Potraga za slobodnim IP-ovima

poruka: 10
|
čitano: 3.125
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Potraga za slobodnim IP-ovima".
16 godina
neaktivan
offline
Potraga za slobodnim IP-ovima

Prema procjeni stručnjaka, ovaj blok adresa bi sada na tržištu vrijedio barem 1,5 milijardi dolara.

 

Hebemu, da sam bar patentirao Internet na vrijeme !

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Potraga za slobodnim IP-ovima

ako se koristi 80% tih adresa onda to ispada da imaju oko 13 421 772 raznih mrežnih uređaja (ako se malo igramo brojkama onda ispada da 10% britanaca radi u Ministarstvu smiješnog hoda tj Odjelu za rad i mirovine i da svaki zaposlenik ima svoj mrežni printer)

 

s druge strane nakon malo guglanja ispada da DWP (Department for Work & Pensions) ima oko 140 000 mrežnih korisnika pa i da na svakog od njih idu tri printera, tri servera, tri CCTV-a i jedan terminal dobijemo jedva 8% iskorištenosti tog adresnog bloka ....sve u svemu netko tu nekog.....

 

inače zanimljiva tablica: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_assigned_/8_IPv4_address_blocks

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Potraga za slobodnim IP-ovima

Bez obzira - kupili su taj rang adresa i koriste ga. Ne vidim problem u tome.

No vidim problem u tome što se ne prelazi na ipv6. Taj prijelaz je već odavno trebalo napraviti.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Potraga za slobodnim IP-ovima
Father_Dougal kaže...

Bez obzira - kupili su taj rang adresa i koriste ga. Ne vidim problem u tome.

No vidim problem u tome što se ne prelazi na ipv6. Taj prijelaz je već odavno trebalo napraviti.

 iskreno da li jednoj ustanovi koja ima 150 000 zaposlenih i 20 milijuna korisnika treba 16 milijuna javnih ip adresa?

 

moje je mišljenje da bi njihov registrator trebao takve stvari uređivat

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2012 9:21 (cekpi).
16 godina
offline
Potraga za slobodnim IP-ovima

3svj. rat nece biti za naftu, vodu ili hranu, nego za IP adrese...

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Potraga za slobodnim IP-ovima
Father_Dougal kaže...

Bez obzira - kupili su taj rang adresa i koriste ga. Ne vidim problem u tome.

No vidim problem u tome što se ne prelazi na ipv6. Taj prijelaz je već odavno trebalo napraviti.

 

IP adrese se ne mogu kupiti. U europi ih moze jedino RIPE dodijeliti na koristenje i za njih se placa svake godine neka administrativna suma + ako si ripe LIR placas i oko 10k eur godisnje za clanstvo u registru.

Sto se interne upotrebe IP adresa tice - tko im brani - dokle god taj range ne izleti na internet - sve je ok. Ali iskreno - vidio sam podosta takvih mulaca koji imaju dodjeljen javni range i oni ga koriste kao privatni, tipa mrezni printer ima adresu 122.17.48.65 ... kretenizam koji se treba rezati u startu.

11 godina
offline
Re: Potraga za slobodnim IP-ovima
Bastardo kaže...

Sto se interne upotrebe IP adresa tice - tko im brani - dokle god taj range ne izleti na internet - sve je ok. Ali iskreno - vidio sam podosta takvih mulaca koji imaju dodjeljen javni range i oni ga koriste kao privatni, tipa mrezni printer ima adresu 122.17.48.65 ... kretenizam koji se treba rezati u startu.

 

Korištenje javnih IPova u "internoj" primjeni makes me go WTF dude?! {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
neaktivan
offline
Potraga za slobodnim IP-ovima

Da bas gledam koji k koriste javne adrese umjesto lokalinih.. jer kad bi svatko za printer i slicne uredaje koristio javni IP vjerujem da nam ni IPV6 nebi bio dosta..

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Potraga za slobodnim IP-ovima
Laxarus kaže...

.. ni IPV6 nebi bio dosta..

 -bi. Tek da se približimo googolu došli bi do sadašnje situacije, ali bi tad svaki atom u vidljivom svemiru imao IP. .. {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2012 12:53 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Potraga za slobodnim IP-ovima
SupremeCommander kaže...

3svj. rat nece biti za naftu, vodu ili hranu, nego za IP adrese...

 

{#} ROTFLMAO !

Jer bez vode i hrane možeš bez problema živiti a bez IP adresa ne možeš ?

Ako je ovo neki pokušaj duhovitog sarkazma onda je prilično loš...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice