Prozori za bolji prijem signala mobilnih mreža

poruka: 9
|
čitano: 1.479
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prozori za bolji prijem signala mobilnih mreža".
8 godina
odjavljen
offline
Prozori za bolji prijem signala mobilnih mreža

Jel samo meni bode oci ovo 50 PUTA??????????? ajd 50% ali PUTA???????

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prozori za bolji prijem signala mobilnih mreža
Torent kaže...

Jel samo meni bode oci ovo 50 PUTA??????????? ajd 50% ali PUTA???????

 To mnoge ljude buni. 

Najmanja razina signala koju  mobitel prima s bazne stanice je otprilike 1000000000000 (cca. 150dB niži) puta slabiji od onog koji je bazna stanica poslala. 

To ti je jedna "crtica" signala. 

5 crtica signala ti je oko 40-50dB jače, cca. 10000-100000 puta jače.

Tak da ovo je netko krivo interpretirao, jer s 50 puta jačim signalom ne bi primjetio nikakvu razliku. 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 12:17 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Prozori za bolji prijem signala mobilnih mreža

Hm, ne vidim nikavih problema ni sa 50x, to je nekih 17dB dobitka. Kad gledaš ulazak signala iz vana u zgradu, gubiš nekih 20-30 dB u startu.

8 godina
odjavljen
offline
Prozori za bolji prijem signala mobilnih mreža

Hahahaha ja mislio to debelo pretjerivanje a sad ispade da je to debelo podcjenjivanje ;) Sad bas ispadoh glup ;) Al ajd barem sam nesto naucio ;)

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prozori za bolji prijem signala mobilnih mreža
Homer kaže...

Hm, ne vidim nikavih problema ni sa 50x, to je nekih 17dB dobitka. Kad gledaš ulazak signala iz vana u zgradu, gubiš nekih 20-30 dB u startu.

 Istina, ali ovdje je još puno veća atenuacija, jer imaš metalnu mrežicu u staklu.

Zato mi je logičnije da je netko dvije vrijednosti atenuacije u dB usporedio kao koliko je puta jedna veća od druge. 

A možda se i varam. 

Morat ću se obratiti komradu Googletu, ako ima negdje tehničkih detalja uopće o ovoj tehnnologiji.

Kruha i igala...
16 godina
neaktivan
offline
Prozori za bolji prijem signala mobilnih mreža

Na poslu nova staklena zgrada, energetski razred A, prijem mobitela slab, GPS nikako (ne možeš pokemone tražiti). Moram im reći da zamijene cijelu fasadu novim Siemens staklima 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Prozori za bolji prijem signala mobilnih mreža

Ja ne bih pokemone spominjao ;)

16 godina
neaktivan
offline
Prozori za bolji prijem signala mobilnih mreža

Ma pokemoni su bez veze, ali nacija koja je tjednima bila u transu i histeriji oko još gluplje stvari kao što je nogomet stvarno nema što komentirati one koji se vesele svojim budalaštinama.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Prozori za bolji prijem signala mobilnih mreža

Sta ima gluplje nego poginuti ganjajuci pokemone ;) U nogometu mozes poginuti samo ako te muz baci kroz prozor kad zaklonis ekran ;) Moja zena nije u opasnosti posto ne pratim nogomet ali ima nas svakakvih ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice