Portugal o dijeljenju datoteka

poruka: 3
|
čitano: 2.442
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Portugal o dijeljenju datoteka".
15 godina
odjavljen
offline
Portugal o dijeljenju datoteka

Ajde malo zdravog razuma. I prije nego se jave dežurni moralisti s tezom da podržavam piratstvo evo i obrazloženja:

Dijeljenje preko torrenta prilikom preuzimanja istog nije isto što i izripati CD i pustiti ga na torrent, dok je s druge strane bio slučaj sveučilišta koje je testiralo metode onečišćenja liste adresa na trackerima i uspjeli su postići da ima dođe tužba da je njihov mrežni printer skidao torrente iako je to tehnički nemoguće. Znači, imaš puno blaži slučaj kršenja zakona kod kojeg je dokazivanje bez opravdane sumnje gotovo nemoguće.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Portugal o dijeljenju datoteka

Drago kaže...
Još malo o dijeljenju datoteka, torrentiranju i sličnim vannastavnim aktivnostima.

{#}
Hehe, izvannastavne aktivnosti, dobra baza...


Drago kaže...
Prema mišljenju tužitelja, nije protivno portugalskim zakonima dijeliti autorskim pravima zaštićenim materijal ako je za osobnu upotrebu


Mislim da sam bio čitao da isto vrijedi u Španjolskoj i Švicarskoj. Dok u Hrvatskoj koliko ja znam ne vrijedi po zakonu ali više manje vrijedi u praksi... {#}
Bilo bi zanimljivo viditi usporedbu stava pravosuđa prema takvim stvarima u različitim zemljama diljem svijeta. Kladim se da bi Amerika bila među najdrakonskijim.


P.S.

Bug sa formatiranjem...

 

15 godina
offline
Re: Portugal o dijeljenju datoteka
MrBlc kaže...

Ajde malo zdravog razuma. I prije nego se jave dežurni moralisti s tezom da podržavam piratstvo evo i obrazloženja:

..

 - vikend, nema gužve, nema opasnosti... (razum na rezervi).

 

Previše je pravnih problema, povlačenje sarkozijevog zakona, ali za sad (i vjerojatno ostaje), torrent = pec-pec.

Distribucija je dozvoljena samo kad je dozvoljena, sve ostalo je nedozvoljena distribucija i kažnjivo.

- npr Linux distra bez proprietary softwarea kojeg upravo zato korisnik mora sam skinuti dok ono što je pod GNUom može redistribuirati jer licenca to dozvoljava.

Distribucija je osnova piraterije u Audio-Vizialnoj ili soft industriji.

- alati za skidanje-zaobilaženje-probijanje zaštite su pandan korštenju kalausa. Sve što korisnik može bez takvih alata je legalno, ako pak koristi 'probijanje' tad je 'provalnik'. Razdvojiti npr provalu u automobil i krađu automobila, netko može biti kriv za jedno ili oba djela ili ni jedno. To je drugi dio piraterije. DRM se može ukloniti sudskim uptem, inače onemogučuje pravo korisnika na izradu kopije i na koirštenje... ako se sad to dozvoli za osobnu upotrebu, praktično bi sve bilo OK, osim torrenta.

 

na dio o IPu, Printer-The-Pirat, LOL.

- Ali iz obzira prema čitateljstvu ostavljam za neki drugi post.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.9.2012 20:20 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice