Predstavljen iOS 8

poruka: 60
|
čitano: 9.677
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen iOS 8".
16 godina
neaktivan
offline
Predstavljen iOS 8

Govorim isključivo kao korisnik Android (Note II) uređaja.

 

Shvaćam sve iOS fanove kada kažu da je ovo revolucija u iOSu. Apple se ovaj puta doista potrudio i nagovjestio puno više ili manje korisnih novina. Sjećam se da je takvo ushičenje vladalo prije godinu dvije kada je Google uključio slične novotarije u Android. No ushičenje brzo splasne, a novotarije korisnik uzme zdravo za gotvo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.6.2014 20:00 (davorr).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
darko.mijic kaže...
EZY-E kaže...
darko.mijic kaže...

Bugovci, držite se pisanja članaka poput "Gangnam Style i dalje ruši rekorde".

 

...


Da se malo bolje kužite u IKT nikada ne biste napisali ovakav članak.

Ajde daj nabroji par tih inovativnih rješenja, ja koliko sam pročitao za sad - to su sve neke sitnice zbog kojih bi se ios 7 trebao zvati ios 7.1.

 

Izvoli:

 

http://www.bug.hr/vijesti/nikad-zanimljiviji-wwdc/133191.aspx

Evo već 2. put čitam tu vijest i jednostavno ne kužim šta tu ima nešto inovativno.

Novi programski jezik se ni ne može navoditi kao nešto wau dok se ne vide rezultati u stvarnosti a ne neke demo prezentacije.

Sve te stvari android ima već mjesecima.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
16 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
EZY-E kaže...

Evo već 2. put čitam tu vijest i jednostavno ne kužim šta tu ima nešto inovativno.

Novi programski jezik se ni ne može navoditi kao nešto wau dok se ne vide rezultati u stvarnosti a ne neke demo prezentacije.

Sve te stvari android ima već mjesecima.

 

A neke i godinama ...

12 godina
neaktivan
offline
Predstavljen iOS 8
A i dalje ne sljakaju kako spada :D
 
4 4 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen iOS 8
EZY-E kaže...
Evo već 2. put čitam tu vijest i jednostavno ne kužim šta tu ima nešto inovativno.

Novi programski jezik se ni ne može navoditi kao nešto wau dok se ne vide rezultati u stvarnosti a ne neke demo prezentacije.

Sve te stvari android ima već mjesecima.

Npr.?

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
offline
Predstavljen iOS 8

ne znam bas, nista vise nije kao prije, nekad se na ovakvim slicnim temama u pola sata raspisalo 5-6 stranica, doduse hejtanja, ali ni tog sad nema vise

 

inace jesu li rekli sta za iphone 6, mislim datum predstavljanja

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Indestructible kaže...

ne znam bas, nista vise nije kao prije, nekad se na ovakvim slicnim temama u pola sata raspisalo 5-6 stranica, doduse hejtanja, ali ni tog sad nema vise

 

inace jesu li rekli sta za iphone 6, mislim datum predstavljanja

 

A cuj, svako ima pravo sebi birati platformu i uredjaj koji zeli. Nitko mene ne sili da koristim appleove uredjaje, tako ni Peru Perica ne sile da koristi samsung-sony-htc, nego izabrao si jer smatra da mu najbolje odgovara. Ako je Pero zadovoljan s njim, super, al nek se ne petlja i ne pljuje po mom izboru, jer imam i ja razlog, zasto sam bas izabrao tako. Isto tako, sto ja imam pljuvati ili pricati "torrente nema smisla imati na mobu, to je bzvz", ja to mozda trebam koristiti jednom preko mobitela pa se snadjem. Peri je to mozda super, meni to nije neophodno. Zato svako bira sebi sto zeli i sto mu odgovara.
16 godina
offline
15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen iOS 8

Sve polu-bitno ili zdravorazumski napredak. Nikakvo "kopiranje". Najvažnije što nudi iOS, Android nema: integracija s drugim uređajima, low-level grafički API, dostupnost najnovijih nadogradnji odmah i za sve uređaje unazad 3-4 generacije, super konrolirani app-store bez virusa...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
A i prosle godine je polu-bitan bio notifikacijski centar ...

Integracija - sta mi je bitno da imam na vise uredjaja stavljam online i pristupam odakle hocu. Za integraciju koju ti spominjes, Samsung ima vec preko godinu dana aplikaciju SideSync koja radi slican posao, samo sto moras imat njihov laptop za to, sto je ista situacija i za Apple-ovo rjesenje.

Low-level API - ne zanima krajnjeg korisnika dokle god je razlika nevidljiva oku.

Nadogradnje - sta ce ti nadogradnja na starom mob. ako je spora. I jos kad uzmes u obzir da dobijas stvari u iOS8 koje su prisutne u Gingerbreadu...

Virusi - pricas gluposti...
12 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
miki-os kaže...
Indestructible kaže...

ne znam bas, nista vise nije kao prije, nekad se na ovakvim slicnim temama u pola sata raspisalo 5-6 stranica, doduse hejtanja, ali ni tog sad nema vise

 

inace jesu li rekli sta za iphone 6, mislim datum predstavljanja

 

A cuj, svako ima pravo sebi birati platformu i uredjaj koji zeli. Nitko mene ne sili da koristim appleove uredjaje, tako ni Peru Perica ne sile da koristi samsung-sony-htc, nego izabrao si jer smatra da mu najbolje odgovara. Ako je Pero zadovoljan s njim, super, al nek se ne petlja i ne pljuje po mom izboru, jer imam i ja razlog, zasto sam bas izabrao tako. Isto tako, sto ja imam pljuvati ili pricati "torrente nema smisla imati na mobu, to je bzvz", ja to mozda trebam koristiti jednom preko mobitela pa se snadjem. Peri je to mozda super, meni to nije neophodno. Zato svako bira sebi sto zeli i sto mu odgovara.

ma salio sam se, nego kazem, neobicno, prije cim neka vijest o appleu, odmah se raspisu bar 2-3 stranice, naravno sve pljuvanje, sad toga nema vise, vremena se mijenjaju :)

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Sve to divno krasno bajno, no ovako barem ja, nisam fan niti jednog brenda, niti jedne platforme. Iphone sam koristio i jednostavo mi ne pase, zadnje 3 godine sam na Androidu. Galaxy S2, nexus 4 i osobno meni android kao OS vise pase. Sama upravljivost mobitelom i mogucnosti su mi puno bolje sjele. Sad kad uhvatim bilo koji iphone, zadnji je 5S, htjeobsam ga zveknit od zid koliko mi je digo zivce, ovo se ovako radi, ovo nemozez, ovo ono. WP 8 i 8.1 koristim paralelno. Nisam odusevljen, ali sve mi stima sve radi i sve je dobro slozeni.
iOS je nista vise od dobro usminkanog sustava namjenjenog kretenima (bez uvrede onima koji se tu probalaze) kojima pase kako je tata APPLE namjestio i to je to nemas ti tu sto mozak koristit.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
online
Re: Predstavljen iOS 8
PC - stručnjak kaže...
Sve to divno krasno bajno, no ovako barem ja, nisam fan niti jednog brenda, niti jedne platforme. Iphone sam koristio i jednostavo mi ne pase, zadnje 3 godine sam na Androidu. Galaxy S2, nexus 4 i osobno meni android kao OS vise pase. Sama upravljivost mobitelom i mogucnosti su mi puno bolje sjele. Sad kad uhvatim bilo koji iphone, zadnji je 5S, htjeobsam ga zveknit od zid koliko mi je digo zivce, ovo se ovako radi, ovo nemozez, ovo ono. WP 8 i 8.1 koristim paralelno. Nisam odusevljen, ali sve mi stima sve radi i sve je dobro slozeni.
iOS je nista vise od dobro usminkanog sustava namjenjenog kretenima (bez uvrede onima koji se tu probalaze) kojima pase kako je tata APPLE namjestio i to je to nemas ti tu sto mozak koristit.

ja sam tu jedno dve tri godine, al gluplji post nisam vidio.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Je post glup, ali to toliko ios, iphone, mi i ovi android, samsung ma to ovo ono me zivciraju. iOS mi nepase i to je moj stav. Dok OSX volim, iako nemam mac imam ga na PC i to koristim svakodnevno. Taj OS je savrseno rijesen, dok recimo windows 8.1 ma sve 5 radi al nije to vise windows. Apple je osto sa OSX - om na onom s čim je poceo, samo naravno prilagodio za danasnje trziste. I OSX je vise "maus frendly" od osmice.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
PC - stručnjak kaže...
Je post glup, ali to toliko ios, iphone, mi i ovi android, samsung ma to ovo ono me zivciraju. iOS mi nepase i to je moj stav. Dok OSX volim, iako nemam mac imam ga na PC i to koristim svakodnevno. Taj OS je savrseno rijesen, dok recimo windows 8.1 ma sve 5 radi al nije to vise windows. Apple je osto sa OSX - om na onom s čim je poceo, samo naravno prilagodio za danasnje trziste. I OSX je vise "maus frendly" od osmice.

Čekaj, zato jer tebi ne paše su svi oni koji ga koriste kreteni?

 

Ja trenutno koristim Android, prešao sam s iOSa prije godinu dana, i jedini razlog zašto se nisam vratio(na mobitelu, imam iPad) je veličina ekrana, inače mi je iOS puno ugodniji za koristiti. Android je super OS, ali aplikacije nisu ni izbliza tako brze i ispolirane, a to je ono što je bitno, jer ja OS vidim kao alat za pokretanje aplikacija. Da se razumijemo, razlika nije tako velika, i nisam razočaran Androidom(zbog svoje otvorenosti je ponekad i puno bolji, ali to ne koristim svaki dan), ali da sad izađe iPhone sa 5,5" ekranom, odmah bi se vratio na iOS. Vjerojatno ovisi i na čemu si počeo, ja sam na iPhoneu od iPhoneOS 2.1 pa su mi neke stvari koje su onima koji su počeli s Androidom sulude meni potpuno normalne

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Vjerojatno ono sto su prvo koristio ti ostane kao najbolje, jer kolko se ja god trudio ios koristit ko os na mobu, uvjek sam frustriran meni nelogicnim stvarima.
Ak sta je je usminkano je do bola, glatko radi tu nemam zamjerki, al da fali stvari fali i to dosta, oni tu uvodev hrpu toga a neka sr pozabave suceljem, jer sve aplikacije odmah cim mob otkljucas nije bas fora.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen iOS 8
O cem ti pricas? Da cujemo sto te to toliko frustrira kad uzmes iP u ruke da bi ga razbio u zid?
12 godina
offline
Predstavljen iOS 8

frustrira ga to kad otljuca telefon odmah mu je pri palcu aplikacija koju zeli da pokrene

 

 

{#} koji gigant

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8

Možda ga frustrira to što je iphone cigla dok ne pokreneš neku aplikaciju

15 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavljen iOS 8
PC - stručnjak kaže...
 neka sr pozabave suceljem, jer sve aplikacije odmah cim mob otkljucas nije bas fora.

??

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Frustrira npr. sto kad ga otkljucas nemas odmah dostupne informacije o vremenu, razno razne apkikacije na pocetnom ekranu koji ka widget prikazuju mail, notifikacije s facebooka itd. 2. Sama mogucnost optimizacihe sucelja 0 bodova, traljavo rijesenje za vracanje nazad u aplikaciji. Ubiti previse jednostavo i previse oni tak je i sta bi ti tu diro.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
PC - stručnjak kaže...
Blablablabla...

 

Mozda da ponovimo gradivo osnovne skole iz hrvatskog jezika (tocka, zarez, smisao recenica itd...). Jesi li ti ikada koristio iPhone na kojem je iOS 7? Za informacije o vremenu cak netrebas ni otkljucat, samo potegnes prstom odozgo prema dolje, notifikacije isto tako, mozes si sam namjestit kako hoces da se prikazuju... Naravno da zelim mobitel koristit kako je proizvodjac zamislio, nemam bas vremena stavljat custom romove, citat forume par dana i plakat/moljakat po net kako da popravim pi*****ju za koju sam si sam kriv! Eh moji fAndroidasi, bar se malo obrazujte kada idete pljuvat po necem.
Ako sam ti pomogao opali TD!
12 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
PC - stručnjak kaže...
Frustrira npr. sto kad ga otkljucas nemas odmah dostupne informacije o vremenu, razno razne apkikacije na pocetnom ekranu koji ka widget prikazuju mail, notifikacije s facebooka itd. 2. Sama mogucnost optimizacihe sucelja 0 bodova, traljavo rijesenje za vracanje nazad u aplikaciji. Ubiti previse jednostavo i previse oni tak je i sta bi ti tu diro.

ovo je jedan od najglupljih protuargumenata koje cesto slusam protiv iphona

 

nema widgeta, presonalizacija sucelja ne postoji bla bla, i sl. gluposti, a realnost je takva da vecina, znaci vecina korisnika upste ne koriste widgete na telefonu kao sto neki to pokusavaju docarati

 

ja kome god pogledam, a kod mene raja nesto najvise fura gs4, vecinom je widget glavni sto pokazuje sat, i ispod njega 1 do 2 reda ikonica koje najcesce koriste

 

i ne ovo ne govorim sto sam apple fanboy to nisam, vec govorim realno

 

i danas kad svi teze ka sto jednostavnijem ti bi nesto izmisljao,  za tebe vrijedi ona, sto je moj jedan profesor volio govoriti cesto,  "sto jednostavno kad moze komplikovano" 

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Ma ne tako, znaci sam UI treba biti prilagođen onima koji kupe mob i to je tako i boje se ista dirati, ali da stoji stoji cinjenica da mora postojat mogucnost određivanja nekih napredniji mogucnosti bez posezanja za JB. Jedina stvar koja na meni ostavlja fojam kod IP da ima najbolje u klasi kamera. To je najbolje na iOS-u izvedeno. Google je tu nesto mrljo al to meni nevalja. Svi imaju prednost i mane no na ios-u ih za mene ima vise negi prednosti.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
online
Predstavljen iOS 8

ja radim u servisu i najviše se kvare uređaji temeljeni na androidima, matične ploče prve prdnu, pa rušenje software'a, reinstaliramo softver na tablete i mobitele i likovi dodju nakon 2 tjedna, sa istim problemom, opet se srušio android. Pa pitamo šta su radili, neki su stavljali antivirus, neki testirali neke aplikacije, a neki samo surfali i op padne sistem. A ios, jedan uredjaj u 2 mjeseca dodje i to na otključavanje.

Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Ovisi koji android uređaji ako cemo gledati istu skupinu, znaci najbolje na trzistu, dakle Galaxy S4, HTC one, Xperia Z, Nexus 5, vjerujem da se ne ruse, ja sam kupio nexusa 4 sad je vec godinu i pol star i nemam s njim probkema oko rusenja necega.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
protjeran
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Cryogenic kaže...

ja radim u servisu i najviše se kvare uređaji temeljeni na androidima, matične ploče prve prdnu, pa rušenje software'a, reinstaliramo softver na tablete i mobitele i likovi dodju nakon 2 tjedna, sa istim problemom, opet se srušio android. Pa pitamo šta su radili, neki su stavljali antivirus, neki testirali neke aplikacije, a neki samo surfali i op padne sistem. A ios, jedan uredjaj u 2 mjeseca dodje i to na otključavanje.

pa zato sto postoje govna od uredaja, ta smeca od tableta i mobitela koji kostaju ispod 2000 kn, ja bi to zakonom zabranio.. na njih su nakeljili android i jedva da reagira kad nesto kliknes, rikavaju sami od sebe jer su napravljeni od otpada, i onda naravno ljudi vide ta no-name smeca i donesu zakljucak kako je android smece.. 

umjesto da probaju andoid na "stvarnom" uredaju renomiranog proizvodaca koji je u rangu uredaja na kojem se vrti ios..

 

edit: btw ja sam svoj z1 resetirao jedino prilikom redovnih ota update-a (jer to sam napravi), znaci od 10.mj. prosle godine mob nije ugasen, nije resetiran, nije zablokirao, nije zastao, nije se ugasio (dan-noc je ukljucen), nije vracen na tvornicke postavke, i nije se usporio, dakle jos uvijek sve otvara trenutno i glatko, bez obzira sto svaki dan isprobavam razno razne aplikacije i drmam po njemu non-stop..

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.6.2014 9:27 (digitall1982).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavljen iOS 8
Da ako se vuku uaporedbe onda treba uzet cjenovno jednake uređaje. Da mi vidit iOS 7 na iphone 3gs
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
offline
Predstavljen iOS 8

Možda bolje Android 4.4.2 na S3... ili JB koji ne laga.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Predstavljen iOS 8
PC - stručnjak kaže...
Da ako se vuku uaporedbe onda treba uzet cjenovno jednake uređaje. Da mi vidit iOS 7 na iphone 3gs

Kolega, daj te se skoncentrirajte, molim vas {#} !!!!

 

U doba kada je Apple na tržište izbacio iPhone 3GS, koji je onda flagship model imao Samsung, SONY, LG, Motorola, NOKIA, o kineskim brendovima neću niti lamentirati, jer ih tada nije bilo niti u "petogodišnjem planu", a nije bilo niti brendova like VERTU i sličnih!

Makar, onaj koji počne govoriti o iPhone-u, treba znati da je PRVI iPhone bio U stvari iPod "obljepljen" funkcionalnošću mobitela/smartphone-a, ali već sa modelom 3GS, Apple je povukao daleko dublje i munjevito brzo u budućnost, a isto tako možemo govoriti o iOS/ovima.

Gdje je u "to inkriminirano doba" bio Samsung i ostala klika, koji funkcionira danas po odličnom modusu, ukradi koncept, odugovlači tužbu na sudu pa plati penale, koji su desetak puta manji od ukupne zarade {#} {#} !!!!

 

Suma sumarum, na kraju krajeva, vi ste kolega PROmašili "ceo fudbal" obzirom iOS 8 će se gonjati i na jednom iPhone 4S koji je izašao kada ono, koje godine ( najavljen u kolovozu 2011, po GSM Arena-i  ) a u to doba je bio kod recimo Samsunga aktivan model kao flagship jedan Galaxy S2, koji je tada izišao sa 2.3 Gingerbread-om, a kao može se upgrade-at na 4.1 Jellybean!!!! Sada ja vas pitam, MOŽE LI TAJ SAMSUNG GONITI 4.4.2 Kit Kat,

može, uz pomoć kemije i mađioničarskih trikova, drukčije NIKAKO, NO WAY DUDE {#} !!!! 

 

Ja od 12. 12. 2012 imam SGN2, i jedva jedvice sam uredno dobio upgrade na 4.2 verziju, a kao smartphone do cajones, mo′š misliti, za mene po mojem skromnom viđenju, to je VrhUnski zaje8 desetljeća!!!!

A btw, da se nadovežem i na jednu misao jednog forumaša, android mobitela ima kao i kvrgavih drva, a Iphone-a ima uz a sve verzije, koliko deset {#}, ako, a četvrti po liniji će moći goniti NAJNOVIJI OS!!!! 

 

Upravo iz tog razloga i takve politike, okrećem se od android svijeta i vraćam u Apple, iOS, OS X, iPhone, iPad, Mac Book Pro ili Air, ... !!!!

ATJ Lučko
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice