Problematični planovi za plastični pištolj

poruka: 102
|
čitano: 17.931
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Problematični planovi za plastični pištolj".
16 godina
neaktivan
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
50 1 hvala 7
15 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

ovo je odlicno za otimace aviona, samo ga rastave, pospreme negdi i u avionu izvade, piece of cake.

nego mene samo zanima zasto ljudi svaku novu tehnologiju uvijek iskoristavaju na krivi nacin, ovaj stroj se moze iskoristit za tolko dobrih stvari ali covjek napravi pistolj.

Moj PC  
17 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...

nego mene samo zanima zasto ljudi svaku novu tehnologiju uvijek iskoristavaju na krivi nacin, ovaj stroj se moze iskoristit za tolko dobrih stvari ali covjek napravi pistolj.

Prvo, koji je to pravilan način? Što je pravo a što krivo, tko to određuje?

 

Drugo, tko kaže da se ne iskorištava na "pravilan" način? Od toliko stvari koje bi netko mogao izraditi pomoću 3d printera, koje će biti medijski najeksponiranije? One kontroverzne. Zašto bi se pisale vijesti o nekome tko izrađuje lego kockice pomoću 3d printera?

 

Ljudi imaju različite interese pomiri se s time. Netko će izraditi oružje, a netko dildo. Netko čekićem zakucava čavle, a netko drugi zakucava nečiju glavu u pod. Netko je energiju cijepanja atoma htio iskoristiti u svrhu proizvodnje energije a netko drugi bi s njome razarao.

0xBADC0DE
14 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Tolko buke nizasto.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
rustweaver kaže...
mar123 kaže...

nego mene samo zanima zasto ljudi svaku novu tehnologiju uvijek iskoristavaju na krivi nacin, ovaj stroj se moze iskoristit za tolko dobrih stvari ali covjek napravi pistolj.

Prvo, koji je to pravilan način? Što je pravo a što krivo, tko to određuje?

 

Drugo, tko kaže da se ne iskorištava na "pravilan" način? Od toliko stvari koje bi netko mogao izraditi pomoću 3d printera, koje će biti medijski najeksponiranije? One kontroverzne. Zašto bi se pisale vijesti o nekome tko izrađuje lego kockice pomoću 3d printera?

 

Ljudi imaju različite interese pomiri se s time. Netko će izraditi oružje, a netko dildo. Netko čekićem zakucava čavle, a netko drugi zakucava nečiju glavu u pod. Netko je energiju cijepanja atoma htio iskoristiti u svrhu proizvodnje energije a netko drugi bi s njome razarao.

pa znas u cem je problem? sto su ljudi(svi u mojoj okolini) za 3d printer culi jer se pisalo da su ti debili sprintali pistolj, do tad nitko nije znao uopce za taj pojam 3d printer niti sto radi, danas sam bas u skoli obasnjavo profesorima sto je to jer su par njih na satovima pitali dal netko zna(uvijek pricamo o aktualnostima). sigurno se isprintalo mnogo korisnije stvari ali nije bilo u vjestima, zasto vjesti nisu obradile 3d printer da napisu bar pokoju recenicu o njemu, nego oni cekali da neko napravi neko sranje s njim(u prijevodu glupi amer) i onda ce pisat vijest. ioanko je taj pistolj beskoristan, i totalno neisplativ, nekuzim svrhu uopce. ionako ta tehnologija nece zazivit jos dugo jer su printeri preskupi i vjerojatno ce se zaboravit za neko vrijeme.

16 godina
moderator
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...

pa znas u cem je problem? sto su ljudi(svi u mojoj okolini) za 3d printer culi jer se pisalo da su ti debili sprintali pistolj, do tad nitko nije znao uopce za taj pojam 3d printer niti sto radi, danas sam bas u skoli obasnjavo profesorima sto je to jer su par njih na satovima pitali dal netko zna(uvijek pricamo o aktualnostima). sigurno se isprintalo mnogo korisnije stvari ali nije bilo u vjestima, zasto vjesti nisu obradile 3d printer da napisu bar pokoju recenicu o njemu, nego oni cekali da neko napravi neko sranje s njim(u prijevodu glupi amer) i onda ce pisat vijest. ioanko je taj pistolj beskoristan, i totalno neisplativ, nekuzim svrhu uopce. ionako ta tehnologija nece zazivit jos dugo jer su printeri preskupi i vjerojatno ce se zaboravit za neko vrijeme.

a ti njima fino reci - gospodo, lijepo čitajte Bug, pa ćete nešto u životu i znati! {#}

 

http://www.bug.hr/bug/tekst/3d-pisaci/96336.aspx

 

ili (za one koj imaju pristup digi arhivi):

 

http://www.bug.hr/digi/94351.aspx#27

...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2013 22:56 (Miro).
15 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

bas sam imo u torbi ovomjesecni broj koji sam nosio frendu na dezurstvo da procita temu o web stranicama i spoemnuo sam profesorima da je bug to obradio kako spada {#}

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Problematični planovi za plastični pištolj
Kako nitko da spomene da svaki cnc majstor, kojih znam na desetke, a cak i osrednji tokar napravi pistolj od materijala iz skladista u grubo za 24h najvise... Takodnjer, nacrti postoje, cak i u el obliku i za siemens i za mikron
 
8 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Ja mislim da je cijela priča oko 3d printera prenapuhana predebelo

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
metak kaže...
Kako nitko da spomene da svaki cnc majstor, kojih znam na desetke, a cak i osrednji tokar napravi pistolj od materijala iz skladista u grubo za 24h najvise... Takodnjer, nacrti postoje, cak i u el obliku i za siemens i za mikron

upravo ovo je reko moj profesor iz informatike kad sam ga pito sta on misli o tom printeru. reko je da takve slicne stvari vec odavno postoje. razlikuje se samo u nacinu izrade.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2013 23:37 (mar123).
13 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
I dildo može biti oružje ako ga se tako upotrijebi. Seks i nasilje su dobri za reklamu, ekipa se odlučila da je bolje odabrati nasilje.
Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Izgleda da će ovo bit "Free for non commercial use" {#}

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
virtuozo kaže...

Ja mislim da je cijela priča oko 3d printera prenapuhana predebelo

 Kako to misliš? 3D printer je vrhunska stvar. Kada bude veličine normalnog ink jeta a bit će, radiš si nove
caseve za miševe, zamjenjuješ napukle dijelove svega što pukne, isprobavaš novi nacrt lopatica za ventilatore,
printaš skulpture bližnjih umjesto fotki, model kuće u umanjenom mjerilu, escajg, dijelove obuće, naočale,

biraj. Pištolj je najgluplja stvar koju s njime možeš raditi. Netko je spomenuo "švercanje" na avione.
Da, kao teroristi su dosad čekali 3d printer od 8000 dolara da se toga sjete. A municija? i ona je od plastike i prolazi
kontrolu? Meni za početak treba novi držač svjetiljke na biciklu. Netko mi ga je srušio, pa se slomio držač :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Problematični planovi za plastični pištolj
A prisoner of war is a man who tries to kill you and fails, and then asks you not to kill him. ~ Winston Churchill ~
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

E da, Drago, zgodna crtica apsurdnosti za dopuniti tekst o ludima za oružjem: nedavno je u americi petogodišnji dječarac ubio dvogodišnju sestru..
posebnom vrstom puške kakve se proizvode i prodaju ZA DJECU. Vatreno oružje, ne zračna puška. Naime iz nekog suludog razloga,
ne postoji im zakon koji zabranjuje prodaju pravih (ne zračnih) PUŠAKA (i ne od plastike) djeci, i njima je to jelte sad običaj i normalno.
Evo
http://usnews.nbcnews.com/_news/2013/05/03/18014902-guns-made-for-kids-how-young-is-too-young-to-shoot?lite

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 1:24 (overhaul).
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj

joj ti amerikanci... i onda se cude sta je americku vladu uhvatila panika... zbog kretena slicnih ovom koji je napravio taj pistolj

It's not who u are, it's who u know.
15 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Kaj nije rečeno u prošlom članku da pištolj ima 2 metalna dijela (čekić i još neš) baš iz razloga da ga ne bi mogao prošvercati tamo gdje ne smiješ?

 

I kako točno misle oteti avion s 1 metkom?

 

Nije to COD pa da metak ide tamo gdje si naciljao uz "kiruršku preciznost"...

 

Čista propaganda i strah Vlade...

 

edit: sad baš potražio, jedan unutarnji dio je od metala kako bi aktivirao detektor. Znači, doneseš puzzle na aerodrom, moraš prošvercati 2 metalna dijela i onda ga u avionu sastaviti natrag.

Pri tome se još moraš pouzdati i vjerovati printeru da je sve isprintano kvalitetno i kako bi trebalo te ga sastaviti po PSu u zahodu i onda si spreman za ruski rulet jer postoji šansa da ti pri opaljenju eksplodira u facu...

 

Ali što više i očekivati od naroda gdje moraju na vešmašinu staviti naljepnicu "ne stavljati ljude unutra!"

 

 

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 2:53 (Gunner_V).
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

{#} Prekomičan je članak ali živa istina naravno

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 8:38 (KIKI3ooo).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Ako nije bilo izmjena zakona zabrana automatskog oruzja u USA je zabranjena. Kalasnjikov se moze prodati ali mora biti bez automatike.

Bila je jedna fenomenalna kampanja u USA koju je prvo vecina popljuvala, pa nakon spomenutog ubojstva podrzali. Ovako, na slici klinac drzi Kinder jaje, a do njega nesto starija klinkica sa M16. I pitanje "Pogodite sto je zabranjeno?"

Za one koji ne znaju Kinder jaja su ZABRANJENA u USA radi sitnih dijelova.!!!!????
15 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Drazen kaže...
Ako nije bilo izmjena zakona zabrana automatskog oruzja u USA je zabranjena. Kalasnjikov se moze prodati ali mora biti bez automatike.

Bila je jedna fenomenalna kampanja u USA koju je prvo vecina popljuvala, pa nakon spomenutog ubojstva podrzali. Ovako, na slici klinac drzi Kinder jaje, a do njega nesto starija klinkica sa M16. I pitanje "Pogodite sto je zabranjeno?"

Za one koji ne znaju Kinder jaja su ZABRANJENA u USA radi sitnih dijelova.!!!!????

i onda kazu da ameri nisu najgluplji narod na svijetu? pa to ne da su glupi nego su ultra kreteni, neznam jel se trude bit takvi debili ili sto, ovako glup se moras rodit.

10 godina
protjeran
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Gunner_V kaže...

1. Kaj nije rečeno u prošlom članku da pištolj ima 2 metalna dijela (čekić i još neš) baš iz razloga da ga ne bi mogao prošvercati tamo gdje ne smiješ?

 

2. I kako točno misle oteti avion s 1 metkom?


 

 

1. Procitaj clanak ponovo, tko je proizveo taj plasticni pistolj? Kompanija koja proizvodi oruzje, komad celika je stavljen unutra da bi taj pistolj bio u skladu sa zakonom i okidao detektore metala.

Prilicno sam siguran da otimanje aviona nije u skladu sa zakonom....

 

2. Prislonis pistolj uz staklo i zaprijetis da ces pucati u njega? Ili poneses jedno 20 takvih pistoljcica pa mijenjas :D

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 10:48 (VedranOo).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj

Nađoh slike iz kampanje koju je Dražen u postu iznad spominjao.. Zbilja nevjerojatno.. {#}

Kinder jaje Kinder jaje
Opasna lopta Opasna lopta
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 11:31 (Graystoke).
11 godina
protjeran
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Drazen kaže...
Ako nije bilo izmjena zakona zabrana automatskog oruzja u USA je zabranjena. Kalasnjikov se moze prodati ali mora biti bez automatike.


Dozvoljeno je automatsko oruzije samo moras platiti od 10.000 do 15.000 $ poreza.Dozvoljeni su i tvornicki prigušivaci koji kostaju 600+$,a koje mozes i sam napraviti ako znas samo tad trebas platiti 200$ poreza.

Znaci plati porez i radi sta te volja.

The world is just illusion
15 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Treba shvatiti (ne u odobravajućem smislu) da SAD ima jedno veoma specifično razmišljanje.

Dok ostatak svijeta povijest i sadašnjost shvaćaju kao konstantan napredak u svim poljima društva, Europa najviše s EU, SAD su od osnutka postavljene kao svojevrsni vrhunac uređenja društva, zbog čega se skoro 300 godina provlači ideja nepogrešivosti i sveopće nadmoći po pitanju funkcioniranja društva.

 

Kad se stavi u povijesni kontekst, nije teško naći uzroke tome. Europa je u to vrijeme tek trebala pokazati iskru stvaranja novog društvenog uređenja, Francusku revoluciju, jedinstvenu jer se dogodila okružena sa stoljetnim monarhijama koje (još) nisu pokazivale znakove umora. 

SAD-e su se fizički odvojene od političkih intriga i možebitnih korisnosti (zbog kojih su opstajale neke monarhije usprkos nekim drugim događanjima), htjele odvojiti od takvih uređenja, što zbog vlastitih misli vodilja, što zato jer su doslovno bile u sukobu sa najvećim imperijem toga doba. Stvaranje istog duštva nakon krvavog odcjepljenja od krune nije bilo prihvatljivo.

 

Zanimljivo je promatrati generalni stav populacije, koja, mnoštvu antičovječnih postupaka usprkos (ropstvo, segregacija, razna krvoprolića po svijetu) i dalje gura svoje viđenje uzvišene ideje o jednakosti. Očituje se to po minimalnim revizijama Ustava, nevoljkosti svih generacija predsjedništva da značajnije mjenja unutarnju politiku i zakone, što je rezutiralo općim prihvaćanje i, što je najgore, branjenjem nekih zastarjelih normi. Jedna od tih je privrženost oružju, druge bi bile politika zataškavanja škakljivih tema i već navedeni stav pravedne nepogrešivosti.

 

Još jedna opaska je moje vlastito razmišljanje, naime dok Europa ima generalne zabrane računajući da velika većina ipak neće iskorištavati i zloupotrebljavati položaje, moći i sl; Amerikanci mahnito pokušavaju zabraniti bilo kakavu priliku iskorištavanja rupa, recimo patentni uredi, tužbe za neisticanje krivog korištenja uređaja, 

 

Rekao bih da su Amerikanci zabrinuti zbog mogućih atentata koje je s unaprijeđenim verzijama (koje će sigurno stići) ovgo oružja sigurno lakše obaviti nego, toliko spominjanom, jurišnom puškom. Vjerojatno postoji opća paranoja oko skrivenijih neprijatelja, dok se računa da nitko neće satnijom dobro opremljenih vojnika s početka članka desetkovati vladajući kabinet.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
Drazen kaže...
Za one koji ne znaju Kinder jaja su ZABRANJENA u USA radi sitnih dijelova.!!!!????

Kužim na što ciljaš, ali to sa sitnim dijelovima itekako ima smisla. Ono što je ovdje problem su neodgovorni vlasnici oružja. Odgovorna osoba neće držati oružje negdje gdje je lako dostupno svima. Tim više što za ubojstvo počinjeno otuđenim oružem može i vlasnik snositi dio odgovornosti ako pokaže da je oružje bilo držano na mjestu kojem su svi imali lak pristup.

 

Zabrana oružja neće zaustaviti pucnjavu po školama. Crno tržište ne podliježe zakonima. Nekome tko je naumio napraviti javni masakr je posve svejedno hoće li pri tome prekršiti zakon o nošenju ili kupovini oružja bez dozvole.

 

mar123 kaže...

i onda kazu da ameri nisu najgluplji narod na svijetu? pa to ne da su glupi nego su ultra kreteni, neznam jel se trude bit takvi debili ili sto, ovako glup se moras rodit.

Što ih tu točno čini glupima?

 

Moram li te podsjetiti na ovo:

"A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed."

Jedno je ne shvaćati takav mentalni sklop, a sasvim je drugo nazivati ih glupanima. Nije ni ovaj balkanski mentalitet ovdje baš vrhunac inteligencije.

 

Amerikanci kao nacija vole oružje, imaju tradiciju nošenja oružja. Mlada su država koja je svoju slobodu izborila u ratu, pa zatim imala i građanski rat. Američki kontinent je naseljavan sustavnim ubijanjem autohtonog stanovništva. Odgovor njihove ljubavi prema oružju treba tražiti u njihovoj povijesti.

0xBADC0DE
15 godina
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
rustweaver kaže...
Drazen kaže...
Za one koji ne znaju Kinder jaja su ZABRANJENA u USA radi sitnih dijelova.!!!!????

Kužim na što ciljaš, ali to sa sitnim dijelovima itekako ima smisla. Ono što je ovdje problem su neodgovorni vlasnici oružja. Odgovorna osoba neće držati oružje negdje gdje je lako dostupno svima. Tim više što za ubojstvo počinjeno otuđenim oružem može i vlasnik snositi dio odgovornosti ako pokaže da je oružje bilo držano na mjestu kojem su svi imali lak pristup.

 

Zabrana oružja neće zaustaviti pucnjavu po školama. Crno tržište ne podliježe zakonima. Nekome tko je naumio napraviti javni masakr je posve svejedno hoće li pri tome prekršiti zakon o nošenju ili kupovini oružja bez dozvole.

 

mar123 kaže...

i onda kazu da ameri nisu najgluplji narod na svijetu? pa to ne da su glupi nego su ultra kreteni, neznam jel se trude bit takvi debili ili sto, ovako glup se moras rodit.

Što ih tu točno čini glupima?

 

Moram li te podsjetiti na ovo:

"A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed."

Jedno je ne shvaćati takav mentalni sklop, a sasvim je drugo nazivati ih glupanima. Nije ni ovaj balkanski mentalitet ovdje baš vrhunac inteligencije.

 

Amerikanci kao nacija vole oružje, imaju tradiciju nošenja oružja. Mlada su država koja je svoju slobodu izborila u ratu, pa zatim imala i građanski rat. Američki kontinent je naseljavan sustavnim ubijanjem autohtonog stanovništva. Odgovor njihove ljubavi prema oružju treba tražiti u njihovoj povijesti.

ja neznam jel ti pratis vijesti no ja cu ti napisat ovdje par dogadaju koji su se odigrali nedavno:

1. masakr u skoli gdje je ucenik mentalno poremecen(taj bi sigurno mogo kupit nesto na crnom trzistu) uzeo oruzje od mame, ubio nju, i poubijao hrpu ucenika.

2. djetete od 5 godina ubilo puskom sestru od 2 godine- on bi isto valjda kupio na crnom trzistu

3. klincu od 14 godina mama nije dala da igra call of duty pa je mali uzeo pistolj od mame(ili pusku neznam tocno) te je ubio.-opet, sigurno bi oso na crno trziste

4. procito sam da su prije par godine djecaci godina 10,12,14 uzeli pistolj i isli ubit ocuha jednog od njih, jedan ga je propuco a drugi ga je smaknuo potom-isto stvar kao prethodno

sad ja mogu u nedogled jer skoro svaki tjedan neko napravi neko sranje s tim oruzjem i vecinom su to maljotnici s oruzjem roditelja, jesi cuo da je neko stariji(terorist ili slicno) usetao u skolu i pobio ucenike i profesore? ne nisi jer tog nije bilo. djeca si ubijaju bracu i sestre jer im roditelji ostavljaju oruzje gdje ovi lako mogu doc do njega. moj stari je policajac i ljubitelj oruzja, ima sluzbeni pistolj, privatni, pusku, te jos jednu pusku, sve sam to ja vidio i diro(prazno bez spremnika naravno) samo zato da nebi doslo do znatizelje, uvijek je pod kljucem u ormaru za to, te nitko nemoze do toga osim njega. to se zove odgovorno drzanje oruzja, ovo sto ovi debili rade nije odgovorno.

11 godina
protjeran
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Radi se o lakoj mogućnosti izrade tajnog oružja, koje se lako može skriveno nositi i zloupotrijebiti. Primjerice od strane terorista ili nekog luđaka kojeg  ponekad malo prehiće u glavi. Terorist lako nabavi taj pisač, te izradi na desetke takvih pištoljičića koji mogu biti smrtnosni i iskorišteni kao prijetnja dok se otima zrakoplov i tome slično.

 

Poanta je priče da se printanjem dobiva oružje koje nije prijavljeno, te se time krši zakon, te je američko Ministrastvo moralo reagirati. Ovo drugo oružje kućne radinosti koje je isto tako lako moguće i čak jeftinije izraditi, te potom zloupotrijebiti nije plasirano kao prozivod sa strane neke firme, nego je eto neki anarhist svojedobno stavio recept na Mrežu kako izraditi bombu od "lako" dobavljivih sastojaka. Kužite? Nije Pliva ili neka druga farmaceutska tvrtka rekla uzmite naš proizvod pomiješajte sa vodom, dodajte malo vegete i još nekaj i eto ga bombe. Zato je provoditelj zakona morao reagirati. Mada opet, ova tvrtka tih pisača, samo koristi situaciju, jer je u SAD u jeku "velike rasprave" o kontroli oružja(anti guns) i ovih što se pozivaju na drugi amandman, pa eto i ona da dođe u središte pozornosti.

 

Ova djeca što rokaju sa vatrenim oružjem(ovaj nesretni slučaj kada je dijete u bilo drugo dijete), ne rade to bez nadzora roditelja, nego se od malenih nogu uče kako i u koje svrhe koristiti oružje. To je tradicija toga kraja, te je oružje neodvojivo od njihovih običaja....kao katane u Japanu ili nošenje hladnog oružja u našim susjedskim krajevima preko Save. Ovo dijete što je ubilo drugo bio je nesretan slučaj. Evo vam na linku pozitivan primjer kako dijete koristi oružje u samoobrani:

{#}

 

Što se tiče AK-47(ili srodnoj brači) i ostalog vatrenog oružja po američkim dućanima, radi se o tome da do njega dolaze ljudi koji nemaju kriminalnu prošlost i nemaju zdravstvene smetnje za iste.

 

Eto, nemam ništa protiv američkog odnosa prema oružju(dapače, mislim da bi Europa  trebala učiti od Amerikanaca), mada kao Europljanin zapadno-blakanskog usmjerenja shvaćam ovaj naš mentalitet, koji ne voli oružje na takav način, nego se pak svim silama trudi depopulitizirati, sotoniziriati i destimuilirati oružje kao nešto čime se civili ne bi trebali koristi u obrani svog tjelesnog i materijalnog integriteta protiv svih onih koji ga žele ugroziti.

Pa će tako opet Hrvatska oplakivati novu Antoniju Bilić, umjesto da se reklo ženama da se naoružaju(primjerice, hladnim oružjem) i obrane kada neki novi manijak pokuša nešto slično. Eventualno, ovdje se ženam veli da si kupe suzavac il' upišu tečaj samoobrane gdje neki guru samoobrane pokušava na taj način nekaj zbariti...ili Velika Britanija, gdje čak imaju medijske  kampanje kontra nošenja noževa za samoobranu, jer se eto može završiti u zatvoru ili u bolnici,....ali ova je već druga tema.

 

World's Strongest, Sharpest Knives
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 14:46 (Cold Steel).
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problematični planovi za plastični pištolj
mar123 kaže...

1. masakr u skoli gdje je ucenik mentalno poremecen(taj bi sigurno mogo kupit nesto na crnom trzistu) uzeo oruzje od mame, ubio nju, i poubijao hrpu ucenika.

A ti znaš što bi on mogao a što ne? Crno tržište ne uključuje samo sumnjivog rusa sa crnim kombijem u nekoj mračnoj uličici, nego i nekog lokalnog frenda koji je u nekakvoj bandi.

 

mar123 kaže...

2. djetete od 5 godina ubilo puskom sestru od 2 godine- on bi isto valjda kupio na crnom trzistu

Nema potrebe za sarkazmom, ovdje je očito riječ o previše odgovornom držanju oružja čim ga se dijete od 5 godina uspjelo dokopati.

 

mar123 kaže...
3. klincu od 14 godina mama nije dala da igra call of duty pa je mali uzeo pistolj od mame(ili pusku neznam tocno) te je ubio.-opet, sigurno bi oso na crno trziste

Klinci od 14 godina su tamo po kojekakvim bandama. Osim toga, da vidimo što je još mogao iskoristiti da bi se riješio majke. Nož, čekić, palicu, gole ruke (ako je poveći)...

 

mar123 kaže...

jesi cuo da je neko stariji(terorist ili slicno) usetao u skolu i pobio ucenike i profesore? ne nisi jer tog nije bilo.

Zato što nema motiva za takve situacije. Logičnije je da će učenik napraviti masakr nego nekakva nasumična odrasla osoba, jer svoj bijes želi istresti na ljude koje poznaje.

 

Ovaj je recimo mogao nabaviti oružje bilo gdje: http://news.yahoo.com/man-kills-26-conn-school-including-20-kids-212835177.html

 

Treba razlikovati i ubojstvo na mah, i ubojstvo s predumišljajem. Jedno je impulzivno i neplanirano, a drugo je planirano. Ovo prvo možeš i spriječiti uklanjanjem oružja iz računice (dok se glave ne ohlade). Kod drugog nema pomoći, onaj tko je zaozbiljno naumio i planira izvesti nekakav pokolj pronaći će način. Neka ti tvoj stari ispriča nešto o tome.

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 15:06 (rustweaver).
15 godina
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

poanta je u tome da nitko od njih nije nabavio oruzje na crnom trzistu nego ga je posjedovao ili je uzeo majci/ocu/prijatelju/nekom vec. zakoni su im nikakvi po pitanju tog, oruzje je nesto potpuno glupo i neznam zasto bi ga neka normalna osoba uopce zeljela imat u kuci. to meni nije jasno. kad se dogodio jedan od onih velikih masakara vlada je nesto razmatrala o promjeni zakona tog i izasli su na ulice novinari koji su ispitivali ljude sto misle o tome a vecina njih je odgovorila ovo "pa kako cemo se mi onda branit", pa koga se oni boje? sta je njima? nekuzim od kog se imaju branit? sve u svemu, bolestan narod i nitko to nemoze osporit ma sto god ti rekao.

Moj PC  
1 5 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Problematični planovi za plastični pištolj

Vrijeđaš cijelu jednu naciju nizašto.

 

"oruzje je nesto potpuno glupo i neznam zasto bi ga neka normalna osoba uopce zeljela imat u kuci"

Nismo svi jednako stvoreni, niti rođeni sa istim pshiofizičkim preddispozicijama, niti smo svi jednako odgajani. Netko želi biti žrtva, netko ne želi. Netko vjeruje da su svi ljudi, dobri, drugi ne. Oružje tu dolazi da premosti jaz u snagi i sposobnosti između napadača i napadnutoga. Zašto bi neka žena trebala stradati, jer se neki taf gaj uzbudio. Ona djevojčica iz onog video na koji sam dao link, bojala se sa pravom da ne postane  žrtva, pa je frajera roknula sa 0.40 kalibrom, pa se obranila, a mogla je postati broj u crnoj statistici.

Čvrsto vjerujem da ja kao personalizirina jedinka se imam pravo braniti i obraniti svoj život i svoje zdravlje. O posljedicama moga čin kontra neskrivljenog i neisprovociranog napada neka razmišlja onaj što me napada.

 

"vecina njih je odgovorila ovo "pa kako cemo se mi onda branit", pa koga se oni boje? sta je njima? nekuzim od kog se imaju branit?"

Boje se svih mogućih ugroza koje bih mogle snaći. Pljačkaša, silovatelja, ubojica, otmičara, konjokradica, terorista, uličnih nereda i revolucija, "događanja naroda", zombija, alijena, mogućeg diktatora koji bi uzurpirao vlast i tome slično. Kada si nenaoružan svima si laka meta. Imaju ideal slobode i ne žele robovati ničemu, nego živjeti i raditi onako kako su do sada to činili.

 

To je suština odgovora na tvoje nedoumice.

 

World's Strongest, Sharpest Knives
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2013 15:32 (Cold Steel).
Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice