Proizvođači memorije na niskim granama

poruka: 20
|
čitano: 4.044
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proizvođači memorije na niskim granama".
15 godina
offline
Proizvođači memorije na niskim granama

OK. Al mene zanima dal će cijene onda porasti da namire nešto od gubitaka, ili će pak pasti da se potakne veća prodaja????

***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate A
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
BlackM kaže...

OK. Al mene zanima dal će cijene onda porasti da namire nešto od gubitaka, ili će pak pasti da se potakne veća prodaja????

 ne bi me cudilo i da bude "hrvatski model".. ako ne ide.. digni cijene! :)
Reg: But apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh-water system, and public health, what have the Romans ever done for us? Xerxes: Brought
15 godina
protjeran
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama

kakva veca prodaja trziste je prezasiceno i nece niko da kupuje to jer ljudima ne triba, sta ce ti 10gbrama koji djava, neka je 20Kn djabe in je jer ne triba nikome, normalno je kase stabilizira trziste posli one navale da ce neki propast neki ostat sa svima je tako nije samo sa ovin sta cipoven radu

nu, glamac, djava ga odnija
16 godina
neaktivan
offline
Proizvođači memorije na niskim granama

Tako treba, da cim vise padnu cijene pa da si mogu slozit i7 radnu stanicu sa 24GB DDR-a 3  :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Proizvođači memorije na niskim granama

-zarađuju oni dobro, netreba strahovati, samo je nekad cijena RAMa bila viša od cijene zlata (težinski). Prijavljene gubitke radi svaka ozbiljna firma, zbog poreza, zato sve imaju filijale na kajmanskim i ostalim gušterskim otocima. Pošto je tržište zasićeno cijena će vjerojatno i dalje ići dolje, no nije isljučeno da neki tsunami/požar ili direktor zbog poslovanja, zapali npr Samsungov pogon za epoksilne smole, pa da cijena ode za jednu nulu '0' gore.

-Zaključak, kao sve uz PC ako trebaš sad.. kupi sad, kasnije će cijena biti niža, ali ćeš trebti novu MBO, CPU, USB3, SATA3, ATX2-3....
 umijeće je pogoditi zadnji čas. (u odnosu na DDR2, cijena DDRa je dvostuko viša, SDRAMA još duplo..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
ihush kaže...

Prijavljene gubitke radi svaka ozbiljna firma, zbog poreza, zato sve imaju filijale na kajmanskim i ostalim gušterskim otocima.

Točno u sridu! ;)
16 godina
offline
Proizvođači memorije na niskim granama

Ma nije problem u cijeni.

 

Imam 4GB, a Vista vidi samo oko 3.4.

 

Malo fajde da dodam jos 4GB kad OS ne moze da iskoristi visak memorije.

Alternariva je da instaliram 64 bitni OS, ali onda bi imao problem sa nekim softverom itd.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
BlackM kaže...

OK. Al mene zanima dal će cijene onda porasti da namire nešto od gubitaka, ili će pak pasti da se potakne veća prodaja????

Procenjuje se da će tokom leta na kratko porasti (a posle će da padaju kao i do sada).

Izgleda da su smetenjaci iz Qimonde zaboravili broj svojih bankovnih računa na Kajmanskim ostrvima pa im se desilo to da bankrotiraju. Namigiva Cene memorija godinama nezadrživo padaju usled velike konkurencije i jedino što proizvođače održava u kolikoj-tolikoj pozitivi je velika potražnja. Pad potražnje i koncentracija kupaca na value module na kojima je zarada najniža usled krize je proizvođačima memorije napravila nimalo izmišljene probleme.
16 godina
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
Rasti po meni gotovo sigurno neće.

Pad prodaje je sasvim logičan budući da su cijene toliko niske da rijetko tko uopće razmišlja bi li trebao kupiti memoriju.

Isto tako smjena generacija je tu, i sve manje ljudi kupuje DDR2 memoriju jer čekaju da padne cijena DDR3 memorije da bi to kupili.

Zapravo ovo nije ništa neobično.
Igrica, igrica, igrica, igrica, igrica... Get over it!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
ribar kaže...

kakva veca prodaja trziste je prezasiceno i nece niko da kupuje to jer ljudima ne triba, sta ce ti 10gbrama koji djava, neka je 20Kn djabe in je jer ne triba nikome, normalno je kase stabilizira trziste posli one navale da ce neki propast neki ostat sa svima je tako nije samo sa ovin sta cipoven radu

 Ribaru, tebi bi bilo pametnije da odeš u ribičiju, a kada se naučiš normalno i razumljivo pisat onda se javi ovdje na forum...i usput rečeno pišeš gluposti !!
MBO Asus P5Q-Pro (P45) I Proc. Intel C2D E8600 (2x3,33GHz) I RAM OCZ PC8500 (1066MHz) 2x1GB SLI Ready I VGA Nvidia Zotac GTX 260 AMP2 I HDD WD Green 1T I DVD R/W 18x Samsung I PSU Chieftec 55
16 godina
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
logan kaže...
ribar kaže...

kakva veca prodaja trziste je prezasiceno i nece niko da kupuje to jer ljudima ne triba, sta ce ti 10gbrama koji djava, neka je 20Kn djabe in je jer ne triba nikome, normalno je kase stabilizira trziste posli one navale da ce neki propast neki ostat sa svima je tako nije samo sa ovin sta cipoven radu

 Ribaru, tebi bi bilo pametnije da odeš u ribičiju, a kada se naučiš normalno i razumljivo pisat onda se javi ovdje na forum...i usput rečeno pišeš gluposti !!
 Pogledaj njegove postove i njegov PC u profilu, bice ti sve jasno

15 godina
offline
Proizvođači memorije na niskim granama

-ribar i ribarsko prigovaranje, je jedno od poznatijih dijela. Netreba nikome smetati stil, a sadržaj mu je korektan.

Za količinu RAMa je u pravu kao što na osobnom automobilu ne trebaš gepek veličine šlepera, tako i količina (onima koji imaju dovoljno) pa time i cijena postaju sporedne. Ali svatko ima svoje potrebe/želje/mišljenje... -uvažavajte ih.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
Kuzo kaže...

Ma nije problem u cijeni.

 

Imam 4GB, a Vista vidi samo oko 3.4.

 

Malo fajde da dodam jos 4GB kad OS ne moze da iskoristi visak memorije.

Alternariva je da instaliram 64 bitni OS, ali onda bi imao problem sa nekim softverom itd.

 

 jel zna itko kolko će 7-ica podržavt?
"you hit me we hit you"-mafia
16 godina
neaktivan
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
debs kaže...
Kuzo kaže...

Ma nije problem u cijeni.

 

Imam 4GB, a Vista vidi samo oko 3.4.

 

Malo fajde da dodam jos 4GB kad OS ne moze da iskoristi visak memorije.

Alternariva je da instaliram 64 bitni OS, ali onda bi imao problem sa nekim softverom itd.

 

 jel zna itko kolko će 7-ica podržavt?
 A ti isto postavljaš pitanje kao da si se jučer rodio.....po ne znam koji put x86, dakle 32-bitne verzije podržavaju do max.4Gb, ali je vidljivo samo 3.2-3.4Gb, x64, dakle 64-bitne verzije 16Gb !!
MBO Asus P5Q-Pro (P45) I Proc. Intel C2D E8600 (2x3,33GHz) I RAM OCZ PC8500 (1066MHz) 2x1GB SLI Ready I VGA Nvidia Zotac GTX 260 AMP2 I HDD WD Green 1T I DVD R/W 18x Samsung I PSU Chieftec 55
15 godina
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
logan kaže...
debs kaže...
Kuzo kaže...

Ma nije problem u cijeni.

 

Imam 4GB, a Vista vidi samo oko 3.4.

 

Malo fajde da dodam jos 4GB kad OS ne moze da iskoristi visak memorije.

Alternariva je da instaliram 64 bitni OS, ali onda bi imao problem sa nekim softverom itd.

 

 jel zna itko kolko će 7-ica podržavt?
 A ti isto postavljaš pitanje kao da si se jučer rodio.....po ne znam koji put x86, dakle 32-bitne verzije podržavaju do max.4Gb, ali je vidljivo samo 3.2-3.4Gb, x64, dakle 64-bitne verzije 16Gb !!
 -64bit do 16TB (za ostale kombinacije/pitanja/dokazivanja nemam volje.)
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama

dobro čovjek više niš nesmje pitat da ga ne popljuju,uglavnom hvala na pomoći !

"you hit me we hit you"-mafia
16 godina
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
ihush kaže...
logan kaže...
debs kaže...
Kuzo kaže...

Ma nije problem u cijeni.

 

Imam 4GB, a Vista vidi samo oko 3.4.

 

Malo fajde da dodam jos 4GB kad OS ne moze da iskoristi visak memorije.

Alternariva je da instaliram 64 bitni OS, ali onda bi imao problem sa nekim softverom itd.

 

 jel zna itko kolko će 7-ica podržavt?
 A ti isto postavljaš pitanje kao da si se jučer rodio.....po ne znam koji put x86, dakle 32-bitne verzije podržavaju do max.4Gb, ali je vidljivo samo 3.2-3.4Gb, x64, dakle 64-bitne verzije 16Gb !!
 -64bit do 16TB (za ostale kombinacije/pitanja/dokazivanja nemam volje.)
 Jos da nadjes maticnu plocu koja poddrzava 16TB Osmijeh
16GB je realnost, zato sto vecina desktop ploca ne poddrzava vise od 16GB, bar tako mislim.

15 godina
protjeran
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
logan kaže...
ribar kaže...

kakva veca prodaja trziste je prezasiceno i nece niko da kupuje to jer ljudima ne triba, sta ce ti 10gbrama koji djava, neka je 20Kn djabe in je jer ne triba nikome, normalno je kase stabilizira trziste posli one navale da ce neki propast neki ostat sa svima je tako nije samo sa ovin sta cipoven radu

 Ribaru, tebi bi bilo pametnije da odeš u ribičiju, a kada se naučiš normalno i razumljivo pisat onda se javi ovdje na forum...i usput rečeno pišeš gluposti !!
 ka prvo ja san ribar a ne ribic daklem u ribiciju ne idjen, ne pisi gluposti, ka drugo, ako me ne razumis tvoj problen, usput receno, ne seri
nu, glamac, djava ga odnija
15 godina
neaktivan
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama
 A ti isto postavljaš pitanje kao da si se jučer rodio.....po ne znam koji put x86, dakle 32-bitne verzije podržavaju do max.4Gb, ali je vidljivo samo 3.2-3.4Gb, x64, dakle 64-bitne verzije 16Gb !!
 -64bit do 16TB (za ostale kombinacije/pitanja/dokazivanja nemam volje.)
 Jos da nadjes maticnu plocu koja poddrzava 16TB Osmijeh
16GB je realnost, zato sto vecina desktop ploca ne poddrzava vise od 16GB, bar tako mislim.

 16TB?! Iznenađen

Pobogu... jel ima tko kakav link gdje je to objasnjeno?
15 godina
offline
RE: Proizvođači memorije na niskim granama

-ima, Microsoft, google, ili (neskromno) netko tko zna...

Naravno, zbog raznih licencih ograničenja moguće su sve kombinacije (home/pro/buss./ult./server/dataserver/enterprise..), ali ograničenje je 16TB, 8TB-user/8TB-kernel, 128GB po procesu...

-opet, naravno MBO ('obične') trenutno podržavaju do 24GB, serverske -64/128GB... ali ima i drugačijih.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice