Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao analitiča

poruka: 13
|
čitano: 2.412
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao analitiča".
15 godina
offline
Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao analitiča

dobit bi se jamčano znatno uvećala kad bi te njihove telefone kupovala i hetero-populacija. sadašnje tržište je preusko pa se u nj teže prodire bez lubrikanata 

 

 

edit: dakle, ovi što mi lupaju PD ("ne slažu se") očito smatraju kako i dalje treba ostati fokusiran samo na LGBT zajednicu. ok onda. htio sam predložiti konstruktivno marketinško rješenje ali ako vi želite svoju ekskluzivu, ne plačite zbog manje dobiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2015 18:49 (Ajar).
Moj PC  
19 11 hvala 1
12 godina
offline
Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao analitiča

Burzi ce trebati max tjedan dana da vrati cijenu gdje je bila. Ovi analiticari su napumpali ocekivanja iznad svake mjere, a Apple je u stvarnosti to skoro i dostigao. Fantastican rezultat u svakom pogledu. U jednom poligodistu generiraju dobiti za cijeli hrvatski proracun.

 

P.S. Latentnim homoseksualcima su uvijek puna usta usta pederluka. Valjda da se opravdaju sami sebi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2015 19:32 (N!NO).
Moj PC  
8 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao analitiča

Zašto uopće itko sluša te analitičare, još nikada nije bila vijest da su nešto točno pogodili?

 

Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao anali
DigiMagic kaže...

Zašto uopće itko sluša te analitičare, još nikada nije bila vijest da su nešto točno pogodili?

 

 Rast, samo rast, dokle vise? I to ima svoj plafon....

12 godina
offline
Re: Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao anali

Svaka ekonomija ima cikluse. Ne moze stalno rasti ni stalno padati. Ali ovdje govorimo o rastu prihoda 30% i dobiti 40%. Ne mozes reci da je bez osnove.

16 godina
offline
Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao analitiča

Ma zarada je nezamisliva. Ali još mi je šokantniji pad dioince od 7,5% zato jer su neki tamo mislili da je rast i zarada trebali biti veći. S druge strane MS prijavio prvi put u neznam koliko godina gubitak (zbog otpisa gubitaka nokije) pa im upisali pad dionice od 4%. Pa ti tu burzu kontaj.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao anali
overhaul kaže...

Ma zarada je nezamisliva. Ali još mi je šokantniji pad dioince od 7,5% zato jer su neki tamo mislili da je rast i zarada trebali biti veći. S druge strane MS prijavio prvi put u neznam koliko godina gubitak (zbog otpisa gubitaka nokije) pa im upisali pad dionice od 4%. Pa ti tu burzu kontaj.

To ti je tako kad se razni analiticari i menadzercici igraju sa "stvaranjem vrijednosti". Onda kad sve pukne, "sori buraz, nismo htjeli" i nikome nista. A raja nek sanira katastrofu.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
offline
Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao analitiča

ovi analitičari, ili kako se vole nazivati - financijski inženjeri - ponašaju se ko general war i ekipa iz ministarstva za istraživanje ruda...

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao anali
1domagoj1 kaže...
overhaul kaže...

Ma zarada je nezamisliva. Ali još mi je šokantniji pad dioince od 7,5% zato jer su neki tamo mislili da je rast i zarada trebali biti veći. S druge strane MS prijavio prvi put u neznam koliko godina gubitak (zbog otpisa gubitaka nokije) pa im upisali pad dionice od 4%. Pa ti tu burzu kontaj.

To ti je tako kad se razni analiticari i menadzercici igraju sa "stvaranjem vrijednosti". Onda kad sve pukne, "sori buraz, nismo htjeli" i nikome nista. A raja nek sanira katastrofu.

Alternativa 2 je obrazovat se o burzi i o tome sto odredjuje cijenu dionica pa nemas problema s "kontanjem burze". Ovako kad se sprdate s financijskim strucnjacima zvucite ko kad zene kritiziraju stategiju trenera u nogometu ala "sta nije stavio 2 golmana"...

16 godina
offline
Re: Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao anali
CyberK kaže...

Alternativa 2 je obrazovat se o burzi i o tome sto odredjuje cijenu dionica pa nemas problema s "kontanjem burze". Ovako kad se sprdate s financijskim strucnjacima zvucite ko kad zene kritiziraju stategiju trenera u nogometu ala "sta nije stavio 2 golmana"...

 Obrazovat o burzi? Čuj ti dociranja :) To je inače samo potrebno naučiti, i stvar je riješena?
Zašto je onda Lehman Brothers ubio na toj istoj Wall street burzi 600 milijardi dolara?
Nisu imali "obrazovanih o burzi"? A što sa Black-Scholes-Merton modelom koji je, iako mu autori 

dobili nobelovu nagradu za ekonomiju, sa svojim Long Term Capital Management (LTCM) hedge fondom
spiskali 100 milijardi dolara u vjetar? Isto "neobrazovani o burzi"?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao anali

Cyberk išao u ekonomsku barata s par pojmova i ostali se trebaju obrazovati ;)

11 godina
offline
Re: Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao anali
overhaul kaže...
CyberK kaže...

Alternativa 2 je obrazovat se o burzi i o tome sto odredjuje cijenu dionica pa nemas problema s "kontanjem burze". Ovako kad se sprdate s financijskim strucnjacima zvucite ko kad zene kritiziraju stategiju trenera u nogometu ala "sta nije stavio 2 golmana"...

 Obrazovat o burzi? Čuj ti dociranja :) To je inače samo potrebno naučiti, i stvar je riješena?
Zašto je onda Lehman Brothers ubio na toj istoj Wall street burzi 600 milijardi dolara?
Nisu imali "obrazovanih o burzi"? A što sa Black-Scholes-Merton modelom koji je, iako mu autori 

dobili nobelovu nagradu za ekonomiju, sa svojim Long Term Capital Management (LTCM) hedge fondom
spiskali 100 milijardi dolara u vjetar? Isto "neobrazovani o burzi"?

Nije potrebno golemo znanje da bih znao da komentar "Ali još mi je šokantniji pad dioince od 7,5% zato jer su neki tamo mislili da je rast i zarada trebali biti veći. S druge strane MS prijavio prvi put u neznam koliko godina gubitak (zbog otpisa gubitaka nokije) pa im upisali pad dionice od 4%. Pa ti tu burzu kontaj." pokazuje nerazumijevanje osnova onog sto se kritizira. U cijenu dionice je ugradjen outlook tj. ocekivanja investitora. Ako se ta ocekivanja ne pokazu tocna, dionice padnu jer onima koji ih posjeduju one ne vrijede onoliko koliko su mislili da vrijede. To ne znaci da kompanija lose stoji ili da su lose poslovali u proslom kvartalu, vec samo znaci da su dionice bile precijenjene obzirom na realno stanje. Kretanje dijene dionica ovisi o puno faktora, a ne samo o profiti i rastu u zadnjem kvartalu - svatko tko zna ovu jednostavnu i bazicnu cinjenicu ne moze biti sokiran da su dionice pale "jer su neki tamo mislili da je rast i zarada trebao bit veci".
I to uopce nema veze s ovim sto ti pricas - nigdje ja ne tvrdim da "samo naucis o burzi i znas gdje ce dionice/trziste ici i nikad neces izgubit novce", promasio si poantu svjetlosnim godinama.

12 godina
offline
Rast prihoda i dobiti u Appleu razočarao analitiča

CybeK, kad vec toliko znas o financijskoj analizi i valuaciji dionica sto mi drugi ne kuzimo, daj pogledaj trading od prekjucer pa jucer pa mi malo pojasni neke trendove. Mozda da das i neki svoj bid na fer cijenu AAPL?

Moj PC  
0 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice