Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju Vivax

poruka: 53
|
čitano: 16.106
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju Vivax".
13 godina
offline
Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju Vivax

2007. Kupio Vivax LCD TV 32" i DVD player

2008. Vivax LCD TV 42"

DVD player se pokvario nakon godinu dana, ali su oba televizora izdržala po 6 godina, nakon toga sam morao promijeniti elektrolite u napajanju (16kn i 20kn) i rade dan danas (9 godina)

Vivax klimu smo uzeli u firmi jer je nudila hlađenje pri vanjskoj temperaturi od -15 do +46, ne bi vjerovali , ali uz dosta skuplju Toshibu jedino je još Vivax to imao. Svima piše da rade od -15 do +46, ali ti ne kažu da hlađenje radi samo do +5 ili eventualno -5, a ispod toga radi samo grijanje (a to ti u server sobi baš i ne treba). Uglavnom klima radi dan danas (oko 7 godina).

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V
nike098 kaže...
...nagovorio me serviser za njihovu klimu da se ne kvare i evo 5 godina radi ko prvi dan. tako moja iskustva pozitivna

 Za klimu sam zaboravio a visi mi iznad glave. E s njom sam zadovoljan jer nakon skoro 4 godine još nije bilo problema. A imao sam prije nekoliko godina i prijenosnu Vivax klimu koju sam kupio polovnu već par godina staru. I dan danas radi kod sestre na poslu.

Ma kad proizvode od igle do lokomotive. Neke stvari su ok, dok druge nisu. Ili možda zavisi na što naletiš i kakve si sreće.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
16 godina
neaktivan
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V

Zar u server sobi ne bi bilo pametnije ubaciti nešto tipa Emerson i sl. koje su namjenjene za to, tako da nije točno da samo toshiba i vivax mogu hladiti na nižim vanjskim temp. Usput klime nisu neka visoka tehnologija, tako da se i manje kvare i sl., koju god da marku kupiš.

http://www.iskoristi-poticaje.com
16 godina
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V
SnakeST kaže...

Vivaxu želim svu sreću u radu, najviše zbog zaposlenika u tom pogonu. Ali ako ne poprave kvalitetu svojih proizvoda teško da će doći na dobar glas...

 

Ogroman broj reklamacija na prodane Vivax mobitele/tablete/televizore... smo imali.. Jedino je Prestigio tu lošiji bio, ali Prestigio je u roku tjedan dana vraćao popravljen telefon ili bi poslali novi uređaj (ponekad i bolji model), dok sa Vivaxom i tu problemi...

 

Samo ne razumijem gdje su to cijene Vivax uređaja u rangu sa LG i drugima? U BiH su osjetno jeftiniji od Samsunga, LG-a, Philipsa i drugih poznatijih marki, i to je vjerojatno jedini razlog zašto ih ljudi i dalje kupuju..

 ... ali eto za klime ljudi kažu, ne samo ovdje, da su odlične? 
Hajd, vidjet ćemo nakon ove nadogradnje pogona, dali će popraviti kvalitetu tv-a. 
Nemam vivaxove tehnologije osim kuhinjskih sitnica, no tko zna, ako garancija i 
cijena na nekom uređaju koji će me eventualno zanimati budu konkurentni, a što ne.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju Vivax
Fino, još da mi se ne okrene želudac kad čujem za MSAN, KINGICT ili APIS sve bi bilo ok. Iako sasvim različiti i možemo se lagati koliko hoćemo, ali ova tri subjekta su toliko osakatili hrvatski ict sektor da 100 ovakvih spajaonica neće pozapošljavati dovoljno ljudi. Desetljeća pogodovanja i izvlačenja državnog novca na namještenim javnim nabavama nisu nikakva tajna, pisalo se još krajem prošle godine o tome, stoga eto ja pljujem iz sasvim drugog razloga. Kvaliteta tehnologije je u ovom slučaju kao i moral uprave, relativan.
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V

Nažalost, kod nas je SVE bazirano na korupciji. Ali, to je krenulo još devedesetih. Dok su jedni ginuli, drugi su krali i namještali poslove. 

 

Da smo na vrijeme napravili lustraciju, da smo na vrijeme pozatvarali ratne profitere danas bismo živjeli u normalnoj zemlji iz koje ljudi ne da ne bi bježali već bi drugi bježali u nju. 

 

Ni danas nije kasno za lustraciju, no naravno da oni sami sebe neće lustrirati niti uhititi. To bismo morali mi, narod, a kako to očito ovaj narod ne zanima, jasno je da problem nije samo u političarima već i u narodu (kojima je moral očito relativan).

 

A što se tiče Vivaxa i svih sličnih, želim im svako dobro i otvaranje što više ovakvih pogona, ali samo zato jer želim da se zaposle naši ljudi i da se kupuju naši proizvodi.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
15 godina
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V
mislav_01 kaže...

 

Gdje ti besposleni luzeru radiš da imaš vremena idalje na svaki članak prosipati svoje neduhovite doskočice? 

 a, eto. kad je bog dijelio iskustvo, znanje, pamet i duh, mene tadašnji privatni poslodavac - oduzetnik nije pustio s posla. sad radim od doma, za sebe, nađe se i vremena ali su podjele odavno gotove. nasreću, imam tebe koji to obilato nadoknađuješ i hvala ti na tome. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V
Kad bi bilo vise ovakvih firmi mozda bi nezaposlenost pala na pozitivnu nulu, ovak jbga. 😢
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V
sapere.aude.nunc kaže...
Fino, još da mi se ne okrene želudac kad čujem za MSAN, KINGICT ili APIS sve bi bilo ok. Iako sasvim različiti i možemo se lagati koliko hoćemo, ali ova tri subjekta su toliko osakatili hrvatski ict sektor da 100 ovakvih spajaonica neće pozapošljavati dovoljno ljudi. Desetljeća pogodovanja i izvlačenja državnog novca na namještenim javnim nabavama nisu nikakva tajna, pisalo se još krajem prošle godine o tome, stoga eto ja pljujem iz sasvim drugog razloga. Kvaliteta tehnologije je u ovom slučaju kao i moral uprave, relativan.

 

Mislim da je i s IN2 ista stvar.

10 godina
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V

Za klime ne znam, to nismo prodavali :)

 

Znam da Vivax prodaje sve što se može uključiti u struju, nešto sami sklapaju a nešto samo brandiraju... Imao sam rezalicu njihovu koja se pokazala bolja nego ova gorenje koju sad imam...

13 godina
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V
Prilikom potpisivanja ugovora s teleoperaterom smo imali priliku za sitnu lovu uzeti Vivax TV. Da iskren buden nisa. Imao pojma o tom brendu ali je cijna bila jako jeftina, a trenutni TV je "kasljucao". Evo 3 god i kusur radi odlicno bez i jednog problema. Ja prezadovoljan TVom pa imam i dobro misljenje o Vivaxu, no vidim po komentarima, da to zapravo varira od uređaja do uređaja.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V
lebo1 kaže...

Zar u server sobi ne bi bilo pametnije ubaciti nešto tipa Emerson i sl. koje su namjenjene za to, tako da nije točno da samo toshiba i vivax mogu hladiti na nižim vanjskim temp. Usput klime nisu neka visoka tehnologija, tako da se i manje kvare i sl., koju god da marku kupiš.

 Reci nam koja to Emerson klima može za 15k kn (Vivax) ili 25k kn (Toshiba) ohladiti malu server sobu potrošnje 10 do 12kW i da joj radi hlađenje na -15C... 

16 godina
odjavljen
offline
Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju Vivax

A zašto servere ne postavite u dvorištu kad im je već tako vruće?

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju Vivax

Ako je napolju -15 pa zar onda nije dovoljno običnim ventilatorom upuhat direktno taj zrak.Nije valjda da -15 ne može ohladiti servere.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V
safemode kaže...

Ako je napolju -15 pa zar onda nije dovoljno običnim ventilatorom upuhat direktno taj zrak.Nije valjda da -15 ne može ohladiti servere.

 

 

Nagledajući se server soba u zivotu, primjetio sam da je vecini najblizi pristup vanjskom svijetu bilo gdje izmedju 30 i 50m ako ne i vise. Ne, nije dovoljno upuhati taj zrak.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
neaktivan
offline
Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju Vivax

Vivax je sličan drugim jeftinim brendovima. Koliko para, toliko muzike.

Imam Vivax TV već nekih 9 godina i jedini problem koji sam imao sa njim su elektroliti u mrežnom dijelu koji su riknuli nakon par godina. Zamijenio ih i od tada radi odlično.

Prebacivanje kanala mu je jako sporo, ali pošto koristim eksterni DVB-C tuner ni sa tim nemam nekih velikih problema. Noviji modeli su i to dosta dobro riješili, a imaju i interni DVB-C.

U firmi gdje radim prodajemo Vivax-ove televizore i klima uređaje. Ni sa jednim od njih nema nekih velikih žalbi od strane korisnika. Barem ne više u odnosu na druge brendove koje radimo (Samsung, Philips etc.)

Nekad smo radili njihove DVD plejere i sa njima je zbilja bilo puno problema. Mđt. njihov ovlašteni servis je to dosta brzo riješavao.

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju Vivax

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju Vivax

Koliko vidim u ponudi imaju  većinom HD ready televizore i niti jedan TV im nema podršku za DVB-T2. Tko bi normalan u 2016 godiini kupio hd ready televizor i  bez podrške za DVB-T2

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V
zeroname kaže...

Koliko vidim u ponudi imaju  većinom HD ready televizore i niti jedan TV im nema podršku za DVB-T2. Tko bi normalan u 2016 godiini kupio hd ready televizor i  bez podrške za DVB-T2

Onaj kome te stavke nisu bitne, a bitno mu je da TV od 32 inča ne košta više od 350 KM (oko 1350 kn).

A takvih je jako puno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V
zeroname kaže...

Koliko vidim u ponudi imaju  većinom HD ready televizore i niti jedan TV im nema podršku za DVB-T2. Tko bi normalan u 2016 godiini kupio hd ready televizor i  bez podrške za DVB-T2

 Onome tko živi u Hrvatskoj i nije mu bitno da svakih x godina kad bude neki "veliki sportski događaj" može gledat HD kanal... Ionak je večini TV tek toliko da se neš događa u pozadini...

--------------------------------------------------------------------------------------------
16 godina
neaktivan
offline
Re: Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju V

EMERSON HPSE14 ili HPSE8 kazetne jedinice za precizno hlađenje, a ako je vanjski zid onda je najbolje free cooling chille koji koristi vanjski zrak, freon pali ako je vanjska i unutrašnja temp 2 stupnja razlike, rade na - 15 tako da nisu vivax i toshiba jedini koji to mogu, opet ovi su specijalizirani. Kod free cooling-a, koji je cijenom između 15 i 25k a opet bolji jer je namjenjen da radi 24/7, investicija se isplati na uštedi u potrošnji struje. Ne volim kada ljudi pišu gluposti, a da ni ne provjere, jer je ovo lako provjeriti. Usput nije ni Emerson jedini, stariji je od vivax-a a vjerujem i toshibe, koji nudi slično: RC, STULZ, UNIFLAR/APC, WEISS/ITTAL, GEA DENCO... Ako treba katalog od sviju pojedinačno samo javi, dobit ćeš i ponudu.

http://www.iskoristi-poticaje.com
5 godina
protjeran
offline
Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju Vivax

jel živ taj vivax, mislim da su bolji od quadro i to je sve.

izgleda ništa od uspjeha na tržištu.

pompozno su najavljivali neku tvornicu tv-a

putujem često po hotelima, ali nigdje niti tamo nisam vidio

novi vivax, znači prdnuli u rosu

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Posjetili smo prošireni pogon za proizvodnju Vivax

citat iz teksta: Televizori Vivax u 2015. godini imali su 15-postotni tržišni udio, a plan je da on ove godine poraste na 20%.

 

Gdje? ovak ispada da je u svijetu, što čisto sumnjam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice