U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

poruka: 58
|
čitano: 5.274
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X".
10 godina
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Yebo ih autopilot, "najmirniji sam kad ga ja držim za rogove" reka je jednom jedan pametan čovik

Ajme ljudi puka san ka kokica
Moj PC  
13 2 hvala 0
16 godina
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Autopilot ne može biti kriv za nesreću jer ga disklejmer oslobađa od svake odgovornosti.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
21 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Kako su ljudi lijeni i glupi... sam tak se uzdaju u nešto kaj je još u beti. Ti autopiloti bi funkcionirali da sva vozikala imaju autopilot, ali ovak uz svakakve bedake za volanom to nema smisla. Ljudska glupost je nepredvidiva i neizračunljiva, brža od najbržeg računala, pa da je ne znam kak napredan i "inteligentan" autopilot i da ima ne znam kakve senzore - previše je u toj jednadžbi stvaki koje se ne moru kontrolirat.
Opće mi je nepojmljivo da neko more svjesno prepustit vožnju autopilotu na cesti gdi ima na desetke/stotine vozila, a zna da puno toga more poći po zlu.

Zemlja je okrugla, al budala ima na svakom ćošku.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
9 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
ITman kaže...

Kako su ljudi lijeni i glupi... sam tak se uzdaju u nešto kaj je još u beti. Ti autopiloti bi funkcionirali da sva vozikala imaju autopilot, ali ovak uz svakakve bedake za volanom to nema smisla. Ljudska glupost je nepredvidiva i neizračunljiva, brža od najbržeg računala, pa da je ne znam kak napredan i "inteligentan" autopilot i da ima ne znam kakve senzore - previše je u toj jednadžbi stvaki koje se ne moru kontrolirat.
Opće mi je nepojmljivo da neko more svjesno prepustit vožnju autopilotu na cesti gdi ima na desetke/stotine vozila, a zna da puno toga more poći po zlu.

Zemlja je okrugla, al budala ima na svakom ćošku.

 to stoji za ovaj teslin "autopilot" ali ako si gledao kako radi Googleov auto, svijestan ces biti da si ovdije napisao brdo gluposti :D

8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Prvo od koliko postojecih teslinih vozila imaju autopilot i koliko kilometara su presli i ucestvovala su (ne nuzno i skrivila) 2 nesrece ili 3. Pa to je u okviru statisticke greske..

16 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Torent kaže...

Prvo od koliko postojecih teslinih vozila imaju autopilot i koliko kilometara su presli i ucestvovala su (ne nuzno i skrivila) 2 nesrece ili 3. Pa to je u okviru statisticke greske..

 Nesreća ima puno više ali se o njima ne piše jer nema mrtvih i nisu zanimljive.

 

Ovakve izjave su zabavne.

 

...Her Model S rammed into that car, she said, damaging both vehicles but causing no major injuries.

Tesla responded that the April crash was her fault because she hit the brakes right before the collision, disengaging Autopilot.

 

“So if you don’t brake, it’s your fault because you weren’t paying attention,” said Ms. Simpson, 25. “And if you do brake, it’s your fault because you were driving.”

 

http://www.msn.com/en-us/money/companies/teslas-autopilot-vexes-some-drivers-even-its-fans/ar-BBu125P?li=BBmkt5R&ocid=spartandhp 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
16 godina
odjavljen
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Treba to smece ugasiti dok ne bude 100% pouzdano. Kad hardver bude bolji, algoritmi napredniji neka nas vozaju ti botovi kako hoce, do onda zajebi pricu...

Freak Show Inc.
 
7 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Friday kaže...

Treba to smece ugasiti dok ne bude 100% pouzdano. Kad hardver bude bolji, algoritmi napredniji neka nas vozaju ti botovi kako hoce, do onda zajebi pricu...

 zasto? pa bolje ga ostavit dok ne pobije sve vlasnike... i onda je problem rijesen... 

12 godina
neaktivan
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

"I'm not the fool that crashed, my car did it." mi se čini da će bit sve češća izjava svih koji se u Tesli zabiju svojom krivicom.

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Ajde ti sad pređi pješački ... Sve gledam nebo, pa boju svoje odjeće. Već vidim isprike 'Joj oprostite što kasnim. Morao sam čekat da se naoblači da bih morao preći cestu'

But how do it know
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Komentari su kao da je promet do sada bio potpuno siguran, nitko se više ni ne sjeća kad je bila zadnja nesreća, a onda došli neki hohštapleri s autonomnim autima i odjednom mrtvih na sve strane.

Ako se ovako piše na bugovom forumu strah me pomisliti kako je na dnevno.hr.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
16 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Friday kaže...

Treba to smece ugasiti dok ne bude 100% pouzdano. Kad hardver bude bolji, algoritmi napredniji neka nas vozaju ti botovi kako hoce, do onda zajebi pricu...

 Ozbiljne automobilske kompanije razvijaju slične sustave ali ih ne plasiraju na tržište jer znaju da nisu spremne. Ali Teslu izgleda vode IT manageri a zna se kako se to radi u IT svijetu.  

 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2016 12:39 (SupremeCommander).
15 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Biste li radije bili okruženi autonomnim vozilima ili Hrvatima koji voze?
http://m.dnevnik.hr/clanak/vijesti/hrvatska/hak-ova-studija-koristenja-mobitela-u-voznji---442398.html

Uzmite u obzir da autonomna vozila znaju čak i upaliti žmigavac.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Friday kaže...

Treba to smece ugasiti dok ne bude 100% pouzdano. Kad hardver bude bolji, algoritmi napredniji neka nas vozaju ti botovi kako hoce, do onda zajebi pricu...

 "Ozbiljne automobilske kompanije razvijaju slične sustave ali ih ne plasiraju na tržište jer znaju da nisu spremne. Ali Teslu izgleda vode IT manageri a zna se kako se to radi u IT svijetu.  "

 

Da imalo pratiš što se događa znao bi da Tesla kaže da to nije sustav za autonomnu vožnju. Vozač treba držati ruke na volanu cijelo vrijeme i automobil upozorava kad osjeti da to vozač ne čini. Dakle,  sve je kriv isključivo čovjek vozač, a tvoj komentar je besmislen. Tesla priznaje i tvrdi da njihov sustav nije spreman za autonomnu vožnju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2016 13:00 (Mandor).
13 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Radije nađi članak gdje se opisuje kakove budalaštine poslodavci krkani traže od uposlenika dok voze. Nema? Ne čudim se...
8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Friday kaže...

Treba to smece ugasiti dok ne bude 100% pouzdano. Kad hardver bude bolji, algoritmi napredniji neka nas vozaju ti botovi kako hoce, do onda zajebi pricu...

 To "smece" je ugašeno po defaultu i kad hoces da ga upalis upozori te na sve moguce posljedice i trenutni status u razvoj i sta sve oze ili ne moze. Tek priznas da si upoznat sa svim onda se upali. Ako pored toga gledas film u autu i zabijes se u kamion ko je kriv????

15 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Da, poslodavci izričito zabranjuju davanje žmigavca... :-D
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Torent kaže...
Friday kaže...

Treba to smece ugasiti dok ne bude 100% pouzdano. Kad hardver bude bolji, algoritmi napredniji neka nas vozaju ti botovi kako hoce, do onda zajebi pricu...

 To "smece" je ugašeno po defaultu i kad hoces da ga upalis upozori te na sve moguce posljedice i trenutni status u razvoj i sta sve oze ili ne moze. Tek priznas da si upoznat sa svim onda se upali. Ako pored toga gledas film u autu i zabijes se u kamion ko je kriv????

 

Nije tako jednostavno. Nije to kao da si guras mrkvu u paksu pa ako pukne - jebi ga. Mozes ubiti DRUGE ljude i zato treba to SMECE izbaciti dok ne bude 100% puzdano.

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
100% ozbiljno? Znaš li išta ljudskom rukom napravljeno, a kamoli takve složenosti, da ima toliku pouzdanost? Zašto nije dovoljno da je 50 % pouzdanije od čovjekolikog vozača?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 3 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Friday kaže...
Torent kaže...
....

 

Nije tako jednostavno. Nije to kao da si guras mrkvu u paksu pa ako pukne - jebi ga. Mozes ubiti DRUGE ljude i zato treba to SMECE izbaciti dok ne bude 100% puzdano.

 Zasto niej jednostavno? Pa i kad ti daju vozacku dozvolu racunaju na tvoj zdrav razum a tako je i ovdje. Samom cinjenicom da upravljaš vozilom ti si potenicajalna opasnost u saobracaju. Ne vidim zasto bi dodatni sistem to povecao? Ako drzis ruke na volanu ili blizu volana i noge na papucicama i pratis sta se desava u svakom momentu mozes ukociti ili skrenuti kao da sistema i nema. Niti jednom funkcijom taj sistem ne umanjuje kontrolu koju vozac ima nad automobilom. E sad sto seljoberi to shvate na svoj nacin umjesto da RTFM to je druga prica.

15 godina
neaktivan
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Platiš pun k da budes test pilot i kad se nešto dogodi kriv si kako god okreneš.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Torent kaže...

 Zasto niej jednostavno? Pa i kad ti daju vozacku dozvolu racunaju na tvoj zdrav razum a tako je i ovdje. Samom cinjenicom da upravljaš vozilom ti si potenicajalna opasnost u saobracaju. Ne vidim zasto bi dodatni sistem to povecao? Ako drzis ruke na volanu ili blizu volana i noge na papucicama i pratis sta se desava u svakom momentu mozes ukociti ili skrenuti kao da sistema i nema. Niti jednom funkcijom taj sistem ne umanjuje kontrolu koju vozac ima nad automobilom. E sad sto seljoberi to shvate na svoj nacin umjesto da RTFM to je druga prica.

 tko neovisno testira smije li takav polu-autonomni sustav bit pusten, cak i uz nadzor vozaca. jer tom logikom kakva je sada na djelu, mogu vlastito dite posjest u krilo i zapicit na cestu, a nek malo upravlja, a ako je potrebna moja intervencija drzim volan i pedale... sto mislis kako bi panduri reagirali da me pritom vide? i da im onda objasnim kako je dite inteligentnije od "mozga" u Tesli, pa samim time, ako drzim ruke na volanu, mogu pustit da dite donekle upravlja autom... odgovornost je prakticki ista - jer ni dite zakonski ne odgovara, bas kao ni soft i hard u Tesli i slicnim vozilima. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Uvijek je postojao early adopter penalty.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
SupremeCommander kaže...
Friday kaže...

Treba to smece ugasiti dok ne bude 100% pouzdano. Kad hardver bude bolji, algoritmi napredniji neka nas vozaju ti botovi kako hoce, do onda zajebi pricu...

 Ozbiljne automobilske kompanije razvijaju slične sustave ali ih ne plasiraju na tržište jer znaju da nisu spremne. Ali Teslu izgleda vode IT manageri a zna se kako se to radi u IT svijetu.  

Pa da, bugovi se riješavaju u hodu, dok je proizvod u produkciji...

Rvat katolik!
14 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Visak kaže...
100% ozbiljno? Znaš li išta ljudskom rukom napravljeno, a kamoli takve složenosti, da ima toliku pouzdanost? Zašto nije dovoljno da je 50 % pouzdanije od čovjekolikog vozača?

To iz njega rasista priča..tj. vrstista...tj. svjestista ili kako se već zove onaj ko diskriminira na osnovu posjedovanja svijesti.

 

 

Pouzdanost je najbitnija u ovoj priči, a ljudi su manje pouzdani.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2016 13:30 (AFARON).
16 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
tnakir kaže...

Pa da, bugovi se riješavaju u hodu, dok je proizvod u produkciji...

 

Heh, ovakvi bugovi se ispravljaju isti dan...

Freak Show Inc.
8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
wifi kaže...
Torent kaže...

 Zasto niej jednostavno? Pa i kad ti daju vozacku dozvolu racunaju na tvoj zdrav razum a tako je i ovdje. Samom cinjenicom da upravljaš vozilom ti si potenicajalna opasnost u saobracaju. Ne vidim zasto bi dodatni sistem to povecao? Ako drzis ruke na volanu ili blizu volana i noge na papucicama i pratis sta se desava u svakom momentu mozes ukociti ili skrenuti kao da sistema i nema. Niti jednom funkcijom taj sistem ne umanjuje kontrolu koju vozac ima nad automobilom. E sad sto seljoberi to shvate na svoj nacin umjesto da RTFM to je druga prica.

 tko neovisno testira smije li takav polu-autonomni sustav bit pusten, cak i uz nadzor vozaca. jer tom logikom kakva je sada na djelu, mogu vlastito dite posjest u krilo i zapicit na cestu, a nek malo upravlja, a ako je potrebna moja intervencija drzim volan i pedale... sto mislis kako bi panduri reagirali da me pritom vide? i da im onda objasnim kako je dite inteligentnije od "mozga" u Tesli, pa samim time, ako drzim ruke na volanu, mogu pustit da dite donekle upravlja autom... odgovornost je prakticki ista - jer ni dite zakonski ne odgovara, bas kao ni soft i hard u Tesli i slicnim vozilima. 

 Ko je nezavisno testirao BAS sistem, elektricnu pedalu gas, automatski mjenjac i sl. Sve su to sistemi koji te mogu odvesti u tesku nesrecu ili smrt. S tom razlikom da automatski pilot kod tesle moze iskljuciti i po defaultu je iskljucen.

8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
limitedition kaže...

Platiš pun k da budes test pilot i kad se nešto dogodi kriv si kako god okreneš.

 Izvini ali ko je u ovoj cijeloj prici platio da bude test pilot?????????????? Autopilot je besplatan i po defaultu je off. NI na koji nacine ne umanjuje funkcije auta niti mogucnost kontrole vozaca nad autom. Dobio si ga besplatno, ignorises njegovo postojanje i sve 5.

14 godina
protjeran
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
LudaRajcica kaže...
ITman kaže...

Kako su ljudi lijeni i glupi... sam tak se uzdaju u nešto kaj je još u beti. Ti autopiloti bi funkcionirali da sva vozikala imaju autopilot, ali ovak uz svakakve bedake za volanom to nema smisla. Ljudska glupost je nepredvidiva i neizračunljiva, brža od najbržeg računala, pa da je ne znam kak napredan i "inteligentan" autopilot i da ima ne znam kakve senzore - previše je u toj jednadžbi stvaki koje se ne moru kontrolirat.
Opće mi je nepojmljivo da neko more svjesno prepustit vožnju autopilotu na cesti gdi ima na desetke/stotine vozila, a zna da puno toga more poći po zlu.

Zemlja je okrugla, al budala ima na svakom ćošku.

 to stoji za ovaj teslin "autopilot" ali ako si gledao kako radi Googleov auto, svijestan ces biti da si ovdije napisao brdo gluposti :D

 To stoji za sve, i u idealnom svijetu gdi bi sva vazila bila autonomna opet bi se našli "majstori" koji bi ih "hakirali" da voze po njihovim pravilima (uvek se nekom žuri nekam, oće bit najbrži, oće se preseravat... itd...). Ak se dobro sjećam i Google-ov je autonomni tutač bil u prometnim nezgodama (čak i svojom krivnjom) - sapieti sat! 
Ne živimo u nekom utopijskom svetu gdi svi igraju prema pravilima pa da se komotno moremo prepustiti na volju i prosudbu "komadu silicija".

 

A kad i ako jednog dana AI postane dovoljno inteligentna da samostalno donosi stvarno ispravne i moralne odluke - pobit će nas valjda sve prvom prilikom, i to s relativno punim pravom jer, istini za volju, mi (ljudski rod) smo paraziti na kugli zemaljskoj.

A ove smlatnjake koji svoj život prepuste na volju "autopilotima" i misle da moru za vrijeme vožnje poslat mozak "na pašu" pa onda nastradaju ili poginu čak - ne žalim baš previše, njihove odluke pripisujem prirodnom odabiru.

Trust me, I'm a Jedi!
16 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Torent kaže...

 Ko je nezavisno testirao BAS sistem, elektricnu pedalu gas, automatski mjenjac i sl. Sve su to sistemi koji te mogu odvesti u tesku nesrecu ili smrt. S tom razlikom da automatski pilot kod tesle moze iskljuciti i po defaultu je iskljucen.

 evo ti primjer SGS...

 

To ensure your ABS brake system complies with international standards, we test against 71/320/EEC – from the European Economic Community (EEC) – and ECE R13 from the Economic Commission for Europe (ECE).

 

http://www.sgsgroup.de/EN/Automotive/Mechanical-Components/Powertrain/Drive-Dynamics/ABS-ESP-Testing.aspx

 

 

ne mozes danas vrazji DRL (dnevna svitla) stavit bez homologacije i testiranja, a puno vazniji sustavi se pustaju u promet bez ikakve kontrole. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice