Radeoni tijekom tjedna

poruka: 46
|
čitano: 12.071
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Radeoni tijekom tjedna".
11 godina
neaktivan
offline
Radeoni tijekom tjedna

Mislim da će se proizvođači grafičkih kartica morati okrenuti filozofiji koju su već usvojili proizvođači CPU-a. A ta je zadržavanje ili lagano povećavanje postojećih performansi uz istovremeno radikalno smanjenje potrošnje energije.....

 
17 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Nedaj boze da se okrenu tome a niti bi mogli jer su iz godine u godinu texture, poligoni, fizika itd sve veci i zahtjevniji jer bi u suprotnome vizualni napredak bio nikakav! a sto se tice manje potrosnje to moze!:-)lp
||| Intel Core™ i7 inside |||
15 godina
odjavljen
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna

ako mogu do one mjere iskoristit onaj prastari hardver u konzolama što misliš što onda mogu sa npr aktualnom generacijiom grafičkih čipova?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Pa mogu jedino da ti naprave da igras recimo bf4 na 30fps-a tko to zeli na desktop pc-u? Ta dva svijeta nema smisla uspoređivati...a sta mogu trenutni gpu-i? Pa pogledaj bf3 mp na nekom ogromnom ips lcd-u sve ce ti biti jasno!:-)lp
||| Intel Core™ i7 inside |||
12 godina
offline
Radeoni tijekom tjedna

Cijena,cijena i cijena me zanima....Ako već parira Titanu po perfomansama, bilo bi mi drago da ne parira cijenom....

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
DarthMarkus kaže...

Cijena,cijena i cijena me zanima....Ako već parira Titanu po perfomansama, bilo bi mi drago da ne parira cijenom....

Očekivana cijena je $650.. što je dobro ako stvarno parira Titanu, jel da?

14 godina
offline
Radeoni tijekom tjedna

Zašto ne stave hladnjake sa većim ventilatorima umjesto ovih zujalica?

Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Cognitor kaže...

Mislim da će se proizvođači grafičkih kartica morati okrenuti filozofiji koju su već usvojili proizvođači CPU-a. A ta je zadržavanje ili lagano povećavanje postojećih performansi uz istovremeno radikalno smanjenje potrošnje energije.....

Razvoj CPU-a je sveden na minimalni porast performansi (clock per clock, ukupne performanse upce ne rastu) i energetsku ucinkovitost iz dva razloga. Arhitekturalni limiti i nedostatak konkurencije. Kod GPU-a ti razlozi ne postoje. Osim toga prelazak na vise rezolucije (4k) zahtijeva visestruko jaci GPU da bi se zadrzala trenutna fluidnost izvodjenja.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Penryn kaže...
DarthMarkus kaže...

Cijena,cijena i cijena me zanima....Ako već parira Titanu po perfomansama, bilo bi mi drago da ne parira cijenom....

Očekivana cijena je $650.. što je dobro ako stvarno parira Titanu, jel da?

Novi Haswell procesori sa ugrađenom INTEL HD 4600 grafikom imaju 2D performase identične Titanu. 3D Performanse su naravno 10x+ slabije. Međutim, cijena je praktički 0 kn. Potrošnja energije zanemariva. Jednostavno je potrošnja energije današnjih kartica postala previsoka. I vrlo skoro mora doći kraj povećanju performansi na račun povečanja energije.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Cognitor kaže...

Novi Haswell procesori sa ugrađenom INTEL HD 4600 grafikom imaju 2D performase identične Titanu. 3D Performanse su naravno 10x+ slabije. Međutim, cijena je praktički 0 kn. Potrošnja energije zanemariva. Jednostavno je potrošnja energije današnjih kartica postala previsoka.

Previsoka? Kakvu potrošnju su imale HD2900XT, HD4870X2, GTX 580? Nvidijin Titan ima potrošnju otprilike kao stara GTX580 a koliko je jača od nje.. Jedini problem kod ove nove AMD-ove serije je što ostaju na 28nm procesu, pa nećemo dobit povećanje performansi/smanjenje potrošnje kakvo inače očekujemo sa novom serijom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 13:11 (Penryn).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Penryn kaže...
Cognitor kaže...

Novi Haswell procesori sa ugrađenom INTEL HD 4600 grafikom imaju 2D performase identične Titanu. 3D Performanse su naravno 10x+ slabije. Međutim, cijena je praktički 0 kn. Potrošnja energije zanemariva. Jednostavno je potrošnja energije današnjih kartica postala previsoka.

Previsoka? Kakvu potrošnju su imale HD2900XT, HD4870X2, GTX 580? Nvidijin Titan ima potrošnju otprilike kao stara GTX580 a koliko je jača od nje.. Jedini problem kod ove nove AMD-ove serije je što ostaju na 28nm procesu, pa nećemo dobit povećanje performansi/smanjenje potrošnje kao što inače očekujemo sa novom serijom.

Krivo si me razumio. Da je neki proizvođač voljan napraviti karticu koja će trošiti 1KW energije i sa ovom tehnologijom bi dobio puno bržu karticu zar ne? Međutim, vremena su se promijenila. Nije nezamislivo da će uređaji koji troše više energije nego što bude propisano nekakvim normativima biti oporezivani ekološkim porezom. Po današnjim standardima i ta potrošnja je previsoka. Nekada ti je bilo dovoljno u računalu imati PSU od 250W. Sada se prodaju već i od 1.5 KW. To je kao i termoakumulacijska peć. I to gotovo isključivo za igranje (90%+). Proizvođači koji bi zanemarili tu činjenicu bili bi jako, jako, kratkovidni. Da li si sada shvatio što sam htio reći?

12 godina
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Penryn kaže...
DarthMarkus kaže...

Cijena,cijena i cijena me zanima....Ako već parira Titanu po perfomansama, bilo bi mi drago da ne parira cijenom....

Očekivana cijena je $650.. što je dobro ako stvarno parira Titanu, jel da?

Pa je, al kad pogledaš i neke nereferentne 780 - tke su brže od titana ( u gamingu) i puno su jeftinije...

 

Međutim, meni je bolesno kako flagshipovi cijenovno skaču za stepenicu više svaku godinu....

 

Mislim, 5 000 kn za grafu je "cifra" koju bi "informatičar starog kova" trebao obraditi u svom blogu....

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Ma koga uopce briga za potrosnju desktop pc, pored svih ovih cuda speed stepa,turba,auto boosta,bla,bla da nenabrajam itd! Totalno smjesno u danasnjem dobu pa netrebaju nam pc za igranje tetrisa i super maria u 2d!pricate gluposti!potreba za abnormalnim 3d ubrzivacima je ogromna! O kakvoj stagnaciji 3d pricate?svasta vec su 4k tv vani a mi jedva vrtimo fullHd!lp
||| Intel Core™ i7 inside |||
10 godina
protjeran
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Stjepanj kaže...
Ma koga uopce briga za potrosnju desktop pc, pored svih ovih cuda speed stepa,turba,auto boosta,bla,bla da nenabrajam itd! Totalno smjesno u danasnjem dobu pa netrebaju nam pc za igranje tetrisa i super maria u 2d!pricate gluposti!potreba za abnormalnim 3d ubrzivacima je ogromna! O kakvoj stagnaciji 3d pricate?svasta vec su 4k tv vani a mi jedva vrtimo fullHd!lp

Nije mi jasno šti ti to "jedva vrtiš" ako je u pitanju konfa iz "Moj PC".

16 godina
neaktivan
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Cognitor kaže...

Krivo si me razumio. Da je neki proizvođač voljan napraviti karticu koja će trošiti 1KW energije i sa ovom tehnologijom bi dobio puno bržu karticu zar ne? Međutim, vremena su se promijenila. Nije nezamislivo da će uređaji koji troše više energije nego što bude propisano nekakvim normativima biti oporezivani ekološkim porezom. Po današnjim standardima i ta potrošnja je previsoka. Nekada ti je bilo dovoljno u računalu imati PSU od 250W. Sada se prodaju već i od 1.5 KW. To je kao i termoakumulacijska peć. I to gotovo isključivo za igranje (90%+). Proizvođači koji bi zanemarili tu činjenicu bili bi jako, jako, kratkovidni. Da li si sada shvatio što sam htio reći?

Da, ali opet je sve pod kontrolom. Najjači GPU ne prelazi TDP od 250W, što je sasvim pristojno. Što bi ti, da ti kartica troši 50W a da ima performanse kao recimo neka od 200W? Baš na polju grafičkih kartica vidimo ogroman rast efikasnosti. Pogledaj kako sad jedna HD7750 sa TDP-om od samo 55W šiša po performansama (pra)staru HD2900XT sa TDP-om od 215W. Ne kužim što bi ti, nekako ubrzao razvoj pa da za manje watta imamo više sličica? 

 

I da, napajanja od 1.5kW se prodaju, ali nema baš neke potrebe za njima. Pogledaj ovako, jedna high end konfiguracija, i7-4770k u paru sa Nvidia Titan bi ti se bez problema vrtilo na običnom XFX-u od 450W koji je kakvih 400kn. Je li shvaćaš koliko je to CPU i GPU snage a dovoljno je obično napajanje od 450W?

Ako sam ja, energetski manijak koji cilja na što efikasnije komponente, zadovoljan sa trenutnim stanjem ne znam što tebe toliko može mučiti.

Doduše, nvidijina GTX 7xx serija i AMD-ova HD9xxx(ili kako će se već znati) mi se ne sviđaju, jer proizvodni proces ostaje isti, performanse rastu, ali i potrošnja.

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
DarthMarkus kaže...

Pa je, al kad pogledaš i neke nereferentne 780 - tke su brže od titana ( u gamingu) i puno su jeftinije...

 

Međutim, meni je bolesno kako flagshipovi cijenovno skaču za stepenicu više svaku godinu....

 

Mislim, 5 000 kn za grafu je "cifra" koju bi "informatičar starog kova" trebao obraditi u svom blogu....

 

 

 

Tu si totalno u krivu, svaka generacija je imala grafičku od 5 milja kuna, 8800 ultra? Se sjećaš?

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Cognitor kaže...
Penryn kaže...
Cognitor kaže...

Novi Haswell procesori sa ugrađenom INTEL HD 4600 grafikom imaju 2D performase identične Titanu. 3D Performanse su naravno 10x+ slabije. Međutim, cijena je praktički 0 kn. Potrošnja energije zanemariva. Jednostavno je potrošnja energije današnjih kartica postala previsoka.

Previsoka? Kakvu potrošnju su imale HD2900XT, HD4870X2, GTX 580? Nvidijin Titan ima potrošnju otprilike kao stara GTX580 a koliko je jača od nje.. Jedini problem kod ove nove AMD-ove serije je što ostaju na 28nm procesu, pa nećemo dobit povećanje performansi/smanjenje potrošnje kao što inače očekujemo sa novom serijom.

Krivo si me razumio. Da je neki proizvođač voljan napraviti karticu koja će trošiti 1KW energije i sa ovom tehnologijom bi dobio puno bržu karticu zar ne? Međutim, vremena su se promijenila. Nije nezamislivo da će uređaji koji troše više energije nego što bude propisano nekakvim normativima biti oporezivani ekološkim porezom. Po današnjim standardima i ta potrošnja je previsoka. Nekada ti je bilo dovoljno u računalu imati PSU od 250W. Sada se prodaju već i od 1.5 KW. To je kao i termoakumulacijska peć. I to gotovo isključivo za igranje (90%+). Proizvođači koji bi zanemarili tu činjenicu bili bi jako, jako, kratkovidni. Da li si sada shvatio što sam htio reći?

Meni se cini da ti krivo shvacas neke stvari. ULV graficke kartice vec postoje i medju mnogim proizvodjacima proizvode ih i ova dva koja proizvode gaming kartice. To su razliciti trzisni segmenti tj. dva razlicita svijeta. Trziste gaming kartica trazi sirovu snagu. Manja potrosnja je dobrodosla ali i nebitna. Da zelim malu potrosnju umjesto performansi ne bi ni kupio diskretni GPU nego bi ukljucio integrusu. 

Ti predlazes proizvodjacima gaming grafickih kartica da sami sebi iskopaju grob na trzistu na kojem imaju, ajmo rec, 50% udjela. Ko da Ferrariju predlozis da u trendu smanjivanja potrosnje vozila prestanu proizvoditi ultrasportske automobile i prebace se na male gradske automobile i hibride. Propali bi za godinu.

12 godina
offline
Radeoni tijekom tjedna

Misliš 8800 gtx ? Hm, možda griješim al mislim da nije bila 5000 soma...??? Ispravi me slobodno...

 

Jasno mi je samo da se sa svakom serijom cijena, diže što je zorno Titan dočarao....

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 13:53 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
DarthMarkus kaže...

Misliš 8800 gtx ? Hm, možda griješim al mislim da nije bila 5000 soma...??? Ispravi me slobodno...

 

Jasno mi je samo da se sa svakom serijom cijena, diže što je zorno Titan dočarao....

 

Ne, mislim baš na 8800 ultra, ona je prva izašla i koštala je točno 5000kn. U startu naravno. 8800gtx je bila nešto jeftinija.

 

 

Titan je iznimka. Uvijek su oko 5000kn.

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
offline
Radeoni tijekom tjedna

Inace ako je tko propusito.

 

Ono sta bi trebalo bit 9970 je sada R9 290X.

 

Vec se znaju perfomanse, na visim rezama i najjacim postavkama je dosta jaci od Titana. Na 1080, bez AA i tih sema je jednak.

 

Treba uzet u obzir i da jos driveri nisu izasli, ali ako je na starim driverima jaci od Titana, sta ce bit s novim. Cijena oko 599$.

 

Zivi bili pa vidili.

 

https://linustechtips.com/main/topic/58794-r9-290x-benchmarks/

Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Radeoni tijekom tjedna

Ako bude srece i ako sve bude kako sam si zamislio nekako,jedna 280x ce doc.. :) 

 

Sve ovisi koje cijene ce bit..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Jakovp kaže...
DarthMarkus kaže...

Misliš 8800 gtx ? Hm, možda griješim al mislim da nije bila 5000 soma...??? Ispravi me slobodno...

 

Jasno mi je samo da se sa svakom serijom cijena, diže što je zorno Titan dočarao....

 

Ne, mislim baš na 8800 ultra, ona je prva izašla i koštala je točno 5000kn. U startu naravno. 8800gtx je bila nešto jeftinija.

 

 

Titan je iznimka. Uvijek su oko 5000kn.

ne uzimati titan kao referencu jer je to najeftinija profi/game gpu varijanta

vrh single ćip hi enda se uvijek vrtio oko 5000 kn

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 14:11 (dery).
12 godina
offline
Radeoni tijekom tjedna

Prije bih rekao oko 4000 i nešto...{#}

 

A čuj Dery de podrži me u kukanju, hebemu{#}, htio bih ovu igračkicu pod svaku cijenu, al su mi oči veće od buđevapa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
Cognitor kaže...

Mislim da će se proizvođači grafičkih kartica morati okrenuti filozofiji koju su već usvojili proizvođači CPU-a. A ta je zadržavanje ili lagano povećavanje postojećih performansi uz istovremeno radikalno smanjenje potrošnje energije.....

Ovo bi bilo dobro samo nagli skok teško da je moguć, kod Intel CPU se to dogodilo prilikom prelaska s P4 na Core.

 

Postepeno bi se to moglo dogoditi kad bi recimo kod svake nove generacije postupno smanjivali TDP (npr 250 - 230 - 200... za top modele) a do porasta performansi da dolazi zbog novog proizvodnog procesa, optimizacije arhitekture ili nove efikasnije arhitekture...

Kad bi se to postupno provelo ne bi se osjetilo preveliko usporavanje napretka (po pitanju brzine) a dobili bi brze kartice koje ne troše puno i nisu zamjena za radijator u zimi.

 

Naravno s obzirom da postoji konkurencija i da se ljudi za sad ne bune previše još uvijek vrijedi: gle ima 10W lufta ajmo nabrijat i prestiči konkurenciju, pa to napravi i onaj drugi i onda lupamo u zid i dalje.

Don't believe what you're told. Double check.
13 godina
offline
Radeoni tijekom tjedna

potrošnja i performanse su se dosta smanjile, odnosno povečale prelaskom sa 40nm na 28nm. dovoljno je vidjeti usporedbu hd 7xxx serije sa prethodnom 6xxx ili gtx 6xx sa gtx 5xx

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
DarthMarkus kaže...

Prije bih rekao oko 4000 i nešto...{#}

 

A čuj Dery de podrži me u kukanju, hebemu{#}, htio bih ovu igračkicu pod svaku cijenu, al su mi oči veće od buđevapa...

Ja mislim da je tak neš i bilo, pogotovo ak se uzme u obzir kolko je ovo đubre potrošačko koštao u to vrijeme(slike ispod), još kad se sjetim da sam ih imao dvije... Žalosno..

P.S. Nadam se da se neko neće uvrijedit što sam stavio iz konkuretnog časopisa sliku. {#}

 

Nemogu nać te starije brojeve di su te zvijerke stare testirane, imam samo novije(bug i konkurencija).

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
16 godina
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
FLes kaže...

Zašto ne stave hladnjake sa većim ventilatorima umjesto ovih zujalica?

ovo je referentni dizajn (ako ne i testni).. bit će dosta alternativnih rješenja (xfx, sapphire...)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 15:49 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Radeoni tijekom tjedna
DarthMarkus kaže...

Misliš 8800 gtx ? Hm, možda griješim al mislim da nije bila 5000 soma...??? Ispravi me slobodno...

U ljeto 2007., znači taman kad se tržište sleglo nakon predstavljanja 8800GTX u zimu 2006., cijene su bile ovakve:

8800GTX - od 4400kn(Leadtek, Ve-mil) pa do okruglo 5000kn (PNY, Lab 2000)

Ultra - od 5400kn pa do 5800kn(Ve-mil)

12 godina
offline
Radeoni tijekom tjedna

Ultre se i slabo sjećam (osim Rive TNT2:-), ali mislim da je ona bila što i danas titan, pošto je nvidia uvjek imala jednu mega brzu karticu koja je odskakala cijenom...

 

Dakle moj mokri san "gtxica" je bila malo iznad 4000 soma....

 

Ajd p@ molim te ako imaš gdje iskopat početne cijene  480/6970/580/7970 čisto da usporedimo....

 

Ja sam referen 680-tku koja je prodana kolegi njuskalu1983, dva - tri  tjedna nakon izlaska platio 4200 kn...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 16:36 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Radeoni tijekom tjedna

sjećam se da me je kad je stigla u ve-mil 8800gtx gigabyte model koštala 5200kn, u svakom slučaju puno previše, ali mladost-ludost :-) Nadam se da će kad dođu ovi radeoni u trgovine pasti cijene i nvidijama jer planiram ubosti gtx770 za zimske radosti da iscjedim ovo svoje overklokano i5 kljuse do kraja :-) U svakom slučaju, konkurencija je dobra stvar, a nakon 5 radeona, cf-a i vjernosti sapphireu, red je da se promijeni tabor.

best regards, Maks_Bilogorski
Moj PC  
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice