Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

poruka: 30
|
čitano: 3.852
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24".
14 godina
neaktivan
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

imam jednu molbu za bug redakciju

molima vas nemojte pisat o takvim stvarima, osjećam kao da živim ispod kamena što se inteneta tiče 

{#}

 
34 1 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z

Što ih imaš moliti reci im

www.mmo-balkan.com www.starcitizen-balkan.com
9 godina
protjeran
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

Sramota za Hrvatsku.prosjek i dostupnost svakom bi trebala biti na nivou 16 megabita,minimum

 
19 0 hvala 0
15 godina
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

a gdje se nalazi taj "svijet"? ja bih tamo bar u posjet ... {#}

Moj PC  
12 2 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
Svjetski prosjek je daaaleko od mene,sramota za operatere i monopoliste.
12 godina
neaktivan
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

pa bas gledam ovih para dana ponude hrvatskih providera ... 

hrvatska bi mogla imati prosjek preko 15 Mbs da ljudi prouče ponudu prije kupovine usluge i da svi provideri imaju pokrivenost u cijeloj državi.

 

npr. flat internet na 5 Mbs , MaxTV i telefon u HT-u košta oko 250 kuna ....

isto to sa brzinom do 10 Mbs na Iskonu je oko 210 

isto to sa brzinom do 20 Mbs na Bnet-u je oko 240 kuna {#}

 

jedini problem je što Bnet nije svugdje dostupan 

Keep calm because Valar Morghulis !!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

150 Kn. Selendra u BiH. Japanski prosjek.

 

EZ Rares EZ life.

Moj PC  
5 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
Noxer kaže...

pa bas gledam ovih para dana ponude hrvatskih providera ... 

hrvatska bi mogla imati prosjek preko 15 Mbs da ljudi prouče ponudu prije kupovine usluge i da svi provideri imaju pokrivenost u cijeloj državi.

 

npr. flat internet na 5 Mbs , MaxTV i telefon u HT-u košta oko 250 kuna ....

isto to sa brzinom do 10 Mbs na Iskonu je oko 210 

isto to sa brzinom do 20 Mbs na Bnet-u je oko 240 kuna {#}

 

jedini problem je što Bnet nije svugdje dostupan 

 

Ja imam po ugovoru 4 a u stvarnosti 2.5 zato koliko god da ja uzmem mogu imat samo 2.5 jer su vodovi u qurcu, a naravno t-comu ih se neisplati mjenjat

15 godina
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
Noxer kaže...

pa bas gledam ovih para dana ponude hrvatskih providera ... 

hrvatska bi mogla imati prosjek preko 15 Mbs da ljudi prouče ponudu prije kupovine usluge i da svi provideri imaju pokrivenost u cijeloj državi.

 

npr. flat internet na 5 Mbs , MaxTV i telefon u HT-u košta oko 250 kuna ....

isto to sa brzinom do 10 Mbs na Iskonu je oko 210 

isto to sa brzinom do 20 Mbs na Bnet-u je oko 240 kuna {#}

 

jedini problem je što Bnet nije svugdje dostupan 

Mogla bi imati *urac, ako ti tolko mozes imat super za tebe. Evo ja imam 4mb/s a niti to nemogu dobit u cjelosti radi smeca od infrastrukture. A takvih ko ja i kolega gore je jako puno.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ]
9 godina
protjeran
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

Ekipa oprostite na smijesnom pitanju.kako se stavja youtube video na forum? {#}

 

 

 

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z

Uzmes link i stavis? I zasto to pitas na random temama?

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ]
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
Onjegin kaže...

150 Kn. Selendra u BiH. Japanski prosjek.

 

EZ Rares EZ life.

Pa  to je Bosanska optika.. Zato vjerovatno 5 kuća oko tebe ni nema pristup internetu, što u prosijeku dode na 2,5 mb/s

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
Noxer kaže...

pa bas gledam ovih para dana ponude hrvatskih providera ... 

hrvatska bi mogla imati prosjek preko 15 Mbs da ljudi prouče ponudu prije kupovine usluge i da svi provideri imaju pokrivenost u cijeloj državi.

 

npr. flat internet na 5 Mbs , MaxTV i telefon u HT-u košta oko 250 kuna ....

isto to sa brzinom do 10 Mbs na Iskonu je oko 210 

isto to sa brzinom do 20 Mbs na Bnet-u je oko 240 kuna {#}

 

jedini problem je što Bnet nije svugdje dostupan 

Kod mene u gradu jedini je T-Com koji ima podršku, odnosno kad ti se nešto pokvari, 0800 9000, dajte recite monteru nek dođe i riješi problem (problem riješen u max. 24h ili stvarno ak je pušiona neka onda duže)

Odeš na Iskon, molimo sačekajte dok se ne skupi još smetnji (a s obzirom koliki je naš grad i pokrivenost Iskonom, to traaaje li ga traje)

Odeš na BNet, dođu, riješe, račun ti se poveća za 300 kn, razlog - Izlazak službe za korisnike na teren

Uzmeš VIP, ne radi internet, trokira, ne radi, trokira, pa onda radi, pa im se žališ

 

Bottom line - pređeš nazad na T-Com, takva situacija je u većini zemlje, i onda mi je najbolje kad mi dođe neki purger sr*t o tome kak je T-Scum i šta ti ja znam, a živi u zasebnoj državi naspram nas ostalih

O B O kaže...
Noxer kaže...

pa bas gledam ovih para dana ponude hrvatskih providera ... 

hrvatska bi mogla imati prosjek preko 15 Mbs da ljudi prouče ponudu prije kupovine usluge i da svi provideri imaju pokrivenost u cijeloj državi.

 

npr. flat internet na 5 Mbs , MaxTV i telefon u HT-u košta oko 250 kuna ....

isto to sa brzinom do 10 Mbs na Iskonu je oko 210 

isto to sa brzinom do 20 Mbs na Bnet-u je oko 240 kuna {#}

 

jedini problem je što Bnet nije svugdje dostupan 

 

Ja imam po ugovoru 4 a u stvarnosti 2.5 zato koliko god da ja uzmem mogu imat samo 2.5 jer su vodovi u qurcu, a naravno t-comu ih se neisplati mjenjat

T-Com je bio za to da se mjenja i prelazi na optiku, išli su na dogovor da veći dio plaća T-Com (najjači operater u HR), VIP se pobunio i nije htio platit, tak da se žalite tim manjim operaterima, ne blatite T-Com

 

Ak vas zanima izvor, javite se privatno, nebudem vak javno govorio, toliko od mene :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 1:05 (Hrvek1909).
12 godina
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
Noxer kaže...

pa bas gledam ovih para dana ponude hrvatskih providera ... 

hrvatska bi mogla imati prosjek preko 15 Mbs da ljudi prouče ponudu prije kupovine usluge i da svi provideri imaju pokrivenost u cijeloj državi.

 

npr. flat internet na 5 Mbs , MaxTV i telefon u HT-u košta oko 250 kuna ....

isto to sa brzinom do 10 Mbs na Iskonu je oko 210 

isto to sa brzinom do 20 Mbs na Bnet-u je oko 240 kuna {#}

 

jedini problem je što Bnet nije svugdje dostupan 

Isto to Iskon, Bnet, H1 nista od toga nije dostupno osim u ZG.u... sta je uzas. Dode likusa iz H1 nudi sve to. Reko daj mi VDSL za 240kn i imama sve i 20mbps brzinu. Ne mogu jer mi centrala nije unutar 999m. Reko ajde lijepo produzi van. 

 

Trazim od T-com da mi digne brzinu, nista od toga... moja parica ne moze to izdrzati. Trazim ih da mi uvedu optiku nece niti to. I sta da sad radis ? Osuden na 4mbps i upload od kojega je ISDN brzi.

 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
11 godina
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

malo jače od japanskog i korejskog prosjeka {#}

 

al, to je na poslu, doma smo ispod prosjeka, hehe

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 7:37 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

kao što rekoh :

 

"da svi provideri imaju pokrivenost u cijeloj državi." 

 

financijski ne bi bio problem imati 20 Mbs  {#}

Keep calm because Valar Morghulis !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

Godinama sam na bnetu i stalno imam iznadprosjecne brzine po ispodprosjecnoj cijeni. Sad trenutno imam 20 mb/s. Neko vrijeme je bilo i preko 30 mb/s kad sam službeno imao 16 mb/s a oni imali godinu ili 6 mjeseci duplo veće brzine po istoj cijeni. Jedini problem je sto je upload samo 1.5.

Potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

ja sam zadovoljan sa t-com i njihovima brzinama,nezadovljni mogu biti jedino korisnici koji skidaju filmove od 50 gb

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
blackalbum kaže...

ja sam zadovoljan sa t-com i njihovima brzinama,nezadovljni mogu biti jedino korisnici koji skidaju filmove od 50 gb

ja sam sa svojih  10Mbit-a zadovoljan ,ali upload je katastrofa to treba sredit

http://www.snabbox.org/
12 godina
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
blackalbum kaže...

ja sam zadovoljan sa t-com i njihovima brzinama,nezadovljni mogu biti jedino korisnici koji skidaju filmove od 50 gb

Ako si prosječan korisnik onda ti je dovoljno, ja konkretno plaćam Iskonu 160kn mjesečno za telefon i 10mbps internet ali mi je to premalo jer sam iznadprosječan korisnik. Svako toliko moram uploudati datoteke od ~300mb po brzini od 50-70kb/sec pa možeš misliti kako je to.

 

edit: upravo to što kolega iznad mene kaže.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 12:09 (Cromaki).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
Cromaki kaže...
blackalbum kaže...

ja sam zadovoljan sa t-com i njihovima brzinama,nezadovljni mogu biti jedino korisnici koji skidaju filmove od 50 gb

Ako si prosječan korisnik onda ti je dovoljno, ja konkretno plaćam Iskonu 160kn mjesečno za telefon i 10mbps internet ali mi je to premalo jer sam iznadprosječan korisnik. Svako toliko moram uploudati datoteke od ~300mb po brzini od 50-70kb/sec pa možeš misliti kako je to.

 

edit: upravo to što kolega iznad mene kaže.

Može neki link na taj cjenik ili je to "preko veze"? Ja sam baš ovih dana gledao cjenike svih operatera dostupnih u Opatiji i iskon mi je najpovoljniji (od 3 dostupna). 10 Mbps samo internet dođe 183,40 kn/mj. i to samo internet BEZ telefona.

10 Mbps internet + telefon uopće ne postoji u iskonovoj ponudi a 5 Mbps + telefon  je  160 kn, imaš li to možda?

12 godina
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

Imam ovaj DUO Smart s 10mbps brzinom, neznam moguće onda da je 180kn ako je s 10mbps, pogledat ću među računima.

Sve u svemu mnogo isplativije nego t-com...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
Cromaki kaže...

Imam ovaj DUO Smart s 10mbps brzinom, neznam moguće onda da je 180kn ako je s 10mbps, pogledat ću među računima.

Sve u svemu mnogo isplativije nego t-com...

Ali samo internet 10 Mbps je 183,40 kn/m bez telefona, znači za telefon + 10 Mbps bi trebalo koštati oko 210kn... malo račun provjeri (a i brzinu da nije možda 5 Mbps) ili su se oni nešto zeznuli u tvoju korist :)

12 godina
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z

a jesi pogledao ponudu 3t cable-a? oni su na koaksijalcu pa je moguće daljnje povećanje brzine u budućnosti. ja bi prednost dao njima jer su lokalni mali isp

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 17:01 (peace_of_cake).
14 godina
offline
Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla za 24

Prosjek hrvatske  : ako ga uopce ima dobro je

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
Noxer kaže...

kao što rekoh :

 

"da svi provideri imaju pokrivenost u cijeloj državi." 

 

financijski ne bi bio problem imati 20 Mbs  {#}

Svi provideri koriste kablove i optiku od T-Coma... Jedino mozda ne neki po Zagrebu,

Ali da je npr. tcom drzavna firma ( Kao što je rumunjski telekom ) mozda bi se nesto i ulozilo u optiku itd... 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
ToMisLaW kaže...

Svi provideri koriste kablove i optiku od T-Coma... Jedino mozda ne neki po Zagrebu,

Ali da je npr. tcom drzavna firma ( Kao što je rumunjski telekom ) mozda bi se nesto i ulozilo u optiku itd... 

Dakle, tužna priča o selu po imenu Hrvatistan...

 

T-Com je bio državna firma (HPT, HT i odjednom T-com...) dok ga nije kupio Deutche telekom. Nekim čudnim spletom okolnosti, T-com je na poklon dobio DTK mrežu (ono što je HPT izgradio) uz jedan "uvjet" - moraju je dati drugim operaterima na korištenje i moraju ju održavati. Čini se kao pošten dogovor ali...

 

Ponovno, nekim čudnim spletom okolnosti, HAKOM i OiV su odlučili napraviti mutavi izračun koliko bi tko trebao uložiti u tu slavnu DTK i još slavniju? optiku. Račun je bio proporcionalan veličini telekoma na što je T-com rekao "fuck it, i'm going home" i odustao od cijelog tog biznisa sa ulaganjem u razvoj mreže i prešli natrag na krpanje bakra (što im dobro i ide, s obzirom na stanje mreže). Tu se nekako u priču upetljava i iznos od ~3000€ koje su trebali dobiti po korisniku (stanovniku) radi razvoja projekta "optika do svake kuće/štale" jer je to dio Europa 2020 plana (google it).

 

Uz besmislene uvjete (mali TKovi bi dobili optiku praktički free), cijela stvar je pala u vodu (svatko pametan bi odje*ao i HAKOM i ostatak jer zašto bi ti platio nešto što će drugi dobiti free).

 

Cijela situacija postaje još zanimljivija jer optika u Hrvatistanu postoji i jako je dobro razgranata. HEP (državna firma!) ima optičku mrežu razvučenu do svake trafostanice. Nije teško zaključiti da tamo gdje ima trafostanica, može biti i neta. Uz to, svoju mrežu imaju i HAC, Vodovod te HŽ. Kombiniranjem te 4 mreže i krpanjem rupa bakrom, cijela država je mogla imati gotovu optičku infrastrukturu za valjda 10% predviđene cifre za izgradnju cijele stvari od nule.

 

Ekipa na čelu HAKOMa, OiVa te ostalih troslovnih organizacija je u svoj svojoj beskrajnoj mudrosti us*ala potencijalno rješenje problema sa DTKom. Jbg, Hrvatistan.

 

A da ne pričam o više gafova manjih operatera koji su samo zbog svoje gluposti ostali bez dobrog dijela tržišta. Stvari koje su napravili Metronet i H1 nisu uopće za pričati jer bi mogli proplakati od muke.

My name is Legion... For we are many!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
Sum_of_all_fears kaže...
ToMisLaW kaže...

Svi provideri koriste kablove i optiku od T-Coma... Jedino mozda ne neki po Zagrebu,

Ali da je npr. tcom drzavna firma ( Kao što je rumunjski telekom ) mozda bi se nesto i ulozilo u optiku itd... 

Dakle, tužna priča o selu po imenu Hrvatistan...

 

T-Com je bio državna firma (HPT, HT i odjednom T-com...) dok ga nije kupio Deutche telekom. Nekim čudnim spletom okolnosti, T-com je na poklon dobio DTK mrežu (ono što je HPT izgradio) uz jedan "uvjet" - moraju je dati drugim operaterima na korištenje i moraju ju održavati. Čini se kao pošten dogovor ali...

 

Ponovno, nekim čudnim spletom okolnosti, HAKOM i OiV su odlučili napraviti mutavi izračun koliko bi tko trebao uložiti u tu slavnu DTK i još slavniju? optiku. Račun je bio proporcionalan veličini telekoma na što je T-com rekao "fuck it, i'm going home" i odustao od cijelog tog biznisa sa ulaganjem u razvoj mreže i prešli natrag na krpanje bakra (što im dobro i ide, s obzirom na stanje mreže). Tu se nekako u priču upetljava i iznos od ~3000€ koje su trebali dobiti po korisniku (stanovniku) radi razvoja projekta "optika do svake kuće/štale" jer je to dio Europa 2020 plana (google it).

 

Uz besmislene uvjete (mali TKovi bi dobili optiku praktički free), cijela stvar je pala u vodu (svatko pametan bi odje*ao i HAKOM i ostatak jer zašto bi ti platio nešto što će drugi dobiti free).

 

Cijela situacija postaje još zanimljivija jer optika u Hrvatistanu postoji i jako je dobro razgranata. HEP (državna firma!) ima optičku mrežu razvučenu do svake trafostanice. Nije teško zaključiti da tamo gdje ima trafostanica, može biti i neta. Uz to, svoju mrežu imaju i HAC, Vodovod te HŽ. Kombiniranjem te 4 mreže i krpanjem rupa bakrom, cijela država je mogla imati gotovu optičku infrastrukturu za valjda 10% predviđene cifre za izgradnju cijele stvari od nule.

 

Ekipa na čelu HAKOMa, OiVa te ostalih troslovnih organizacija je u svoj svojoj beskrajnoj mudrosti us*ala potencijalno rješenje problema sa DTKom. Jbg, Hrvatistan.

 

A da ne pričam o više gafova manjih operatera koji su samo zbog svoje gluposti ostali bez dobrog dijela tržišta. Stvari koje su napravili Metronet i H1 nisu uopće za pričati jer bi mogli proplakati od muke.

znam da mi je tata pričao da optima ima neki dogovor s HŽ-om da iznamoljuju njihovu optiku 

10 godina
protjeran
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z

Živim u BiH,moj operater je HT ERONET i katastrofalno je spor što se tiče uploadinga. Kada šaljem neku snimku veličine 200 MB na Dailymotion,potrebno je sat i pol vremena da se snimka prenese na servis! Nevjerojatno,ali istinito! Za bijednih 200 MB je potrebno sat i pol vremena. Skidanje je odlično,npr kada skidam MP3 album od 200 MB,to obično traje 5 minuta,nekad i kraće. Ali što se tiče slanja podataka,prijenos je spor da sporiji ne može biti,dakle moj operater je prava katastrofa što se tiče uploadinga. Također,operator je previše skup - kabelska TV košta 55 KM (to je oko 250 kn) a ne nudi niti jedan Full HD kanal za svoju (previsoku) cijenu. Općenito,cijene svih usluga kod tog operatera su oduvijek bile visoke i tako će vjerojatno zauvijek ostati. Tradicionalno je poznat po visokoj skupoći još od samog početka svojeg postojanja. Čim dođe novi operator Telemach na moje područje,odmah se prebacujem na njega,jer će biti značajno jeftitini od ovog preskupog HT ERONET-a.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 9:37 (Tehno-Istraživač).
15 godina
offline
Re: Prosječna brzina Interneta u svijetu porasla z
Onjegin kaže...

150 Kn. Selendra u BiH. Japanski prosjek.

 

 

Kod mene 75 kuna za 5 Mbps i uvijek imam toliko, zapravo malo manje (iznad 4) jer mi ovaj ZTE nije ništiman za moju TV nego za obični aDSL. Naravno za 110 kuna mogu dobiti 10 Mbps, ali za sada nepotrebno zbog toga, što od kada imam ovaj 'državni' ISP već 3-ću godinu niti jednom nije stao niti jednom brzina se ne spušta ispod potpisane.

Naravno mogu oni i za istu cijenu davati i 100 Mbps ali u interesu Telecoma je da svaku godinu ili dvije umjesto da smanjuju cijene oni dižu brzine, tkao da sledeće povećanje veze ja ću osjetiti kao da sam bio na ovom paketu od 110 kuna ali sada je 75, dakle vjerojatno 10 Mbps.

 

http://www.speedtest.net/my-result/3593030071

 

ToMisLaW kaže...
Onjegin kaže...

150 Kn. Selendra u BiH. Japanski prosjek.

 

* * *

Pa  to je Bosanska optika.. Zato vjerovatno 5 kuća oko tebe ni nema pristup internetu, što u prosijeku dode na 2,5 mb/s

Optika, odnosno alkatren kablo je dovučeno do svake kuće, do svake štale (da štale dobro ste čuli) čak i do kuća gdje imaju samo ruševine tj. neki prastari temelj ali unutar tih cijevi nema ništa, nego je to ostavljeno za neke buduće investicije. Na zahtjev korisnika ostavljali su negdje veze i za kuće koje tek trebaju da budu izgrađene.

Svaka kuća (pa i zgrada) koliko god da ih ima veza ne pada ispod deklarirane (dakle minimum je 5 mbps), znam oko mog susjedstva.

 

Naravno takav potez BHTelecoma je morao biti urađen jer jer prije nekoliko godina ozbiljno ugrožen od gro malih i nezavisnih što linijskih što bežičnih ISP-ova. Zato sada BHTelecom i u šumu vodi optiku. Samo malo više je to posla i puno radova a malo izvođača, pa neki čekaju još dan-danas, ali ono što rade je nevjerojatno, rade sistemski, i sve što temelj ima ostavi tu malu cijev (za sada bakrena parica) i jednu alkatren za buduću optiku.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 12:27 (Envy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice