Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

poruka: 64
|
čitano: 8.332
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak".
9 godina
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

eto, a meni kazu da sam lud sto hocu spojiti 43 inca 4k tv umjesto monitora..

Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

haha ja tak koritim 55incha 2 godine ...na monitoru sam jako rijetko od tada...

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
digitall kaže...

eto, a meni kazu da sam lud sto hocu spojiti 43 inca 4k tv umjesto monitora..

 Ja sam imao Philipsa 43" 4k spojen kao monitor za PC, odnosno TV jedino i služi u svrhu monitora jer za njega nemam mjesta. Pa sam ga vratio i uzeo Sony FHD, jer je bio cijeli ekran, mislim da je pokupio sve od ghostinga pa do žutih fleka na pojedinim mjestima. Loši paneli...

SkorvY
9 godina
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

ma imao sam ja prije 7 god. sony 42 inca spojen kao monitor, ali nije to bas bilo to.. to je bio stari debeli lcd.. zaboli glava brzo od tog kad sjedis blize..

ovi novi led su ipak blazi za oci, da se fino podesiti i jos 4k reza za super citljivost.. 

jedino ako je los panel pa dobijes burnin..

skorvy koji je model bio tvoj, taj s kojim si imao problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

Čak je i relativno pristupačan...kad se sjetim da su oko 4000 bili 27" FHD monitori prije 5-6 godina

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa

Da LCD su ok. Međutim TV koji sam dugo koristio kao monitor je bio LG FHD 30", ne sjećam se modela...e s njim sam imao problem gledanja, ako se udaljiš presitno ti je i naprežeš oči a preblizu, kao što navodiš boli glava. 

 

Evo ti model.

 

Dali sam ja baš izabrao loš primjerak, ili je cijela serija tako zavučena neznam. Svakako nisam htio riskirati i uzimati isti TV tj model pa sam se odlučio na Sony FHD KDL-43w807c. Sada mogao bi ukratko opisati ako te/koga zanimaju dojmovi.

 

Još na što sam naišao na stranim forumima u vezi Philipsa. Ovako, dosta ljudi je pisalo za taj problem s panelom, za XY broj modela, znači izbijanje svijetlosti na rubovima, pa po i po cijelom području ekrana, isto tako vertikalne mutne crne linije u pozadini koje se pojavljuju u odr scenama. Bili su im brisani upiti i sve u vezi toga na službenim forumima.

SkorvY
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 17:49 (skorvy).
15 godina
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

18.11. tamo neke 2016. sam o tome napisao ovo. dakle, Dell to ima otprije a prodaje se otad i u nas. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

Ovakav monitor pa da nema HDR... gaming i filmovi mu definitivno nisu namjena.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

jep steta da nema hdr..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
skorvy kaže...

Da LCD su ok. Međutim TV koji sam dugo koristio kao monitor je bio LG FHD 30", ne sjećam se modela...e s njim sam imao problem gledanja, ako se udaljiš presitno ti je i naprežeš oči a preblizu, kao što navodiš boli glava. 

 

Evo ti model.

 

Dali sam ja baš izabrao loš primjerak, ili je cijela serija tako zavučena neznam. Svakako nisam htio riskirati i uzimati isti TV tj model pa sam se odlučio na Sony FHD KDL-43w807c. Sada mogao bi ukratko opisati ako te/koga zanimaju dojmovi.

 

Još na što sam naišao na stranim forumima u vezi Philipsa. Ovako, dosta ljudi je pisalo za taj problem s panelom, za XY broj modela, znači izbijanje svijetlosti na rubovima, pa po i po cijelom području ekrana, isto tako vertikalne mutne crne linije u pozadini koje se pojavljuju u odr scenama. Bili su im brisani upiti i sve u vezi toga na službenim forumima.

 zanimljivo.. imam slican model 6401 i hvala bogu pa nemam niti jedan navedeni, a ni neki drugi problem s njim, inace bi vec letio iz kuce..  to su stvarno jako vidljivi problemi..

inace na kojoj udaljenosti od njega si sjedio? s obzirom na 4k rezu i s obzirom da bi trebao bez problema citati sitan tekst bez naprezanja.. ili si namjestio skaliranje da ti bude sve vece?

s tim fhd tv-om mozes slobodno dalje sjesti od njega, krupnije je sve na nativnoj rezi..

15 godina
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
bubimir5 kaže...

Ovakav monitor pa da nema HDR... gaming i filmovi mu definitivno nisu namjena.

 Jesi ti uopće vidio HDR i njegovu primjenu uživo?

 

Čim mi doleti takav sadržaj ja gasim HDR. Potpuno nerealno. (makar u igrama čak i ima smisla)

 

 

 

evo vidi ovdje na 33 sek

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 18:42 (Mitch).
16 godina
protjeran
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
4mal kaže...

jep steta da nema hdr..

 

 

Ovaj panel je 10-bitni. Nema 100% RGB referentnu vrijednost, ali praktično spada u HDR tip monitora. Obično ljudi kupuju monitore koji su 8-bitni (većina monitora na tržištu).

16 godina
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

meni je hdr nesto fantasticno i famozno ...svako ima svoje misljenje nista osobno zato TD

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

slazem se, svi nesto kao sline za tim, a i meni se bas ne svida, bas nerealno.. kad gledam kod frendova neke rijetke scene su ok, neke bas onako kao su totalno umjetne, kao da nisu snimljene kamerom

za igre mozda da, to nisam probao, ali bi mozda mogao biti u prednosti da bolje vidis neprijatelja u mraku :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

Nije vam ovo monitor za "igrice," ovo je primarno monitor za rad. Video editiranje, programiranje, financije, medicina, etc. Ljudi su za ovakve monitore izdvajali koliko i za radnu stanicu sa dual CPU Xeon procesorima i 512 GB DDR3 ECC RAM-a. To su konfiguracije koje su prije par godina koštale minimalno kao nova Ford Fiesta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 18:53 (Mayo).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
Mayo kaže...

Nije vam ovo monitor za "igrice," ovo je primarno monitor za rad. Video editiranje, programiranje, financije, medicina, etc.

 ja bas na to i mislim, kad pricam o spajanju 4k tv-a na pc, sve ostalo je usput i sporedno

15 godina
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
Mayo kaže...

Nije vam ovo monitor za "igrice," ovo je primarno monitor za rad. Video editiranje, programiranje, financije, medicina, etc. Ljudi su za ovakve monitore izdvajali koliko i za radnu stanicu sa dual CPU Xeon procesorima i 512 GB DDR3 ECC RAM-a.

 Ovo je monitor isključivo za office work...nikakvo baš profi video editiranje kad pokriva samo 85% NTSC (dakle ispod nekog 92% AdobeRGB standarda) spektra.

 

A takva je i cijena. Čisto ok, ništa profesionalno.

Casual gaming (4ms), surfanje (flicker-free VA) i tako. Ali svakako će imati svoje kupce. Pogotovo među fotografima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 0:38 (Mitch).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
digitall kaže...
skorvy kaže...

Da LCD su ok. Međutim TV koji sam dugo koristio kao monitor je bio LG FHD 30", ne sjećam se modela...e s njim sam imao problem gledanja, ako se udaljiš presitno ti je i naprežeš oči a preblizu, kao što navodiš boli glava. 

 

Evo ti model.

 

Dali sam ja baš izabrao loš primjerak, ili je cijela serija tako zavučena neznam. Svakako nisam htio riskirati i uzimati isti TV tj model pa sam se odlučio na Sony FHD KDL-43w807c. Sada mogao bi ukratko opisati ako te/koga zanimaju dojmovi.

 

Još na što sam naišao na stranim forumima u vezi Philipsa. Ovako, dosta ljudi je pisalo za taj problem s panelom, za XY broj modela, znači izbijanje svijetlosti na rubovima, pa po i po cijelom području ekrana, isto tako vertikalne mutne crne linije u pozadini koje se pojavljuju u odr scenama. Bili su im brisani upiti i sve u vezi toga na službenim forumima.

 zanimljivo.. imam slican model 6401 i hvala bogu pa nemam niti jedan navedeni, a ni neki drugi problem s njim, inace bi vec letio iz kuce..  to su stvarno jako vidljivi problemi..

inace na kojoj udaljenosti od njega si sjedio? s obzirom na 4k rezu i s obzirom da bi trebao bez problema citati sitan tekst bez naprezanja.. ili si namjestio skaliranje da ti bude sve vece?

s tim fhd tv-om mozes slobodno dalje sjesti od njega, krupnije je sve na nativnoj rezi..

 Taj model mi se čini je rekao i prodavač u trgovini da posjeduje. Isto nikakvih problema... A nezz...

Udaljenost je 2-3-4 metra. 2m kada radim ovako na njemu, 3m kada igram(kratki kablovi), a 4m kada se ispružim za film. Kada sam koristio 30" LG skaliranje je bilo 150%, a na ovom Philipsu od 43" duplo(4k rez), 300%, iako su neke stvari i dalje bile sitne, nisu uhvaćene skaliranjem(butoni od video playera, winamp itd).

SkorvY
11 godina
neaktivan
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
skorvy kaže...
digitall kaže...
skorvy kaže...

Da LCD su ok. Međutim TV koji sam dugo koristio kao monitor je bio LG FHD 30", ne sjećam se modela...e s njim sam imao problem gledanja, ako se udaljiš presitno ti je i naprežeš oči a preblizu, kao što navodiš boli glava. 

 

Evo ti model.

 

Dali sam ja baš izabrao loš primjerak, ili je cijela serija tako zavučena neznam. Svakako nisam htio riskirati i uzimati isti TV tj model pa sam se odlučio na Sony FHD KDL-43w807c. Sada mogao bi ukratko opisati ako te/koga zanimaju dojmovi.

 

Još na što sam naišao na stranim forumima u vezi Philipsa. Ovako, dosta ljudi je pisalo za taj problem s panelom, za XY broj modela, znači izbijanje svijetlosti na rubovima, pa po i po cijelom području ekrana, isto tako vertikalne mutne crne linije u pozadini koje se pojavljuju u odr scenama. Bili su im brisani upiti i sve u vezi toga na službenim forumima.

 zanimljivo.. imam slican model 6401 i hvala bogu pa nemam niti jedan navedeni, a ni neki drugi problem s njim, inace bi vec letio iz kuce..  to su stvarno jako vidljivi problemi..

inace na kojoj udaljenosti od njega si sjedio? s obzirom na 4k rezu i s obzirom da bi trebao bez problema citati sitan tekst bez naprezanja.. ili si namjestio skaliranje da ti bude sve vece?

s tim fhd tv-om mozes slobodno dalje sjesti od njega, krupnije je sve na nativnoj rezi..

 Taj model mi se čini je rekao i prodavač u trgovini da posjeduje. Isto nikakvih problema... A nezz...

Udaljenost je 2-3-4 metra. 2m kada radim ovako na njemu, 3m kada igram(kratki kablovi), a 4m kada se ispružim za film. Kada sam koristio 30" LG skaliranje je bilo 150%, a na ovom Philipsu od 43" duplo(4k rez), 300%, iako su neke stvari i dalje bile sitne, nisu uhvaćene skaliranjem(butoni od video playera, winamp itd).

 Ne kužim koliko ti je bio velik TV da si ga gledao na 4 metra? Ja imam 47 inča FHD i gledam ga na 2.5 metra a i to mi je predugo a za igre bih ga najradije približio na 1,5m. Iduće što planiram uzeti je 55 inča 4k isto gledan na oko 2,5m.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
Mitch kaže...
bubimir5 kaže...

Ovakav monitor pa da nema HDR... gaming i filmovi mu definitivno nisu namjena.

 Jesi ti uopće vidio HDR i njegovu primjenu uživo?

 

Čim mi doleti takav sadržaj ja gasim HDR. Potpuno nerealno. (makar u igrama čak i ima smisla)

 

 

 

evo vidi ovdje na 33 sek

 Samo u dućanu na žalost, nitko od mojih prijatelja i poznanika nema ništa tehnološko mlađe od 7 godina osim možda nekog mid range androida iz 2013...

11 godina
odjavljen
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa

Ili si ti čorav ili ja...ili samo zabrijavam da vidim/zapravo nevidim..

Ja bi ti onda preporučio projektor, jer mi se čini da bi ti uskoro moglo ponestati mjesta

SkorvY
11 godina
neaktivan
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
skorvy kaže...

Ili si ti čorav ili ja...ili samo zabrijavam da vidim/zapravo nevidim..

Ja bi ti onda preporučio projektor, jer mi se čini da bi ti uskoro moglo ponestati mjesta

Ja čak gledam FHD sa prevelike udaljenosti trebao bih približiti na točno 2m: http://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

15 godina
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
Mitch kaže...

Čak je i relativno pristupačan...kad se sjetim da su oko 4000 bili 27" FHD monitori prije 5-6 godina

I dan danas su, barem oni QHD rezolucije cijena ne pada ni "milimetar", dovoljno je pogledati Dell-ergelu UltraSharp monitora i slobodno mogu reći da su dva takva još uvijek apsolutna referenca za posao.

16 godina
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
Ajar kaže...

18.11. tamo neke 2016. sam o tome napisao ovo. dakle, Dell to ima otprije a prodaje se otad i u nas. 

 eee ali to nije "zakrivljeni" monitor. Kako sam ja popušio hajp s tim zakrivljenjem... ne da ne pomaže u radu nego odmaže:
refleksije iz čitave prostorije ti lijepo isfokusira u glavu, kao radio teleskop :)

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
overhaul kaže...
Ajar kaže...

18.11. tamo neke 2016. sam o tome napisao ovo. dakle, Dell to ima otprije a prodaje se otad i u nas. 

 eee ali to nije "zakrivljeni" monitor. Kako sam ja popušio hajp s tim zakrivljenjem... ne da ne pomaže u radu nego odmaže:
refleksije iz čitave prostorije ti lijepo isfokusira u glavu, kao radio teleskop :)

 

 predpostavljam da je kut gledanja jos gori nego na "flat" panelima?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
Stjepanj kaže...
overhaul kaže...
Ajar kaže...

18.11. tamo neke 2016. sam o tome napisao ovo. dakle, Dell to ima otprije a prodaje se otad i u nas. 

 eee ali to nije "zakrivljeni" monitor. Kako sam ja popušio hajp s tim zakrivljenjem... ne da ne pomaže u radu nego odmaže:
refleksije iz čitave prostorije ti lijepo isfokusira u glavu, kao radio teleskop :)

 

 predpostavljam da je kut gledanja jos gori nego na "flat" panelima?

 Ma ne, kut gledanja je ok, ali ništa primjetno u odnosu na flat ekran. Najgori je taj glaring-uopće mi nije palo na pamet da će zakrivljen ekran svo svjetlo u pozadini fokusirati meni u glavu. Tako je to kad se kupuje na temelju kataloga i pohvala youtube recenzenata:/
Valja puno veću pažnju posvetiti tehnologiji panela, i koliko i dali ima pozadinskog glowa nego ovim stvarima koje obično naglašavaju u vijestima i svojim prodajnim katalozima. Tako mislim da će gamer bolje uživati i u modernom ultrabrzom TN panelu koji je syncan sa grafičkom, nego u zakrivljenom 
čudovištu koje će na 4K lomiti tj. raditi tearing pri kretanju. Isto vrijedi i za ostale specijalizacije. Ovo je očito poslovni Philipsov monitor (iako po meni malo prevelika rezolucija za poslovnjaka, a za obrade fotke, videa, ...zaglavili bi u offtopicu da nastavim.
p.s.
gdje vi gledate taj famozni HDRI sadržaj? Ja imam 4K hdri televizor, ali ne nalazim ništa što bi on prikazao. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

na netflix-u,amazon prime,ps4 pro (igre )

you tube HDR kanal,i 4k blu ray-u.

Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
Envy kaže...
Mitch kaže...

Čak je i relativno pristupačan...kad se sjetim da su oko 4000 bili 27" FHD monitori prije 5-6 godina

I dan danas su, barem oni QHD rezolucije cijena ne pada ni "milimetar", dovoljno je pogledati Dell-ergelu UltraSharp monitora i slobodno mogu reći da su dva takva još uvijek apsolutna referenca za posao.

 Haha istina...mislio sam više na one mainstream Samsunge koji su prvi izašli s 27"...to su bili i prvi VA FHD monitori ako se ne varam.

 

Uglavnom ovo je čisto solidan proizvod, a mislim da se dobrom kalibracijom da izvući dosta dobar AdobeRGB prosjek....budući da je ovo i više od 110% sRGB.

16 godina
offline
Re: Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa
4mal kaže...

na netflix-u,amazon prime,ps4 pro (igre )

you tube HDR kanal,i 4k blu ray-u.

 ok, amazon prime, netflix, ps4pro, i 4k blurayeve nemam, a koji jutjub predlažeš kao dobar primjer?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Philips tvrdi kako imaju najveći 4K monitor sa zak

Nije da trolam ali bih postavio pitanje dali mi netko moze predloziti lcd za igre oko 40'' ili 48 '', tu ne mislim na acer predator od 34 '' ili asus rog swift, nesto vece a da je za igre i po mogucnosti 4K

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice