Predstečaj i Optima Telekom

poruka: 31
|
čitano: 10.220
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstečaj i Optima Telekom".
13 godina
offline
Predstečaj i Optima Telekom

Kako se ovo dogodilo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Predstečaj i Optima Telekom

Samo se pitam što će se dogoditi kad ljudi koji to održavaju počnu odlaziti jer nisu dobili plaću...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Predstečaj i Optima Telekom

mislim da bude uskoro nekak ovak naslov "T-com kupio Optimu telekom"{#}

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom

Pa oduvijek su živjeli na kredit, samo je bilo pitanje vremena, pogotovo ako ne rasteš barem za postotak kamata (čista matematika).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
jura kaže...

mislim da bude uskoro nekak ovak naslov "T-com kupio Optimu telekom"{#}

http://www.ictbusiness.info/kolumne/komentar-optima-je-povukla-ocekivan-potez-samo-dva-realna-scenarija

 

Neće

13 godina
neaktivan
offline
Predstečaj i Optima Telekom

...pretopstavljam da će sad Optima u brzu potjeru za mogućim kupcem....nadam se samo da će to bit netko tko može staviti soli na rep T-comu :)

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Predstečaj i Optima Telekom

Vlada je prodala one kanale sa kablovima od centrale (dtk) do vase kuce/ugrade (last mile), pa su durgi operateri u milosti i nemolisti t-coma. A vlada to nije smjela napraviti. Eto kako se to desilo.

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
20 0 hvala 0
14 godina
offline
Predstečaj i Optima Telekom

Nadam se da će se konsolidirati odnosno da će ući u partnerstvo s nekim jačim "igračem", jer bi bila velika šteta da se moramo vratiti na "dragi" t-shrot da me opet deru ka magarca. Moram reći da sam zadnjih 6-7 godina uštedio ohoho novaca zahvaljujući ovom operateru.

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
jura kaže...

mislim da bude uskoro nekak ovak naslov "T-com kupio Optimu telekom"{#}

Neče ne bez brige to bi bilo previše,Izlanuo se dost je i ova budalaština na kubik da Iskon glasi za nekog alternativnog internet operatera no u vlasništu je T-Šrot jel.Toga ima samo tam di rastu banane, T-Šrot fino prek Iskona(kome je dostupan) s manjim cijenama podmeče klipove drugima. Sve po starom u HR cirkusu kaj drugo, a dokle bude tak bilo budemo videli prognoziram potrajat če takva situacija malo duže fučkaj ga.{#}{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
odjavljen
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
jura kaže...

mislim da bude uskoro nekak ovak naslov "T-com kupio Optimu telekom"{#}

vjerojatno,zašto ti je to čudno...

 

12 godina
neaktivan
offline
Predstečaj i Optima Telekom

ne može t-com kupit, po zakonu koji spriječava monopol, no kako to biva kod nas..

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Predstečaj i Optima Telekom

pa nije mi čudno,kak su iskon kupili tak sam pretpostavil da bi se moglo desiti i optima telekomu.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Predstečaj i Optima Telekom
U novinama pise da su uzeli 25 milja po kamati vecoj od 9% i obavezali se nekaj isplatit. Lovu su uzeli jer su im manageri predvidili rast.
Uvijek se smijem kad radimo planove i predvidjamo rast jer bi tak trebalo biti. A u zbilji ovoj zemlji samo predstoji pad......
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Predstečaj i Optima Telekom

Ovo čak i nije loša vijest. Ukoliko se ispuni drugi scenarij, bankari će prodati Optimu nekom velikom igraču koji bi mogao zapapriti Tcomu i mogao bi pojačati konkurenciju u tom polju. Možda napokon dobijemo optiku u kuće.

 
1 3 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Predstečaj i Optima Telekom

Optima je došla u ovu situaciju jer ju je od samog početka T-Scum sabotirao i saplitao na svakom koraku..Optima mora plaćati najam fizičke telekomunikacijske mreže tScumu,redovno,no taj isti T-Scum stalno opstruira(ometa aktivno) svaki potencijalni ugovor potpisan od strane novihg korisnika sa Optimom..jel sad jasno,tko je kome dužan i zašto,a budalaštine tipa: zaduživali su se mogu samo neupućeni pričati ..

Prtavedno i pošteno bi bilo da da se fizička mreža pravedno imovno razdijeli ili proda,davaocima komunikacijskih usluga.T-Scum je i danas isključivi vlasnik cjelokupne infrastrukture..bojim se da slijedi rasformiranje Optime,ili još gore,stavljanje pod ambrelu T-Scuma,a time bitne promjene kom.usluga-naviše,naravno..{#}

 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Predstečaj i Optima Telekom
Zgodna prilika za Tele2 da postane fiksni operater!
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
Antropofob kaže...
Zgodna prilika za Tele2 da postane fiksni operater!

Ne vjerujem da Tele 2 posluje bolje...

:)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
Antropofob kaže...
Zgodna prilika za Tele2 da postane fiksni operater!

 

Zgodna prilika da uleti na tržište malih ISP-ova na koje se gube novci.

 

Tele2 nije još implementirao ni 4G LTE što mu je core biznis.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
redneck kaže...

Optima je došla u ovu situaciju jer ju je od samog početka T-Scum sabotirao i saplitao na svakom koraku..Optima mora plaćati najam fizičke telekomunikacijske mreže tScumu,redovno,no taj isti T-Scum stalno opstruira(ometa aktivno) svaki potencijalni ugovor potpisan od strane novihg korisnika sa Optimom..jel sad jasno,tko je kome dužan i zašto,a budalaštine tipa: zaduživali su se mogu samo neupućeni pričati ..

Prtavedno i pošteno bi bilo da da se fizička mreža pravedno imovno razdijeli ili proda,davaocima komunikacijskih usluga.T-Scum je i danas isključivi vlasnik cjelokupne infrastrukture..bojim se da slijedi rasformiranje Optime,ili još gore,stavljanje pod ambrelu T-Scuma,a time bitne promjene kom.usluga-naviše,naravno..{#}

 ali ako je netko platio cijeli priključak t-comu onda smo valjda mi vlasnici a ne t-com,zbog čega postoji ona pretplata

16 godina
neaktivan
offline
Predstečaj i Optima Telekom
Moji roditelji, baka platili su 2500 DEM uvodjenje telefona na tri lokacije. 91 je sve to poklonjeno TComu. Pretplata se danas naziva "odrzavanje opreme".
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom

Prenaglo su se počeli širit i grabit megalomanskim stopama što ih je dovelo do toga ... smješno je to što je njihov diša do nedavno bio u emisji nedeljom u 2 gdje su se zajedno divili brzom rastu same tvrtke!

14 godina
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
Drazen kaže...
Moji roditelji, baka platili su 2500 DEM uvodjenje telefona na tri lokacije. 91 je sve to poklonjeno TComu. Pretplata se danas naziva "odrzavanje opreme".

 i moji su i drugi su pa šta sad ... kad biramo super vlasti koje sve rasprodaju kaj vredi i na tome se bogate sa masnim provizijama. Kad treba to prikrit onda se pozove na domobljublje i za to i ostalo  više nitko ne pita ...

15 godina
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
Drazen kaže...
Moji roditelji, baka platili su 2500 DEM uvodjenje telefona na tri lokacije. 91 je sve to poklonjeno TComu. Pretplata se danas naziva "odrzavanje opreme".

ma daj ne k..njaj o onom o čemu pojma nemaš. I ja sam platio uvođenje plina i struje u svoj stan pa ne očekujem da imam udio u HEPu ili Plinari.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
16 godina
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom

osobno misljenje... nemam dobar osjecaj o ovome. t-com ce i dalje ometati rad drugih operatera i tako ce biti sve dok se ne postave postena pravila igre.

It's not who u are, it's who u know.
15 godina
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
Obi Wan kaže...

osobno misljenje... nemam dobar osjecaj o ovome. t-com ce i dalje ometati rad drugih operatera i tako ce biti sve dok se ne postave postena pravila igre.

Ma postavljena su pravila, no premalo smo mi tržište za puno igrača. Nek što prije ovi pokrepavaju da dobijemo 2-3 poštena operatera konačno, a ne da mi je muka kad mi ističe ugovor jer ne znam kome se okrenuti i onda ostanem kod HT-a jer bar znam da se neće zaj...avati sa kvalitetom usluge. O kvaliteti mi ovisi posao tako da ne mogu riskirati s H1 ili Optimom jer mi ta razlika od 20-40% u cijeni usluge ne znači toliko koliko mi je bitno da stvar funkcionira.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
11 godina
protjeran
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
genije_čudo_prirode kaže...
Drazen kaže...
Moji roditelji, baka platili su 2500 DEM uvodjenje telefona na tri lokacije. 91 je sve to poklonjeno TComu. Pretplata se danas naziva "odrzavanje opreme".

ma daj ne k..njaj o onom o čemu pojma nemaš. I ja sam platio uvođenje plina i struje u svoj stan pa ne očekujem da imam udio u HEPu ili Plinari.

Sad zamisli da si uvođenje plina i struje platio po cijeni kikirikija u džepu,a pravu cijenu davatelj usluge kompenzira kroz naplatu struje i plina idućih 20 godina..Tako to rade u korektnim ekonomijama i društvima..{#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
redneck kaže...

Optima je došla u ovu situaciju jer ju je od samog početka T-Scum sabotirao i saplitao na svakom koraku..

:))

 

Siguran sam da je to ekonomska analiza koja prolazi u kaFani nakon pete pive.

Možda je daleko točnije da su se prekomjerno zadužili izgradnjom vlastite infrastrkuture? Nakon čega možda nisu mogli otplaćivati dospjele obveze? Npr. tako je Pevec bio završio u stečaju.

 

 

16 godina
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
genije_čudo_prirode kaže...
Obi Wan kaže...

osobno misljenje... nemam dobar osjecaj o ovome. t-com ce i dalje ometati rad drugih operatera i tako ce biti sve dok se ne postave postena pravila igre.

Ma postavljena su pravila, no premalo smo mi tržište za puno igrača. Nek što prije ovi pokrepavaju da dobijemo 2-3 poštena operatera konačno, a ne da mi je muka kad mi ističe ugovor jer ne znam kome se okrenuti i onda ostanem kod HT-a jer bar znam da se neće zaj...avati sa kvalitetom usluge. O kvaliteti mi ovisi posao tako da ne mogu riskirati s H1 ili Optimom jer mi ta razlika od 20-40% u cijeni usluge ne znači toliko koliko mi je bitno da stvar funkcionira.

dobro, tebi je to posao, a meni je vise cijena primarna. do sada sa optimom nisam imao ozbiljnijih problema.

It's not who u are, it's who u know.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
Drazen kaže...
Moji roditelji, baka platili su 2500 DEM uvodjenje telefona na tri lokacije. 91 je sve to poklonjeno TComu. Pretplata se danas naziva "odrzavanje opreme".

Misliš '98 a ne '91. Mlad jesam, ali se jako dobro sjećam da je prije postojao HPT. Tek se '98 HPT razdvaja u HP i HT.

6.10.1999 vlada prodaje 35% dionica Hrvatskog telekoma DT-u
17.10.2001 vlada prodaje još 16% dionica Hrvatskog telekoma DT-u, čime DT postaje većinski vlasnik sa 51%.
Nakon toga odnos snaga izgleda ovako DT: 51%, vlada RH 42%, fond hrvatskih branitelja 7%

I onda sapunica.

 

Evo i relevantnih zakona ako nekoga slučajno zanima što tu piše (mene jest pa sam si dao truda), kronološki poredani:

Zakon o osnivanju javnog, hrvatskog poštanskog i telekomunikacijskog poduzeća

 

Zakon o razdvajanju Hrvatske pošte i telekomunikacija na Hrvatsku poštu i Hrvatske telekomunikacije

 

Zakon o privatizaciji Hrvatskih telekomunikacija

 

Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o privatizaciji Hrvatskih telekomunikacija d. d.

 

Veoma mutna posla oko DTK, ispada da se zakon mogao interpretirati na dva načina po kojem DTK i jest i nije u vlasništvu HT-a, ima dosta o tome u onom nacionalovom članku što sam linkao. Ukratko vlada koja je bila aktualna 2006 je mogla odlučiti o tome, i odlučila je. 2006-te je DT kupio i Iskon.

0xBADC0DE
15 godina
offline
Re: Predstečaj i Optima Telekom
redneck kaže...
genije_čudo_prirode kaže...
Drazen kaže...
Moji roditelji, baka platili su 2500 DEM uvodjenje telefona na tri lokacije. 91 je sve to poklonjeno TComu. Pretplata se danas naziva "odrzavanje opreme".

ma daj ne k..njaj o onom o čemu pojma nemaš. I ja sam platio uvođenje plina i struje u svoj stan pa ne očekujem da imam udio u HEPu ili Plinari.

Sad zamisli da si uvođenje plina i struje platio po cijeni kikirikija u džepu,a pravu cijenu davatelj usluge kompenzira kroz naplatu struje i plina idućih 20 godina..Tako to rade u korektnim ekonomijama i društvima..{#}

Pa kako gdje, po mojim iskustvima iz Njemačke također moraš platiti uvođenje energenata. No kod nas nemaš izbora i mogu te derati. A gle teleoperateri ipak to kod nas rade jer je konkurencija, tako su mi iz HTa mogli dovući optiku u ured bez dodatne naplate instalacije i to uz ugovor na 2 godine imam stalni link, a plaćam isključivo mjesečnu naknadu. Druga krajnost je US gdje, zahvaljujući konkurenciji, ne moraš platiti ništa ni za kakav priključak i biti će sretni ako se obvežeš na bilo što duže od par mjeseci. No, telekom je skup business za ovu šačicu siromašnih Hrvata tako da jedva čekam kvalitetnu konsolidaciju da se stvari konačno poslože.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice