Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?

poruka: 20
|
čitano: 6.401
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?".
14 godina
offline
Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?

Užasno mi smeta ona "plastična dlačica na nano-SIM kartici iznad članka" {#}

šumski put je bio ravan.
 
24 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?
dreammaker kaže...

Užasno mi smeta ona "plastična dlačica na nano-SIM kartici iznad članka"  {#}

  Dobio si priliku da prvi popljuješ Apple i pokupiš hrpu TU-ova, a ti o plastičnoj dlačici. Za ubuduće, trebaš ovako nekako - "Prokleti Apple, potkupili komisiju, sad kad predstave novi magični revolucionarni iSIM. AHHAHHAhaha.{#}  {#}  {#}{#}" Tako nekako. Ne zaboravi ove super kul smajliće na kraju.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
12 godina
offline
Re: Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?
Random. kaže...
dreammaker kaže...

Užasno mi smeta ona "plastična dlačica na nano-SIM kartici iznad članka" {#}

  Dobio si priliku da prvi popljuješ Apple i pokupiš hrpu TU-ova, a ti o plastičnoj dlačici. Za ubuduće, trebaš ovako nekako - "Prokleti Apple, potkupili komisiju, sad kad predstave novi magični revolucionarni iSIM. AHHAHHAhaha.{#} {#} {#}{#}" Tako nekako. Ne zaboravi ove super kul smajliće na kraju.

 

Apple fanboyi jednostavno ne shvaćanju da nisu svi ko oni... Zašto bi se uvijek Apple morao popljuvati? Izruguju se najčešće samo fanboyi koji mane nebi vidili da ih lopatom po glavi udare. :)

 

Standard ko standard. Meni ni iz džepa ni u džep. Osobno mi se ne sviđaju te manje kartice, al ko me šta pita.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?
EchoOne kaže...

 

Apple fanboyi jednostavno ne shvaćanju da nisu svi ko oni... Zašto bi se uvijek Apple morao popljuvati? Izruguju se najčešće samo fanboyi koji mane nebi vidili da ih lopatom po glavi udare. :)

 

Standard ko standard. Meni ni iz džepa ni u džep. Osobno mi se ne sviđaju te manje kartice, al ko me šta pita.

Kako to misliš "tebi ni iz džepa ni u džep"?

 

Kad kupiš slijedeći telefon/tablet/3g modem, i ustanoviš da tvoj dosadašnji SIM ne može unutra, morat ćeš se obratiti operateru radi zamjene SIM-a, a koji će zamjenu svakako gledati naplatiti. I uz to, moraš se tramakavati do obližnjeg telekom centra... po meni bespotrebna komplikacija. Evo baš danas sam slomio nokat pokušavajući izvuć običan SIM iz T-mobile 3G modema.

Strah me i promisliti kako ću manipulirati tim nano-SIM-ovima :-(

14 godina
offline
Re: Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?
Luciano kaže...

Kako to misliš "tebi ni iz džepa ni u džep"?

 

Kad kupiš slijedeći telefon/tablet/3g modem, i ustanoviš da tvoj dosadašnji SIM ne može unutra, morat ćeš se obratiti operateru radi zamjene SIM-a, a koji će zamjenu svakako gledati naplatiti. I uz to, moraš se tramakavati do obližnjeg telekom centra... po meni bespotrebna komplikacija. Evo baš danas sam slomio nokat pokušavajući izvuć običan SIM iz T-mobile 3G modema.

Strah me i promisliti kako ću manipulirati tim nano-SIM-ovima :-(

Zamjena je džabe i traje cca dvije minute

Stranice su trenutno nedostupne.
16 godina
neaktivan
offline
Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?

Koliko vidim iz slike, ako je to tocno, samo su izbacili rubove i imaju 6 umjesto 8 kontakata. Bumo vidli koliko su osjetljive na statiku jer ce korisnici direktno dodirivati kontakte (to i danas rade).

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?

Ma nek je od svetog petra, samo da ih nema 50 vrsta i da se konačno dogovaraju a ne svađaju.

Evo imam npr. sintove koji koriste Smart media karticu. Kad ju je netko dizajnirao bila je čista

šminka, najtanja i sve, ali zbog dizajnerske greške, nemoguće je napraviti veću od 128MB. Stoga

je ubrzo izašla iz mode i dućana i sada je u hrvatskoj - nema. Gdje ima po buvljaku, košta ko

hard disk od 500GB.

 

(mislim, znam da nije isto, ali ako me razumijete... za stare mobitele trebat ćemo stare kartice, ne?)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2012 14:10 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?

Ovo su gluposti. Za 2 mjeseca će netko donijeti standard pikoSIM, a karticu ćeš u mobitelu tražit elektronskim mikroskopom.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?
Kill Frenzy kaže...

Zamjena je džabe i traje cca dvije minute

Neki operateri ne naplaćuju zamjenu, ali opet moram otići do operatera, što mi je trošak (benzin+vrijeme). Kako je sa prepaid korisnicima, ne znam. Na kraju krajeva, misliš da operateri snose trošak izrade novih SIM kartica? Naplate ih oni skupo kroz pretplatu i bezobrazne tarife.

 

I ne traje 2 minute, nego po 10-tak sati... meni je trebalo na T-Mobileu cijeli dan da aktiviraju novi micro-SIM, a rečeno mi je "sve gotovo u najviše 2 sata". Moš' mislit.

Zato sam idući put uzeo škare i sam rezao SIM u micro-SIM i onda je stvarno bilo sve gbotovo u 2 minute:-) Kod ove nove kartice, a koliko vidim na fotografijama, taj "sam svoj majstor" recept više ne pali:-(

 

Kad kažem da je zbog smanjenih dimenzija manipulacija otežana, onda se prvenstveno sjetim microSD kartica koje vječito tražim po stanu jer se zbog malenih dimenzija vrlo lako izgube.

U cijeloj priči potpuno je nebitno radi li se o standardu RIM-a, Motorole ili Applea... ne kužim koliko prostora će se uštediti sa nano karticama da je trebalo raditi novi "standard"?! Meni se u cijeloj priči čini da je to samo navlakuša da bi tvornice imale što raditi.

16 godina
offline
Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?

Njihova najveca inovacija do sad!

- Psiho246
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?
Treba malo pogledati apsolutne brojke jer 40% manja kartica u odnosu na micro-sim je samo relativno preseravanje.. micro-sim zauzima 0.2% ukupnog volumena u iphoneu 4, dok ovaj nano-sim to smanjuje na 0.11%.. Jako me zanima cemu to smanjivanje kakvu to funkcionalnost misle dobiti tim smanjenjem? Pravdaju se da time oslobadjaju prostor za integraciju novih tehnologija.. No to jednostavno nije istina.. Apple se dodvorava i izigrava dobrotvora, a to definitivno nisu..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?
overhaul kaže...

...

 

(mislim, znam da nije isto, ali ako me razumijete... za stare mobitele trebat ćemo stare kartice, ne?)

 

Jesi li ti uopće pročitao članak?!

 

Novi tip SIM kartice moći će se koristiti i u starijim tipovima mobitela uz odgovarajući adapter.

 

P.S. Problem SmartMedia kartica u synth-evima je skroz druge prirode, jer razvoj klavijatura traje dosta duže od razvoja kompjutera, pa se, u konkretnom slučaju, dogodilo to da je za zamjenu floppy-a (koji je u klavijaturama preživio duže nego u PC-ima) odabrana memorijska kartica koja nije dugo preživjela na tržištu. Nakon toga proizvođači su se opametili pa umjesto memorijskih kartica uglavnom ugrađuju USB-to-device priključke za korištenje USB memorija.

15 godina
neaktivan
offline
Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?

A dizajn je otprilike: uzeli škare i odrezali višak plastike?

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?
Zura kaže...

A dizajn je otprilike: uzeli škare i odrezali višak plastike?

  A negdje se tvrdi da je su ovo godinama dizajnirali najbolji svjetski dizajneri? Radite od muhe slona. Hajde da su rekli "Donosimo preokret u smartphone industriji ovim revolucionarnim SIM-om." Ovako, nitko iz Applea ne radi nikakvu buku niti išta najavljuje a vi odmah "LOL, kakva je ovo revolucija?".

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
16 godina
offline
Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?

Pa nije baš tako. Da je samo rezanje oko plastike, nebi se svađali tko je koji standard ponudio?

Ovo da će biti kompatibilno "adapterom" na stare mobitele, treba tek vidjeti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?
Random. kaže...
dreammaker kaže...

Užasno mi smeta ona "plastična dlačica na nano-SIM kartici iznad članka" {#}

  Dobio si priliku da prvi popljuješ Apple i pokupiš hrpu TU-ova, a ti o plastičnoj dlačici. Za ubuduće, trebaš ovako nekako - "Prokleti Apple, potkupili komisiju, sad kad predstave novi magični revolucionarni iSIM. AHHAHHAhaha.{#} {#} {#}{#}" Tako nekako. Ne zaboravi ove super kul smajliće na kraju.

 Pa zar praktički nisu to napravili?

 

"Kako bi ojačao svoje pozicije u ETSI-u, Apple je poduzeo i mjere kojima je značajno povećao broj glasova koje ima u tom tijelu. Naime, prema pravilima ETSI-a, svaka podružnica tvrtke u Europi s prometom većim od 8 milijardi eura ima pravo na do 45 glasova. Do sada je najviše glasova imala Nokia, odnosno 92, no Apple je u međuvremenu prijavio svojih šest europskih podružnica u ETSI."

 

Dakle, Appleu je dovoljno stalo do ovoga da napravi to, a samim time očito nije to tolko beznačajno kolko se čini.

 

12 godina
offline
Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?

Kao što sam i rekao prije par dana, a pojedinci su se na to našli uvrijeđeni i shvatili to kao hvaljenje Applea, očito je prihvaćeno Appleovo rješenje.

Ali mislim da je Appleu, ali i Nokiji i RIMu do toga toliko stalo kao što piše u tekstu zbog "politike", da bi pokazali tko ima veći utjecaj na industriju mobitela.

Mene iskreno sve to skupa ne dira suviše jer jednom stavim SIM u 2 godine, a kad kupim novi mobitel, samo prebacim u drugi.

Ako slučajno to uštedi išta prostora ili bar da dodatna 1-2 sata baterije makar na čekanju, zašto ne.

Bilo bi mi daleko bolje da ni nema SIMa, nego da se mogu ulogirati s nekim username i password podacima.

Znam da onda svi brinu o sigurnosti zbog krađe tih podataka, ali moglo bi se onda stavit da je obvezno za aktivaciju nazvat službu za korisnike (naravno da je poziv internacionalno besplatan) i odgovorit neko tajno pitanje ili vezano uz otprilike zadnju potrošnju na računu.

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?
overhaul kaže...

Pa nije baš tako. Da je samo rezanje oko plastike, nebi se svađali tko je koji standard ponudio?

Ovo da će biti kompatibilno "adapterom" na stare mobitele, treba tek vidjeti.

To jest samo rezanje suvisne plastike.

Sa skarama mozes odrezati "stari" SIM i metnuti ga u iPhone umjesto nano SIM-a.

 

 

Inace, ne vidim nista lose u tome da nesto sto je bilo bespotrebno veliko bude manje, iako cak niti ovako ne pravi nekakvu posebnu razliku.

- Psiho246
15 godina
offline
Re: Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?

U iPhone 4/4S ide micro-SIM, a ne nano-SIM.

12 godina
neaktivan
offline
Prihvaćen Appleov standard za nano-SIM?

S kakvim glupostima se oni zamaruju, mogli su bolje smislit da svi imaju isti priključak za punjenje il nešto tako.

Jaču bateriju ili nešto treće, a ne karticu koju doslovce izvadim svake 2 godine kad kupim novi mobitel.

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice