Pripreme za proizvodnju A7

poruka: 12
|
čitano: 2.848
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pripreme za proizvodnju A7".
11 godina
neaktivan
offline
Pripreme za proizvodnju A7

Firma koja objektivno ima svega tri glavna proizvoda (sa podvarijantama), očito mora ekstremno paziti sa kime će u kolo i na koji rok. Svaka firma sa kojom surađuje dugoročno predstavlja rizik. To najbolje od svega govori na kakvim nogama ustvari stoji Apple...

 
2 6 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pripreme za proizvodnju A7
De malo elaboriraj zasto mislis da stoje na klimavim nogama ?
15 godina
neaktivan
offline
Pripreme za proizvodnju A7
Pa sta ce nam to?. Imaju a5 jos u novim apple tvima...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pripreme za proizvodnju A7
ansha kaže...
De malo elaboriraj zasto mislis da stoje na klimavim nogama ?

 

Kada kažem da stoje na klimavim nogama to ne znači da će propasti. Nitko tko ima tolike rezerve keša nije u opasnosti da samo tako propadne. Tržišna pozicija je sasvim nešto drugo. Apple-ove dionice su balon. To proizilazi iz činjenice da je njihova vrijednost zasnovana na tri glavna proizvoda, a od toga 65+% profita ide samo od jednog proizvoda (iPhone). Do sada (bez Jobsa) nisu pokazali da su u stanju tržištu ponuditi ništa bitno različito osim kozmetičkih promjena koje agresivno moraju štititi "patentima". Drugo, vrijednost dionica se zasniva na špekulativnim očekivanjima ulagača o neprekinutom rastu. Po tome je riječ o balonu. Zato jer taj rast je objektivno dosegao vrhunac. Naravno ako izmisle neku novu "toplu vodu" to se može još neko vrijeme zamaskirati. Ponavljam ta firma ima koliko ono zaposlenih, 70.000?? Koji rade što??? Razvoj?? Možda 5% njih. Ako to usporediš sa firmama u kojima barem 50% ljudi radi na nekoj vrsti razvoja onda ti je sve jasno. Eto nadam se da sam ti elabotrirao. To naravno još uvijek ne znači da Apple na primjer ne može odlučiti investirati naprimjer 50 milijardi dolara u sasvim neku drugu industriju (energija, farmacija, eko hrana,..), što ja osobno na neki način i očekujem da bi se moglo dogoditi. Sa tom količinom novaca se mogu čuda napraviti...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pripreme za proizvodnju A7
Cognitor kaže...
ansha kaže...
De malo elaboriraj zasto mislis da stoje na klimavim nogama ?

 

Kada kažem da stoje na klimavim nogama to ne znači da će propasti. Nitko tko ima tolike rezerve keša nije u opasnosti da samo tako propadne. Tržišna pozicija je sasvim nešto drugo. Apple-ove dionice su balon. To proizilazi iz činjenice da je njihova vrijednost zasnovana na tri glavna proizvoda, a od toga 65+% profita ide samo od jednog proizvoda (iPhone). Do sada (bez Jobsa) nisu pokazali da su u stanju tržištu ponuditi ništa bitno različito osim kozmetičkih promjena koje agresivno moraju štititi "patentima". Drugo, vrijednost dionica se zasniva na špekulativnim očekivanjima ulagača o neprekinutom rastu. Po tome je riječ o balonu. Zato jer taj rast je objektivno dosegao vrhunac. Naravno ako izmisle neku novu "toplu vodu" to se može još neko vrijeme zamaskirati. Ponavljam ta firma ima koliko ono zaposlenih, 70.000?? Koji rade što??? Razvoj?? Možda 5% njih. Ako to usporediš sa firmama u kojima barem 50% ljudi radi na nekoj vrsti razvoja onda ti je sve jasno. Eto nadam se da sam ti elabotrirao. To naravno još uvijek ne znači da Apple na primjer ne može odlučiti investirati naprimjer 50 milijardi dolara u sasvim neku drugu industriju (energija, farmacija, eko hrana,..), što ja osobno na neki način i očekujem da bi se moglo dogoditi. Sa tom količinom novaca se mogu čuda napraviti...

 

Kako mislis da samo 5% ljudi tamo radi na razvoju? Dizajn nije razvoj? Softver nije razvoj?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pripreme za proizvodnju A7
zoki.zlikowski kaže...
Cognitor kaže...
ansha kaže...
De malo elaboriraj zasto mislis da stoje na klimavim nogama ?

 

Kada kažem da stoje na klimavim nogama to ne znači da će propasti. Nitko tko ima tolike rezerve keša nije u opasnosti da samo tako propadne. Tržišna pozicija je sasvim nešto drugo. Apple-ove dionice su balon. To proizilazi iz činjenice da je njihova vrijednost zasnovana na tri glavna proizvoda, a od toga 65+% profita ide samo od jednog proizvoda (iPhone). Do sada (bez Jobsa) nisu pokazali da su u stanju tržištu ponuditi ništa bitno različito osim kozmetičkih promjena koje agresivno moraju štititi "patentima". Drugo, vrijednost dionica se zasniva na špekulativnim očekivanjima ulagača o neprekinutom rastu. Po tome je riječ o balonu. Zato jer taj rast je objektivno dosegao vrhunac. Naravno ako izmisle neku novu "toplu vodu" to se može još neko vrijeme zamaskirati. Ponavljam ta firma ima koliko ono zaposlenih, 70.000?? Koji rade što??? Razvoj?? Možda 5% njih. Ako to usporediš sa firmama u kojima barem 50% ljudi radi na nekoj vrsti razvoja onda ti je sve jasno. Eto nadam se da sam ti elabotrirao. To naravno još uvijek ne znači da Apple na primjer ne može odlučiti investirati naprimjer 50 milijardi dolara u sasvim neku drugu industriju (energija, farmacija, eko hrana,..), što ja osobno na neki način i očekujem da bi se moglo dogoditi. Sa tom količinom novaca se mogu čuda napraviti...

 

Kako mislis da samo 5% ljudi tamo radi na razvoju? Dizajn nije razvoj? Softver nije razvoj?

 

O točnoj brojci mogu naravno samo špekulirati, odatle ovaj upitnik na kraju rečenice. Međutim ako usporedite broj zaposlenih u Appleu (cca 70.000+) sa brojem zaposlenih u napr. Microsoftu (cca 94.000), dakle usporedivi su brojevi. Sada stavite na vagu broj i složenost proizvoda i usluga jedne i druge kompanije i vidjet ćete da postoji omjer od otprilike 1:30 (slobodna minimalna procjena, vjerojatno je omjer još gori). Ako Vam se ne sviđa Microsoft slobodno uzmite neku drugu kompaniju (Oracle?) i napravite potpuno istu stvar i dobit ćete slične rezultate. Nešto tu ne štima sa brojevima. Apple možda formalno ima u "razvoju" zaposleno 50% ili više ljudi (nemam pojma), ali je očito iz navedenog da ti ljudi ili ne rade razvoj ili to rade toliko neefikasno da je gotovo neshvatljivo. I naravno da design i software spadaju u razvoj (tko bi normalan mogao i pomisliti suprotno)....

14 godina
protjeran
offline
Re: Pripreme za proizvodnju A7
To sta ti govoris je mozda bio slucaj kad su dionice bile na maksimumu, no sad je po ekonomskim pokazateljima koji su egzaktna, matematicka stvar, apple podcijenjen.

Upravo je to bila tema mnostva clanaka i analiza u posljednje vrijeme tako da promasujes ceo fudbal sta bi se reklo..
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pripreme za proizvodnju A7
ansha kaže...
To sta ti govoris je mozda bio slucaj kad su dionice bile na maksimumu, no sad je po ekonomskim pokazateljima koji su egzaktna, matematicka stvar, apple podcijenjen.

Upravo je to bila tema mnostva clanaka i analiza u posljednje vrijeme tako da promasujes ceo fudbal sta bi se reklo..

 

Pa potpuno isto sam govorio i kada su bile na maksimumu. Vrijeme će pokazati što i u čemu sam promašio, naravno ako sam promašio. Pozdrav.

14 godina
protjeran
offline
Re: Pripreme za proizvodnju A7
Cijenim procijenu kad ju potkrijepis s tim na cemu je baziras, ovako moze ispast da si bio u pravu cisto na srecu, trenutno nista ne govori da bi to moglo bit tako.

To ti je ko ona hobotnica koja je bila najuspijesnija u sportskoj prognozi (ne sijecam se jel to bilo svijetsko u nogometu?).
15 godina
protjeran
offline
Re: Pripreme za proizvodnju A7
Cognitor kaže...
ansha kaže...
To sta ti govoris je mozda bio slucaj kad su dionice bile na maksimumu, no sad je po ekonomskim pokazateljima koji su egzaktna, matematicka stvar, apple podcijenjen.

Upravo je to bila tema mnostva clanaka i analiza u posljednje vrijeme tako da promasujes ceo fudbal sta bi se reklo..

 

Pa potpuno isto sam govorio i kada su bile na maksimumu. Vrijeme će pokazati što i u čemu sam promašio, naravno ako sam promašio. Pozdrav.

IMHO realan si u procjeni...

mp3 player, telefon, tablet... a uskoro sat i tv... ne viim nista inovativnoga u tome... lg, samsung, sony to rade desetljecima... :))))

16 godina
offline
Pripreme za proizvodnju A7

Procesori su do sada bili jedna od najvećih hardverskih snaga kod Applea.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Pripreme za proizvodnju A7
apple balon ?? hahhah kakvi analiticari. ajde odi pogledaj p/e pa se vrati ako razumijes o cemu pricam. btw, apple je trenutno debelo potcijenjen kao dionica. To je razumljivo jer je realno da nece vise rasti kao prije pa nisu vise u milosti. Medutim obzirom trenutno isplacuju rekordne dividende a i dalje gomilaju cash i to uz jedan od najnizih pe ratia u industriji sada su zapravo idealan buy. Toliko dobar da se spekulira da ni mogli ici u buy back svojih dionica (w.buffet se cudi da to nisu jos napravili). Uvijek se isplati kupiti jedan dolar za 70 centi.
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice