Piratstvo – svjetski trendovi

poruka: 368
|
čitano: 407.481
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Piratstvo – svjetski trendovi".
16 godina
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Kak oni znaju kolko ljudi koristi piratizirani software?

Ankete? LOL

Sve mi se to cini fake pogotovo da ove skandinavske zemlje imaju tako malu stopu piratstva.


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi
Psiho246 kaže...

Kak oni znaju kolko ljudi koristi piratizirani software?

 Pa po broju korisnika linuxa! Namigiva

I've got four words for you: I. Love. This. Company! Yeaaaahhhh!
16 godina
protjeran
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Iz teksta se ne vidi kako je BSA računao gubitke.

No bilo bi zgodno da netko izračuna zaradu na softveru kada ne bi  bilo samoukih korisnika koji isprobavaju i gube vrijeme na piratskom softveru.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi

Prema BSA glavni razlozi visoke stope piratstva su: FreeDOS ili prodaja računala s Linuxom, širokopojasni Internet ali i porast broja potrošača.

Smijeh

Ma to je totalna glupost piratstvo je u hrvatskoj postojalo i dok nije bilo ADSL-a. A što se tiče kompjutora s Linuxom to nema nikakve veze.

 

Misim to je totalna glupost. Znači svaki besplatni program ili igra povećava piratsvo.

 

Ja mislim da Microsoft želi na taj način izbaciti Linux i bilo koji drugi besplatni OS.

Ne bi se čudio da još kažu kako Freeware Super Mario povečava piratstvo.

 

A i kakva su to glupa mjerenja - ankete nikada ne pokazuju pravu brojku. To je totalo blesavo.

 


Sometime the best defense is to attack!
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Broj prodanih racunala - broj prodanih bez windowsa / broj pojedinacnih racunala koji se spajaju na windows update iz hrvatske.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2008 19:04 (plavooki).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

http://global.bsa.org/idcglobalstudy2007//studies/methodology_globalstudy07.pdf

 

To je metodologija, problem je što kod više kategorija postoje procjene analitičara i slične

aproksimacije - tako da je sve to u neku ruku nagađanje.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Ma to su sve debili... da ne postoje organizacije poput: BSA, RIAA, MPAA... osuđivao bi bilo kakav piratluk 120%....

 

A kako te organizacije postoje, ja potpuno podupirem piratstvo... samo da ti idioti cim vise popuse... samo treba pogledat kako se ponasaju u USofA... skoro pame podsjecajui na odredjeni diktatorski rezim koji je zavrsio '45...

 

 

A oni jos procjenjuju gubitak od 48 milijardi $ !!! oni stvarno nisu normalni... toliko ni ne zarade na godinu, a kamoli da su u minusu...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Ako je nesto bas jako dobro, kupim orginal...

Al vecina ide s neta...od igara, albuma, filmova...

Jednostavno je preskupo.Da stave igricu za psp 80kn...Pa zasto ju nebi kupio..?

Al kad je 450kn...nema sanse!

Hvala Bogu na piratima i torentima!

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi

Znači Lightning, to su sve debili, da. Samo debil želi zaštititi svoj rad, a ti kao prava balkančina kradeš gdje stigneš? - Bravo!

Gledajući u kakvom se društvu nalazimo na toj ljestivici ne bih se čudio da mnogi i s ovog foruma dan provode jaja pokrivenih žbunjem i s kopljem u ruci.

 

Baš me zanima koji ti posao u životu radiš? (Ako ipak ne trčiš za gazelama)

 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2008 21:51 (naxeem).
16 godina
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Mi, pirati! xD


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Pustimo sad BSA i njihovu metodologiju, istina brojke djeluju zbunjujuće, a i objašnjenje u onih par stranica koje

su stavili na Internet nije baš nešto naročito mudro. Ali recimo da je tako kako oni kažu.

 

Ono što bi trebalo bit važno je sama zaštita intelektualnog vlasništva ili kao se već to pravno formulira.

Zemlje koje to nemaju dobro rješeno uglavnom grcaju u promoviranju novih znanstvenih ili umjetnički kadrova,

ili im takvi kadrovi odlaze u treće zemlje u kojima je to osigurano ili barem bolje osigurano.

Ne možeš bit "zemlja znanja" bez toga.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Opet to piratstvo, pa zar nevide da su dosadni s tim izjavama,

Smrc, Smrc, pode suza iz oka, sad vidjeh da je nas dragi prijatelj Bill iz Microsofta izgubio tolike bilijunje radi vas lopovskih Balkancina, a mogao ih je on to fino za nas darivati nekoj dobrotvornoj organizaciji, znate on i Opera si to nemogu priustiti kad vec zadnji dolar daju gladnima....

Ja sam za da se otvori Ziro racun za nasega dragoga Bill-a i da svi vi sto ste ukrali i ostetili piratstvom uplatite barem 1000.00 kuna za pocetak, a onda svaki mijesec po 200 koliko u prosjeku pokradete u raznim igrama i software -u. One sve druge dobre volje "legalne" takoder pozivam da se pridruze, jadni Bill je odustao od kupovine Yahoo-a zbog vas. Usput onog matu ivicu i stefa sto po vasem susjestvu distribuiraju nezakonite sadrzaje i mogucno drogu, odmah prijavite policiji, samo pazite da oni nerade u toj policijskoj upravi ili da nemaju neku jacu vezu u pravosudu..

 

E sad a vi mislite da se ja salim... i ja sam jednom bio Luzer pa znam kako vam je...


Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi

Sve je to jednostavna racunica......čitajući taj mali pasus samo usporedba s onim postocima(piratstva) zemalja koje su proučavane:

PIRATSTVO == EKONOMIJA ZEMLJE==STANJE PROSJEČNE PLAĆE ==PIRATSTVO


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi

Gledajući onaj mali graf koji prikazuje regije onda ispada da je srednja/istočna europa nerazvijenija od bliskog istoka/afrike Iznenađen?

16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Za Hrvatsku piše da je 54%... Ali meni se čini da je više od 95 % piratskog softvera. Samo neki imaju orginal Windowse, dosta ih ima orginal CoD2/4 key, a ostalo DL s neta :P

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Heh, 54%..

 

Ako je rijec o pravnim osobama,onda je nekako realan postotak (makar jos uvijek porazavajuci).

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi
HalF-DeaD kaže...

Za Hrvatsku piše da je 54%... Ali meni se čini da je više od 95 % piratskog softvera. Samo neki imaju orginal Windowse, dosta ih ima orginal CoD2/4 key, a ostalo DL s neta :P

Ne bih se slozio.
Recimo krug ljudi u kojem se ja krecem ima dobar postotak legalnog softera. A, primjetim da ti spominjes igre, pa cu ti dati ispod 25 godina, sto mi se cini da jos nisi naucio cjeniti licence koje idu uz programe (btw. ako ces kupovati Vistu, procitaj licencu, samo pogledaj na sto pristajes!!). Recimo, ti ces radije ces instalirati piratizirani Ms. Office nego Open Office. Drugi problem su ljudi koje nazoves iz "oglasnika" da ti instaliraju racunalo. Oni ti uvijek instaliraju Windows-e (piratizirane) + Ms. Office i evo ti jedan u statistici. Takvom covjeku jedan Linux box sa Open Officom i Firefox-om sasvim dovoljno.
Da bi se promjenila ta statistika trebaju ljudi shvatiti da besplatno ne znaci losije.

A da se osvrnem i na statistiku, uvijek mi je nevjerovatno kako uzimaju da 10 "neprodanih" windows-a znaci da ako bi mogli natjerati tih 10 ljudi da kupe softwer, da bi se oni odlucili za Windowse. Jaaako me zivcira sto BSA i gamad uvijek nekako zaboravljaju stvari licencirane pod nekom "free to use" licencom.

A za one koje kupe Windows-e -> Procitajte vraziju licencu, pa vidite na sto pristajete. To se malo tko sjeti.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi

Bitno da je Bill kriv... a da je razmisliti glavom pa doći do zaključka da nije Bill nikakav krivac za ništa. Tipična ljubomora na tuđe bogatstvo nije neobična, pogotovo na prostorima gdje je uvriježeno mišljenje da nitko tko novca ima nije do njega pošteno došao - svi su automatski lopovi.

Nedavno je jedan moj poznanik rekao da ga je strah doći u HR autom jer nema gdje parkirati svog BMW-a.. naime, situacija je takva da su susjedi uvijek jako ljubomorni i nikada ne zna kada će opet dobiti ključem po vratima.

 

Nisu visoke cijene softvera, nego su male plaće. Kada će to bitn napokon jasno? Očito nikada s obzirom da unatoč očitoj pljački, nebrizi i neposobnosti, nekako se nađe ona kritična masa kretena koja uvijek glasa za pogrešne na temelju mane s neba namijenjene ovcama poput priča iz prošlosti i propovjedi gluposti.

Onog trenutka kada veći dio ljudi shvati da mu 300kn za igru nije skupo zbog cijene igre, već plaće od 3000, tek onda će se nešto promijeniti na mnogim planovima.

Sada se ljudi žale što raste cijena goriva, ali im nije jasno tko je stvarni krivac za to. Što je najgore, bez obzira na cijenu goriva, zbog mentaliteta kakav vlada, i dalje će se mnogi vozikati 200 metara od kuće do pekare, ali će s druge strane jadikovati što je kruh 8 a ne 5 kuna...

 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 0:39 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi

citat:

......."instalirati piratizirani Ms. Office nego Open Office."
....takav office ako je kvalitetan i posebno se instalira ne razlikuje se od originala niti po čemu!!!Ne govorim o Winsima a niti propagiram piratluk.Govorim činjenice.
Dok je takva kvaliteta prisutna i velika cijena offica(algoritam ----5500kn!----otprilike) pirati cvjetaju!A mislim da jedino firme mogu natjerati na kupovinu licenci a sve ostalo
haj-life!I naravno free softwer.Ali postotak onih koji koriste linux i open office je premali!Ja eto 90% legala jer moram a oni koji ne moraju .........!?Naravno ljepša je legala nego ilegala!


v_maxcpp
16 godina
protjeran
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi
naxeem kaže...
 

Nisu visoke cijene softvera, nego su male plaće. Kada će to bitn napokon jasno? Očito nikada s obzirom da unatoč očitoj pljački, nebrizi i neposobnosti, nekako se nađe ona kritična masa kretena koja uvijek glasa za pogrešne na temelju mane s neba namijenjene ovcama poput priča iz prošlosti i propovjedi gluposti.

Onog trenutka kada veći dio ljudi shvati da mu 300kn za igru nije skupo zbog cijene igre, već plaće od 3000, tek onda će se nešto promijeniti na mnogim planovima.

Sada se ljudi žale što raste cijena goriva, ali im nije jasno tko je stvarni krivac za to. Što je najgore, bez obzira na cijenu goriva, zbog mentaliteta kakav vlada, i dalje će se mnogi vozikati 200 metara od kuće do pekare, ali će s druge strane jadikovati što je kruh 8 a ne 5 kuna...

 

 Da ti nediram Bill -a osvrnut cu se na ovo ispod receno, pa pridodati;
Kako jadni narode da vam bude bolje kada svi svakog potkradaju, nitko nista neplaca, nitko vise manje nista neradi i svi smo nesto sokirani stanjem u drzavi....
Al kako se kaze, ne plati kurvu platit ces doktora (cujem da su doktori pravi lesinari).. a vi dragi samo tako naprijed...
Stavite vi mene za premijera i ja vam ponovno uvedem komunizam, tako da nemorate misliti svojom glavom, jer ocigledno vam dobo neide...

Bestiju za Premijera!!!!

Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi
naxeem kaže...

Bitno da je Bill kriv... a da je razmisliti glavom pa doći do zaključka da nije Bill nikakav krivac za ništa.........Nisu visoke cijene softvera, nego su male plaće...........Onog trenutka kada veći dio ljudi shvati da mu 300kn za igru nije skupo zbog cijene igre, već plaće od 3000, tek onda će se nešto promijeniti na mnogim planovima.

 

  vidim da se ovdje radi o dezurnom filozofu pa malo da bacim koju rijec, reci ti meni, smatras da cijena softvera nije visoka? znaci cijena jednog poluproizvoda nazvanog windows je sasvim primjerena? bas me zanima, kad bi kupio sad auto, pa ga vozis doma a ono ljudi zaboravili stavit ulje za kocnice, pa ti oni kazu "OOPS MANJI BUG, AL POPRAVIT CEMO SLIJEDECIM UPDATEOM" jel bi bio zadovoljan cijenom tog auta?

a sto se tice drugog dijela posta, cijena igre je automatski skupa ako je placa manja, jedno je vezano uz drugo, samo sto se na cijenu te igre(da se sad ne osvrcem i na to sto su i vecina tih igara poluproizvodi) moze puno vise utjecati nego na visinu moje place te ti je teza nebulozna za nase drustvo gdje ce vecina ljudi tesko odvojiti sestinu-sedminu place za jednu igru, a da i ne pricamo o ostalom softveru, pa ti odi prvo uvjeri ove na vrhu da su nam place male a onda lijepo dodji nama objasnjavat
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 2:39 (zemnik).
15 godina
neaktivan
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Stari moj, pa evo po nekoj mojoj logici, da nema piratluka kako bi ljudi bili zatucani, ja mislim da bi jos uvijek bio na win 3.1 ili bi  vjerojatno koristio linux, a opet kako bi dosao i do njega kada ljudi nebi imali nikakav sw, kak bi znali za software, mozda bi OS bio isporuka uz računalo. neznam sta bi rekao na ovo, vjerojatno linux i to je to... a i za linux se na kraju bude prodavalo... Neodlučan

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi

bestia, nije problem samo u Billu.... pa pogledam oko sebe u svakodnevnom poslu; uglavnom svi pokušavaju jedni druge pokrast, zayebat, itd. Većina ih ima obraza dugovat bilo kakvu lovu, a istovremeno igrat se okolo luksuzom i hvalit tom istom lovom koju duguju.

 

zemnik, što se Windowsa tiče, daj nemoj provaljivat te gluposti jer da pogledamo odakle ti surfaš, 95% šanse je da si na Windowsima, tako da situacija govori sama za sebe.

 

Što se cijene tiče, da - nije skupo. Nije čak ni mnogima na ovim prostorima skupo kupiti nešto originalnog softvera. Ako ti je 300kn sedmina plaće, moraš biti zaista biser za kupiti skupu gejming mašinu i igrati se na njoj - to je u najmanju ruku licemjerno.

Ako imaš novca za vrhunsku pilu, imaš i za softver. Sve ostalo je kenjaža.

 

Ako za nešto nemaš novca, onda to ne radiš. Imaš mnoge koji ne voze auto, a nikada takve nećeš vidjeti da ga ukradu i da se pravdaju time da im je auto 200 godišnjih plaća (ako ih uopće imaju).


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Ja sam protiv piratstva (iako nikad ne kupujem originale), ali sam još jače protiv toliko velikih cijena softvera. Shvaćam da treba velik trud da se naprave, npr. Windowsi, ali je bolesno i izopačeno takav program prodavati po 1000 i nešto kuna.


Rambo is watching you!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi
v_maxcpp kaže...

Dok je takva kvaliteta prisutna i velika cijena offica(algoritam ----5500kn!----otprilike) pirati cvjetaju!

 Kad su kod nas ljudi pohlepni i žele za male novce (ili u ovom slučaju nikakve) imati čak i stvari koje nikad neće koristiti. 5500 kn je Ultimate verzija Office-a kod koje ljudi koji će ga piratizirati neće iskoristiti ni 10% onog što može.
Meni su najpotrebniji Word i Excel pa sam jednostavno kupio Home&Student verziju za 1200kn. Open Office sam probao, ali nakon godina navike su mi jednostavno falile neke cake iz MSovog.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 8:44 (Zabushant).
16 godina
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi

Kroz sve ove teme o piratstvu provlaci se misao i zakljucak da smo mi balkanci istocnjaci i lopovi nad lopovima. A gledajuci te postotke meni se namece zakljucak da su recimo ameri (ostali zapadnjaci) veci lopovi sa svojih 20% piratluka nego mi hrvati sa 50-ak. Usporedjujuci njihovu ekonomsku moc i bogatstvo i nase.

Ili se mozda i tih americkih 20% odnosi na balkance koji zive u usa? Neodlučan

16 godina
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi
naxeem kaže...

Ako imaš novca za vrhunsku pilu, imaš i za softver. Sve ostalo je kenjaža.


 Moram to prokomentirati malo, jer zaista komentar nije na mjestu.
Ja recimo kupim 'pilu' na 36 mjesečnih rata (3 godine) jer si drugačije ne mogu priuštiti bez da se vadim iz minusa nekoliko mjeseci mada imam (za hrvatske uvjete) nadprosječnu plaću, ali tu su troškovi stanarine, režija, hrane, obleke (auto nemam jer si ga ne mogu priuštiti naravno) i tako to. Sada ti meni tvrdiš da samo zato što sam skemijao lovu za dobar stroj, automatski moram imati i za originalni softver koji je po 400kn za 1 naslov? Meni ta logika nije jasna. Ako je nekom recimo rata za stroj cca 250kn mjesečno (+/- 50kn) to mu je dovoljno malo financijsko opterečenje da ga može 'istenkati', a da se toj sumi pridoda još i 400kn za 1 originalnu igru (skoro 2 mjesečne rate), situacija više nije ista. Ne vidim zašto bi bila kenjaža da si netko priušti dobar komp, ali ne kupuje originalne igre ako nema love za to (osobno ne poznajem niti jednu osobu koja nema bar 75% piratskog softvera doma ili u uredu).

Za podržavanje developera sam definitivno. WoW sam kupio original, a kasnije i ekspanziju jer mi je bila super igra, sada kupujem Age of Conan Collector's Edition jer smatram da je toga vrijedan, a na jesen ću kupiti Fallout 3, a možda i Far Cry 2. Zašto? Isključivo iz jednog razloga ---> porasla mi je plaća pa si mogu priuštiti (neki ne mogu - pa opravdano skidaju torrente).

Zaključak polemike oko piratstva:
Što ljudi imaju bolji standard, to manje inkliniraju piratskom softveru jer im to nije potrebno, nego si fino kupe u dučanu originale za koje imaju potpunu i legalnu podršku  (što je puno ugodnije nego onda tražit crackirane patcheve i sl.) Namigiva



Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

ma ja jedino što imam na kompu legalno jest COD UO i COD 4... Jer igram online...

 

Ostalo sve je skinuto preko torrenta...

 

nema mi smisla da imam orginalne programe ako mogu proći jeftinije ovako...


CPU: AMD Phenom 9500 2.22 @ 2.42 MBO: MSI K9A2 Platinum Ati Radeon HD 2600 XT HDD 400 GB Pioneer DVD-RW 4x1GB DDR2
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Piratstvo – svjetski trendovi

Čekaj, pa kupi i igru na rate. Ako već na rate kupuješ stroj. Igranje je luksuz, a ne osnovna ljudska potreba.

 

Međutim, slijedeća tvoja rečenica zapravo opisuje sve: "neki ne mogu - pa opravdano skidaju torrente"

 

Znači, opravdano je nešto ukrati ako to ne možeš kupiti? - Odličan način razmišljanja. No, nisi jedini, pa je valjda OK.

 


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
protjeran
offline
Piratstvo – svjetski trendovi

Wine 1.0 beta je vani.

Uskoro dolazi OpenOffice 3 (beta je također vani).

Mono (.NET) je daleko dogurao (MonoDevelop je već na 1.0).

Micro$oft se više ne smije, već šalje BSA okolo.

A meni drago...

 

I pišem vam ovo sa linux-a (Mint).

 

Nije sve tako crno, zar ne?


Nikola Tesla and My Thoughts:
http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice