Pobjeda internetske neutralnosti

poruka: 24
|
čitano: 2.860
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pobjeda internetske neutralnosti".
16 godina
offline
Pobjeda internetske neutralnosti

Ovi republikanci su neš kao HDZ kod nas? 

Moj PC  
13 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pobjeda internetske neutralnosti

Nisam bas siguran jesam li razumio dobro... no, ako jesam je li ovo znači da će se npr. VoIP promet morati tretirati kao i svaki drugi... i ako je tako kako ce se to odnositi na QoS?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pobjeda internetske neutralnosti

Ta odluka nema nikakve veze sa onime sto provode drzave - kontrola.

Odlucili su da operateri ne smiju kocit odredjeni tip prometa. E sada, koja je kazna ako to rade?

To bi odmah mogli prebaciti i na ogranicavanje uplinka kojime provideri onemogucavaju hosting.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pobjeda internetske neutralnosti

Do sada je net neutralnost bila ono što je osiguravalo malim tvrtkama šansu da se probe na internetu.Upravo to je tvrtkama koje nisu od početka bile na internetu poput Googlea i Facebooka da ostvare svoj gospodarski boom.A pokušaj izbacivanja net neutralnosti ide najviše na ruku nekim igračima koji istovremeno ni nemaju koristi od net neutralnosti a istovremeno žele izbacit konkurenciju i startupe sa svog tržišta pomoću lobističkih alata.

Inače od ukupno 5 glasova,3 su bili za net neutralnost i sva 3 su bila od demokrata,a ova 2 protiv glasa su bili republikanci.Inače demokrate bih radije opisao kao Sanaderov umjereno desničarski HDZ(bez obzira na korupciju,samo koristim radi opisa) a Republikance kao HSP ili Karamarkov još više desničarski HDZ.Ali unatoč tome bez obzira na to i jedan i drugi HDZ defintivno jesu korumpirani.Fakat plašim se tog lika Karamarka,da jednom kada on dođe na vlast da ju neće predati i da neće priznavati izborne rezultate kao što je to bilo krajem devedesetih u Zagrebu.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 13:41 (g12356).
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti
Republikanci su nacionalisti i kapitalisti, dakle zanimaju ih interesi vlastite nacije u odnosu (tj. na štetu) druge i interesi kapitalista u odnosu (tj. na štetu) na raju unutar nacije. Stoga je logično da su protiv neutralnosti, koja štiti raju od velikih kompanija (kapitalista).
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Citizens Against Government Waste?

tko je jos protiv?

 

Organizations opposing net neutrality are the free-market advocacy organizations FreedomWorks Foundation,[123]Americans for Prosperity and their website No Internet Takeover...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Citizens Against Government Waste?
Loroc kaže...

tko je jos protiv?

 

Organizations opposing net neutrality are the free-market advocacy organizations FreedomWorks Foundation,[123]Americans for Prosperity and their website No Internet Takeover...

 free market=kapitalisti...Iskreno gospodarstvo smatram jedinim mjestom gdje neki oblik društvenog upravljanja treba postojati.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti
lllnuclearlll kaže...

Ovi republikanci su neš kao HDZ kod nas? 

 Baš suprotno. Imaju i amerikanci svoje peđe grbine i "pipl mast trast as" koji ih podržavaju.

 

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Citizens Against Government Waste?
Potpuno slobodno tržište (za što se oni zalažu) sigurno nije dobra stvar, ali isto tako ni potpuna regulacija od strane države. Količina regulacije ovisi o situaciji, u sigurnom okruženju gdje svi igraju po pravilima, može se popustiti, jer veća sloboda pogoduje razvoju, no tamo gdje se tradicionalno pokušava nefer poslovati potrebna je veća regulacija.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
protjeran
offline
Pobjeda internetske neutralnosti

nes ti velike pobjede, 1 glas falio.

www.mmo-balkan.com
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Citizens Against Government Waste?
Visak kaže...
Potpuno slobodno tržište (za što se oni zalažu) sigurno nije dobra stvar, ali isto tako ni potpuna regulacija od strane države. Količina regulacije ovisi o situaciji, u sigurnom okruženju gdje svi igraju po pravilima, može se popustiti, jer veća sloboda pogoduje razvoju, no tamo gdje se tradicionalno pokušava nefer poslovati potrebna je veća regulacija.

 Baš to, istina je uvijek negdje u sredini 

16 godina
offline
Re: Citizens Against Government Waste?

inace ovaj cijeli net neutrality je poceo dobivati medijskog prostora kad su ljudi u USA poceli primjecivati da im netflix radi sporo bez obzira sto mi kabelski/dsl link ima lijepu propusnost..

naravno, kasnije se saznalo da Comcast namjerno stavlja kocnicu na Netflixov promet i kasnije zahtjeva, ako zele da maknu kocnicu, da placaju Comcastu neki iznos.. dakle, Comcast je htio da se usluge rangiraju po "prioritetu", tj ako ste popularni i ako placate njima "mjesecnu kintu", necete imati problema.. dakle, em sto ljudi placaju uslugu ISPu i uslugu content providera, jos bi content provider trebao placati ISPu da ga ovaj ne blokira. Izrazito pederski nacin poslovanja.

Onda dolazi Tom Wheeler, sef na celu FCCa. pa se pocinju spominjati razne donacije i lobiranja od strane ISPa, pa sve dolazi pod veliko medijsko povecalo i pritisak raste.. izgleda da su se opametili i rijesili sve na pravi nacin..

Samo da spomenem da je Comcast (najveci ISP u USA) imao (ili jos uvijek ima??) namjeru kupiti Time Warner Cable, drugog najveceg ISPa u USA i oni u tome ne vide nikakav problem.. a kad je Google najavio sirenje svoje opticke usluge u vecem broju gradova u USA, isti taj Comcast je poceo gundjati..

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti
Visak kaže...
Republikanci su nacionalisti i kapitalisti, dakle zanimaju ih interesi vlastite nacije u odnosu (tj. na štetu) druge i interesi kapitalista u odnosu (tj. na štetu) na raju unutar nacije. Stoga je logično da su protiv neutralnosti, koja štiti raju od velikih kompanija (kapitalista).

Nema gotovo nikakve bitne razlike između Republikanaca i Demokrata to sigurno.Svi oni u praksi rade u istom pravcu, ili kako ih preko lobista usmjeravaju Multinacionalne krokodil-kompanije dakle radi profita gazi sve pred sobom.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/nagodili-se-adobe-apple-google-intel/207823.aspx?page=0&jumpto=4185676&sort=asc&view=flat

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti
g12356 kaže...

Do sada je net neutralnost bila ono što je osiguravalo malim tvrtkama šansu da se probe na internetu.Upravo to je tvrtkama koje nisu od početka bile na internetu poput Googlea i Facebooka da ostvare svoj gospodarski boom.A pokušaj izbacivanja net neutralnosti ide najviše na ruku nekim igračima koji istovremeno ni nemaju koristi od net neutralnosti a istovremeno žele izbacit konkurenciju i startupe sa svog tržišta pomoću lobističkih alata.

Inače od ukupno 5 glasova,3 su bili za net neutralnost i sva 3 su bila od demokrata,a ova 2 protiv glasa su bili republikanci.Inače demokrate bih radije opisao kao Sanaderov umjereno desničarski HDZ(bez obzira na korupciju,samo koristim radi opisa) a Republikance kao HSP ili Karamarkov još više desničarski HDZ.Ali unatoč tome bez obzira na to i jedan i drugi HDZ defintivno jesu korumpirani.Fakat plašim se tog lika Karamarka,da jednom kada on dođe na vlast da ju neće predati i da neće priznavati izborne rezultate kao što je to bilo krajem devedesetih u Zagrebu.

 

Nesto slicno Milanovicu koji je trenutacno na vlasti?

Mislim, ne branim HDZ. Ali plasit se njih dok imamo isti vrag na vlasti je smijesno. U svakom slucaju teror se nastavlja :(

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti
rambox kaže...

Nema gotovo nikakve bitne razlike između Republikanaca i Demokrata to sigurno.Svi oni u praksi rade u istom pravcu, ili kako ih preko lobista usmjeravaju Multinacionalne krokodil-kompanije dakle radi profita gazi sve pred sobom.

 

 Ovo zeleno govori da ili ne znaš ništa o politici, pa ti nisu poznate razlike među njima, ili ne znaš ništa o životu, pa očekuješ da je sve crno bijelo i da se kao u Holivudskim filmovima ljudi (političari) dijele na isključivo dobre ili zle, pa ako nisu savršeno dobri, onda znači da su zli. Razlike je bilo i između Hitlera i Mussolinija, ili Tita i Staljina, a kamoli između R i D.

 

Uostalom, ako su jedni glasali za, a drugi protiv, kako onda nema razlike? 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti

ameri bi bili sretni kad bi imali regulaciju i birokraciju ko mi u EU

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti
Visak kaže...

Uostalom, ako su jedni glasali za, a drugi protiv, kako onda nema razlike? 

 Da su ovi potonji glasali za ovi drugi bi bili protiv. Isto kao i kod nas. Samo kontra.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti
Hann kaže...
g12356 kaže...

Do sada je net neutralnost bila ono što je osiguravalo malim tvrtkama šansu da se probe na internetu.Upravo to je tvrtkama koje nisu od početka bile na internetu poput Googlea i Facebooka da ostvare svoj gospodarski boom.A pokušaj izbacivanja net neutralnosti ide najviše na ruku nekim igračima koji istovremeno ni nemaju koristi od net neutralnosti a istovremeno žele izbacit konkurenciju i startupe sa svog tržišta pomoću lobističkih alata.

Inače od ukupno 5 glasova,3 su bili za net neutralnost i sva 3 su bila od demokrata,a ova 2 protiv glasa su bili republikanci.Inače demokrate bih radije opisao kao Sanaderov umjereno desničarski HDZ(bez obzira na korupciju,samo koristim radi opisa) a Republikance kao HSP ili Karamarkov još više desničarski HDZ.Ali unatoč tome bez obzira na to i jedan i drugi HDZ defintivno jesu korumpirani.Fakat plašim se tog lika Karamarka,da jednom kada on dođe na vlast da ju neće predati i da neće priznavati izborne rezultate kao što je to bilo krajem devedesetih u Zagrebu.

 

Nesto slicno Milanovicu koji je trenutacno na vlasti?

Mislim, ne branim HDZ. Ali plasit se njih dok imamo isti vrag na vlasti je smijesno. U svakom slucaju teror se nastavlja :(

 Čuj,daleko od toga da bih ja ikad glasao za Milanovića,ali nemožeš mu zamjerit da se ponaša diktatorski ili kao neki autoritativan političar uopće.A Karamarko ne samo da izgleda kao da bude takav nego je još bivši špijun i vjerojatno zbog toga ima vještine da to i ostvari.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti
g12356 kaže...

 Čuj,daleko od toga da bih ja ikad glasao za Milanovića,ali nemožeš mu zamjerit da se ponaša diktatorski ili kao neki autoritativan političar uopće.A Karamarko ne samo da izgleda kao da bude takav nego je još bivši špijun i vjerojatno zbog toga ima vještine da to i ostvari.

 Kako ce se Karamarko ponasati ako osvoji izbore - ne znam. Iskreno, niti zelim saznati.

Milanovic je najveci egotriper kojeg sam u zivotu vidio. A oko sebe je okupio dupolisce nevidjenih razmjera. Pa lik ne moze cestitati onoj plavusi koliki mu je ego.

 

Sad, tko je gori, on ili Karamarko?

Kako stvari stoje, na zalost, uskoro cemo saznati jer ne vidim kako taj egotriper moze pobjediti sljedece izbore.

 

Zalosno je sto se o ovome uopce prica, i sto je takva situacija. A treceg izbora sve i da ima, taj nece doci na vlast.

No dosta o politici, opcenito izbjegavam citati domace portale i 'novinare' van IT branse. Nema me na indexu, net.hr-u, itd. Pod hostsima ih imam blokirane u slucaju da se zelim spojiti iz neke navike, pa cu samo reci da je ovo ovdje EOD sa moje strane. Ne vidim jednostanvo smisla u besmislenim raspravama, jer mi prakticki ni nemamo izbora. Pa cak ni onog famoznog 'odaberi boljeg od losih', jer su se svi dokazali kao uzasni ;)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti
Jura iz druge galaksije kaže...
Visak kaže...

Uostalom, ako su jedni glasali za, a drugi protiv, kako onda nema razlike? 

 Da su ovi potonji glasali za ovi drugi bi bili protiv. Isto kao i kod nas. Samo kontra.

 Znači da su Republikanci bili za homo brakove Demokrati bi bili protiv? Stvarno misliš da to tako funkcionira?

Razumijem da su ljudi zgađeni politikom, ali nije rješenje negirati realnost i tvrditi nešto što nije istina, tek toliko da se ima (negativan) stav.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Pobjeda internetske neutralnosti

Hmm..ekipa malo ste odlutali sa teme pa da se vratimo korjenima :D

Koliko se vidi iz intervjua predsjednika HT-a Davor Tomaškovića objavljenog prije 2 tjedna u Večernjaku, čini mi se da im ova vijest neće dobro sjesti :)


"...... Kako je moguće da sa sličnom snažnom eksplozijom tržišta data prometa u Europi padaju prihodi, a u ostalim dijelovima svijeta rastu. Zaostat ćemo ozbiljno za svijetom ako se to ne promijeni. A što se tiče konsolidacije, dogodit će se i da mnogi operatori neće opstati. Jer osim telekoma konkurencija su na tržištu i OTT igrači, primjerice Facebook i YouTube. Oni su najveći korisnici infrastrukture, a nisu regulirani.

:: Znači teza o neutralnosti mreže i naplati svima sve isto ne drži vodu?

Da, tu će se nešto morati promijeniti. Bit će nužno da Europa deregulira telekome u nekom stupnju, ali i da regulira OTT igrače. Net neutralnost neodrživa je, netko mora platiti račun za ulaganja u infrastrukturu. Pritisak da se to ne dogodi dolazi iz Amerike jer od tamo dolazi i većina OTT igrača. Oni najviše profitiraju, a nitko ne plaća poreze, npr. u Hrvatskoj, ali i u Europi, i novac potpuno odlazi iz tih zemalja."

 

 

I noga u dupe je korak naprijed
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti
Visak kaže...

 Znači da su Republikanci bili za homo brakove Demokrati bi bili protiv? Stvarno misliš da to tako funkcionira?

Razumijem da su ljudi zgađeni politikom, ali nije rješenje negirati realnost i tvrditi nešto što nije istina, tek toliko da se ima (negativan) stav.

 Daj nemoj se praviti naivan. Nikad se ne prihvaća opozicijski prijedlog. Time bi pokazali manjak političke pameti. Ako je baš očito da je taj prijedlog bolji, onda se daje vlastiti amandman koji se prihvaća. Samo kontra oporbe.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2015 8:50 (Jura iz druge galaksije).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti
Jura iz druge galaksije kaže...
Visak kaže...

 Znači da su Republikanci bili za homo brakove Demokrati bi bili protiv? Stvarno misliš da to tako funkcionira?

Razumijem da su ljudi zgađeni politikom, ali nije rješenje negirati realnost i tvrditi nešto što nije istina, tek toliko da se ima (negativan) stav.

 Daj nemoj se praviti naivan. Nikad se ne prihvaća opozicijski prijedlog. Time bi pokazali manjak političke pameti. Ako je baš očito da je taj prijedlog bolji, onda se daje vlastiti amandman koji se prihvaća. Samo kontra oporbe.

 Išao si osporavati moju tvdrnju da nisu isti i da se razlikuju po idejama za koje se zalažu. Ovo zadnje što si napisao kada bi i bilo točno, samo bi govorilo o metodama kojima se služe, ne i idejama koje stoje iza njih. Pokušaj zanemariti politički folklor i osobnu antipatičnost političara, pa ćeš uvidjeti da razlike postoje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Pobjeda internetske neutralnosti

evo,, malo se prerano ljudi poveselili..

 

republikanka marsha blacburn se sprema predlozziti novu legislativu nazvanu "internet freedom act" s kojom se, izmedju ostalog, dozvoljavaju egzibicije u smislu da se odredjenim uslugama usporava brzina prijenosa podataka. dakle predlazu sve ono najgore sto se moze dogoditi trzistu, pod izlikom stvaranja novih radnih mjesta i tehnoloskog napretka.

naravno, nije zgoreg dodati da su joj AT&T, Comcast, Verizon i "udruga kabelskih operatera" veliki donatori (citaj - podmicivanje)..

 

malo opsirnije:

http://arstechnica.com/business/2015/03/republicans-internet-freedom-act-would-wipe-out-net-neutrality/

 

 

 

ne znam zasto se malo vise ne pise o tome na portalu jer je tema vrlo zanimljiva i aktualna, sa ne bas malim sansama da se slicno dogodi i u europi..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice