Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

poruka: 83
|
čitano: 12.331
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?".
16 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Žalosno,ali očekivan razvoj dogadjaja. Od relativno nezahtjevnog algoritma i ne toliko hardwerski zahtjevnog za mining do kompleksno neisplativo stvaranja bitcoina i na kraju zamracenja, put od "tek" 5 godina. Koliko citam na red-u netko je zamracio bitcoinove i pustio pricu o greski u softweru,koliko tu ima istine mozda ce se saznati,a mozda i nece.

Najpovoljniji PC,PSN Web shop https://www.g2a.com/r/community_sales-html
Moj PC  
5 5 hvala 0
15 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

i to samo dan-dva nakon što sam ovu sljepariju nazvao Ponzijevom shemom? tko bi rekao da Bug Online ima takav utjecaj {#}

Moj PC  
3 4 hvala 0
12 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

mi o vuku a vuk na vrata

 
19 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Izgleda da ste zakasnili sa temom broja. :D Zezam se, ali realno, mogli ste i prije pisati o tome u Bug. 

 

Zapravo, nisam nikad citao puno o Bitcoinu. Da li neko moze dati neki strucniji komentar na ovu temu? Sta se zapravo dogadja i kako su moguce kradje? Nisam upucen toliko, pa me zanima ukratko. Medjutim, ono sto me privuklo, a to je ova konstatacija: "Postoji li mogućnost da se ukradeni bitcoini vrate? Teško - jer je sustav osmišljen tako da nema opoziva transakcija, a budući da je pseudoniman, teško je utvrditi gdje su nestali bitcoini zapravo završili." Ovo mi se cini da je ovaj sistem i napravljen za kradju.

 

Hvala svima! Pozdrav

14 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Skupa s bitcoinom onda propadaju i svi oni ASIC-i za mining koji propašću bitcoina neće vrijediti apsolutno ništa...

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Šok i nevjerica.

NOT.

Moj PC  
10 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Ja sam čuo da je to najpoštenija valuta što postoji i zato me zanima kako se prvim minerima (dok je mineanje bilo jednostavno i donosilo mnogo) izravnala vrijednost postojećih Bitcoina na njihovom računu s njihovom vrijednošću.

 

Ili su prvi mineri zaradili mnogo, sačekali da valuta propadne i uživali u plodovima svoga rada?

 

I budući da je to svakako virtualni novac, zašto samo ne izmisle te novce koje su izgubili i daju ih korisnicima?

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 17:54 (Onjegin).
Moj PC  
1 8 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Adin kaže...

Izgleda da ste zakasnili sa temom broja. :D Zezam se, ali realno, mogli ste i prije pisati o tome u Bug. 

 

Zapravo, nisam nikad citao puno o Bitcoinu. Da li neko moze dati neki strucniji komentar na ovu temu? Sta se zapravo dogadja i kako su moguce kradje? Nisam upucen toliko, pa me zanima ukratko. Medjutim, ono sto me privuklo, a to je ova konstatacija: "Postoji li mogućnost da se ukradeni bitcoini vrate? Teško - jer je sustav osmišljen tako da nema opoziva transakcija, a budući da je pseudoniman, teško je utvrditi gdje su nestali bitcoini zapravo završili." Ovo mi se cini da je ovaj sistem i napravljen za kradju.

 

Hvala svima! Pozdrav

Sve je relativno... Ovo može biti i dobar trenutak za investitore, koji vole rizik, ali i kupovati jeftino (mada je i to upitno - vrijednost nije pala kao što se očekivalo, barem ne još)...

U ovom trenutku vrijednost jednog bitcoina je 519 dolara, što je bitno bolje nego jutros (433). A svi su očekivali da će gubitak vrijednosti biti dramatičan i žestok...

 

Kažeš da nisi baš puno toga pročitao o Bitcoinu, ali već imaš jasan stav i presudu, pa što će ti onda stručni komentar? {#}

...
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 17:57 (Miro).
16 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Ma dobro, nije strašno.Kod bitcoina je uvijek vrijedilo pravilo "vrijednost bitcoina je onolika koliko je netko spreman ponuditi nečega",tako da svi koji su izgubili samo prihvate činjenicu da ne vrijedi ništa i nitko nije ništa izgubio xD

Najpovoljniji PC,PSN Web shop https://www.g2a.com/r/community_sales-html
Moj PC  
11 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Miro kaže...

Kažeš da nisi baš puno toga pročitao o Bitcoinu, ali već imaš jasan stav i presudu, pa što će ti onda stručni komentar? {#}

Woah! Slow down there little fella.

 

Ja još nisam vidio novi BUG na polici s koje ga uzimam.

16 godina
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Miro kaže...
Adin kaže...

Izgleda da ste zakasnili sa temom broja. :D Zezam se, ali realno, mogli ste i prije pisati o tome u Bug. 

 

Zapravo, nisam nikad citao puno o Bitcoinu. Da li neko moze dati neki strucniji komentar na ovu temu? Sta se zapravo dogadja i kako su moguce kradje? Nisam upucen toliko, pa me zanima ukratko. Medjutim, ono sto me privuklo, a to je ova konstatacija: "Postoji li mogućnost da se ukradeni bitcoini vrate? Teško - jer je sustav osmišljen tako da nema opoziva transakcija, a budući da je pseudoniman, teško je utvrditi gdje su nestali bitcoini zapravo završili." Ovo mi se cini da je ovaj sistem i napravljen za kradju.

 

Hvala svima! Pozdrav

Sve je relativno... Ovo može biti i dobar trenutak za investitore, koji vole rizik, ali i kupovati jeftino...

U ovom trenutku vrijednost jednog bitcoina je 519 dolara, što je bitno bolje nego jutros (433). A svi su očekivali da će gubitak vrijednosti biti dramatičan i žestok...

 

Kažeš da nisi baš puno toga pročitao o Bitcoinu, ali već imaš jasan stav i presudu, pa što će ti onda stručni komentar? {#}

Pa ne bih se slozio Miro s tobom. Nisam ja nikakav strucan komentar dao ili bilo sta slicno. Samo mi iz te recenice nesto ne stima. Nemoguce je da nema nekog traga. Mislim nelogicno mi.

 

Ovo sto kazes za ulagace, slazem se, mislim da su to banditska posla :D

16 godina
moderator
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Onjegin kaže...

 

Ja još nisam vidio novi BUG na polici s koje ga uzimam.

Prvo pretplatnici, znaš kako to ide...

...
15 godina
odjavljen
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Cok i nevjerica. Propadaju i opipljive valute, gdje nece ove virtualne. Popadali ljudi i na dionicama. Sjetimo se pomame za istima od prije krize. Sve je to osmisljeno da manjina zaradi, a vecina izgubi. Ne mogu svi biti na dobitku da ga....

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Adin kaže...

 

Ovo sto kazes za ulagace, slazem se, mislim da su to banditska posla :D

Pričao sam s nekim ljudima koji se bave ulaganjima u kriptovalute i oni kažu da je ovo doista dramatičan trenutak, ali skloniju su tome da baš sada ulažu, nego da sve rasprodaju... Naravno, radi se o ljudima koji se s ovim bave godinama i imaju vizuju da je to isplativo na duže staze, pa je logično da i u ovakvom trenutku vide - priliku! {#}

...
16 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Ja sam svojih 7 bitcoina koje sam izmajno prije 4 godine prodao prije dva mjeseca kad su vrijedili 900$ i puca mi patka. Mada mi kolega koji se bavi bitcoinima kaze da sam se zeznio i da je njegovo predvidjanje da ce 1 bitcoin do kraja godine vrijediti od 3000-4000$.Ako se to dogodi odo se baciti s mosta xDD

Najpovoljniji PC,PSN Web shop https://www.g2a.com/r/community_sales-html
Moj PC  
11 1 hvala 0
13 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

drago mi je da se o bitcoinu počelo malo šire pisati. realno sam očekivao da će bug davno potegnut temu obzirom na svoj status it intelektualaca i baš me zanima što će reči o bitcoinu. isto me jako zanima zašto se tema poteže upravo sada kad su realno teška vremena za bitcoin.

 

onaj tko pljuje po bitcoinu ili nema pojma o čem piše ili ima veze s bankarskim lobijima kojima trenutno ono što bitcoin predstavlja najmanje odgovara.

 

bitcoin je tu da ostane i niti jedan mtgox tu ne može ništa napraviti. mtgox je dokaz kako je vodit burzu ozbiljan posao shvaćen jako neozbiljno. što se prije riješe okolnosti oko mtgoxa to bolje za bitcoin, ali ništa oko mtgoxa nije krivnja samog protokola ili blockchaina već loše implementacije goxovih osobnih protokola, loš security i jednostanvo ljudska glupost a vjerojatno i insiderski lopovluk.

i7 power!
Moj PC  
4 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Da li mi moze neko objasniti pojam "rudarenje" Bitcoin-a? O cemu se tu radi? Da li se moze nesto preko toga zaraditi ili sta je poenta?

 

Hvala.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Adin kaže...

Da li mi moze neko objasniti pojam "rudarenje" Bitcoin-a? O cemu se tu radi? Da li se moze nesto preko toga zaraditi ili sta je poenta?

 

Hvala.

 

Pokreneš aplikaciju koja koristi tvoju grafičku ili procesor ... obrađuje podatke i šalje nazad ... a za to dobijaš novčiće koje kasnije mijenjaš za prave novce

13 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Adin kaže...

Da li mi moze neko objasniti pojam "rudarenje" Bitcoin-a? O cemu se tu radi? Da li se moze nesto preko toga zaraditi ili sta je poenta?

 

Hvala.

 Skineš program i kreneš rudarit. 7200 BTCa se može dobit svaki dan. Osim tebe naravno rudari masa drugih ljudi, a što ih je više manja je šansa da ti dobiješ coin. Onda imaš zajednice u kojima vas više kopa pa ako neko dobije coin, podjeli se među svima koji su kopali. Uglavnom da ne ulazim u detalje bit je da ti je to ko da kopaš zlato s plastičnim grabljicama dok ekipa oko tebe ima bagere i dinamit. Koriste se posebna računala optimirizana za taj rad koja imaju neusporedivo veču šansu da dobiju btc. Tako da ako nemaš posebna računala za to nema smisla. A njih se do sad uglavnom moglo dobiti samo pre orderom nakon par mjeseci kad već izađu bolji modeli koje također treba pre order. Da se kopalo prije 5 godina imalo bi smisla. Danas bolje ne.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Adin kaže...

Da li mi moze neko objasniti pojam "rudarenje" Bitcoin-a? O cemu se tu radi? Da li se moze nesto preko toga zaraditi ili sta je poenta?

 

Hvala.

Malo prolistaj po ovoj temi. Al ukratko i ugrubo, ako želiš ozbiljnije ući u to, treba početni ulog u komponente od oko 13k kn, koje će ti radit 24/7 i cuclat oko 1kWh. Mjesečna zarada otprilike 3 do 4k kn, s tim da ćeš na struju potrošit nekakvih 800kn mjesečno i za nekakvih 4-5 mjeseci si na nuli, s tim da ti ostanu komponente(praktički nisi na nuli već si je prešao). Ali pitanje je što će bit za 5 mjeseci, koliko će rudarenje postat teže, hoće li doći nekakvi novi hardware koji će to radit brže, što će bit sa dogecoinom i litecoinom, itd itd.

Tko ima viška para može rudarit ili kupi-prodaj, ali ovo drugo je praktički lutrija jer vrijednost u danu padne i skoči preko 100$ po bitcoinu, a tko zna koliko će rast ili padat u budućnosti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 18:36 (Penryn).
16 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Danas se vise ne isplati,barem ne sa nekim obicnim desktop racunalom. Znaci ako sad tek kreces u to,imas investiciju od desetak tisuca kuna za stroj koji ti nece sluziti nicemu osim za rudarenje posto ti doslovno zakuca sve resurse od CPU-a i GPU-a na 100% do internet veze da ne mozes otvoriti ni web stranicu. Druga stvar je da su ATI graficke najbolje za to,ali ako uzmes r290x,pa ta grafa sa normalnim koristenjem u igrama se grije na 95 c,a kad je zakucas na 100% ima garantirano da ti skvikne nakon tjedan-dva konstantnog 24/7 rada na 100%.Znaci jedino ASIC http://www.butterflylabs.com/monarch/ 2200$ i deri.

Najpovoljniji PC,PSN Web shop https://www.g2a.com/r/community_sales-html
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 18:44 (Romano).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Romano kaže...

Danas se vise ne isplati,barem ne sa nekim obicnim desktop racunalom. Znaci ako sad tek kreces u to,imas investiciju od desetak tisuca kuna za stroj koji ti nece sluziti nicemu osim za rudarenje posto ti doslovno zakuca sve resurse od CPU-a i GPU-a na 100% do internet veze da ne mozes otvoriti ni web stranicu. Druga stvar je da su ATI graficke najbolje za to,ali ako uzmes r290x,pa ta grafa sa normalnim koristenjem u igrama se grije na 95 c,a kad je zakucas na 100% ima garantirano da ti skvikne nakon tjedan-dva konstantnog 24/7 rada na 100%.

Ne treba bit R290x, već par komada R280X, koje su poprilično jeftinije a nisu puno sporije u rudarenju.(i ne griju se toliko)

Ne znam baš u detalje tako da sam ono gore otprilike napisao, al sigurno je da će s vremenom kako bude više zainteresiranih rudarenje postat sve teže i teže. Druga opcija je kupi prodaj, pa umjesto komponenti ulupaš 10k kn u bitcoine, al to je tek prava lutrija. Mislim da je ipak najsigurnije rudarenje, al s vremenom će prihod bit sve manji i manji..

13 godina
neaktivan
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Tek toliko da znate red veličine recimo da 90% CPU nemože farmati 0.1 GH/S, da 90% GPU nemože preko 1GH/S. a Monarch (kartica koja ide u PCI slot) vrti 600GH/S. Sad kad zamislite da postoje postrojenja takvih računala, i brzo vam je jasno kolike su šanse da dobijete BTC

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 18:54 (axos).
 
7 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
axos kaže...

Tek toliko da znate red veličine recimo da 90% CPU nemože farmati 0.1 GH/S, da 90% GPU nemože preko 1GH/S. a Monarch (kartica koja ide u PCI slot) vrti 600GH/S. Sad kad zamislite da postoje postrojenja takvih računala, i brzo vam je jasno kolike su šanse da dobijete BTC

Dobro, to je jasno da se nama običnim smrtnicima više ne isplati rudariti bitcoine, ali dogecoin ili litecoin još koliko-toliko.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
koorpa kaže...

drago mi je da se o bitcoinu počelo malo šire pisati. realno sam očekivao da će bug davno potegnut temu obzirom na svoj status it intelektualaca i baš me zanima što će reči o bitcoinu. isto me jako zanima zašto se tema poteže upravo sada kad su realno teška vremena za bitcoin.

 

onaj tko pljuje po bitcoinu ili nema pojma o čem piše ili ima veze s bankarskim lobijima kojima trenutno ono što bitcoin predstavlja najmanje odgovara.

 

Bug ima status IT intelektualaca? Onak, jel ja neki krivi časopis tu i tamo prelistam? Bug je zapravo nekaj u stilu Glorije, Storya i sličnih časopisa. Zabavno onome kojega štivo te vrste zanima, ali daleko od nečega ozbiljnog. Ali oni to i žele biti, a i treba nekaj takve vrste.

U Bugu je bilo vrhunskih autora i vrhunskih članaka, ali toga je bilo jako malo. Ono kaj radi i način na koji radi, radi odlično, ali veze nema s intelektualcima.

 

Sad na bitcoine. Misliš da bankarskim lobijima ne odgovara bitcoin? Kome odgovara najviše bitcoin? Ko trenutno može najviše bitcoina kreirati? Jel trebam odgovarati na pitanja?

Bitcoin točno izgleda ko ideja bankarskih lobija i onih 80 likova koji imaju 3/4 svjetskog bogatstva. Bitcoin je super jednostavan način da najbogatiji postanu još bogatiji, a da sirotinja koja crnči po 12 sati dnevno dobije još manje novaca nego dobiva sad, odnosno na kraju priče da ne dobije ništa.

 

12 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Bitcoin je dno dna kapitalistickog drustva.

 

 
12 3 hvala 5
13 godina
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

oko buga se slažem s tobom, što se bitcoina tiče totalni promašaj. mislim da ili znaš površno o temi ili si krivo shvatio to što si negdje čitao.

 

ne, bankama apsolutno ne odgovara bitcoin. pa ne znam kakvi su ti odgovori na ta pitanja, možda pogrešni kad mi se čini da krivo shvaćaš btc.

 

 

 

i7 power!
14 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Jel se u tom bitcoin majningu radi ista drustveno korisno ili samo trosi struja?
Potpis!
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?
Ezio kaže...
Jel se u tom bitcoin majningu radi ista drustveno korisno ili samo trosi struja?

Apsolutno beskorisno. Troši se struja i HW na beskonačne kalkulacije apstraktnih nizeva brojeva čiji je cilj bogaćenje pojedinaca.

 

Bolje da se sva ta procesorska snaga iskoristi za otkrivanje novih lijekova, dekodiranju dna ili otkrivanju asteroida koji se vrte oko zemlje...

I'm silicon-based life-form
16 godina
offline
Propao Mt.Gox - propada li i Bitcoin?

Da, pun kuki niti meni nije jasno, koji fcuk ja to "kopam", ispast će da je Bitcoin razvila NSA koja je ubacila u te podatke koji se rudare nekakve šifre za SSL i raznorazne šifrirane glupeštine koje bez pomoći korisnika nikad ne bi razbili... :) doduše, to isto se pričalo i za Seti@Home kada je krenuo, da razbijamo šifrirane arhive... :)

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
Moj PC  
10 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice