Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople send

poruka: 18
|
čitano: 2.751
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople send".
15 godina
offline
Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople send

ovisi koliko često svemirci podgrijavaju klopu i na kojoj frekvi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2015 19:57 (Ajar).
Moj PC  
7 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople send

Zanimljivo je kako se bas svake godine nasao pametnjakovic koji je vadio hranu iz mikrovalne prije gasenja tajmera. D:

Meni uvijek mora odbrojiti do 0, inace se nelagodno osjecam ako prije prekinem.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
7 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople
1domagoj1 kaže...

Zanimljivo je kako se bas svake godine nasao pametnjakovic koji je vadio hranu iz mikrovalne prije gasenja tajmera. D:

Meni uvijek mora odbrojiti do 0, inace se nelagodno osjecam ako prije prekinem.

 I meni je prva misao bila zašto bi netko otvarao mirkovalu dok radi. Je da ima zaštitni sistem pa se ugasi, ali što ako on zakaže?

16 godina
neaktivan
offline
Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople send

Ja otvaram kada želim provjeriti je li hrana dovoljno zagrijana. Ok, shvatio sam, neću više.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople send
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople
1domagoj1 kaže...

Zanimljivo je kako se bas svake godine nasao pametnjakovic koji je vadio hranu iz mikrovalne prije gasenja tajmera. D:

Meni uvijek mora odbrojiti do 0, inace se nelagodno osjecam ako prije prekinem.

 

Osjecam se kao ninja kada zaustavim tajmer na 00:01 :D

9 godina
protjeran
offline
Re: Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople
dado kaže...
1domagoj1 kaže...

Zanimljivo je kako se bas svake godine nasao pametnjakovic koji je vadio hranu iz mikrovalne prije gasenja tajmera. D:

Meni uvijek mora odbrojiti do 0, inace se nelagodno osjecam ako prije prekinem.

 

Osjecam se kao ninja kada zaustavim tajmer na 00:01 :D

 aa znaci ti si taj koji radi smetnje sethiju ,a vec su pomislili zemljani nesto kemijaju kad to ti

16 godina
offline
Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople send

Ja volim rastopljeni sir u sendvičima iz mikrovalke, ali se nikad ne žurim s vđenjem:)
Da se vratim na priču detekcije. Problem sa Seti-jevim skeniranjem je da je ono izrazito 
uskog spektra i banalno, nepromijenjeno desetljećima. U međuvremenu već
i imitiranje signala samih nas zemljana se uveliko izmijenilo - prije svega ide u broadbandu.
Najvjerojatnije bi i neka vanzemaljska civilizacija funkcionirala na tom principu i to vjerojatno
stoljećima, a samo početna industrijsko tehnološka bežična komunikacija bila bi uskofrekvencijska
radio transmisija kakve seti traži i kakve već iščezavaju i na samoj zemlji. Uskoro ćemo tako i 
mi postati Seti-silent. Kome se da čitati...
http://www.space.com/4897-galactic-wi-fi.html

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople
overhaul kaže...

Ja volim rastopljeni sir u sendvičima iz mikrovalke, ali se nikad ne žurim s vđenjem:)
Da se vratim na priču detekcije. Problem sa Seti-jevim skeniranjem je da je ono izrazito 
uskog spektra i banalno, nepromijenjeno desetljećima. U međuvremenu već
i imitiranje signala samih nas zemljana se uveliko izmijenilo - prije svega ide u broadbandu.
Najvjerojatnije bi i neka vanzemaljska civilizacija funkcionirala na tom principu i to vjerojatno
stoljećima, a samo početna industrijsko tehnološka bežična komunikacija bila bi uskofrekvencijska
radio transmisija kakve seti traži i kakve već iščezavaju i na samoj zemlji. Uskoro ćemo tako i 
mi postati Seti-silent. Kome se da čitati...
http://www.space.com/4897-galactic-wi-fi.html

 Ma troše pare bez veze. Rade samo da nešto rade.

16 godina
offline
Re: Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople
axos kaže...
overhaul kaže...

 Ma troše pare bez veze. Rade samo da nešto rade.

 A nije skroz bezveze, ali malo jesu okoštali u rutinu...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople send

Drago, koji crni Jose? Pisac se zvao Jorge (Luis Borges) i bio je "Dečko koji obećava".

Stručnjak za odmaganje...
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople
1domagoj1 kaže...

Meni uvijek mora odbrojiti do 0, inace se nelagodno osjecam ako prije prekinem.

 

Ti ćeš imati puno djece... Govorim iz iskustva

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople
Friday kaže...
1domagoj1 kaže...

Meni uvijek mora odbrojiti do 0, inace se nelagodno osjecam ako prije prekinem.

 

Ti ćeš imati puno djece... Govorim iz iskustva

 .... joj Fato ne bi ga iz matere izvadio!!!!

9 godina
protjeran
offline
Re: Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople
overhaul kaže...

Ja volim rastopljeni sir u sendvičima iz mikrovalke, ali se nikad ne žurim s vđenjem:)
Da se vratim na priču detekcije. Problem sa Seti-jevim skeniranjem je da je ono izrazito 
uskog spektra i banalno, nepromijenjeno desetljećima. U međuvremenu već
i imitiranje signala samih nas zemljana se uveliko izmijenilo - prije svega ide u broadbandu.
Najvjerojatnije bi i neka vanzemaljska civilizacija funkcionirala na tom principu i to vjerojatno
stoljećima, a samo početna industrijsko tehnološka bežična komunikacija bila bi uskofrekvencijska
radio transmisija kakve seti traži i kakve već iščezavaju i na samoj zemlji. Uskoro ćemo tako i 
mi postati Seti-silent. Kome se da čitati...
http://www.space.com/4897-galactic-wi-fi.html

 jos kad bi dali detaljan info sta u biti dekodiramo ....

oni zavjernici pricaju da razbijamo sifre ,da radimo proracune stelth tech,da radimo test nove nuklearne petarde itd

 

nekuzim zasto nedaju info

npr dobili ste blok 3/1000 od segmenta 10d10c , info o segmentu 

skeniranje solarnog sistema 556c1 u toj i toj galaksiji na frekvancije 33445 bla bla 

i na sajtu sta koja frekvencija skenira

i normalno rezultat ,super dekodirali ste blok 3/1000 seg 10d10c ,frekvencija 3456 konstantan sum ,na 12% ..statika

 

a ovako niti znas kome prodaju tu procesorsku snagu, niti zasto trebaju toliko da bi vidjeli jel ta i ta frekvencija ima sum ili peekove

 

moze biti da su prodali proc snagu za razvoj bio otrova ili sto ja znam

14 godina
offline
Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople send

Ko te tjera da radiš SETI ako ne vjeruješ?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople
phoenix2003 kaže...

Ko te tjera da radiš SETI ako ne vjeruješ?!

 

Pa o tome se i radi - ljudima bi bilo ugodnije kad bi bili malo sigurniji što to njihov stroj žvače...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople
Friday kaže...
phoenix2003 kaže...

Ko te tjera da radiš SETI ako ne vjeruješ?!

 

Pa o tome se i radi - ljudima bi bilo ugodnije kad bi bili malo sigurniji što to njihov stroj žvače...

S druge strane razbijaju passworde za malo bitcoina... :)

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
14 godina
offline
Radioteleskopom nepogrešivo detektirali tople send

Ja godinama radim BOINC i nikada nisam primjetio ništa neuobičajeno. Postoji veliki broj projekata a SETI je najpopularniji. Čak postoje i neke neovisne aplikacije koje ubrzavaju obradu SETI work unit-a u računalu. Svi BOINC projekti su veoma transparentni i tu nema mjesta teorijama zavjere. Ono što sam primjetio jeste prilično ujednačena reakcija ljudi koji prvi put čuju za SETI i slične projekte koja se svodi na nešto slično tvrdnjama teoretičara zavjere:"Ja budale! On troši a neko drugi kešira!" A takvi neupućeni zatim počnu da proizvode dalje teorije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice