Pristupačni tableti na Microsoftov način

poruka: 29
|
čitano: 5.245
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pristupačni tableti na Microsoftov način".
12 godina
protjeran
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

To je zbilja previše, ja čekam neki 7-8" model koji će i cijenom i kvalitetom parirati Nexus 7 Aceru A110...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Ako svi do jednog tech portala kritiziraju glasinu o toliko skupoj licenci WinRT, Microsoft, ako odluči to i napraviti slobodno se može oprostiti od tablet tržišta.

To će biti uvjerljivo najgori potez ijedne tvrtke u Tablet-pc eri.

 

WinRT će sigurno imati prednosti nad konkurentnim sustavima, prvenstveno na Androidom (svi tableti će vjerojatno biti fluidni) dok će neka softverska rješenja biti bolja i od iOSa - Office recimo;  ali zahtijeva jednaki hardver stoga i cijena mora biti jednaka.

Drugi problem je i rezolucija, koja iako nije gorući problem ako je bar HD ready (bar 1366*768), postavlja pitanje kako Apple može ugraditi ekrane takve kvalitete u svoje tablete, dok konkurencija nema odgovor.

 

Moguće je i da Apple poskupi svoja rješenja koja su po korisinicima bolja od konkurentskih te se uvjerljivo bolje, i najvažnije, stabilnije i sigurnije prodaju.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Zašto nema nikakva slika na naslovnici? {#}

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Iskreno, mislim da nisu bas tolko glupi, bit ce to jeftinije.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

A kada je nešto od ASUS-a bilo jeftino, pa cijene od matičnih ploča i grafulja su uvijek više kod njih nego drugih proizvođača. Kako naši dolar x 10, to bi bilo 6-8k kunica, {#} mazo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Clanak je na mjestu, zasto je glup? Malo argumentacije bilo bi ok, a ne samo trollanja.

 

MS ulazi na trziste koje je vec par godina dosta zivo, i sve je jace (u smislu da se prodaje sve vise i vise tableta). No MS je tu rookie, nije do sada imao svojih proizvoda. I na koji nacin ulaze? Nudeci losiji hardware od konkurencije, za visu cijenu? Osobno me ne zanimaju procesori i graficke kartice, barem ne kod tableta i mobitela (PC je druga stvar). Vazno je da sve radi glatko i stabilno. A vjerujem da ce windowsi raditi jako glatko i stabilno, dovoljno je vidjeti kako lijepo rade WP na "zastarjelom" hardwareu. 

 

No ono preko cega ne mogu preci je ekran. Ekran je ipak najbitnija stavka tableta. Ukoliko sa ovakvim ekranima misle pokoriti trziste, lose im se pise.

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Ode moj komentar dana u recycle bin, baš pisao istu temu. {#}

 

Dobra opservacija zabrinjavajućeg marketinga: dok imaju upper hand kad je OS u pitanju, kad su razvojni alati odlični i kad je ovo zadnja šansa da dokažu da se ogromno ulaganje u WPF/Silverlight isplatilo, kad je zasićenost tržišta već pomalo dosadnim iPadom i Androidima bonus, oni na tržište izlaze kao da već imaju monopol. Microsoft partnerima dopušta sulude cijene za uređaje koji baš ničime ne plijene pažnju. Istovremeno konkurencija izlati s <$200 tabletima dobre kvalitete. DAFUQ?!

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način
Sumnjam da je ovo istina, ne bi Asus dopustio da njihov 7" jači tablet se prodaje za 400$ manje
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način
Tonči kaže...

Ode moj komentar dana u recycle bin, baš pisao istu temu. {#}

 

 

Piši o Anti i Simonici {#}

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

tužan je dan kada apple postane simbol ekonomičnosti{#}

gramatika bljak
Moj PC  
9 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način
znatizelno kaže...
ovaj clanak je napisan na tako glup i neprofesionalan nacin

Pogodjeno kriticno novinarstvo s blogom dozom sarkazma moze ne valje samo zadrtim fanovima... osobno mislim da je ovo namjerno pusteni probni balon tj. smicalica da nakon ovog leaka sluzbena cijena ne bude izgledala toliko lose kao sto ce vjerojatno bit, max sta oni za primjerice ono prvo govno od hardwera mogu trazit tocnije dobit, ako zele postic ikakav uspjeh je 249$ te jos kakvih 100-injak $ za Dock, dok ce poznavajuci Microsoftove lumene cijene bit kakve ce bit... nije cudno da ih Apple u posljednje vrijeme gazi na svim frontama.

 

 

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2012 21:04 (R4sput1n).
 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način
UkradenNick kaže...

tužan je dan kada apple postane simbol ekonomičnosti{#}

 

 

Pa to je zanimljiv trend. Tko se sjeća, ranije je Apple bio teška ekskluziva, Apple Centri, možeš ga prodavati samo ako ti je je dućan takav i takav, a trgovci takvi i takvi, ovlašteno ovo i ono, pa Apple Storeovi, a sada - http://www.bug.hr/vijesti/apple-sada-tisak-media-centrima/118483.aspx. Može i u dućanima Tiska. 

 

S druge strane, Microsoft sada hvata priključak s onim gdje je Apple bio prije 20 godina i radi svoje Storeove gdje pokušava isfurati taj dojam "izvrsnosti" i posebnosti. Kaže Dvorak u ovomjesečnoj kolumni da ćemo uskoro imati MS Store i u Zagrebu.

 

Ballmer kaže da se MS od softverske tvrtke želi pretvoriti u tvrtku za usluge i proizvode, pitanje je jedino imaju li ono što za tako nešto treba.

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način
Nek se drže oni Xboxa
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Dobra je stvar što ne ovisimo samo o jednom proizvođaču pa netko možda ponudi i jeftinije uređaje.

Ali svejedno smatram da Microsoft ne može biti toliko glup da u kategoriju uređaja koja Appleu donosi zastrašujuće brojke prodanih primjeraka naplaćuje licencu kao "pola" uređaja.

 

Logika nalaže da ako lanac trgovina Best Buy može prodavati Asusov laptop s i3 procesorom za 299.99$ i Win7Home licencom, da jedan tablet ne bi smio biti duplo skuplji.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način
Drago kaže...
UkradenNick kaže...

tužan je dan kada apple postane simbol ekonomičnosti{#}

 

 

Pa to je zanimljiv trend. Tko se sjeća, ranije je Apple bio teška ekskluziva, Apple Centri, možeš ga prodavati samo ako ti je je dućan takav i takav, a trgovci takvi i takvi, ovlašteno ovo i ono, pa Apple Storeovi, a sada - http://www.bug.hr/vijesti/apple-sada-tisak-media-centrima/118483.aspx. Može i u dućanima Tiska. 

 

S druge strane, Microsoft sada hvata priključak s onim gdje je Apple bio prije 20 godina i radi svoje Storeove gdje pokušava isfurati taj dojam "izvrsnosti" i posebnosti. Kaže Dvorak u ovomjesečnoj kolumni da ćemo uskoro imati MS Store i u Zagrebu.

 

Ballmer kaže da se MS od softverske tvrtke želi pretvoriti u tvrtku za usluge i proizvode, pitanje je jedino imaju li ono što za tako nešto treba.

 

 

Kad se netko pokušava pretvoriti u nešto više uvijek mi je ista slika pred očima - Nero. Od odličnog softvera za snimanje medija pretvorili su se u nešto što se distribuira na 25 blu-ray medija, kao da si SAS kupio. Ne znam kakva je situacija sada što se toga tiče...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način
Friday kaže...
Drago kaže...
UkradenNick kaže...

tužan je dan kada apple postane simbol ekonomičnosti{#}

 

 

Pa to je zanimljiv trend. Tko se sjeća, ranije je Apple bio teška ekskluziva, Apple Centri, možeš ga prodavati samo ako ti je je dućan takav i takav, a trgovci takvi i takvi, ovlašteno ovo i ono, pa Apple Storeovi, a sada -  http://www.bug.hr/vijesti/apple-sada-tisak-media-centrima/118483.aspx. Može i u dućanima Tiska.

 

S druge strane, Microsoft sada hvata priključak s onim gdje je Apple bio prije 20 godina i radi svoje Storeove gdje pokušava isfurati taj dojam "izvrsnosti" i posebnosti. Kaže Dvorak u ovomjesečnoj kolumni da ćemo uskoro imati MS Store i u Zagrebu.

 

Ballmer kaže da se MS od softverske tvrtke želi pretvoriti u tvrtku za usluge i proizvode, pitanje je jedino imaju li ono što za tako nešto treba.

 

 

Kad se netko pokušava pretvoriti u nešto više uvijek mi je ista slika pred očima - Nero. Od odličnog softvera za snimanje medija pretvorili su se u nešto što se distribuira na 25 blu-ray medija, kao da si SAS kupio. Ne znam kakva je situacija sada što se toga tiče...

  dobra usporedba sa NEROM

 

apple more ič tim putem jer kolko god tvrdili suprotno apple je sve manje elitistička kompanije osim po cijeni

 

jer kad prodaš milijune jednog te istog proizvoda i kad i babe na tržnici imaju nešto što je prije bila high tech šminka jednostavno moraš jahat a tom valu i širit se i dalje

 

  microsoftu radi ono što je jabuka imala prije 20 god i misli da buduči da je velik da si može priuštit jojš velikih grešaka ( a budimo realni dok ima office i win i može)

 

 

gramatika bljak
15 godina
neaktivan
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Bravo Drago! Točno u sridu! Stvarno je smijurija ovo što MS pokušava isfurati. Kao da se malo gube, pa im nije jasno da bi eventualni neuspjeh ili polu uspjeh Win8 platforme mogao firmu dugoročno prilično marginalizirati. Ne znam što sanjaju, ali nisu u poziciji igrati se i glumiti face. Koliko sam god smatrao prezentaciju Surface-a odličnom pokaznom vježbom, ovi potezi pokazuju potpuno nerazumijevanje tržišta i njihove trenutne pozicije.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način
UkradenNick kaže...
 ( a budimo realni dok ima office i win i može)

 

 

 

Naravno da je većina prihoda MS-a iz win i office aranžmana ali ne treba zaboraviti igračke za "velike dečke" - SQL, Server, VS, Sharepoint i ostalu ekipu. MS je tu vrlo jak i ne treba ih se promatrati ka marginalan proizvod iz njihovih pogona niti MS treba promatrati kao marginalca na području koje ti proizvodi "napadaju".

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Ma kakvi marginalni, to je smiješno, ali Win8 i WP8 su im zadnje prilike da krenu kako treba na novim tržištima. Imaju baš sve predispozicije i ne trebaju im nenormalne cijene. kad su Win8 i WP8 u pitanju, ne radi se o korporativnom tržištu, nego onom običnih korisnika. Obični korisnici itekako paze na cijene i često idu na cijenu kao prioritet. MS-u treba brza ekspanzija, ne hvatanje malog postotka bogatih korisnika. Primjerice, ja želim Win8 tablet i WP8 telefon, ali budu li ove cijene tipične, nema šanse.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način
Samo prvi tablet je RT, ostali su vulgaris x86 kompjuteri u formi tableta (sto je meni vrlo privlacna kombinacija kao zamjena za notebook). Naravno, to ne mijenja cinjenicu i da je on sam preskup, no who cares - bit ce i drugih modela.

Raspon od 300 do 800 dolara je potpuno ok - bit ce skupljih, bit ce jeftinijih od iPada, pa tko sto voli. Ne vidim tu neki problem. Posebno jer dolaze s free Officeom i prakticki mogu zamijeniti 90% danasnjih kucnih racunala.
Domagoj
 
4 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način

Slažem se s većinom napisanog, osim da cijena neće biti problem. Ali, nadajmo se da neće, jer sad kad koristim paralelno sva 3 bitna OS-a, mobilno i na serveru/desktopu (Ubuntu, OSX i Windowse te sva tri telefona iPhone, SGS3 i WP), moram reći da mi MS ekosustav opet izgleda najpotentniji i najbolje riješen. Bilo bi super kad bi MS uhvatio barem trećinu tržišta kroz iduće dvije godine.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2012 22:13 (Tonči).
13 godina
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Radim u IT firmi pa mi je normalno Win7 i WM6 (uspio sam izbjeći WP7 i 7.5), tako da mi ne gine Win8 i WP8, imali smo i opciju androida, ali neke stvari nisu radile (koje su radile na WM5 i 6 ), pa se nadam da tih problema neće biti na WP8 i na tu kartu igra MS... Samo u toj priči ne vidim mjesta za RT, bit će to kao eto da ne kažete da ne postoji...

 

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način

WP7+ nemaju baš nikakve veze i nikakvu kompatibilnost s ničim na WMx. Dakle, nabavi/napravi novi softver za telefon. WM je odavno zaboravljen.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2012 0:04 (Tonči).
16 godina
moderator
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način
Domagoj kaže...
Samo prvi tablet je RT, ostali su vulgaris x86 kompjuteri u formi tableta (sto je meni vrlo privlacna kombinacija kao zamjena za notebook). Naravno, to ne mijenja cinjenicu i da je on sam preskup, no who cares - bit ce i drugih modela.

Raspon od 300 do 800 dolara je potpuno ok - bit ce skupljih, bit ce jeftinijih od iPada, pa tko sto voli. Ne vidim tu neki problem. Posebno jer dolaze s free Officeom i prakticki mogu zamijeniti 90% danasnjih kucnih racunala.

 U zadnje vrijeme postaješ potpuno pomahnitali Nokia i Microsoft i Surface i Windows 8 fanboi. Al ono, totalno. Daj to malo čilaj.

Za mene svaki tablet preko 300 baksa* je preskup. Apple je divljački skup i mrzim ga, a ako će Surface biti ko Apple ili skuplji mrzit ću i njega. OK cijene su do 200 baksiju.

Zasad mi u prihvatljiv cjenovni rang upada samo Kindle Fire, ali ne čini mi se osobito upotrebljiv za prave stvari.

 

* navodno se ova novčana jedinica zove po Mariu Baksi {#}

16 godina
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Hoće li biti ista procedura kao i sa desktop tržištem: gdje se kupi "prazni" PC (ili onaj sa Linuxom), pa se ne to fino nakači kakav piratizirani Win OS? Odnosno, u slučaju tableta, da se kupi kakav jeftini "Androidaš", kojeg se kasnije zamjeni piratiziranim WinRT?

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pristupačni tableti na Microsoftov način
Zli Luđak kaže...
Domagoj kaže...
Samo prvi tablet je RT, ostali su vulgaris x86 kompjuteri u formi tableta (sto je meni vrlo privlacna kombinacija kao zamjena za notebook). Naravno, to ne mijenja cinjenicu i da je on sam preskup, no who cares - bit ce i drugih modela.

Raspon od 300 do 800 dolara je potpuno ok - bit ce skupljih, bit ce jeftinijih od iPada, pa tko sto voli. Ne vidim tu neki problem. Posebno jer dolaze s free Officeom i prakticki mogu zamijeniti 90% danasnjih kucnih racunala.

 U zadnje vrijeme postaješ potpuno pomahnitali Nokia i Microsoft i Surface i Windows 8 fanboi. Al ono, totalno. Daj to malo čilaj.

Za mene svaki tablet preko 300 baksa* je preskup. Apple je divljački skup i mrzim ga, a ako će Surface biti ko Apple ili skuplji mrzit ću i njega. OK cijene su do 200 baksiju.

Zasad mi u prihvatljiv cjenovni rang upada samo Kindle Fire, ali ne čini mi se osobito upotrebljiv za prave stvari.

A što ću, sviđa mi se što rade. Isto se tebi može reći za Sonyjeve fotiće. :-) Nemam ništa protiv da se nekome ne sviđa, no nerazumijevanje, izvrtanje činjenica i sud nečega što nisu niti probali - to me ljuti. Imam brdo prigovora MS-u na mnogo područja, neke stvari čak i odbijam koristiti iz principa, no tu mislim da rade zaista dobar posao. (S druge strane, i sam sam sebi ponekad glup radi tolike doze entuzijazma oko ovoga, no opet - mislio sam prije neko vrijeme da sam već prestar za to, pa uživam u ranoj krizi srednjih godina i podsjetniku na vrijeme kad sam se oduševljavao stvarima na dnevnoj bazi.)

 

Vidio sam već nekoliko hardverski loših i starih tableta na koje su stavljeni Win8, i stvar radi izvrsno. Izuzetno je upotrebljivo, praktično i - što je najvažnije - ne dolazim s njima do točke koju redovito dodirujem s iPadom: "uf, ah ništa, budem to kasnije na desktopu napravio". Imam i prigovora, posebno s developerske strane, no to je nebitno u priči o cijeni.

 

A što se tiče cijene - ah, čuj, i ja bih htio da su jeftiniji, no nisu. Vjerojatno će biti s vremenom, vjerojatno će biti low-end modela, tako to obično ide... Kindle Fire je govno nad govnima. Ja bih uvijek radije dao više para pa da mi ima smisla i praktične koristi, nego malo platio pa da skuplja prašinu (ili dječje otiske prstiju).

 

Mislim da tebi (i Dragi, ne smijemo ga tu zaboraviti, da se ne naljuti :-)) fali navika korištenja tableta i zato ti se za njega ne da dati ozbiljne novce. I ja sam prije iPada imao sličan stav, no navukao me totalno otkad ga imam. Nije da ne bih mogao bez tableta, no da mi je praktičan - jest. Doduše, kod iPada mi fale neke funkcionalnosti, tako da se baš veselim Win8 tabletima koji će to moći. Ovako ga uvijek ostavljam doma prilikom putovanja jer mi se ne da nositi dva stroja - notebook i tablet. Kad će to biti 2-u-jedan, to će biti to. Dakle, pucam prvenstveno na x86 tablet, i to prvenstveno zbog predavanja na kojima koristim Visual Studio (koji velikoj većini ne treba), no ne bih se bunio niti protiv RT-a pa kako kada treba. Sinkronizacija postavki i datoteka je tu, tako da ne moram razmišljati o tome (iako Dropbox i sada to prilično dobro odrađuje, no ovo je korak više).

 

Konačno, kao što sam rekao, RT tableti mogu zamijeniti brdo računala/notebooka danas. Svi koji koriste Office+mail+surfanje - oni su potencijalni kandidati. Moja žena i 95% mojih neinformatičkih prijatelja. Umjesto da tegli 2,5 kg notebook svaki dan na posao, sad će to raditi s tabletom od ispod kile u torbici. Dakle, u tom slučaju RT tablet nije više tablet, već funkcionalna zamjena za "pravo" računalo, samo je lakši, prenosiv, baterija traje puno duže... Iz te perspektive cijena od recimo 400 ili 500 dolara mi se ne čini pretjeranom (naravno, još kad bi takve bile kod nas, no to je druga priča).

Domagoj
15 godina
neaktivan
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

MS treba izbaciti križanca između mobitela i tableta, nešto kao Note i prekinuti ovu šaradu s tabletima. Tableti su bezveze. My opinion.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Mislim da nije problem samo cijena tableta vec treba gledati ukupan citav eko sustav koji se kupuje. 

 

Naime, jako puno ljudi je investiralo podosta novaca na kupovinu aplikacija (prvenstveno iOS, pa zatim Android). Tako da ti koji vec imaju investiciju u software ce se teze odluciti na promjenu platforme. Analogno je i kod destopt sistema npr. prijelazak sa Win7 na Ubuntu linux (ili na Mac). 

 

Osobno sam potrosio oko 50-tak dolara na aplikacije za iPad. Kad budem kupovao jos jedan uredjaj opet ce to bit iPad/iPhone jer odgovara mojim potrebama i vec postojece aplikacije mogu koristiti i na njemu (do 10 iOS uredjaja). 

Kad mi jedan klinac ima iPad, onda i drugom moram kupit iPad. Radi mira u kuci. No srecom, samo jednom kupujem igricu. Sto vise igrica kupim, vjerojatnos prelaska na drugu platformu opada. Ubacite tu jos koji iOS uredjaj za suprugu, i jos koji iPhone i dobijete vec prilicnu investiciju u jedan eko sustav. Vjerujem da je sa Android sustavom slicno ako ne isto. 

 

Osobno svidja mi se Galaxy Tab2 10.1, ali vjeojatno u dogledno vrijeme necu mijenjati platformu zbog gore navedenog razloga. Tu je ono sto je Apple majstorski odigrao, stvorio je zatvoreni eko sustav gdje on vodi glavnu rijec i hardverski i u distribuciji softwera. I to je ono sto MS pokusava simulirati, pogotovo ovaj drugi dio vezan uz software.  

S obzirom da je market tableta u ekspanziji, Microsoftu ne preostaje drugo nego hvatati nove kupce, tj. one koji tek sad prvi put kupuju uredjaj a to definitivno ne mozes da ponudist cijenu vecu od referentne cijene tj. od iPad-a. 

 

Tako je vrlo moguce da su ovo cijene u nekim drugim dolarima ili je varka (za konkurenciju). Jer, budimo realni ASUS se ne bori samo protiv Apple i Android sustava, vec su mu konkurenti i drugi proizvodjaci tableta sa Win RT. 

 

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Pristupačni tableti na Microsoftov način

Bez obzira, mislim da su cijene ipak paprene. Kad će Surface na površinu da to vidimo? Jer, zaboravljaš da iPad 3 nudi "retina" rezoluciju (što je perverzno ugodno za čitanje) i hardver koji je prilično solidan. Ja gledam da me moj X220 košta mnogo, ali prihvatljivo za ono što nudi. Još da je T verzija, ni ne treba mi tablet. No, nisu mnogi spremni toliko platiti ni za laptop, a kamoli nešto što percipiraju onako kako to čine s tabletom. Osobno sam zainteresiran za tablet, ali kad gledam što kupiti informatičkim neprofesionalcima ili čak za upotrebu koja ne uključuje produkciju, Nexus 7 mi se čini puno boljim izborom čak i od iPada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice