Prepoznavanje lica – nije kao CSI

poruka: 14
|
čitano: 5.136
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prepoznavanje lica – nije kao CSI".
11 godina
protjeran
offline
Prepoznavanje lica – nije kao CSI

Pa,nedorađen sustav..Isto kao što Kamera na HP laptopima,nije fermala 5% lice crnca,niti ga je zumirala niti pratila...{#}

 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Prepoznavanje lica – nije kao CSI

Ne znam kakav je engine u Picassi ali taj radi yebeno dobro svoj posao. Nakon par tagova moje kćeri je bez problema prepoznao na slikama od cca 1 godine starosti do 7. Na svakih 200-300 slika bi se provukla neka koja nije trebala.

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Prepoznavanje lica – nije kao CSI

-ono što je autor (op.a, misli se na Dragu), ispustio.. pa ja dodajem.

-naravno, jer je soft razvijan za američane i afroameričane, uz indijance-nativce. Tad iz kontrolnih crta jednostavno nisu mogući kontrolni markeri koji bi zadovoljavajuće raspoznavali npr Schwarzeneggera i D.Ducka.

Ubačen modul, (AntiTerorist upgrade soft, ver.0.74b je još u beti, čaka se ugradnja SSDova na Jaguar kako bi profunkcioniralo) inače je u njemu i taj dio uspješno rješen uz preduvijet da je osoba barem 97,4% slična kao ova specmen fotka + turban ili burka.. E da je ta verzija operativna, već bi ga oni prije nekoliko godina ufatili, ovako su zakasnili smao desetak dana. Predviđa se da porastom snage po murfiju, za cca 14 godina takava pretraga može dati rezultat u željenom vremenu +/-1 dan od izlaska slike u novinama.

specmen. klk-1, klik-2, klik-3 (ženski model)...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 3 hvala 3
11 godina
protjeran
offline
Prepoznavanje lica – nije kao CSI

Prije bih rekao da je ovo problem.

 

 

The world is just illusion
 
29 3 hvala 3
11 godina
protjeran
offline
Prepoznavanje lica – nije kao CSI

Mdaaa...Pitanje je onda zašto su izbačeni iz islamske zajednice,jer su ih hodže ili štotijaznamkakosezovu,po naški "ekskomunicirali" radi pretjerane agresivnosti i ispoljavanja mržnje..

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Prepoznavanje lica – nije kao CSI

"a stariji, poginuli brat Tamerlan, bio je već dulje vrijeme pod nadzorom FBI-ja koje je imao mnoštvo njegovih fotografija."

 

Ovo je zapravo jedina rečenica koja mi je interesatna u članku.

 

Bio sam lani u Americi i pregledali su mi prtljagu x puta, znala me nakon leta dočekat poruka u torbi da mi je prtljaga dodatno pregledavana, na ulazu u svako go*no su zaštitari koji otvaraju ruksake, skeniraju te ko na aeordromu itd i onda njima netko pod nadzorom napravi ovo sve i onda još moraju tražit pomoć javnosti da ga identificiraju i to sve nakon onog cirkusa 9/11.

 

I opet će im netko drugi bit kriv.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2013 14:40 (Toome).
 
13 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prepoznavanje lica – nije kao CSI
Toome kaže...

"a stariji, poginuli brat Tamerlan, bio je već dulje vrijeme pod nadzorom FBI-ja koje je imao mnoštvo njegovih fotografija."

 


 

E to je i  meni zapelo za oko. već ga dulje vrijme prate, ali on je ipak uspio napraviti bombu i odnjeti na trku.{#}

16 godina
offline
Re: Prepoznavanje lica – nije kao CSI
formula1live kaže...
Toome kaže...

"a stariji, poginuli brat Tamerlan, bio je već dulje vrijeme pod nadzorom FBI-ja koje je imao mnoštvo njegovih fotografija."

 


 

E to je i  meni zapelo za oko. već ga dulje vrijme prate, ali on je ipak uspio napraviti bombu i odnjeti na trku.{#}

Maaa... cijela priča smrdi više od govna... tisuće policajaca na klinca od 19 godina... ko tu koga??? 

Debilna nacija koja vjeruje u te gluposti... otkuda uostalom dečecu vojni eksploziv tipa Semtex/C4?

Ameri su na sve spremni, ne bi me čudilo da bace opet atomsku bombu na civile, ionak su to napravili već, ne jednom, nego čak dvaput.

Ovaj put možda bace i sami na sebe... 

16 godina
offline
Re: Prepoznavanje lica – nije kao CSI
Aldo kaže...
formula1live kaže...
Toome kaže...

"a stariji, poginuli brat Tamerlan, bio je već dulje vrijeme pod nadzorom FBI-ja koje je imao mnoštvo njegovih fotografija."

 


 

E to je i  meni zapelo za oko. već ga dulje vrijme prate, ali on je ipak uspio napraviti bombu i odnjeti na trku.{#}

Maaa... cijela priča smrdi više od govna... tisuće policajaca na klinca od 19 godina... ko tu koga??? 

Debilna nacija koja vjeruje u te gluposti... otkuda uostalom dečecu vojni eksploziv tipa Semtex/C4?

Ameri su na sve spremni, ne bi me čudilo da bace opet atomsku bombu na civile, ionak su to napravili već, ne jednom, nego čak dvaput.

Ovaj put možda bace i sami na sebe... 

http://www.fromthetrenchesworldreport.com/are-you-just-a-believer-or-do-you-think/41807 

 

Vi s TD pogledajte ovo, ako ne vidite, ni google glass, ni CSI face recognition vam ne pomaže, očito je da je ovo jedan holidvudski cirkus! Predstava za debile iz koje će se jednom cijeli svijet izrugivati.

Tip, kojem su obadvije noge istrgnute na prvoj slici je očito davno prije izgubio noge, jer dobro kaze lik, za maksimalno 2 minute ljudsko biće iskrvari s takvim ozljedama, a momnetalon pada u stanje šoka. E pa ja sad tu ne vidim

niti krv da frca, niti da su rane podvezane, sanirane, a niti lika da je u stanju šoka! Meni je ova jedna slika s "poprišta" dovoljna da znam u što da vjerujem. Vama nije?

11 godina
protjeran
offline
Prepoznavanje lica – nije kao CSI

tako je Aldo,zato ti znaš istinu{#}..podijeliš je sa nama{#}

 
3 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prepoznavanje lica – nije kao CSI
Friday kaže...

Ne znam kakav je engine u Picassi ali taj radi yebeno dobro svoj posao. Nakon par tagova moje kćeri je bez problema prepoznao na slikama od cca 1 godine starosti do 7. Na svakih 200-300 slika bi se provukla neka koja nije trebala.

Pa nije toliko niti do algoritma koliko do kvalitetne fotografije. Ja vjerujem da ti sve fotke koje su "katastrofa" jednostavno discardaš i ponovno ideš slikati.

Današnji mobiteli daju svemirsku kvalitetu slike naspram CCTV (nadzornih) kamera. Zašto? CCTV mora raditi jednako dobro i u mraku i pod direktnim svjetlom i po kiši i to bez ikakvog fokusa i zooma. Isto tako, problem je i spremiti te podatke jer nitko ne bulji u ekran negdi u nekom uredu i traži teroriste u real-timeu, već se to sprema i po potrebi izvlači. Opet, kvaliteta se smanjuje zbog kompresije. Zadnje, naravno, najčešće te kamere se naručuju javnim natječajima na kojima pobjeđuju oni najjeftiniji, ne najkvalitetniji.

Na kraju dobiješ fotograije koje više liče na akvarel i naravno da je onda sam algoritam tu posve nemoćan.

 

Fun fact - u RH (zapravo siguran sam za ZG) su CCTV kamere postavljene na raskrižima su toliko "kvalitetne" da ako se što i dogodi, ti preko njih ne možeš isčitati tablice vozila.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
protjeran
offline
Prepoznavanje lica – nije kao CSI

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prepoznavanje lica – nije kao CSI
Bukva kaže...

Fun fact - u RH (zapravo siguran sam za ZG) su CCTV kamere postavljene na raskrižima su toliko "kvalitetne" da ako se što i dogodi, ti preko njih ne možeš isčitati tablice vozila.

Aha, a s kaznama obaraju rekorde od 12/2012...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prepoznavanje lica – nije kao CSI
TaurusO kaže...
Bukva kaže...

Fun fact - u RH (zapravo siguran sam za ZG) su CCTV kamere postavljene na raskrižima su toliko "kvalitetne" da ako se što i dogodi, ti preko njih ne možeš isčitati tablice vozila.

Aha, a s kaznama obaraju rekorde od 12/2012...

Da, ali zumiraju na tablice ručno, a ne računalno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice