Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

poruka: 44
|
čitano: 8.686
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće".
7 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

lol

pa i vrabci na grani znaju da matematikom mozes sve napraviti

cak da trokut bude kruznica  i da sve radi matematicki

(primjer bozoni ,onda nasine sonde koje lete po svemiru ali .. ) 

tako i ove gluposti koje su napisane samo za click

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2017 21:26 (husarim).
 
2 14 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
husarim kaže...

lol

pa i vrabci na grani znaju da matematikom mozes sve napraviti

cak da trokut bude kruznica  i da sve radi matematicki

(primjer bozoni ,onda nasine sonde koje lete po svemiru ali .. ) 

tako i ove gluposti koje su napisane samo za click

 Nema nicega u svemiru. 

15 godina
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
Koji clickbait...
 
1 2 hvala 1
12 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

Svasta nismo mogli prije 50, prije 100, prije 200 godina. Pa sad mozemo. Polako. Misliti da je vrijeme nesto fiksno mogu samo ograniceni umovi. 

 
2 4 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

Još smo daleko da bi to razumili. I ono što danas znamo, znamo da ne znamo koliki dio znamo.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
Moj PC  
2 2 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

Na ljudima je da o tome teoretišu,  na vanzemaljcima da to urade. Koji imaju pristup odgovarajućoj materiji i žive na višoj dimenziji. I još jedan zaključak proizilazi: NLO posjete Zemlji su moguće, jer uz putovanje kroz vrijeme više nije tako sporo ići s kraja na kraj galaksije. 
Spomenuo bih mogućnost da u pitanju vremena i putovanju kroz vrijeme i crna rupa i zvijezda mogu igrati veliku ulogu kao pojave velike gravitacije.  Npr. NLO krene prema Suncu, ali umjesto da se razbije od njega, premjesti se u drugo vrijeme i drugi dio svemira. Možda izlazeći iz crne rupe.  

 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

Znaci warp drive i putovanje kroz vrijeme ce doc zajedno u paketu kad je za oboje potreban "exotic matter".

 
0 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

Dobro, gdje je moj vremeplov? Moram biti ondje! 

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
Nikad ne reci nikad - pogotovo ne u znanosti! Evo nekih otkrića koja se "nikad neće dogoditi":
1. putovati na Mjesec
2. otkriti točnu strukturu proteina
3. otkriti kemijski sastav zvijezda
Pod (1) je bilo općenito prihvaćeno, misao (2) je izrekao naš Fran Bubanović 1917., da bi se za 20 godina ostvarilo, a danas postalo rutina. Misao (3) izrekao je veliki francuski filozof Comte u vrijeme kad su već metode za to (spektralna analiza) bila na pomolu. Neke se stvari čine kompliciranima da bi se poslije pokazale jednostavnima - i obratno. Kartažani u 100 godina ratovanja na moru protiv Rimljana nisu pronašli obranu od njhovog "letećeg mosta" (corvus)!
 
8 1 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
bnaci kaže...
Koji clickbait...

 zasto je clickbait? naslov je zapravo savrseno kratno opisan sto se nalazi u tekstu.

 

Moja Android igra - Missile Storm - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Veno.MissileStorm&hl=en
14 godina
neaktivan
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
husarim kaže...

lol

pa i vrabci na grani znaju da matematikom mozes sve napraviti

cak da trokut bude kruznica  i da sve radi matematicki

(primjer bozoni ,onda nasine sonde koje lete po svemiru ali .. ) 

tako i ove gluposti koje su napisane samo za click

Krivo! Ti na zalost ne znas kako funkcionira matematika. Ako je matematicki dokazano da je moguce putovati kroz vrijeme, onda je uistinu moguce, samo je problem to realizirati.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
8 godina
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
Gremlin144 kaže...

Navodno je Tesla napravio neki stroj, ali kad ga je uključio skoro ga struja ubila i navodno vidio budučnost.

Tesla kao najveci genij covjecanstva je tema mnogih sci fi literarnih uradaka i ekranizacija u istom zanru

 

Znas,sci fi poput fantazija je slobodna misaona umjetnicka kreacija , variraju od smeca i sunda do remek djela ! 

waaagh
 
3 1 hvala 2
11 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

Kod nas u saboru se stalno putuje kroz vrijeme, istina bog tehnologija nam je  malo zastarjela pa mozemo samo do 1945. Ali i to je nešto

 
23 2 hvala 5
7 godina
neaktivan
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
nj0fra kaže...

Krivo! Ti na zalost ne znas kako funkcionira matematika. Ako je matematicki dokazano da je moguce putovati kroz vrijeme, onda je uistinu moguce, samo je problem to realizirati.

 malo vise neg mislis

potrazi aferu stanford i sve ce ti bit jasno

usaf dao zadatak da se naprave formule(krive naravno) da zastite prave ,tj top secret projekt

formule se pojavile kao defacto tj cinjenica u matematickim knjigama (te izmisljene)

likovi poslje 15tak godina skuzili da nesto nije uredu s tim i koristili njih da dobiju famozni phd

tj izmislili teoriju i zbrljali formule koje koriste neke od tih izmisljenjih

i eto sad su phd matematike/fizike jer nemos dirat top secret

neki klinci 80ih poceli dobivati phd iz matematike i fizike na isti nacin

i likovi s kembriđa skuzili da sve to nema smisla ,teorija kao teorija je sf kao i ova tema

i polako dosli do tuzbe sto stanford dopusta to i krenilooo 

mislim da je povuceno 90 phd tj doktorata i dosta tih formula izbrisano

i kako je stiven hokings (da malo mucim engljeski) rekao u matematiki je sve moguce

matematika je sf znanosti

 

 

16 godina
protjeran
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

TARDIS.

 
4 2 hvala 2
15 godina
protjeran
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
Prema mom skromnom misljenju vrijeme i putovanje kroz vrijeme -besmislice
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
husarim kaže...

malo vise neg mislis

potrazi aferu stanford i sve ce ti bit jasno

usaf dao zadatak da se naprave formule(krive naravno) da zastite prave ,tj top secret projekt

formule se pojavile kao defacto tj cinjenica u matematickim knjigama (te izmisljene)

likovi poslje 15tak godina skuzili da nesto nije uredu s tim i koristili njih da dobiju famozni phd

tj izmislili teoriju i zbrljali formule koje koriste neke od tih izmisljenjih

i eto sad su phd matematike/fizike jer nemos dirat top secret

neki klinci 80ih poceli dobivati phd iz matematike i fizike na isti nacin

i likovi s kembriđa skuzili da sve to nema smisla ,teorija kao teorija je sf kao i ova tema

i polako dosli do tuzbe sto stanford dopusta to i krenilooo 

mislim da je povuceno 90 phd tj doktorata i dosta tih formula izbrisano

i kako je stiven hokings (da malo mucim engljeski) rekao u matematiki je sve moguce

matematika je sf znanosti

Opet krivo. Stvar je u tome da je potrebno poštivati matematičke zakone i pravilno izvoditi formule kada formiraš neku teoriju. Moguće je bez problema napraviti krive formule, što slučajno što namjerno, ali ukoliko se išlo po pravilima matematike i ako dotični gospodin nije negdje pogriješio onda je putovanje kroz vrijeme moguće. Mi pretpostavljamo da dotični nije neki šarlatan (jer autor teksta je to naveo) i pretpostavljamo da je potpuno pravilno matematički dokazao svoju teoriju. I matematika nije SF nego najbolja znanost koja trenutno postoji.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2017 10:21 (nj0fra).
10 godina
suspendiran
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

Stephen Hawking je jednom prilikom testirao teoriju putovanja kroz vrijeme.

 

 

Organizirao je veliki domjenak i održao prigodni govor. Međutim za domjenak nije apsolutno nitko znao jer nikome za njega nije rekao niti je slao bilo kakve pozivnice.

Drugi dan je svima obznanio da je jučer bio svečani domjenak kod njega u kući.

 

Toliko o putovanju kroz vrijeme.

 

Moj PC  
9 1 hvala 0
16 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

Ne razumijem kakva je ovo vijest,

radi se o zatvorenoj vremenskoj petlji (o kakvoj je svojevremeno pričao i Hawking).

Matematika za to postoji još od teorije relativnosti.

Kvaka je da zahtjeva brzine veće od svjetlosti - što ne znam zašto ovdje nije spomenuto!

 

Ništa novo..

 

U matematici je moguće svašta što ne možeš povezati s prirodom, npr. brojevi manji od nule.

Broj 2 možeš u stvarnosti opisati sa 2 jabuke, 0 = nema jabuka, a što sa -2 ? U stvarnosti je nula i sve manje od nule ekvivalentno.

 

Putovanje kroz vrijeme NIKAD neće biti moguće, vrijeme samo može teći brže ili sporije za nekoga ili nešto.

Putovanje u vlastitu budućnost ili prošlost je totalna besmislica i donosi cijeli niz bizarnih paradoksa i zato

kada mi netko kaže da je putovanje kroz vrijeme moguće očekujem da priloži teoriju koja opisuje rješenja svih tih paradoksa.

NITKO to nije napravio!

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

ako je moguće putovati kroz prostor, a prostor/vrijeme su (kao) jedno, onda nema frke bez ikakve mate mišo matike istodobno i putovati kroz vrijeme. ako putuješ unatrag, uranio si, ako putuješ unaprijed - kasniš. dec it. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

Putovanje kroz vrijeme je potpuno moguće (za sada samo na papiru), u suprotnome kvantna fizika bi bila potpuno nemoguća (elektronski kvantni zaplet ruši poimanje vremena iz razloga što se prijenos kvantnih informacija vrši instantno).

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2017 13:06 (Mayo).
 
1 3 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

A vidite,matematički je moguće dobiti i eurojackpot, a sad ozbiljno ja mislim da nije moguće putovati kroz vrijeme jel ima milijun varijabli.

 
0 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
1van-HR kaže...

A vidite,matematički je moguće dobiti i eurojackpot, a sad ozbiljno ja mislim da nije moguće putovati kroz vrijeme jel ima milijun varijabli.

 

Njemačka Enigma je imala kvardilijun mogućih kombinacija pa je svejedno Alanu Turingu trebalo nekoliko godina da probije šifru.

16 godina
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
PaleRider kaže...

U matematici je moguće svašta što ne možeš povezati s prirodom, npr. brojevi manji od nule.

Broj 2 možeš u stvarnosti opisati sa 2 jabuke, 0 = nema jabuka, a što sa -2 ? U stvarnosti je nula i sve manje od nule ekvivalentno.

 

Znači da si dužan dvije jabuke . Ako misliš da to nije stvarno digni kredit pa probaj bankarima reći da u stvarnosti nema minusa pa da zato ni ne moraš vraćati kredit 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
nj0fra kaže...

Krivo! Ti na zalost ne znas kako funkcionira matematika. Ako je matematicki dokazano da je moguce putovati kroz vrijeme, onda je uistinu moguce, samo je problem to realizirati.

 Oćiti da ne znaš ni ti. Preporuka ako imaš vremena:

https://www.amazon.com/Fundamentals-Mathematics-Three-Set-Behnke/dp/B000HXIPD4

Ne sjećam se u kojoj knjizi kaža da matematićara ne zanima dali se njegov sistem axiomi mogže primjeniti u opisu onoga što smatramo fizićkim svijetom, nit ga to zanima. Jedino ćime je ogranićen je da mu taj sistem nije kontradiktoran samom sebi.

I još jedna tvrdnja me izuzetno iznenadila. Dali prostor koji fizićari opisuju matematikom uopće imam metrićku strukturu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2017 15:10 (Angus_Young).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
Angus_Young kaže...
nj0fra kaže...

Krivo! Ti na zalost ne znas kako funkcionira matematika. Ako je matematicki dokazano da je moguce putovati kroz vrijeme, onda je uistinu moguce, samo je problem to realizirati.

 Oćiti da ne znaš ni ti. Preporuka ako imaš vremena:

https://www.amazon.com/Fundamentals-Mathematics-Three-Set-Behnke/dp/B000HXIPD4

Ne sjećam se u kojoj knjizi kaža da matematićara ne zanima dali se njegov sistem axiomi mogže primjeniti u opisu onoga što smatramo fizićkim svijetom, nit ga to zanima. Jedino ćime je ogranićen je da mu taj sistem nije kontradiktoran samom sebi.

I još jedna tvrdnja me izuzetno iznenadila. Dali prostor koji fizićari opisuju matematikom uopće imam metrićku strukturu.

 

Uz dužno poštovanje i dobru namjeru molim te daj prepravi text.

Pa kvragu , jedva da je čitljiv.

 

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
8 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
Naslov članka je kiriv: putovanje u vremenu fizički moguć, no što je fizički moguće ne mora biti i tehnički izvedivo.
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

Ako je teorija o simuliranom svemiru točna, onda je sve moguće.

Trebalo bi mogučnost putovanja kroz vrijeme gledati iz tog aspekta.

scientia est potentia
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće

Treba obavezno nositi ručnik, to je najvažnije ako se negdje putuje. 

 
3 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Putovanje kroz vrijeme je (matematički) moguće
danen kaže...
Naslov članka je kiriv: putovanje u vremenu fizički moguć, no što je fizički moguće ne mora biti i tehnički izvedivo.

 naslov nije kriv, dok mu se to pravomoćno ne dokaže 

 

a ameri kažu: to error is human. to forgive is out of the question

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice