Prvi Supercharger u Italiji

poruka: 3
|
čitano: 1.511
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi Supercharger u Italiji".
16 godina
offline
Prvi Supercharger u Italiji

Jel itko istraživo, koji je trenutno najisplativiji 100% električni auto koji se može kupiti u EU?

Koliki je životni vijek baterija? Koliko košta zamjena?

Welcome my son...
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi Supercharger u Italiji
zv'jer2 kaže...

Jel itko istraživo, koji je trenutno najisplativiji 100% električni auto koji se može kupiti u EU?

Koliki je životni vijek baterija? Koliko košta zamjena?

Pričekaj još 2-3 godine kada dođe Tesla Model 3 (tj. obrnuto E). Sada trenutno je Model S jedini ajmo reći dobar električni auto (mislim samo na premalu autonomiju baterije kod ostalih), ali je dosta skup.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi Supercharger u Italiji
Bas me zanima kako ce kod nas sa HEPom. Ovi deru samo na ideju trosenja struje (mislim nekih 1500 kn/kW), a sto ce tek poslije sa zakupom min snage, itd.
Ne znam di je stala zakonska ideja da elektricni auti placaju zasebnu struju tj da se mora kupit zasebni prikljucak. Po svojoj prilici pustaju ljude radit mimo zakona da bi ih sutra mogli oderat (ala legalizacija).

Kod nas je od cca 100 celija krepalo jedno 5, a dio se je napuhao. Presanje ih je vratilo u prvotne timenzije uz odredjeni gubitak kapaciteta (po Bugu snage). Sve to se je dogodilo u vrlo kratkom vremenu dok smo radili na autu. Proslo je godinu dana i tesko mi je rec koliko smo izgubili kapaciteta, nije drasticno pao. Ali kada celije krenu krepavat tada ce postat veselo jer je njih 70 kostalo (prije ulaska u EU) reda 10000 Eur. Isla je cijena nesto dole, ali...
Kod akua ima jedan drugi problem. Gotovo kompletna proizvodnja je u Kini i ovi nisu u stanju toliko proizvest. To znaci da ce radi potraznje cijena ic gore. Drugo, kao i sa fluo zaruljama Kina moze povisit cijenu sirovina pogotovo ako Ameri pocmu sr*t protiv Kine.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice