QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.

poruka: 41
|
čitano: 5.671
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.".
15 godina
offline
QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.

Kako sad stvari stoje s baterijama da bi sve to skupa imalo smisla gabariti flagshipa se moraju povećavati. Jer opet nema smisla imati flagship uređaje s golim Androidom bez điđa i s pogašenim fićerima da bi se trajanje baterije svelo u neke okvire trajanja barem jedan dan bez punjenja. Ne računamo korisnike kojima je dovoljno imati natpis nekog branda na uređaju, to je bezvezarija. Nema mi smisla imati raskošan uređaj koji neće durati barem jedan dan normalnog korištenja s uključenim điđama koje i daju prednost flagshipa nad standardnim uređajima. Dodatni je problem glad za što tanjim uređajima što opet smanjuje volumen dostupan za bateriju i nekako mi se taj trend čini kao kontradikcija pumpanju ekrana i mogućnosti. Pa je tu trend metalizacije leđa uređaja (ok, možda ne trend, ali želja korisnika svakako) što uglavnom rezultira nemogućnošću izmjene baterije (rezerva).

Deckard
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.

Volio bi da postoje varijante mobitela s 1080p ekranom i qHD ekranom za birati (kao što postoje i 16/32/64 GB modeli).

I ovih 1080p koje imam nisam siguran da mi trebaju, a kamo li više. Da ponude za istu cijenu mob s HD i qHD uzeo bi HD zbog baterije, pa makar trajala samo minutu dulje.

 
10 1 hvala 0
13 godina
offline
QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.

  Nije mi jasno zašto forsiraju sve te silne megapixele na uređaj od 5 incha a na stolnim računalima i dalje caruje 1080p rezolucija, odnosno u prosjeku možda još i niža od te . Tek kad vidim ove najave za 4k rezoluciju dođe mi da se smijem. Umjesto što nabijaju što više megapixela na tako male zaslone mogli su se zadržati na normalnim rezolucijama i pozabaviti produljivanjem autonomije baterije. Više bi volio da mi mob traje dva ili tri dana nego da ima beskorisne megapixele.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.

Zato jer nemaju ništ drugo za ponuditi.

14 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
Kuv kaže...

Volio bi da postoje varijante mobitela s 1080p ekranom i qHD ekranom za birati (kao što postoje i 16/32/64 GB modeli).

I ovih 1080p koje imam nisam siguran da mi trebaju, a kamo li više. Da ponude za istu cijenu mob s HD i qHD uzeo bi HD zbog baterije, pa makar trajala samo minutu dulje.

 

 

a možda će bit s vremenom,, ni ja ne kužim šta briju sa tim rezolucijama, tankoći, veličini ekrana...

 

i ja bi osobno više volio da mi je malo deblji mobitel i da baterija traje 2-3 puta duže,, sve preko FHD na mobitelima mi je bolesno, al dobro, neka razvijaju, ti paneli će danas, sutra završiti u milion drugih uređaja

14 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
itomic009 kaže...

  Nije mi jasno zašto forsiraju sve te silne megapixele na uređaj od 5 incha a na stolnim računalima i dalje caruje 1080p rezolucija, odnosno u prosjeku možda još i niža od te . Tek kad vidim ove najave za 4k rezoluciju dođe mi da se smijem. Umjesto što nabijaju što više megapixela na tako male zaslone mogli su se zadržati na normalnim rezolucijama i pozabaviti produljivanjem autonomije baterije. Više bi volio da mi mob traje dva ili tri dana nego da ima beskorisne megapixele.

 Zato jer je jeftinije proizvesti (a i prodati) ekran za mobitel?

 

Uostalom jedno 95% ljudi nema grafičku karticu za igrati na 4K, a rijetke i podržavaju, skaliranje u Windowsima je sranje itd...

Bila je vijest ima par dana da je najzastupljenija rezolucija 1330x768.

 

Mobitel može trajati više dana na bateriji, smanji osvjetljenje, ugasi 3G, prestani ga koristiti 24/7 i vidjeti ćeš kako baterija traje, koristi ga samo za telefoniranje i moći ćeš i tjedan izvući iz njega.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.

Što se tiće QHD i FHD rezolucije baš sam prije tjedan-dva kupovao neki bolji smartphone. I jednog do drugog sam po rukama vrtio S5 i Note 4 u T-ovom dućanu. S5 ima nešto manji ekran i FHD rezu, Note ima QHD. I kad sam samo gledao S5, sve je bilo super. Pa sam vrtio Note po rukama i to je ono, uh huh slika. I kad sam odmah iza toga uzeo natrag S5 u ruke i gledao sliku zakleo bih se da je slika sitno manje oštra, i to se skuži u komparaciji ta dva uređaja. Nakon kruga po šoping centru, luftanja i ponovnog gledanja u S5, pa zatim Note, pa opet S5, opet isti feel. Nema šanse da je stvar autosugestije jer sam naginjao na S5 da si ga nabavim čisto radi cijene. Tako da QHD vjerojatno i ima smisla, barem što se tiće amoleda, a čitao sam kasnije i po nekim recenzijama slične zaključke. Na LCD-ima, barem ono što sam gledao, FHD izgleda bajka i fakat neznam dal ima smisla dalje od toga u gabaritima uređaja do oko nekih 5-5,2".

Deckard
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
sirka666 kaže... 

Mobitel može trajati više dana na bateriji, smanji osvjetljenje, ugasi 3G, prestani ga koristiti 24/7 i vidjeti ćeš kako baterija traje, koristi ga samo za telefoniranje i moći ćeš i tjedan izvući iz njega.

 Ja sam svoj "stari" Optimus 4X tjerao 4 puna dana kao standard. Nekoliko minuta razgovora, automatsko osvijetljenje na max. 50% (dovoljno i za po suncu), 3G ugašen, provjera mailova, prognoze i tako to, sitno, punjenje kroz noć (uvijek je držao dulje kad ga nisam odmah iskapčao s punjača). 4 puna dana. Ali, kao što prije napisah, gubi se smisao nabave flagshipa s takvim korištenjem, barem u tehnološkom smislu i ako zanemarimo snobizam.

Deckard
13 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
sirka666 kaže...

 

Mobitel može trajati više dana na bateriji, smanji osvjetljenje, ugasi 3G, prestani ga koristiti 24/7 i vidjeti ćeš kako baterija traje, koristi ga samo za telefoniranje i moći ćeš i tjedan izvući iz njega.

  Pa što kaže kolega kakvog smisla ima kupit neki takav skupi uređaj i onda ne koristiti ništa ??? Onda imaš one feature phone uređaje od 250 kn i super.

16 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
itomic009 kaže...

  Nije mi jasno zašto forsiraju sve te silne megapixele na uređaj od 5 incha a na stolnim računalima i dalje caruje 1080p rezolucija, odnosno u prosjeku možda još i niža od te . Tek kad vidim ove najave za 4k rezoluciju dođe mi da se smijem. Umjesto što nabijaju što više megapixela na tako male zaslone mogli su se zadržati na normalnim rezolucijama i pozabaviti produljivanjem autonomije baterije. Više bi volio da mi mob traje dva ili tri dana nego da ima beskorisne megapixele.

 razvojem tehnologije bude uskoro moguće jeftino proizvesti i stolne LCD-e visoke rezolucije, tak da po meni to ima svakog smisla

14 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
itomic009 kaže...
sirka666 kaže...

 

Mobitel može trajati više dana na bateriji, smanji osvjetljenje, ugasi 3G, prestani ga koristiti 24/7 i vidjeti ćeš kako baterija traje, koristi ga samo za telefoniranje i moći ćeš i tjedan izvući iz njega.

  Pa što kaže kolega kakvog smisla ima kupit neki takav skupi uređaj i onda ne koristiti ništa ??? Onda imaš one feature phone uređaje od 250 kn i super.

 Trenutno je takva situacija i teško da ćemo u dogledno vrijeme vidjeti bolje baterije.

Tehnologija i razvoj iste je ekstremno skup i potrebno je razvijati nove materijale koji mogu pohraniti više energije nego ovi trenutni, da bi se zadržale jednake dimenzije baterija. Zatim se mora sve to pojeftiniti te početi masovno proizvoditi...

 

Najlakše je danas povećati kapacitet baterije da se ona fizički poveća, samo što bi to onda bili deblji mobiteli, ne bi bili lijepi, manja prodaja itd...

Swedish latin super funk.
10 godina
neaktivan
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
Ja stvarno ne kužim ove šta oce vecu bateriju,pa ko vam brani uzet lg g3 ili note 4 i uvalit 3x vecu bateriju unutra ???
13 godina
odjavljen
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
Hranitelj kaže...
Ja stvarno ne kužim ove šta oce vecu bateriju,pa ko vam brani uzet lg g3 ili note 4 i uvalit 3x vecu bateriju unutra ???

 i 3 puta povećati debljimu uređaja? Bolje onda uzeti još jednu orginalnu i zidni punjač

10 godina
neaktivan
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
Inače ko ne kuži da LG G3 i Note 4 imaju daleko najbolje ekrane može odma u okulista.
13 godina
odjavljen
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
Hranitelj kaže...
Inače ko ne kuži da LG G3 i Note 4 imaju daleko najbolje ekrane može odma u okulista.

 Meni osobno npr M8 ima bolji ekran nego G3, G3 mi ima lošu i crnu i bijelu, a kontrast zna nekad sliku u totalnu drugi plan prebaciti, jer je nizak a saturacija visoka, pa se zahebe slika skroz, a o oversharpeningu da ne pričam..ali ukupan dojam ekrana je fenomenalan, koristim ga već mjesec dana i zadovoljan sam

16 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
sirka666 kaže...

 

Mobitel može trajati više dana na bateriji, smanji osvjetljenje, ugasi 3G, prestani ga koristiti 24/7 i vidjeti ćeš kako baterija traje, koristi ga samo za telefoniranje i moći ćeš i tjedan izvući iz njega.

 Ma fiksni telefon si ukopčaš u utičnicu i peglaj miško do sutra. I to onaj žični, tak da baterije nema. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.1.2015 13:27 (lllnuclearlll).
15 godina
odjavljen
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
Hranitelj kaže...
Inače ko ne kuži da LG G3 i Note 4 imaju daleko najbolje ekrane može odma u okulista.

 

Kad dodju do 8k ocekujem isti komentar od tebe.

12 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
deckard kaže...

Što se tiće QHD i FHD rezolucije baš sam prije tjedan-dva kupovao neki bolji smartphone. I jednog do drugog sam po rukama vrtio S5 i Note 4 u T-ovom dućanu. S5 ima nešto manji ekran i FHD rezu, Note ima QHD. I kad sam samo gledao S5, sve je bilo super. Pa sam vrtio Note po rukama i to je ono, uh huh slika. I kad sam odmah iza toga uzeo natrag S5 u ruke i gledao sliku zakleo bih se da je slika sitno manje oštra, i to se skuži u komparaciji ta dva uređaja. Nakon kruga po šoping centru, luftanja i ponovnog gledanja u S5, pa zatim Note, pa opet S5, opet isti feel. Nema šanse da je stvar autosugestije jer sam naginjao na S5 da si ga nabavim čisto radi cijene. Tako da QHD vjerojatno i ima smisla, barem što se tiće amoleda, a čitao sam kasnije i po nekim recenzijama slične zaključke. Na LCD-ima, barem ono što sam gledao, FHD izgleda bajka i fakat neznam dal ima smisla dalje od toga u gabaritima uređaja do oko nekih 5-5,2".

 Frend ima Note4 a žena S5,igram se na dnevnoj bazi i s jednim i s drugim,razliku ne uočavam,problem je u ljudim što su počeli tražit nepotrebno,to iskorištavaju proizvođaći maksimalno!hebate postali ste ko audiofili tražite dlaku u plastu sijena!!

Ako na 24" FullHD sasvim dovoljan kako vam smeta onda na 5",sve je postalo preserans na kvadrat a korisnici su največim djelom krivi za to!

 

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
volegradele kaže...

 Frend ima Note4 a žena S5,igram se na dnevnoj bazi i s jednim i s drugim,razliku ne uočavam,problem je u ljudim što su počeli tražit nepotrebno,to iskorištavaju proizvođaći maksimalno!hebate postali ste ko audiofili tražite dlaku u plastu sijena!!

Ako na 24" FullHD sasvim dovoljan kako vam smeta onda na 5",sve je postalo preserans na kvadrat a korisnici su največim djelom krivi za to!

 Uzeo sam i ja na kraju Note 4 i da, audiofil sam  . I picajzla poprilična. Nije da je ekran baš presudio u korist Notea, ali ipak ima razlike.

Deckard
10 godina
neaktivan
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
Ja sigurno nebi kupova mobitel od 4-5 tisuca kuna da nisam picajzla !
11 godina
offline
QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.

ako je tko tu picajzla valjda sam to ja! 

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.

Volio bih bacit jedan blinde test par ekrana 1080p i QHD,baš bi me zanimalo koliko bi vas točno znalo koji je koji ekran!Močni marketing je učinio svoje,assimilation complete!!

AUDIOFIL
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
volegradele kaže...

Volio bih bacit jedan blinde test par ekrana 1080p i QHD,baš bi me zanimalo koliko bi vas točno znalo koji je koji ekran!Močni marketing je učinio svoje,assimilation complete!!

 Bez problema se vidi razlika... koristim G3 i tocno se vidi u ostrini prikaza ikona i pozadine.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
13 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.

 Nije sve uopće u super mega ultra rezoluciji nego ima i drugih stvari. Zašto iPhone nikad nema ni približno takve rezolucije kao ostali a nije da mu ne valja zaslon ?? Što kaže kolega, marketing čini svoje.

12 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
itomic009 kaže...

 Nije sve uopće u super mega ultra rezoluciji nego ima i drugih stvari. Zašto iPhone nikad nema ni približno takve rezolucije kao ostali a nije da mu ne valja zaslon ??Što kaže kolega, marketing čini svoje.

 Zato, jer da oni stave TFT zaslon sa rezolucijom 100x100 opet bi svi kupovali i kako je to extra revolucionirano od njih. Kako si reko, marketing cini svoje. 

 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
neaktivan
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
volegradele kaže...

Volio bih bacit jedan blinde test par ekrana 1080p i QHD,baš bi me zanimalo koliko bi vas točno znalo koji je koji ekran!Močni marketing je učinio svoje,assimilation complete!!

 Bilo bi osramoćenih, bez brige :D Ok, razlika između 200 i 300 se primijeti, pa možda sitno i ona između 300 i 400. Ali primijetiti iz aviona između 400 i 500, ma daj me nemoj da ne kažem šta.

 

@simeKZ - Očito nisi shvatio bit, pa si puknuo glupost da glava zaboli. Kolega itomic se referirao na to kako su ekrani na iPhoneima uvijek vrlo dobri do odlični, uz odliča  prikaz slike i maksimalne svjetline.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.1.2015 18:38 (explorer 4).
15 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
explorer 4 kaže...

@simeKZ - Očito nisi shvatio bit, pa si puknuo glupost da glava zaboli. Kolega itomic se referirao na to kako su ekrani na iPhoneima uvijek vrlo dobri do odlični, uz odliča  prikaz slike i maksimalne svjetline.

Gledao sam unazad mjesec dana iPhone 5s i 6, te iPad mini retina po trgovinama jer sam kupovao novi mob i tablet, i moram priznati da sam ostao jako neugodno iznenađen neuniformnošću osvijetljenja i temperature na Appleovim uređajima. Najgori od najgorih je bio iPad koji je bleedao sve u 116 na kompletnom donjem dijelu ekrana i desno s totalno neuniformnim prijelazom bijele s lijeva na desno, ziher razlike od najmanje 2-3k K. Mene je to totalno odbilo od kupnje iPada. iPhone koji sam gledao isto, samo je manje uočljivo nego na tabletu jer je ekran ipak puno manji. Moj stari Optimus 4X ima totalno homogenu svjetlinu bez i trunke bleedanja, a koštao je fragment cijene iPhonea. Surfao sam po netu na tu temu i na Appleovom forumu ima salve postova gdje ljudi uočavaju iste stvari, neki čak mijenjaju uređaje dok ne dobe zadovoljavajući ekran. Fakat nemam ništa protiv Applea (jer da imam već bi bacio :-), ali daj nemoj me catpr da to čudo koje košta ko užas ima tako sprcan ekran. Što vrijede i boje i kontrast i sve kad je homogenost o-čaj-na. Mislim, svakom svoje, ali daj mojne me catpr da bih za 5-6-7k kn morao gledati u to.

Deckard
15 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
volegradele kaže...

Volio bih bacit jedan blinde test par ekrana 1080p i QHD,baš bi me zanimalo koliko bi vas točno znalo koji je koji ekran!Močni marketing je učinio svoje,assimilation complete!!

Gle, ignoranata je uvijek bilo i uvijek će ih biti. Isto kao i cjepidlaka koji su analni na prikaz i koji se teško mire i sa zrnom prašine ispod folije, pikseliziranim ikonama kad ih se gleda s centimetra udaljenosti (bezveze, ali ljudi to rade i onda si režu žile radi gluposti), određenom vrstom matrice itd... Ja kao što sam napisao vidim razliku između S5 i notea 4 koji ima veći ekran od S5 i veću rezu. Vidi se na slikama da oštrina S5 nije kao na noteu 4. Što ne znaći da S5 nije dovoljno oštar i dobar. Ima fakat svemir od ekrana. Ali kad vidiš note 4 onda shvatiš da je ovaj žilet oštar. O tome se radi.

Deckard
12 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
deckard kaže...
explorer 4 kaže...

@simeKZ - Očito nisi shvatio bit, pa si puknuo glupost da glava zaboli. Kolega itomic se referirao na to kako su ekrani na iPhoneima uvijek vrlo dobri do odlični, uz odliča  prikaz slike i maksimalne svjetline.

Gledao sam unazad mjesec dana iPhone 5s i 6, te iPad mini retina po trgovinama jer sam kupovao novi mob i tablet, i moram priznati da sam ostao jako neugodno iznenađen neuniformnošću osvijetljenja i temperature na Appleovim uređajima. Najgori od najgorih je bio iPad koji je bleedao sve u 116 na kompletnom donjem dijelu ekrana i desno s totalno neuniformnim prijelazom bijele s lijeva na desno, ziher razlike od najmanje 2-3k K. Mene je to totalno odbilo od kupnje iPada. iPhone koji sam gledao isto, samo je manje uočljivo nego na tabletu jer je ekran ipak puno manji. Moj stari Optimus 4X ima totalno homogenu svjetlinu bez i trunke bleedanja, a koštao je fragment cijene iPhonea. Surfao sam po netu na tu temu i na Appleovom forumu ima salve postova gdje ljudi uočavaju iste stvari, neki čak mijenjaju uređaje dok ne dobe zadovoljavajući ekran. Fakat nemam ništa protiv Applea (jer da imam već bi bacio :-), ali daj nemoj me catpr da to čudo koje košta ko užas ima tako sprcan ekran. Što vrijede i boje i kontrast i sve kad je homogenost o-čaj-na. Mislim, svakom svoje, ali daj mojne me catpr da bih za 5-6-7k kn morao gledati u to.

 Ne znam možda si naletio na fail uređaje ali bar je Apple poznat po dobrim i kvalitetnim ekranima,Retina ekranom postavio je novu referencu!!Evo trenutno paralerno koristim iPhone 4s,SGS5 i iPad min (prva generacija),i ugodno se svaki put iznenadim kad nakon SGS5 uzmem u ruke 2g. star iPhon4!!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: QHD ekrani standard za flagshipove u 2015.
deckard kaže...
volegradele kaže...

Volio bih bacit jedan blinde test par ekrana 1080p i QHD,baš bi me zanimalo koliko bi vas točno znalo koji je koji ekran!Močni marketing je učinio svoje,assimilation complete!!

Gle, ignoranata je uvijek bilo i uvijek će ih biti. Isto kao i cjepidlaka koji su analni na prikaz i koji se teško mire i sa zrnom prašine ispod folije, pikseliziranim ikonama kad ih se gleda s centimetra udaljenosti (bezveze, ali ljudi to rade i onda si režu žile radi gluposti), određenom vrstom matrice itd... Ja kao što sam napisao vidim razliku između S5 i notea 4 koji ima veći ekran od S5 i veću rezu. Vidi se na slikama da oštrina S5 nije kao na noteu 4. Što ne znaći da S5 nije dovoljno oštar i dobar. Ima fakat svemir od ekrana. Ali kad vidiš note 4 onda shvatiš da je ovaj žilet oštar. O tome se radi.

 Brkaš ignorante sa realnošću,evo trudim se već 10 minuta vidjet piksele na SGS5 i nikako mi ne uspjeva,ali ako ti možeš(ili bilo tko drugi) na 1 cm udaljenosti vidjet bilo što a kamoli pixele dižem ti kapu i naklon do poda!!

Ja vam kažem da bi svi igrom slučaja pogađali koji je koji ekran,šanse su vam ionako 50 %!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.1.2015 21:41 (volegradele).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice