Prvi 3D ispisani pištolj od metala

poruka: 31
|
čitano: 4.657
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi 3D ispisani pištolj od metala".
13 godina
neaktivan
offline
Prvi 3D ispisani pištolj od metala

Jos cemo trebat svi vaditi papire da necemo nikad proizvodit pistolje ako 3D pisaci zazive.

http://g.bf3stats.com/pc/xcpZmxzk/53COP-ceco.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
ceco22 kaže...

Jos cemo trebat svi vaditi papire da necemo nikad proizvodit pistolje ako 3D pisaci zazive.

Ne brini! Zaživjet će! 3D printeri će biti rašireni kao i ovi obični sada. Sve živo će se moči isprintati.

15 godina
online
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
ceco22 kaže...

Jos cemo trebat svi vaditi papire da necemo nikad proizvodit pistolje ako 3D pisaci zazive.

nenenene, bit će obratno: zbog neizbježne prezasićenosti država s oružjem će zavladati globalni mir jer niti jednom govnolitičaru neće pasti na pamet zamjeriti se naoružanom narodu

15 godina
neaktivan
offline
Prvi 3D ispisani pištolj od metala

O moj Bože, sad će siroti proizvođači oružja izgubiti dio svog profita. 

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
11 0 hvala 0
13 godina
offline
Prvi 3D ispisani pištolj od metala
Zgodno su ga testirali. Fiksaža i špagica, nisu baš bili sigurni da se neće razletiti. Tehnologija napreduje i ovo će u budućnosti biti vrlo važan segment industrije. Sumnjam da će biti pogodno za svaki dom. Ne vidim način da uporabom ove tehnologije krajnji proizvod bude jeftiniji. Barem ga ne vidim u dogledno vrijeme.
Stručnjak za odmaganje...
 
3 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala

Izgleda da ce propasti CNC strojevi ako ovo zaživi, a oce.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Prvi 3D ispisani pištolj od metala

na faksevima u labosima već naveliko koriste 3d printere za printanje plastičnih dijelova za kojekakve robote/letjelice - nekaj se napravi u solidworksu i može ići direkt u printer. 

let's put a smile on that face
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
mario.L_hr kaže...
 Ne vidim način da uporabom ove tehnologije krajnji proizvod bude jeftiniji. Barem ga ne vidim u dogledno vrijeme.

Pa neznam baš, ja baš razmišljam suprotno.

Ne mislim da će svaki dom imati jedan ovakav printer, to jednostavno nije potrebno, alid a će smanjiti cijenu, hoće.

Zamisli da recimo ja kupim danas 2-3 takva printera, i otvorim firmu za printanje po želji.

Isplati se meni, jer naplatim materijal i neku sitnu kintu za rad, a onome tko printa isplati se napraviti nešto što mu treba, praktički za puno manju cijenu, nego da ide tražiti to nešto na nekom drugom mjestu.

Ne smatram da se odmah printaju pištolji i slično, ali defintivno ima primjenu.

Slomi ti se neki zupčanik, treba ti neki komad metala, nepravilnih dimenzija da bi završio neki posao i slično...

 

A da ne govrim recimo o hobi projektima, koji bi ovim defintivno procvali.

 

Pitanje je samo cijene, evo kod nas večimaš za 6 kilokuna kupiti gtovo 3d printer sa plastikom, kad cijena ovog s metalnim punjenjem bude takva u kiloeurima, počet će biti isplativo, pogtovo ako to punjenje, bude pristupačne cijene..

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
mario.L_hr kaže...
Zgodno su ga testirali. Fiksaža i špagica, nisu baš bili sigurni da se neće razletiti. 

Pa zato što se svaki koncept prvo tako testira, da se vidi dali će se razletjeti ili ne.

Čak i pištolj, napravljen "normalnim putem" se prvo ovako testira, s obzirom da može doći do greške prilikom izrade metala, pogtovo za ovako nešto.

Stvar je u tom, da su oni kasnije testirali njega i normalnim pucanjem iz ruke, samo je BUG zaboravio staviti slikicu

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
protjeran
offline
Prvi 3D ispisani pištolj od metala

Kako to rade filipinci bez visoke tehnologije.

 

 

 

 

The world is just illusion
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2013 12:46 (T-55).
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
smiješna mi je zadnja rečenica, "pištolj je siguran jer ga detektori metala lako otkrivaju." Pa isti je slučaj i s normalnim pištoljima, pa opet u USA čovjek uđe u školu i ubije 20-30 ljudi.
14 godina
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
krx00 kaže...
smiješna mi je zadnja rečenica, "pištolj je siguran jer ga detektori metala lako otkrivaju." Pa isti je slučaj i s normalnim pištoljima, pa opet u USA čovjek uđe u školu i ubije 20-30 ljudi.

Misli se nasprem plastičnog pištolja kojeg su napravili 3D printanjem i nastala je velika panika jer ,eto, plastiku se nemože otkriti detektorima metala.

11 godina
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
mancekk kaže...

Misli se nasprem plastičnog pištolja kojeg su napravili 3D printanjem i nastala je velika panika jer ,eto, plastiku se nemože otkriti detektorima metala.

 

Da, naročito pošto su čahura i zrno proizvedeni od vilinske prašine, pa se niti njih ne može detektirati. {#}

11 godina
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
Ges kaže...

nenenene, bit će obratno: zbog neizbježne prezasićenosti država s oružjem će zavladati globalni mir jer niti jednom govnolitičaru neće pasti na pamet zamjeriti se naoružanom narodu

 

Da, balkanci su inače poznati po odgovornom odnosu prema oružju, osobito kada popiju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2013 17:58 (Djuro von Prekoplotovich).
11 godina
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
77ari kaže...

Izgleda da ce propasti CNC strojevi ako ovo zaživi, a oce.

 

Prisustvovah rezanju čelične ploče debljine nekih 2cm na "vodenoj" rezalici.

Također sam gledao uživo CNC obradu ovećeg komada limarije deblje od 2mm.

3D printeri su još uvijek prespori za stvarnu industrijsku proizvodnju tog tipa.

Za prototipove su super, omogućili su nam par puta da zaobiđemo guljenje kože od strane ekipe koja radi kalupe.

13 godina
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
rooswelt1991 kaže...

Pa neznam baš, ja baš razmišljam suprotno.

Ne mislim da će svaki dom imati jedan ovakav printer, to jednostavno nije potrebno, alid a će smanjiti cijenu, hoće.

Zamisli da recimo ja kupim danas 2-3 takva printera, i otvorim firmu za printanje po želji.

Isplati se meni, jer naplatim materijal i neku sitnu kintu za rad, a onome tko printa isplati se napraviti nešto što mu treba, praktički za puno manju cijenu, nego da ide tražiti to nešto na nekom drugom mjestu.

Ne smatram da se odmah printaju pištolji i slično, ali defintivno ima primjenu.

Slomi ti se neki zupčanik, treba ti neki komad metala, nepravilnih dimenzija da bi završio neki posao i slično...

 

A da ne govrim recimo o hobi projektima, koji bi ovim defintivno procvali.

 

Pitanje je samo cijene, evo kod nas večimaš za 6 kilokuna kupiti gtovo 3d printer sa plastikom, kad cijena ovog s metalnim punjenjem bude takva u kiloeurima, počet će biti isplativo, pogtovo ako to punjenje, bude pristupačne cijene..

Dobra ti je zamisao ali samo u slučaju da misliš printati prototipe, unikate i nešto što je teško dobavljivo. Za svakodnevne i lako dobavljive stvari još uvijek teško možeš konkurirati masovnoj proizvodnji. Na konačnu cijenu proizvoda jako utječe i količina proizvedenog/prodanog proizvoda. Još kad uzmeš u obzir patentna prava i zaštitu dizajna, koj ćeš morati ili platiti ili riskirati tužbu, stvar se dodatno komplicira.

 

Ovakvi uređaji će još neko vrijeme biti idealni za testiranje prototipova, usavršavanje proizvode i kopiranje (manje i više uspješno) nekih vrijednijih predmeta.

rooswelt1991 kaže...

Pa zato što se svaki koncept prvo tako testira, da se vidi dali će se razletjeti ili ne.

Čak i pištolj, napravljen "normalnim putem" se prvo ovako testira, s obzirom da može doći do greške prilikom izrade metala, pogtovo za ovako nešto.

Stvar je u tom, da su oni kasnije testirali njega i normalnim pucanjem iz ruke, samo je BUG zaboravio staviti slikicu

Sve 5 ali kao jedina slika, slika sa špagicom, ne ulijeva povjerenje puku vulgaris.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
mario.L_hr kaže...

Sve 5 ali kao jedina slika, slika sa špagicom, ne ulijeva povjerenje puku vulgaris.

Pa tako se sve oružje u Americi testira prvi put. Imaš na History-u i na Discoveryu one emsije gdje ekipa u americi radi unikatna oružja po naruđbi.

Iako su do sad napravili milion oružja, svaki put, prvo testiraju na ovakav način, iako su kažu, 99.9999% sigurni u svoj proizvodni proces.

 

Nama jest čudno da se ovako oružje testira, i na prvu, ne ulijeva povjerenje, ali tako amaeri testiraju sve.

Njima bi bilo čudno, da je to odmah netko uzeo u ruke...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
rooswelt1991 kaže...
mario.L_hr kaže...

Sve 5 ali kao jedina slika, slika sa špagicom, ne ulijeva povjerenje puku vulgaris.

Pa tako se sve oružje u Americi testira prvi put. Imaš na History-u i na Discoveryu one emsije gdje ekipa u americi radi unikatna oružja po naruđbi.

Iako su do sad napravili milion oružja, svaki put, prvo testiraju na ovakav način, iako su kažu, 99.9999% sigurni u svoj proizvodni proces.

 

Nama jest čudno da se ovako oružje testira, i na prvu, ne ulijeva povjerenje, ali tako amaeri testiraju sve.

Njima bi bilo čudno, da je to odmah netko uzeo u ruke...

Uvijek se mora tako testirati, pogotovo oružje. Neka mala pogreška može dovesti do ozljede, pogotovo kod večeg kalibra.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
77ari kaže...

Uvijek se mora tako testirati, pogotovo oružje. Neka mala pogreška može dovesti do ozljede, pogotovo kod večeg kalibra.

Naravno da se tako mora testirati ali zašto objaviti takvu sliku? Pa mogli su ga testirati tako sa 100 metaka, nakon toga uzeti pištolj u ruke i ispaliti par metaka i slikati se, i onda te slike objaviti.

10 godina
neaktivan
offline
Prvi 3D ispisani pištolj od metala

i onda bi bugovci napisali kako su ludi i kako su prvo trebali testirati s špagom......

Remember, remember the Fifth of November Gunpowder, treason and plot; I know of no reason why gunpowder treason. Should ever be forgot
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
kivic15 kaže...

i onda bi bugovci napisali kako su ludi i kako su prvo trebali testirati s špagom......

Ali slikanjem sa pištoljem u rukama jedino dokazuje da je ispravan i siguran a ne znači da ga prije nisu testirali sa špagom.

12 godina
neaktivan
offline
Prvi 3D ispisani pištolj od metala

Opasno opasno, za nekih 20-tak godina svako će doma moć pištolj "isprintat", vjerojatno ce postojat neka stranica (ako već ne postoji) na kojem ce bit fileovi svakakvih maketa za skinuti, samo upises sta ti treba, skines i print (vjerojatno nece bas tako jednostavno bit ali ono, kuzite sta hocu rec) :)

Battlelog: gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Prvi 3D ispisani pištolj od metala

printat cemo djelove za golf 2 kod kuce....fuck yeah

Remember, remember the Fifth of November Gunpowder, treason and plot; I know of no reason why gunpowder treason. Should ever be forgot
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
Djuro von Prekoplotovich kaže...
mancekk kaže...

Misli se nasprem plastičnog pištolja kojeg su napravili 3D printanjem i nastala je velika panika jer ,eto, plastiku se nemože otkriti detektorima metala.

Da, naročito pošto su čahura i zrno proizvedeni od vilinske prašine, pa se niti njih ne može detektirati. {#}

Ne može...premali su.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala

Daj ne lumpardaj... Detektor metala na aerodromu "opali" na zakovicu na martama a kamo neće na prokleti metak.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2013 14:06 (Sum_of_all_fears).
14 godina
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala
Sum_of_all_fears kaže...

Daj ne lumpardaj... Detektor metala na aerodromu "opali" na zakovicu na martama a kamo neće na prokleti metak.

Kakvu zakovicu? Ja sam prošao sa remenom s metalnom kopčom bez problema...tako da...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala

Metalna zakovica na martama, za vezice. Tek iz trećeg pokušaja smo shvatili, kada sam "zakoračio" kroz detektor.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Prvi 3D ispisani pištolj od metala

A svašta...valjda su onda drugačije postavljeni...

Mislim, nije uopće upitno da može otkriti metak, ali se neki detektori neće oglasiti na takve male objekte...kažem, ja sam zaboravio remen skinut, a prošao sam bez problema....valjda ovisi od aerodroma do aerodroma...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Prvi 3D ispisani pištolj od metala

U Zagrebu nema šanse da prođeš s remenom. Kao prvo policajac će te upozoriti, prije prolaska kroz detektor, da skineš remen. Ako ga slučajno ne skineš pištat će. Jedno vrijeme sam zbog posla tjedno jednom letio iz Zagreba (i vraćao se natrag) i to skoro cijelu godinu. Niti jedan put nitko od nas nije prošao s remenom gore. Pištalo je i kad ti ostane sitniš u džepu (mislim da je jedan put kolega arhitekt imao manje od kune u kovanicama).

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Prvi 3D ispisani pištolj od metala

trenutno si to ne moze priustit svatko.. jer takav printer kosta 200-300 tisuca eura i vise... a i kila materijala je nekoliko stotina eura

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice