Pola terabajta za Air

poruka: 15
|
čitano: 3.553
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pola terabajta za Air".
13 godina
neaktivan
offline
Pola terabajta za Air

ne bas isplativo

 
7 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pola terabajta za Air

A to znas iz iskustva jel?...

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Pola terabajta za Air

SSD imaju gadnih problema, jer se često kvare. Ne bih ja to još u svojim strojevima, bez obzira na brzinu. 

Programko http://programko.bloger.hr
 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pola terabajta za Air
Programko kaže...

SSD imaju gadnih problema, jer se često kvare. Ne bih ja to još u svojim strojevima, bez obzira na brzinu. 

Intelovi imaju oko 0.13% SSD-ova koji su se pokvarili u roku od godine dana

OCZ je najgori i ima oko 1.7% SSD-ova koji su se pokvarili u istom roku...

 

 

Mentalist je moj idol...
14 godina
protjeran
offline
Re: Pola terabajta za Air
neznam_ime kaže...

ne bas isplativo

kako kome

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pola terabajta za Air
M_dipl. kaže...
neznam_ime kaže...

ne bas isplativo

Ne samo to, nego postoji i problem sa tim SSD-ovima većih kapaciteta, znaju se poprilično usporiti kada su puni podataka.

 

Programko kaže...

SSD imaju gadnih problema, jer se često kvare. Ne bih ja to još u svojim strojevima, bez obzira na brzinu. 

 

imam macbook pro vec 2 godine sa ssdom, i nije se bas pokvario... bit ce da vasi zamisljeni apple macovi se nesto cesto kvare ?

potpis :D
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pola terabajta za Air
M_dipl. kaže...

SSD-ovi se ne kvare toliko puno, barem koliko sam ja upućen, ali se često dogodi da se prilično uspore ako korisnik ima običaj često kopirati i brisati veću količinu podataka, da ne govorim da su nerijetko i do 50% sporiji kada ih se do kraja nakrca sa podacima, čisto to. Iz mog dosadašnjeg iskustva, SSD-ovi su dušu dali za sustav i osnovne stvari, ali ako netko misli držati 400 gb glazbe i filmova na SSD-u kapaciteta 480 gb, mislim da pogrešno misli. :)

Preporuca se ostaviti 10% SSD-a praznim radi TRIM-a. I to je to.

Mentalist je moj idol...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pola terabajta za Air
M_dipl. kaže...

SSD-ovi se ne kvare toliko puno, barem koliko sam ja upućen, ali se često dogodi da se prilično uspore ako korisnik ima običaj često kopirati i brisati veću količinu podataka, da ne govorim da su nerijetko i do 50% sporiji kada ih se do kraja nakrca sa podacima, čisto to. Iz mog dosadašnjeg iskustva, SSD-ovi su dušu dali za sustav i osnovne stvari, ali ako netko misli držati 400 gb glazbe i filmova na SSD-u kapaciteta 480 gb, mislim da pogrešno misli. :)

moji rade vec 2 godine na macbook pro, i 2 na PCu sasvim solidno a radim samo sa vecim kolicinama podataka...

SSD nije storage disk pa ti je malo taj dio.... ono :D

potpis :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pola terabajta za Air

Vecini ljudi je dovoljan SSD od 120 GB (meni je 80GB model taman, imam 20GB slobodno).

Mentalist je moj idol...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pola terabajta za Air
Hacker-ri kaže...
M_dipl. kaže...
neznam_ime kaže...

ne bas isplativo

Ne samo to, nego postoji i problem sa tim SSD-ovima većih kapaciteta, znaju se poprilično usporiti kada su puni podataka.

 

Programko kaže...

SSD imaju gadnih problema, jer se često kvare. Ne bih ja to još u svojim strojevima, bez obzira na brzinu. 

 

imam macbook pro vec 2 godine sa ssdom, i nije se bas pokvario... bit ce da vasi zamisljeni apple macovi se nesto cesto kvare ?

kolega je prodao nekoliko SSDova klijentima za laptope (zeljeli su ubrzanje) i SVI su riknuli u periodu od par mjeseci! svi uključeni su bili razočarani, jer su koštali ko' zlato, a na svim laptopima "crkli"...

i da, ako stalno moram paziti koliko toga imam instalirano d aon ima 10% free.. f* to! ako imam disk ond aje to to... ja idem sebi iduci tjedan po WD Caviar Black 750GB @7200 rpm umjesto sadasnjeg blue @5400 i ocekujem opako ubrzanje u radu.... nikakav SSD tu nece jos jaakooo dugo.

sorry, ali mislim da su preskupi i da tek ovi koji idu na sata 6 mogu biti isplativi sa tim cijenama

12 godina
neaktivan
offline
Pola terabajta za Air
Imam, skup je, ali vrijedi svake kune. Puno vise vrijedi od procesora, ubrzanja su kao kad dignes RAM s 2 GB na 4.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pola terabajta za Air
sasa kaže...
Hacker-ri kaže...
M_dipl. kaže...
neznam_ime kaže...

ne bas isplativo

Ne samo to, nego postoji i problem sa tim SSD-ovima većih kapaciteta, znaju se poprilično usporiti kada su puni podataka.

 

Programko kaže...

SSD imaju gadnih problema, jer se često kvare. Ne bih ja to još u svojim strojevima, bez obzira na brzinu. 

 

imam macbook pro vec 2 godine sa ssdom, i nije se bas pokvario... bit ce da vasi zamisljeni apple macovi se nesto cesto kvare ?

kolega je prodao nekoliko SSDova klijentima za laptope (zeljeli su ubrzanje) i SVI su riknuli u periodu od par mjeseci! svi uključeni su bili razočarani, jer su koštali ko' zlato, a na svim laptopima "crkli"...

i da, ako stalno moram paziti koliko toga imam instalirano d aon ima 10% free.. f* to! ako imam disk ond aje to to... ja idem sebi iduci tjedan po WD Caviar Black 750GB @7200 rpm umjesto sadasnjeg blue @5400 i ocekujem opako ubrzanje u radu.... nikakav SSD tu nece jos jaakooo dugo.

sorry, ali mislim da su preskupi i da tek ovi koji idu na sata 6 mogu biti isplativi sa tim cijenama

Neznam ja koji su oni skart kupovali, ali prosjecni zivot SSD-a jednak je prosjecnom zivotu mehanickog diska. Btw ubrzanje koje ces dobiti sa prelaskom sa Bluea na Blacka je nekih 10%. Ubrzanje koje ces dobit sa prelaskom sa mehanickog diska na ssd je preko 70%.

Mentalist je moj idol...
16 godina
protjeran
offline
Pola terabajta za Air

Ne znam koje ste propagandne materijale čitali da su SSD pouzdani. Ja vjerujem gospodinu Jeffu Atwood-u.

Neka SSD fanovi pročitaju http://www.codinghorror.com/blog/2011/05/the-hot-crazy-solid-state-drive-scale.html pa neka razmisle još jednom na kakav bi disk potrošili lovu.

Programko http://programko.bloger.hr
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pola terabajta za Air
Programko kaže...

Ne znam koje ste propagandne materijale čitali da su SSD pouzdani. Ja vjerujem gospodinu Jeffu Atwood-u.

Neka SSD fanovi pročitaju http://www.codinghorror.com/blog/2011/05/the-hot-crazy-solid-state-drive-scale.html pa neka razmisle još jednom na kakav bi disk potrošili lovu.

October 2009... to su bile 1. serije SSDa, i ne zaboravi...

Od milijun ssda, moraju se stotine i kvarit... tko zna sta im ljudi sve rade...

moj radi jos od 1. serije sasvim solidno, i sad sam ga prebacio kod cure, a sebi uzeo Mushkin i njega imam vec dugo... (nas izbor iz Buga)

potpis :D
15 godina
offline
Pola terabajta za Air

  • Intel X25-M 80 GB SSD, failed after 15 days
  • Intel X25-M 80 GB SSD, failed after 206 days

 

Moj intel X-25 G2 80GB jos uvijek radi ko curica nakon godinu i nesto dana skoro 24/7 rada.

Od sefa mi X-25 80GB radi ko curica 24/7. Kupio ga je par mjeseci prije mene.

Mentalist je moj idol...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice