Predstavljen Radeon HD 6990

poruka: 81
|
čitano: 18.147
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen Radeon HD 6990".
16 godina
odjavljen
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

po meni bolje jedna 6990 nego dvije hd 6970

WM-Titel: 7 GP-Starts: 269 GP-Siege: 91 Podiumsplätze: 154 Pole-Positions: 68 Schnellste Runden: 76 WM-Punkte: 1.441
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
M4X kaže...

po meni bolje jedna 6990 nego dvije hd 6970

također.

14 godina
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
ATiGamer kaže...
DamageHigh kaže...

Više, manje, fail od kartice.

Ukoliko nekom trebaju performanse, uzet će dvije 6970. Ukoliko pak cilja na OC, tu je zbog PowerTune-a banana..

Ako drugi proizvođači ne srede problem s PowerTuneom sumnjam da će biti nešto prodavana..

Ponavljam, sa prekidačem za dual BIOS na poziciji 1 PowerTunea NEMA i karticu više ništa ne ograničava.

 

Isto tako prednost leži u marketinškom smislu, kao i činjenica da su sve potrpali na jedan PCB.

Onda su u PCEkspertu zeznuli stvar..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990

Forsirati ovakva čudovišta sa zračnim hlađenjima se već primiče granici suludosti. S tolikim protokom zraka, nakupljanje prašine je neizbježno u roku od nekoliko mjeseci, a ne želim ni pomisliti kako će u takvim uvjetima onda raditi kartica koja troši +400W. Čekam da se netko dosjeti isporučivati golu 6990, bez ikakvog hladnjaka: niža cijena i odriješene ruke entuzijastima sa vodenim blokovima itd.

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
Vortac kaže...

Forsirati ovakva čudovišta sa zračnim hlađenjima se već primiče granici suludosti. S tolikim protokom zraka, nakupljanje prašine je neizbježno u roku od nekoliko mjeseci, a ne želim ni pomisliti kako će u takvim uvjetima onda raditi kartica koja troši +400W. Čekam da se netko dosjeti isporučivati golu 6990, bez ikakvog hladnjaka: niža cijena i odriješene ruke entuzijastima sa vodenim blokovima itd.

Vjeruj mi da bi se našlo hrpu tatinih sinova, wanabe hackera, koji bi je samo izvadili iz kutije i ubacili u komp.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
ATiGamer kaže...

 

Isto tako prednost leži u marketinškom smislu, kao i činjenica da su sve potrpali na jedan PCB.

Jedine prednosti su praktičnost(na pola), nešto niža potrošnja i niža cijena u odnosu da dvije diskretne. Praktičnost zato što ne zahtijeva matičnu sa dva PCI-e slota ili podrškom za diskretni CF, no sa druge strane da mi je vidit budalu koja bi na takvu matičnu stavila takvu grafu. Cijena je isto dikutabilna jer dvije HD6970 dođu oko 5100kn, a HD6990 neće biti ispod 4900kn da prdneš na rosu. 

Sa druge strane takav pristup Multi GPU sustavu ima  više mana. Prva i najmanje bitna je manje skaliranje preformansi u odnosu na dvije HD6970 kad su na jednakim taktovima. Druga i največa mana jest daleko veča mogučnost krepavanja VRAM-ova nego kod dvije diskretne. I još jedna mana u odnosu na dvije HD6970 je njena dužina koja zahtijeva Full Tower kućište.

 

Dakle ako se mene pita prije bi išao na dvije HD6970 nega na tu jednu HD6990

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
Cele303 kaže...

 

....

 

Puno se laje oko buke a vidim sa istog grafa da 2x580 SLI daje samo 4db manje... Znači onaj tko kupi 6990 (70db) od jadnika iz AMD-a je kreten a onaj tko kupi 2x580 (66db) od širokogrudno hlađene nvidije je napravio odličan posao?

GTX580 SLI 4db manje buke i 2°c hladnije sa 130W večom potrošnjom. Vidiš li di tu logiku kako kartice sa 130W večom potrošnjom mogu ostati hladnije i tiše u odnosu na HD6990 sa 130W manjom potrošnjom ako Nvidia nema bolje riješeno hlađenje? Usput HD6990 je 10% sporija.

 

http://www.anandtech.com/show/4209/amds-radeon-hd-6990-the-new-single-card-king/18

 

Jedino šta je kombinacija sa dvije GTX580 SLI skuplja, al čim si spomenuo čovjeka koji je sa gotovniom kupio HD6990 i pripadajuči blok(ispod 1500kn nema šanse) nema se o čem pričati. Ukratko zahebo se.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2011 23:40 (microman).
14 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

a neznam sta da kazem , ove kartice su totalno ekstremiziranje , po meni ovo nije najbolji a pogotovo ne najisplatljiviji izbor cak i za dobrog gamera , daleko je bolje npr uzet jednu malo pitomiju i mirniju gtx570 i doslovno nebit u strahu da ce ti pocet izbacivat osiguraći upališ li mašinu za robu i komp xd  , zezam se , tko ovo kupuje mora znat da če se grijat ko stoka  , da če zujat ko stoka i da če mu trebat omanji nuklearni reaktor da je napaja , vjerojatno ce se kad pocnu izlazit nereferenrni modeli uz njih dobivat kupon za iznajmnivanje elektrane krško , zato smatram da su suludi komentari tipa " isuse koliko ovo troši , ovo se nepodnosljivo grije , ovo je nepodnosljivo bučno " , pa to je 6990 , sta bi se trebalo ocekivat od nje , za to se kupi jedan ax1200w , kupi se radijator i vodeni blok i onda je lijepo razvali i oslobodi životinju u njoj , a ne, moras pazit da se ne nakupi prašina jer ce se gpu stopit s pcb-om, to nije to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
athlon64 kaže...

 , vjerojatno ce se kad pocnu izlazit nereferenrni modeli

Kakvi pobogu nereferentni modeli? Nije to GTX560 ili HD6970 da se isplati raditi vlastiti PCB ili cooler. Samo za razvijanje Coolera za takvog monstruma treba velike pare, a kamoli custom PCB-a. Nadalje ni AMD nebi odobrio Customiziranje te grafe, eventualno ASUSU sa kojim je u suradnji razvio HD6970 ARES i koja je došla kao tri GTX580.

I sad si malo računaj. Kupiš HD6990 za 5000kn, još 1000kn+ iskeširaš za vodeni blok, nadalje vodeni blok ti nije dosta jer ti treba pumpa,radiator, cijevi, rezervar i ostalo, pa te na kraju kročenje HD6990 dođe više nego dvije GTX580 koje su jače i hladnije. A da ne govorim kako i na GTX580 možeš nabiti blokove.

 

Nikad nisam volio single PCB multi GPU grafe, niti ću ih ikada voljeti.

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
microman kaže...
athlon64 kaže...

 , vjerojatno ce se kad pocnu izlazit nereferenrni modeli

Kakvi pobogu nereferentni modeli? Nije to GTX560 ili HD6970 da se isplati raditi vlastiti PCB ili cooler. Samo za razvijanje Coolera za takvog monstruma treba velike pare, a kamoli custom PCB-a. Nadalje ni AMD nebi odobrio Customiziranje te grafe, eventualno ASUSU sa kojim je u suradnji razvio HD6970 ARES i koja je došla kao tri GTX580.

I sad si malo računaj. Kupiš HD6990 za 5000kn, još 1000kn+ iskeširaš za vodeni blok, nadalje vodeni blok ti nije dosta jer ti treba pumpa,radiator, cijevi, rezervar i ostalo, pa te na kraju kročenje HD6990 dođe više nego dvije GTX580 koje su jače i hladnije. A da ne govorim kako i na GTX580 možeš nabiti blokove.

 

Nikad nisam volio single PCB multi GPU grafe, niti ću ih ikada voljeti.

ccc , do kojeg smo zakljućka došli ? 6990 je neisplativ monstrum , istina xd.

16 godina
protjeran
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

Neisplativ je onima koji igraju na 22'' i 1680x1080 pa sve do 2560x1600 na kojoj pokazuje zube.

 

To je grafa za 3 monitora i naravno za onog tko hoće biti največi baja u selu.

 

Normalno da je SLI GTX580 hladniji kad je površina hladnjaka na dvije GTX 580 skoro 2x veća a i ima 2 venta.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
microman kaže...
Cele303 kaže...

 

....

 

Puno se laje oko buke a vidim sa istog grafa da 2x580 SLI daje samo 4db manje... Znači onaj tko kupi 6990 (70db) od jadnika iz AMD-a je kreten a onaj tko kupi 2x580 (66db) od širokogrudno hlađene nvidije je napravio odličan posao?

GTX580 SLI 4db manje buke i 2°c hladnije sa 130W večom potrošnjom. Vidiš li di tu logiku kako kartice sa 130W večom potrošnjom mogu ostati hladnije i tiše u odnosu na HD6990 sa 130W manjom potrošnjom ako Nvidia nema bolje riješeno hlađenje? Usput HD6990 je 10% sporija.

 

http://www.anandtech.com/show/4209/amds-radeon-hd-6990-the-new-single-card-king/18

 

Jedino šta je kombinacija sa dvije GTX580 SLI skuplja, al čim si spomenuo čovjeka koji je sa gotovniom kupio HD6990 i pripadajuči blok(ispod 1500kn nema šanse) nema se o čem pričati. Ukratko zahebo se.

 

Moja poanta i dalje stoji a to je da su 66db glasne što je samo 4db tiše, znači spominju se bušilice sa 15 metara za AMD a za nvidiu ništa? 66db je ugodna tišina? A s druge strane da bi dobio isti efekt sa dvije 6970 potrebna su dva vodena bloka vs jedan sa 6990

 

Performanse su druga priča, koliko je brža toliko je skuplja... Dvije 5870 su bile skuplje i brže od 5970, tako će i dvije 6970 biti skuplje i brže od 6990 iako je sada manja razlika između njih sa 6 serijom nego što je to bilo sa 5 serijom

clock2much
13 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

Daj ne prepirite se se oko hladjenja, ionako niko nece kupovati stock AMD-ovu karticu, bit' ce tu Sapphireovih, Asusovih i MSI-evih rijesenja koja ce imati 100% bolje rashladne performanse.

A onaj ko hoce da se bakce sa vodom, neka se bakce, kad vec ima novca za ovakvu karticu i vodeni blok onda vec ima i vodeno hladjenje u cijelom sistemu.

Kladim se da oni iz Koolance-a vec izradjuju blok za 6990.

 
1 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
the. Shelby kaže...

Daj ne prepirite se se oko hladjenja, ionako niko nece kupovati stock AMD-ovu karticu, bit' ce tu Sapphireovih, Asusovih i MSI-evih rijesenja koja ce imati 100% bolje rashladne performanse.

A onaj ko hoce da se bakce sa vodom, neka se bakce, kad vec ima novca za ovakvu karticu i vodeni blok onda vec ima i vodeno hladjenje u cijelom sistemu.

Kladim se da oni iz Koolance-a vec izradjuju blok za 6990.

vrlo je očito da nisi pročitao zadnje 2 stranice postova -.-.

13 godina
protjeran
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

 hmmmmmm

Kaj Dinamo?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

evo i mene XD bolest me spriječila od komentara XD ne vidim smisao vodenog hlađenja za OC jer se neki primjerci na zraku mogu bez problema nositi sa jače OC primjercima na vodi, sto je lako vidjeti kad se malo pronjuska na hwbotu....možda za neki mali OC i za svakodnevni rad u nekoj stanici-da, al inace, totalno bespotrebno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

Posto vidim da se raspravljate koja je bolja,svako ima razlicit ukus po meni i mojim saznanjima i gledanjem videa na youtube ATI Radeon HD 6990 je najbolja i najbrza graficka na svijetu prema tome NvIdia GTX 590 koliko ja znam je takođe dobra samo ne kao hd 6990.I ja da sam pravio 6990 stavio bih joj jos jedan kuler pa mozda i 3 jer za onakvu graficku je malo onakvo hlađenje,ali sve u svemu HD 6990 sa i7 procesorom na stock kulerima se extra pokazala.Mada cak mozda i ne treba jos 1 ili 2 kulera jer na toj grafickoj moze da se poveca brzina kulera a moze i da sama regulise brzina jer ima 4 pin konektor na grafickoj.Tako da po mom ukusu je Najbolja Najjaca i Najbrza graficka ATI RADEON HD 6990 4GB,a zamislite jos ovu graficku u CrossFireX sa 3 kulera i7 processor 3.2GhZ sa turbo boost i 24 do 32 gb ram memorije.ASUS RAMPAGE III . ATI EYEFINITY ,tri monitora od 24 inc. 7.2 system zvucnika. OVA MASINA GRMI a jos na i7 procesoru cooler master v10 cooler. OVO JE ZVIJER STO SE KAŽE ! :D evo jedan video ati radeon hd 6990 4gb gddr5

je video ko ne vjeruje koja je bolja.A EVO LINK
koliko je bucna a jos je u crossfire PAZITE CROSSFIRE.. NIJE PREVISE BUCNA :D

My Life ,My Pc
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2011 23:28 (Don Fernando).
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990

datum??

14 godina
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Predstavljen Radeon HD 6990

Ljudi bok. Da ne otvaram novu temu, imam 6990 i neki dan sam instalirao cod ghost. Da li je normalno da mi ne radi na max postavkama? Radi mi na high, kad stavim na extra nemože se igrat opce. Znam da je grafa starija al na youtubu ljudima bolje radi na radeonu 7770. Jel možda moj phenom 965 (4ghz) preslab za takvu grafičku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Predstavljen Radeon HD 6990
Ako igras piratsku verziju onda ti je do nje. Trebas povuci jos neke patcheve/fixeve da bude igriva, inace jako lose optimizirana igra. Skace sa 20fpsa na 120, pa tak radi 3 sekunde i opet dropa.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice