini se spojio jedan hotel, još privatnih korisnika itd) i morao sam odustati od Max TV-a. Pričao sam danima s tehničarom i čovjek mi je na kraju rekao da se centrala opteretila i da ne mogu dobiti brzinu veću od 4 Mbit-a (želio sam uzeti 8). 

Brzine se ne dižu na žalost a mene počinje biti strah hoće li moj provider isporučivati brzinu koju sada imam ubuduće jer se u infrastrukturu ništa ne ulaže!

When all else fails - crowbar the fucker
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

Ja sam na mobilnom netu u Zg a takav je tada i stick bio imao 3Mb/s prije 5 godina i puno manje prometa (nije bilo u ponudi prometom neograničene noćne opcije)

 

a sada imam i 30Mb/s.

 

Tako da nije svima baš isto sada i onda.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 15:12 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rastu brzine pristupa Internetu
Evo ja zivim u selu pokraj Slatine, (Vir. Podr. Žup). 1.5 km od kolokacije, max. 22 Mbita, imam 10 Mbita net i tv, ukupni profil 16.5 Mbita i nikakvih problema.

Sve ovisi gdje se nalazite, radim takav posao pa znam i situaciju, da jednu kolokaciju koriste 3 i vise mjesta pa je to ubitacno, ljudi ne mogu ni 1 Mbit imat, gusenja 50, 60, i vise dB.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

Ali napomenimo i to da dragi operateri naplate punu cijenu iako ti nemogu punu brzinu isporuciti. E kako je ljepo biti guliat

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 23:30 (djdamir81).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

U BHTelecomu stvari su se preporodile nakon divljeg i nezaustavljivog rasta malih (i ilegalnih) ISP.ova koja su Wirelles Routere počeli da kačaju na skoro svako brdo u ovoj brdovitoj Bosni. Bila je to godina 2008-ma kaad su vrhuanc svoje slave imali. A onda počinje masovno osipanje BHTElecom Dial-Up korisnica (na šalteru se znao red od 30-tak ljudi napraviti samo da odjave Dial-Up koji je koštao oko 25 kn). Lično sam sa Dial-Up u 2007-moj na nagovor drugova uspio nagovoriti jedan ISP koji je baznu stanicu donio i signal hvatao preko 3-4 planine sve iz Republike Srpske. Veza mi je bila 256 kbps. Tadašnji tkzv ADSL od BHTelecoma u startu je nudio velike brzine pristupa do 2 Mbps ali sa ograničenjem od 1 ili 2 GB prometa, nakon čega te dodatni GB prometa doće nekih 100 kn. Pa se ljudi meni smijali iz grada, i pitaju me uspijem li šta skinuti sa tih 256 kbps a ja im odgovaram sa: "da, preko 50-60 GB mjesečno"

 

Danas 5 godina poslije (ili 6 kako se uzme u obzir) stanje je ovako: BHTelecom nudi ajmo reći dvije osnovne brzine pristupa 5 Mbps za 75 kn i 10 Mbps za 110 kn se Flat Rate sa garantovanim protokom. Ak koga zanima.. danas skidam između 500-600 GB mjesečno.

 

l.p. svima.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rastu brzine pristupa Internetu
Envy kaže...

...10 Mbps za 110 kn se Flat Rate...

Hebote di mi živimo... {#}

Ja podržavam open source jer omogučuje svakoj sekretarici da prilagodi izvorni kod uredskih alata svojim potrebama. by rjakopec
13 godina
neaktivan
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

prije pola sata bila jedna cura koja mi ponudila iskon i 5mbita........pa di je tu napredak? ( bila je super-zgodna al sam ipak odbio :P ).

prije nekih godinu dana su isto tako svratili neki momci i ponudili h1 i "do 8mbita".......a ljudi moji......pa prije 40 godina smo tobože sletjeli na mjesec...........nezelim uopce cut jednoznamenkaste ponude u megabitima {#} a to sam i rekao dotičnoj dami prije pola sata.

Danas kad su stanovi/kuce puni smartfona, tableta, laptopa i ko zna cega sve ne to jednostavno nije dosta.......

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rastu brzine pristupa Internetu
Splićo kaže...

prije pola sata bila jedna cura koja mi ponudila iskon i 5mbita........pa di je tu napredak? ( bila je super-zgodna al sam ipak odbio :P ).

prije nekih godinu dana su isto tako svratili neki momci i ponudili h1 i "do 8mbita".......a ljudi moji......pa prije 40 godina smo tobože sletjeli na mjesec...........nezelim uopce cut jednoznamenkaste ponude u megabitima {#} a to sam i rekao dotičnoj dami prije pola sata.

Danas kad su stanovi/kuce puni smartfona, tableta, laptopa i ko zna cega sve ne to jednostavno nije dosta.......

Pa zar nisi čitao vijesti da njemački Telecom hoće da uvede ograničenje.. slična stvar se desila i sa Auto industrijom, ideš za Minhen 3 trake pune, nemaš gdje auta ostaviti. Kina se sa sličnim problemima bori, krajem 70-tih su imali 3 registrovana auta sada grade ceste od 8 Traka. Pogledaj samo zgrade, znam porodicu 5-točlanu, mali stan a 3 auta registrovana, gdje da parkiraju?

 

Daće on tebi 100 Mbps ili u Japanu 2/2 Gbps ali po meni bi veći napredak bio da browseri nekako keširaju pjesmu sa youtubea a ne da ju ponovo učitavaju.. Biće tih problema još more, telefoni su FullHD, 4K je došao, jasno je da 10 Mbps ne može podmiriti jedno kućanstvo. Doduše u HR i BiH još može gdje pola stanovnika nema ni tablet a velika većina 5 Mbps koristi samo za fejsbučenje. Pa na uštrub njih ja mogu 'srknuti' mjesčno 800 GB prometa, ali da li su svi kao ja auuu bilo bi itekakvih problema.

 

Valja stisnuti petlju pa kupiti Ciscov CRS-3 Router i to full skalabiran ,ako se ne varam, na 322 Tbps. Valja otkinuti znatan dio kolača BHTelecomu koji je za 6 mjeseci ostvario čistu dobit od 72 miliona Konvertibilnih Maraka. A gdje su spojnice, gdje je rovarenje kanala kraj asvalta izmešu Sarajeva-Tuzle-Banja-Luke pa na izlaz na Hrvatsku. Gdje su ljudi koji koji će to održavati i konačno pustiti u rad. Ja ne znam niti jednog Cisco CCNP inžinjera koji je ostao u BiH (ovdje bi mogao i imati 5.000 kuna platu ali u Njemačkoj ima za jednu nulu više) a o CCIE inžinjerima da i ne pričam.

l.p. svima

Because anything Korea does, Japan does it better.
12 godina
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

Jurim na  5mbit/s jer mi veza ne dopusta vise... fck yeah, povecanje brzine, such wow..

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

Ja sam u BIH (Banja Luka) imam trio paket od blic net-a za 45 KM mjesečno. TV, Internet, Telefon sve preko kablovske. Brzina je ajmo reci solidna buduci da se radi o bih (5,25 Mbit)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

Kada ste na bakru tehnologiji 20. stoljeća..... :)

 
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

Pozz,jel netko u H1 Telekomu?Zanima me koja je vasa brzina.Jer ja sam si danas mjerio i ostao u soku,2,50Mb a Upload 0,50 Mb xDDDD

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Rastu brzine pristupa Internetu
Envy kaže...
 ali po meni bi veći napredak bio da browseri nekako keširaju pjesmu sa youtubea a ne da ju ponovo učitavaju.. 

Objasni ovo.

15 godina
offline
Re: Rastu brzine pristupa Internetu
marin_sagovac kaže...
Envy kaže...
 ali po meni bi veći napredak bio da browseri nekako keširaju pjesmu sa youtubea a ne da ju ponovo učitavaju.. 

Objasni ovo.

Šta ti imam objašnajvati, kad god kliknem na Replay, ponovo mi učitava 720p minuta pjesmu. Zna se desiti i ako je video učitan, vratim malo nazad on pobrše ono što je pretežno keširao. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
odjavljen
offline
Rastu brzine pristupa Internetu

Plaćam 4 + dobijem 2 = prelazim na Optimu i njihov 2 Mb/s paket.

Barem ću dobit koliko platim, 4.5 km od centrale koju koriste (najmanje) dva sela.

 

Živjeti za*ebano [TM]

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rastu brzine pristupa Internetu
Optima O2 start je 2 Mbita ali i 2GB prometa a nemoze se doplatit za flat. Osim uzet sve posebno al to onda nihe jeftino.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice