PSN off-line već peti dan

poruka: 23
|
čitano: 5.437
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PSN off-line već peti dan".
16 godina
neaktivan
offline
PSN off-line već peti dan

Isprike na copy/pasteu, ali baca novo svijetlo na cijelu situaciju:

 

 

 

Ok, I've seen a bunch of speculation of why people think PSN is down, and I thought I should just post what the community knows in comparison to what Sony is telling everyone. The truth is, there was a new CFW (custom firmware) released known as Rebug ([1] http://rebug.me). It essentially turns a retail console into a dev console (not fully, but gives you a lot of the same options that usually dev's only have access to). Anyway, this new CFW was quickly figured out by 3rd parties (not Rebug) to give CFW users access to the PSN network again via the dev networks. With a little manipulation of the URL's through a proxy server you could get your hacked console back online. Not that big of a deal, right? Well, it also turns out that some people over at NGU found out that you could provide fake CC# info and the authenticity of the information was never checked as you were on Sony's private developer PSN network (essentially a network that Sony trusted). What happened next was extreme piracy of PSN content. Sony realizing the issue here shut down the network. Now, before you go freaking out about the latest information posted about Kotaku, no ones personal information was accessible via this hack. Not to say they couldn't get it, but no one is admitting to it being available. Anyway, that's the real reason for the PSN downtime. Sony is now rebuilding all of it's PSN servers to be more secure and (hopefully) make sure the CFW users cannot get online anymore.

Edit #1: To those of you saying that this is speculation, you are correct. But, it is speculation based on a lot of facts and the outcome seems to make the most sense.
1. Rebug was released on 3/31/11.
2. First guides of how to use the dev network to get back on COD games on 4/3/11. 3. Word of "shady" sites finding a way to pirate PSN content via the dev networks on 4/7/11 (basing this on posts I had to delete on the website). 4. PSN goes down on 4/20/11

Now, you can believe Sony's PR team which has kept you completely in the dark, or you can see the list of events above and come to your own conclusion. Now, this isn't the first time Sony has fought back against the PS3 modders from getting on PSN. A couple of months ago we had a utility called f*ckPSN that changed the necessary header information that was being sent to Sony to allow modified consoles back online. We were able to use it for about a month. Then came the new TOS, the mass e-mail to PS3 customers, and software update 3.56 and 3.60. So, once again, yes this is all speculation, but it is speculation based on previous actions and known facts.

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Moj PC  
6 0 hvala 7
15 godina
neaktivan
offline
PSN off-line već peti dan

Sada ce ispasti da branim pirate ali nije tako. Ovo je dobro doslo Sony-ju koji je ocigledno ulozio jako malo truda u zastitu PSN-a i konzole uopste. Xbox je odavno probijen ali Live servis radi bez ikakvih problema. Upravo zbog ovakvih situacija kompanije bi trebalo da zaposljavaju hakere ne da ih tuze jer nemaju nikakve koristi od toga. 

http://vgm.tv/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PSN off-line već peti dan
dex3108 kaže...

Sada ce ispasti da branim pirate ali nije tako. Ovo je dobro doslo Sony-ju koji je ocigledno ulozio jako malo truda u zastitu PSN-a i konzole uopste. Xbox je odavno probijen ali Live servis radi bez ikakvih problema. Upravo zbog ovakvih situacija kompanije bi trebalo da zaposljavaju hakere ne da ih tuze jer nemaju nikakve koristi od toga. 

 

 

Za konzolu koja je probijena nakon pet godina, vjerojatno najduži period u povjesti neke konzole reći da je utrošeno jako malo truda je neozbiljno laprdanje, bez uvrede. Što se točno dogodilo i koji je razlog gašenja vjerojatno nikada nećemo saznati.

Samo bi se prisjetio u povijesti nekih slučajeva koja nisu izravno vezani uz ovu industriju a to je formiranje javnog mišljenja kako sadam ima atomsku bombu pa su ga ameri pregazili i skratili za glavu na osnovu onoga što su sami skrojili a ne na osnovu stvarnih činjenica tako da tu situaciju mogu precrtati i na ovaj slučaj te ponoviti, nikada nećemo saznati što se stvarno dogodilo i zašto?  Posljedice svega vidjet ćemo za nekoliko dana.  Možda tada bude sve jasnije no špekulacije će sasvim sigurno ostati kao i mnoge teorije zavjere...

 

16 godina
offline
PSN off-line već peti dan

Skynet se spojio na PSN i regrutira vaše PS konzole za konačni obračun protiv čovječanstva {#}

 

 

Unless Silkroad has a hole i can stick it in, i prefer spending money on the girlfriend... ;)
Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: PSN off-line već peti dan

Uloženo je jako malo truda u probijanje, ali puno u neuspješne pokušaje. Najbliža usporedba je da ostaviš otključana vrata od stana i provalnik ti satima pokušava provaliti u stan bez da mu je palo na pamet stisnut kvaku.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: PSN off-line već peti dan
MrBlc kaže...

Uloženo je jako malo truda u probijanje, ali puno u neuspješne pokušaje. Najbliža usporedba je da ostaviš otključana vrata od stana i provalnik ti satima pokušava provaliti u stan bez da mu je palo na pamet stisnut kvaku.

 

Jednom sam rekao kako će PS3 biti probijen onog trenutka kada konzola postane profitabilna i gle čuda, nakon objave da od danas sony zarađuje na svakoj prodanoj konzoli u roku 30 dana ista je bila probijena.  Nije problem zbrojiti dva i dva te tko je ostavio otključana vrata od stana i zašto pogotovo ako znamo iz povijesti kako je prvi chip za ps izašao upravo iz sonya i kako se za njega na matičnoj ploči ostavljalo slobodnog mjesta.  U sve ove priče o malim prištavim dječacima koji iz mamine sobe razvaljuju sony kao i o lošoj zaštiti i neznanju kompanije vjerujem  otprilike kao i u to i da ću jednog dana osobno putovati na mjesec.   Ništa se ne događa slučajno ...

14 godina
protjeran
offline
Re: PSN off-line već peti dan
MrBlc kaže...

Uloženo je jako malo truda u probijanje, ali puno u neuspješne pokušaje. Najbliža usporedba je da ostaviš otključana vrata od stana i provalnik ti satima pokušava provaliti u stan bez da mu je palo na pamet stisnut kvaku.

X

ekipa, ocito sve neki bezveznjaci i amateri, se dugo bezuspjesno na svakojake lude nacine (preko krova, dinamitom, kopanjem tunela...) pokusavala dokopat plijena i to je trajalo sve dok dok nije doso majstor mujo i zdravo seljacki odmah posegnuo za kvakom na ulaznim vratima...ostalo je povijest...a sad oni drugi bezveznjaci i vlasnici te "neprobojne kuce" zbog toliko inteligentnog dizajna nisu u stanju popravit jedna usrana vrata vec koliko vidim prema zadnjim vijestima kao rjesenje predlazu rusenje kuce i gradnju iznova -rjesenje i pol {#}

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 14:24 (dado8).
15 godina
odjavljen
offline
PSN off-line već peti dan

Sony je nekome nagazio na prste... Sony zatvori hackera, hackeri zatvore PSN {#}

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PSN off-line već peti dan

Ja mislim da je Sony sam srušio PSN kako bi njegovi korisnici zamrzili hakere i pirate.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: PSN off-line već peti dan

Već ih mrze. I namjernim gašenjem servera samo sebi rade štetu i ruše ugled. Nema smisla :/

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
PSN off-line već peti dan

Ko ih hebe.Developeri stalno seru nekaj protiv PC-a kak se ovdje samo piratizira i neznam kaj, pa eto nek sad rade samo ekskluzive za PS3 i šugave portove za PC.Nadam se da ovo bude potrajalo pa da ekipa napokon ubuduće odluči neke igre radit i za pc, jer sa ovime sony je izgubil vjerodostojnost.

Moj PC  
4 2 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: PSN off-line već peti dan
SolidSnakeCRO kaže...

Ko ih hebe.Developeri stalno seru nekaj protiv PC-a kak se ovdje samo piratizira i neznam kaj, pa eto nek sad rade samo ekskluzive za PS3 i šugave portove za PC.Nadam se da ovo bude potrajalo pa da ekipa napokon ubuduće odluči neke igre radit i za pc, jer sa ovime sony je izgubil vjerodostojnost.

istina :P

Kaj Dinamo?
14 godina
offline
PSN off-line već peti dan

Kod mene je Sony oduvijek bio gamad, od stavljanja premalo vijaka u ps1, do aluminija u ps2, koji bi dijete od 5god moglo savinut, pasve do ps3, koji mi ne dopušta ni da igram MP, i još su mu igre tako dobre, da se od 500igra, jedva 20 može nazvat baš igrama koje zabavljaju.

 

Nek im je kad se bili gamad.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: PSN off-line već peti dan
SolidSnakeCRO kaže...

Ko ih hebe.Developeri stalno seru nekaj protiv PC-a kak se ovdje samo piratizira i neznam kaj, pa eto nek sad rade samo ekskluzive za PS3 i šugave portove za PC.Nadam se da ovo bude potrajalo pa da ekipa napokon ubuduće odluči neke igre radit i za pc, jer sa ovime sony je izgubil vjerodostojnost.

 

 

 

Primjerice, fifa se za ps3 i xbox prodala u preko devet milja komada.  Za pc nije dogurala niti do pola milje pa ti sada meni reci  za koji medij da oni razvijaju sljedeću fifu?

16 godina
offline
PSN off-line već peti dan

Kak me vesele hejterske poruke...bilo zagriženih PC-ijaša ili Boksevaca (kojih ih je manje, tj. manje kukaju, a puno više kupuju igre)

Pratim situacijom sa PSN-om već dugo i sukladno s tim sve poznatije PS related portale, kao i službene blogove Sonya.

Sami korisnici u velikoj većini podržavaju Sony i ničim ne naslućuju da bi mogli "otići od njega".

 

No, da ne duljim, PSN bude popravljen, možda nas očekuje i neko iznenađenje, bilo u vidu nadogradnje samog networka ili "igre iskupljenja", kao što je to napravil i MS 2007., kad je Live bil "down" neka 2 tjedna.

I da, Movie vam je dal samo jedan fin primjer...

 

Peace i forza Sony {#}

 

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
PSN off-line već peti dan

Xbox fanovi ce sad iskoristit priliku da izgrde PS3 i kao nedostatak u usporedbama na YouTubeu ce navest "PSN sometimes shuts down and doesn't get online for min. 5 days. That's why I recommend buying XboX 360." Pa sto ako je PSN offline nekoliko dana? Mislite da se to ne moze izdrzat? Naravno da je u PSN ulozeno malo truda. Sto mislite, zasto je onda besplatan?

 

 

 

http://www.youtube.com/beleudovice
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PSN off-line već peti dan
EVO kaže...

Kod mene je Sony oduvijek bio gamad, od stavljanja premalo vijaka u ps1, do aluminija u ps2, koji bi dijete od 5god moglo savinut, pasve do ps3, koji mi ne dopušta ni da igram MP, i još su mu igre tako dobre, da se od 500igra, jedva 20 može nazvat baš igrama koje zabavljaju.

 

Nek im je kad se bili gamad.

Aj' ti lijepo reci koje igre ti igras! 

http://www.youtube.com/beleudovice
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 20:02 (dturko).
13 godina
neaktivan
offline
PSN off-line već peti dan

Prodao sam danas svoj ps3 pun mi ga je K**** s tim sranjima,al bome si ni ne kupujem xbox360,sad je izašla i vijest da su možda ukradeni i podatci kreditnih kartica s psn-a.Odigrao sam batlefield,gt5 i uncharted i ciao mare.Tak mi i treba kad sam kupio konzolu PC rula

Live in your world.Play in ours
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PSN off-line već peti dan
dturko kaže...

Xbox fanovi ce sad iskoristit priliku da izgrde PS3 i kao nedostatak u usporedbama na YouTubeu ce navest "PSN sometimes shuts down and doesn't get online for min. 5 days. That's why I recommend buying XboX 360." Pa sto ako je PSN offline nekoliko dana? Mislite da se to ne moze izdrzat? Naravno da je u PSN ulozeno malo truda. Sto mislite, zasto je onda besplatan?

 

 

 

Sta bi se jos trebalo placati da igras igre koje kupis?

13 godina
offline
Re: PSN off-line već peti dan
Vuja12 kaže...

Sta bi se jos trebalo placati da igras igre koje kupis?

Kako si pak ti to zakljucio? Uopce to nisam htio reci.

http://www.youtube.com/beleudovice
14 godina
offline
PSN off-line već peti dan

Moj PC  
6 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
PSN off-line već peti dan

Imam neki feeling da je ovo napisao naš moderator Danny_HR {#}

Nisam znao da modovi mogu pisati vijesti.

This ain't no party, this ain't no disco, this ain't no fooling around!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PSN off-line već peti dan

od jutra i sada su u tijeku problemi kod sony psn-a.

opet sve nanovo...

http://www.engadget.com/2011/10/12/sony-locks-93-000-psn-and-soe-accounts-due-to-massive-hack-att/

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice