Prekrivate li web kameru?

poruka: 43
|
čitano: 11.296
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prekrivate li web kameru?".
9 godina
protjeran
offline
Prekrivate li web kameru?

Ima li jedna dobra duša koja ima viška web kameru da je rastavi i provjeri da li je led dioda spojena paralelno sa napajanjem modula kamere ili se pali nezavisno od modula kamere preko nekog od izlaza iz mikrokontrolera.Ako je povezana direktno na ulaze za napajanje modula kamere tada je ok,ali ako se pali preko nezavisnog izlaza direkno sa mikrokontrolera onda se može bez problema guasiti,a da kamera radi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
ngtx kaže...

Ima li jedna dobra duša koja ima viška web kameru da je rastavi i provjeri da li je led dioda spojena paralelno sa napajanjem modula kamere ili se pali nezavisno od modula kamere preko nekog od izlaza iz mikrokontrolera.Ako je povezana direktno na ulaze za napajanje modula kamere tada je ok,ali ako se pali preko nezavisnog izlaza direkno sa mikrokontrolera onda se može bez problema guasiti,a da kamera radi.

Pa poanta i jest da ju možeš ugasiti preko softvera od kamere ako je riječ o indikatoru rada kamere, ali to ne može učinit nikakav program ni maliciozni softver-što tu nije jasno?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
15 godina
neaktivan
offline
Prekrivate li web kameru?

Ja imam web kameru ugrađenu u laptop i kad je ne koristim disable-na je u device manageru isto kao i mikrofon. Još radi dodatne sigurnosti preko nje je zaljepljena crvena izolir traka kao i preko mikrofona koji je odmah pokraj nje.

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
zeroname kaže...

Ja imam web kameru ugrađenu u laptop i kad je ne koristim disable-na je u device manageru isto kao i mikrofon. Još radi dodatne sigurnosti preko nje je zaljepljena crvena izolir traka kao i preko mikrofona koji je odmah pokraj nje.

 

Sereš?

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
zeroname kaže...

Ja imam web kameru ugrađenu u laptop i kad je ne koristim disable-na je u device manageru isto kao i mikrofon. Još radi dodatne sigurnosti preko nje je zaljepljena crvena izolir traka kao i preko mikrofona koji je odmah pokraj nje.

Paranoja level: 9001

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
zeroname kaže...

Ja imam web kameru ugrađenu u laptop i kad je ne koristim disable-na je u device manageru isto kao i mikrofon. Još radi dodatne sigurnosti preko nje je zaljepljena crvena izolir traka kao i preko mikrofona koji je odmah pokraj nje.

uradi tako i na smartphoneu kojeg koristiš radi "dodatne sigurnosti".. A izolir traka preko mikrofona ti nema smisla

15 godina
neaktivan
offline
Prekrivate li web kameru?

Slozil sam si malu "etiketu" koju stavim preko kamere, neprimjetna je a ono čisto radi neke sigurnosti, inače sumnjam da mi uz firewall na linuxu treba neka veća zaštita.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Prekrivate li web kameru?

Nije to paranoja nego razumno prilagođavanje novonastaloj svjetskoj situaciji.Nikome danas ne vjerujem kamo li korporacijama i državi.Zato ide izolir traka preko kamere i mikrofona,a preko led diode ne.Ona služi za ukras.

 

 

 
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
ngtx kaže...

Nije to paranoja nego razumno prilagođavanje novonastaloj svjetskoj situaciji.Nikome danas ne vjerujem kamo li korporacijama i državi.Zato ide izolir traka preko kamere i mikrofona,a preko led diode ne.Ona služi za ukras.

 

 

Vjeruj Adobeu :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
ngtx kaže...

Nije to paranoja nego razumno prilagođavanje novonastaloj svjetskoj situaciji.Nikome danas ne vjerujem kamo li korporacijama i državi.Zato ide izolir traka preko kamere i mikrofona,a preko led diode ne.Ona služi za ukras.

 

 

Kod mene je pokraj led diode i mikrofon i sve je prekrivno pravolinijski izolir trakom. Beter safe than sorry.

16 godina
offline
Prekrivate li web kameru?

Ima i većih 'pacijenata', ali u suprotnom smjeru. Oni 'vole', da ih se snima.

 

 

http://insecam.com/

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
Friday kaže...
zeroname kaže...

Ja imam web kameru ugrađenu u laptop i kad je ne koristim disable-na je u device manageru isto kao i mikrofon. Još radi dodatne sigurnosti preko nje je zaljepljena crvena izolir traka kao i preko mikrofona koji je odmah pokraj nje.

 

Sereš?

I ja čitam i ne mogu da vjerujem, plačem od smijeha u 4h ujutru. Savjetujem kolegi zeroname da si iskopa bunar ili kakvu jamu od jedno 800-1400 m duboku, da kada gasi laptop isti ubaci u dotičnu rupu radi satelitskog radiotalasnog zračenja tvrog diska. Jer ipak, razlika napona u pojedinim utičnicama i raznorazna elektromagnetna kretanja sve prate šta radiš zeroname, ali džaba ti ja pričam, gotov si, već su te uhvatili.. gotov siii.... {#} {#}

 

BTW: za ove strašljivce, je li netko pokšao analizirati promet na routeru ili sl. kada je PC u mirovanju?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prekrivate li web kameru?
Envy kaže...

I ja čitam i ne mogu da vjerujem, plačem od smijeha u 4h ujutru. Savjetujem kolegi zeroname da si iskopa bunar ili kakvu jamu od jedno 800-1400 m duboku, da kada gasi laptop isti ubaci u dotičnu rupu radi satelitskog radiotalasnog zračenja tvrog diska. Jer ipak, razlika napona u pojedinim utičnicama i raznorazna elektromagnetna kretanja sve prate šta radiš zeroname, ali džaba ti ja pričam, gotov si, već su te uhvatili.. gotov siii.... {#} {#}

 

BTW: za ove strašljivce, je li netko pokšao analizirati promet na routeru ili sl. kada je PC u mirovanju?

Upravo tako. Kad je firewall zatvoren prema van i dopusta samo ono sto se explicitno dopusti (dns, ntp, http, https, ...), slaba je sansa da se nesto provuce.

*dobitnik i7-4790K!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice