Predstavljena Xperia SL

poruka: 19
|
čitano: 4.519
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljena Xperia SL".
12 godina
offline
Predstavljena Xperia SL

Strahovito brže izdanje.   {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Predstavljena Xperia SL

Koja je poanta ovog mobitela? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljena Xperia SL

Kad će Sony više isporučivati mobitele sa 4-jezgrenim procesorima? Oni i dalje furaju 2-jezgreni proc. iako je 4-jezgreni maltene zastario,već dosta mobitela ima 4-jezgreni proc...a high end kao Sony Xperia S i Sony XPeria SL bi trebali imati 4-jezgreni proc..

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Moj PC  
0 15 hvala 0
12 godina
offline
Predstavljena Xperia SL
Sony će početkom 2012 izbaciti Xperiu SLR s taktom procesora 1,8 GHz. Ostale specifikacije nepromijenjene.
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljena Xperia SL
filipvk1000 kaže...

Kad će Sony više isporučivati mobitele sa 4-jezgrenim procesorima? Oni i dalje furaju 2-jezgreni proc. iako je 4-jezgreni maltene zastario,već dosta mobitela ima 4-jezgreni proc...a high end kao Sony Xperia S i Sony XPeria SL bi trebali imati 4-jezgreni proc..

A svrha 4 jezgre u mobu je?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljena Xperia SL

Trošenje baterije.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljena Xperia SL
Sum_of_all_fears kaže...

Trošenje baterije.

DOlaze sve jače i veće aplikacije,a pogotovo igre koje zahtijevaju višejezgreni procesor,npr. kupiš sad neki jednojezgreni 600MHz android telefon i za koji mjesec moraš kupit novi jer ti sve šteka i nemoš pola toga pokrenit,kupiš neki quad proc. telefon,npr. GS III ili HOX i nemoraš kupovat mobitel sve dok ti ovaj radi.. 

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljena Xperia SL
filipvk1000 kaže...

DOlaze sve jače i veće aplikacije,a pogotovo igre koje zahtijevaju višejezgreni procesor...

Kakva je to aplikacija (točnije, kakav je to idiot od programera) da ti na mobitelu trebaju 4 jezgre? Vremenska prognoza, chat/fb/viber/skype, dobar kalendar/planer, gmail i media player. Samo to bi trebalo biti upaljeno. Ostalo pališ po potrebi. Neki TV raspored u krajnjem slučaju.

 

Gledam Neo V od cure i čudom se čudim šta ona sve ima upaljeno. 15 aplikacija u backgroundu. Čemu? Ničem. Samo troši bateriju bezveze.

 

Za igre si u pravu ali što ćeš igrati dulje od 15-20min na 4" ekranu? Na tabletima ima smisla 4 jezgre ali na mobitelu čija je glavna namjena komunikacija (sad će reći ne treba ti smartphone ali na čemu ću imat skype, par rc aplikacija i sl.?) nema smisla da bude upaljeno 15 background aplikacija i da njih opslužuju 4 jezgre. Bacanje resursa i trošenje baterije.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Predstavljena Xperia SL
pupakjunior kaže...
filipvk1000 kaže...

Kad će Sony više isporučivati mobitele sa 4-jezgrenim procesorima? Oni i dalje furaju 2-jezgreni proc. iako je 4-jezgreni maltene zastario,već dosta mobitela ima 4-jezgreni proc...a high end kao Sony Xperia S i Sony XPeria SL bi trebali imati 4-jezgreni proc..

A svrha 4 jezgre u mobu je?

E- penis enlargment? Znaju oni u Sony vrlo dobro da od 4jezgrenog proca nema vajde...bilo bi njima pametnije da porade na baterijama koje su još na nivou 1995 godine.

14 godina
offline
Predstavljena Xperia SL

Sad je Sony stvarno zaribo. Pa nema smisla predstavljati nove mobitele sa skoro nikakvim poboljšanjima. Vidim ugledali su se na HTC. Ne valja im poso. Ako tako nastave mogli bi lagano zatvorit butiku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Predstavljena Xperia SL

To isto su napravili i sa arc - arc s. Sad će xperia sl zamjeniti s.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljena Xperia SL
filipvk1000 kaže...

Kad će Sony više isporučivati mobitele sa 4-jezgrenim procesorima? Oni i dalje furaju 2-jezgreni proc. iako je 4-jezgreni maltene zastario,već dosta mobitela ima 4-jezgreni proc...a high end kao Sony Xperia S i Sony XPeria SL bi trebali imati 4-jezgreni proc..

 

Hoćeš reći da već ima 8-jezgrenih mobilnih procesora (ili si možda mislio na onaj 5 procesorski ili bolje rečeno 4,5 procesorski ARM) kad je 4-jezgreni 'maltene zastario'?!

 

S obzirom da trenutno ima svega 6-7 smartfona sa 4-jezgrenim procesorom, baš se i ne bi moglo reći da 'dosta mobitela ima 4-jezgrene procesore'.

 

Ako se dovoljno strpiš i Sony će vjerojatno izbaciti 4-jezgreni mobitel (bez obzira što to nema nikakvog smisla) ako ništa, a ono zbog tržišnih trendova, ali pričati ovakve besmislice je stvarno malo previše, čak i od ne previše upućenog forumaša.

15 godina
offline
Re: Predstavljena Xperia SL
Sum_of_all_fears kaže...

Trošenje baterije.

O čemu ti? nema nikakve veće potrošnje u odnosu na jednu jezgru. Imaš sliku na dnu.

Sum_of_all_fears kaže...

 

 

Za igre si u pravu ali što ćeš igrati dulje od 15-20min na 4" ekranu? Na tabletima ima smisla 4 jezgre ali na mobitelu čija je glavna namjena komunikacija (sad će reći ne treba ti smartphone ali na čemu ću imat skype, par rc aplikacija i sl.?) nema smisla da bude upaljeno 15 background aplikacija i da njih opslužuju 4 jezgre. Bacanje resursa i trošenje baterije.

1 ,  , 3 ...

i ak ih igram dulje od 20 minuta , nek onda rade kako treba.

 A i za pokrenut igru u mirroringu bi  trebalo bit malo više snage.

 

Zakaj ne bi u pozadini bile upaljene aplikacije koje trebam? Pa ak to mogu iskoristiti ...

Onda uskoro dolazi HDR snimanje videa, još jedna stvar koja treba malo više snage.

A ovo o trošenju baterije:

 

hobi:moj-android.net
15 godina
offline
Re: Predstavljena Xperia SL

Te igre što si naveo rade na xperiji s bez problema, pa će raditi i na sl

15 godina
offline
Re: Predstavljena Xperia SL
dejo6 kaže...

Te igre što si naveo rade na xperiji s bez problema, pa će raditi i na sl

Te igre igram pa sam ih naveo ako primjer. No postoje verzije igri rađene za quadcore s puno boljom grafikom, pa zašto to ne iskoristiti, ak već imam 4 jezgre? još ak spojim na tv , jeftinije od konzola, jer ne moram ih kupovat ako imam mobitel koji ih može zamjeniti. pa dok spojim na njega kontroler... dobijem još bolji ugođaj igranja.

a ko zna kakve nas igre i aplikacije očekuju u budućnosti. bolje se sad pripremit, da ne bude kasnije ispalo da se za nove igre mora kupovat novi uređaj jer stari ih ne može pokrenuti.

 

hobi:moj-android.net
13 godina
offline
Re: Predstavljena Xperia SL
nsoul kaže...
dejo6 kaže...

Te igre što si naveo rade na xperiji s bez problema, pa će raditi i na sl

Te igre igram pa sam ih naveo ako primjer. No postoje verzije igri rađene za quadcore s puno boljom grafikom, pa zašto to ne iskoristiti, ak već imam 4 jezgre? još ak spojim na tv , jeftinije od konzola, jer ne moram ih kupovat ako imam mobitel koji ih može zamjeniti. pa dok spojim na njega kontroler... dobijem još bolji ugođaj igranja.

a ko zna kakve nas igre i aplikacije očekuju u budućnosti. bolje se sad pripremit, da ne bude kasnije ispalo da se za nove igre mora kupovat novi uređaj jer stari ih ne može pokrenuti.

 

u tom slučaju si jedan od rijetkih. nekako mislim da ne postoji puno ljudi koji imaju u planu iskoristiti mobitel kao konzolu. osobno smatram to blesavim i nepraktičnim pokraj xboxa i pc-a, no svakom njegovo.
jedino što me u svemu tome privlači (pošto bi uzeo xperiu p u skorije vrijeme) je pomisao na gledanje filmova na velikom ekranu bez da moram nešto pržit i kemijat (konverzija, titlovi, etc).

 

što se developera tiče, pričali su sve i svašta što se igara tiče, pa sam ja neke igre (za koje su se tada preporučali galaxy s i sl.) ja uredno uz mali gubitak fps-a upogonio na svom x10 miniju sa custom romom.

uostalom, kao što je netko već spomenuo, ljudi neće provesti puno vremena bjesomučno igrajući igre na mobitelima. u krajnjem slučaju mogu se zaigrati ako nemam što za raditi ili čekam da mi se neš skine na kompu, no čim to završi eto me nazad i igra na mobu pada u zaborav. 

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
15 godina
offline
Re: Predstavljena Xperia SL
wh15tler kaže...

u tom slučaju si jedan od rijetkih. nekako mislim da ne postoji puno ljudi koji imaju u planu iskoristiti mobitel kao konzolu. osobno smatram to blesavim i nepraktičnim pokraj xboxa i pc-a, no svakom njegovo.
jedino što me u svemu tome privlači (pošto bi uzeo xperiu p u skorije vrijeme) je pomisao na gledanje filmova na velikom ekranu bez da moram nešto pržit i kemijat (konverzija, titlovi, etc).

 

što se developera tiče, pričali su sve i svašta što se igara tiče, pa sam ja neke igre (za koje su se tada preporučali galaxy s i sl.) ja uredno uz mali gubitak fps-a upogonio na svom x10 miniju sa custom romom.

uostalom, kao što je netko već spomenuo, ljudi neće provesti puno vremena bjesomučno igrajući igre na mobitelima. u krajnjem slučaju mogu se zaigrati ako nemam što za raditi ili čekam da mi se neš skine na kompu, no čim to završi eto me nazad i igra na mobu pada u zaborav. 

Očito jesam, ali evo razlozi:

 

Dođem nakon 12 sati s posla, umoran, pod tuš, najedem se , spojim mob na tv i odigram pol sata, sat igre.

Spojim joystick na mob, i pretvorim ga u konzolu, stoga ne moram ju posebno kupovat.

Zašto da kupujem xbox ak imam mobitel sposoban pokrenuti igre?

Igre za android ( ili ios ili wp) su deset puta jeftinije od onih za konzole, ne računajući torente.

I sam veliš dobro je spojit ga na tv i pogledat koji film, a za pokrenut full hd film treba snage, da znam da ga pokreću i slabiji uređaji , ali ipak nek se nađe, jer kod one x-a, kad se preko media linka streama hd film, moguće je u isto vrijeme javit se na poziv, ili poslat poruku, ili odgovorit na mail, opet potrebna snaga.

I opet igre: igra za mobitel ima par mega, plus 2gb data , dok za pc imaju i po dvadesetak giga, a uskoro budu po kvaliteti tu negdje.

 

Ali svakom po ukusu.

hobi:moj-android.net
13 godina
offline
Re: Predstavljena Xperia SL

pa vidim tu neku logiku iza toga. ja sam kupio xbox iz istih razloga da upalim kad dođem s posla, zavalim se u fotelju i igram (bonus je bežični kontroler). 

a sad, što se quad/dual razlike tiče. android tek sada ide u smjeru optimizacije. ne znam što je razlog tome, ali do ICS-a to su sve bili poluproizvodi, tako da nije čudo kako utrpavaju u njih bespotrebne jezgre, pošto je trebalo to upogonit. u odnosu na primjerice iOS, android tek treba zablistati kako spada. a onda mislim da će malo jači jednojezgreni/dvojezgreni procovi moći odrađivat svoj posao kako spada. 

 

što se multitasking primjera tiče, nekako mislim da ti nije potrebna četverojezgrena zvijer.

usporedba ti je na mjestu što se veličine tiče. igre za mob 2 gb( po meni malo previše), za pc 5-20 gb. no rekao bih da za pc ta veličina je i opravdana donekle, dok za mob baš i ne. siguran sam da ti se kvaliteta ne bude tako skoro, ako i ikad približila. nisam neki žestoki mobilni igrač (na svom mobu držim samo angry birds i to nisam upalio dugo vremena), no zaigrao sam na burazovom mobu neke "naprednije" igre od nove, assassins creeda, asphalta i sl. osobno mi je to sve prenemaganje. mobitel tj. smartphone nije tu da ispunjava neke gamerske porive. to mu je više manje usputna namjena, u slučaju dosade, kao neka razonoda po putu od točke a do točke b (javni promet), ali ništa više. dobro, ti si svoj primjer naveo...jednostavno ti se ne da dalje ići kada sve to imaš dostupno na mobu, no rekao bih da je to manji dio ljudi.

 

android kao igraća platforma ima više šanse zaživjeti na Ouyi, nego na tabletima i mobovima.

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
15 godina
offline
Re: Predstavljena Xperia SL
wh15tler kaže...

pa vidim tu neku logiku iza toga. ja sam kupio xbox iz istih razloga da upalim kad dođem s posla, zavalim se u fotelju i igram (bonus je bežični kontroler). 

a sad, što se quad/dual razlike tiče. android tek sada ide u smjeru optimizacije. ne znam što je razlog tome, ali do ICS-a to su sve bili poluproizvodi, tako da nije čudo kako utrpavaju u njih bespotrebne jezgre, pošto je trebalo to upogonit. u odnosu na primjerice iOS, android tek treba zablistati kako spada. a onda mislim da će malo jači jednojezgreni/dvojezgreni procovi moći odrađivat svoj posao kako spada. 

 

što se multitasking primjera tiče, nekako mislim da ti nije potrebna četverojezgrena zvijer.

usporedba ti je na mjestu što se veličine tiče. igre za mob 2 gb( po meni malo previše), za pc 5-20 gb. no rekao bih da za pc ta veličina je i opravdana donekle, dok za mob baš i ne. siguran sam da ti se kvaliteta ne bude tako skoro, ako i ikad približila. nisam neki žestoki mobilni igrač (na svom mobu držim samo angry birds i to nisam upalio dugo vremena), no zaigrao sam na burazovom mobu neke "naprednije" igre od nove, assassins creeda, asphalta i sl. osobno mi je to sve prenemaganje. mobitel tj. smartphone nije tu da ispunjava neke gamerske porive. to mu je više manje usputna namjena, u slučaju dosade, kao neka razonoda po putu od točke a do točke b (javni promet), ali ništa više. dobro, ti si svoj primjer naveo...jednostavno ti se ne da dalje ići kada sve to imaš dostupno na mobu, no rekao bih da je to manji dio ljudi.

 

android kao igraća platforma ima više šanse zaživjeti na Ouyi, nego na tabletima i mobovima.

Nisam rekao da su za sve potrebne sve jezgre, samo sam naveo primjere gdje je potrebna veća snaga.

Android je do ICS-a bio bez GPU akceleracije pa je bio trom, ali primjer one x dolazi s 4 jezgre i s ICS-om koji radi fluidno, i ne iskorištava sve jezgre. JA ga nisam kupio zbog silnih jezgri, da se razumijemo, kupio sam ga zbog drugih kvaliteta, ali ovo nije htc tema pa neću o tome, samo hoću reći da jezgre ne predstavljaju ništa kod kupnje, i da ima 2 jezgre , bio bi zadovoljan. no ako već imam, koristim aplikacije optimizirane za tegru 3 koje sve te jezgre iskorištavaju.

 

Ouya je super stvar, samo da sad sve više igara izlazi za android , mislim kvalitetnijih igara, ali i na pametnim telefonima je ista stvar, jer ak rade igre na Ouyi onda rade i na njima. Imaju bluetooth podršku za kontrolere, dakle opet zavališ se u fotelju, uzmeš joystick i deri :)

hobi:moj-android.net
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice