Od Pekinga do Hong Konga...

poruka: 19
|
čitano: 3.980
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od Pekinga do Hong Konga...".
14 godina
online
Od Pekinga do Hong Konga...

U novoj Mrezi pise da Huawei ima svoje sveuciliste gdje obrazuju radnike za rad po njihovim standardima. To jasno govori koliko se tu pazi na strucnost radnika.

Cini se da cemo uskoro uciti kineski.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Od Pekinga do Hong Konga...

Odličan komentar!

Moram priznati da i ja imam dosta predrasuda prema kineskim proizvodima. Zato jedva čekam da prolistam najnoviji Bug za koji se nadam da će uskoro u moj sandučić.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Od Pekinga do Hong Konga...

Moj je stigao danas, jupi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Od Pekinga do Hong Konga...

Sve je to lijepo. Ali meni je još uvijek podne kad vidim da piše "Made in China". Još nikad nisam vidio kvalitetan proizvod napravljen u Kini. Ne samo elektroniku nego i alat,odječu i sve ostalo. Jedino dobro iz Kine što sam vidio je Kineskinja koja živi u mojoj blizini.{#}

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
5 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od Pekinga do Hong Konga...
Fermi kaže...

Sve je to lijepo. Ali meni je još uvijek podne kad vidim da piše "Made in China". Još nikad nisam vidio kvalitetan proizvod napravljen u Kini. Ne samo elektroniku nego i alat,odječu i sve ostalo. Jedino dobro iz Kine što sam vidio je Kineskinja koja živi u mojoj blizini.{#}

  kako kako?

90% svega kvalitetnoga je proizvedeno u kini. praktički sve zapadnjačke điđe miđe se proizvode u kini ALI po zapadnjačkim specifikacijama.. to je glavna razlika od onog drugog "made in china"..

 

također, moram priznati da sam sve više impresioniran i PRO china orijentiran..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Od Pekinga do Hong Konga...

Pa skoro sva tehnologija koju koristiš je napravljena u Kini? A tako je i s ostalom robom, ako ne kupuješ jeftine kopije(a ne kupuješ osim ako izričito želiš) onda kupuješ kvalitetnu robu.

 

Nego je li ovaj članak ukraden od nekud ili njegov dio? Zašto ima engleskog u njemu?

16 godina
odjavljen
offline
Od Pekinga do Hong Konga...

Nakon 10 dana hodanja bolje bi ti bilo da si napisao more teksta, ne košta Bug 4 kune {#}

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Od Pekinga do Hong Konga...

Sve što je vrhunska top kvaliteta proizvoda, npr. Apple proizvodi proizvode se u Kini u zatvorenim tvornicama s visoko educiranim ljudima gdje se slijede najviši standardi proizvodnje u bijelim kombinezonima i pod mikroskopom. To praktičnki nema veze s onim "kineskim". U tim tvornicama se u biti sklapa ideja iz Kalifornije prema u mikrone zadanim principima i materijalima proizvedenih po svijetu, jedino zbog jeftinije radne snage.

Druga su stvar pravi kineski proizvodi koji su shit, jer taj narod jos nista stvarno nenadmasno nije izmislio, piratski narod. Jednostavno nemaju mentalitet silicijske doline ili zapadne Europe.

Ipak slazem se da ce vrlo brzo sve ostale pregaziti u gospodarstvu jer su se malo osvijestili iz socijalističke zadojenosti, a masa ljudi radi svoje, preko 1.3 milijarde radilica.

Moj PC  
3 9 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od Pekinga do Hong Konga...
MiH kaže...
Druga su stvar pravi kineski proizvodi koji su shit, jer taj narod jos nista stvarno nenadmasno nije izmislio, piratski narod. Jednostavno nemaju mentalitet silicijske doline ili zapadne Europe.

 

List of Chinese inventions

 

16 godina
offline
Re: Od Pekinga do Hong Konga...
MiH kaže...

Sve što je vrhunska top kvaliteta proizvoda, npr. Apple proizvodi proizvode se u Kini u zatvorenim tvornicama s visoko educiranim ljudima gdje se slijede najviši standardi proizvodnje u bijelim kombinezonima i pod mikroskopom. To praktičnki nema veze s onim "kineskim". U tim tvornicama se u biti sklapa ideja iz Kalifornije prema u mikrone zadanim principima i materijalima proizvedenih po svijetu, jedino zbog jeftinije radne snage.

Druga su stvar pravi kineski proizvodi koji su shit, jer taj narod jos nista stvarno nenadmasno nije izmislio, piratski narod. Jednostavno nemaju mentalitet silicijske doline ili zapadne Europe.

Ipak slazem se da ce vrlo brzo sve ostale pregaziti u gospodarstvu jer su se malo osvijestili iz socijalističke zadojenosti, a masa ljudi radi svoje, preko 1.3 milijarde radilica.

Nevjerojatno je kako raznorazne predrasude opstaju i kako ljudi nista iz povijesti ne uce i nauce. Dovoljno sam (nazalost) star da se mogu prisjetiti skoro do u rijec istih ovakvih izjava u vezi Japanaca i japanske robe.

14 godina
offline
Re: Od Pekinga do Hong Konga...
Tisina kaže...
Nego je li ovaj članak ukraden od nekud ili njegov dio? Zašto ima engleskog u njemu?

Gdje si ti našao engleski? Misliš na dio "45 of 50"? To je vjerojatno najobičniji tipfeler. Primjeti da su "d" i "f" na tipkovnici jedan do drugoga.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Od Pekinga do Hong Konga...

Genijalci.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od Pekinga do Hong Konga...
Ljudi,sve vam je to podložno promjenama.samo se sjetite koliko je velesila palo u prošlom stoljeću.sssr,britanski kolonijalni imperij,austro ugarska,nazi njemačka I japansko carstvo,valjda će začas na red doć I ameri,a tko je nakon kineza,to još nitko nezna.uostalom sve su to samo institucije,a one nisu važne,važni su ljudi,a ljudima je dobro dok nema rata I gladi.
Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
offline
Od Pekinga do Hong Konga...

Bio sam u Kini par puta. Fascinantno je kako kad dodjes u jedan grad nakon 5 godina a on ima duplo vise stanovnika nego kad si zadnji put otisao i ne lici na onaj od prije. Ovo sto je autor teksta napisao "jasno mi je ko ce gospodariti svijetom" je istinit osjecaj. i ja sam ga imao svaki put kad bi dosao u Kinu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Od Pekinga do Hong Konga...

Ma treba biti dobar s Kinezima, oni odkad su ušli u svijet vrlo brzo se šire.
Počeli su svoju proizvodnju automobila, vidjet ćemo hoće li bit uspješni kao što su bili(i još su) Japanci.
 
Možda bi se i mi malo opametili da jedemo riže i pijemo čaja, a ne da umiremo od pečenog xD 

p.s Wing Chun Rocks :)

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od Pekinga do Hong Konga...
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 8:19 (mat).
16 godina
offline
Re: Od Pekinga do Hong Konga...
mat kaže...

Huawei je bio hit prije par godina i u RH ali pokazalo se da imaju nedostatak podrške, nemaju educirane ljude, tu u RH.

Zbog tog u zadnje vrijeme im i ne ide baš, jer su se tad posrnuli divovi Ericsson i Siemens počeli oporavljati.

S vremenom to će doći na svoje, u smislu da će Huawei konkurirati ne samo cijenom nego i podrškom jer to je važnije od cijene.

16 godina
offline
Re: Od Pekinga do Hong Konga...
g12356 kaže...
Ljudi,sve vam je to podložno promjenama.samo se sjetite koliko je velesila palo u prošlom stoljeću.sssr,britanski kolonijalni imperij,austro ugarska,nazi njemačka I japansko carstvo,valjda će začas na red doć I ameri,

Već je počelo, pa ameri, od kad su upokojili Space Shuttle ovise o kinezima za slanje satelita u svemir. A jedina vlastita rješenja za to su tehnološki malo iznad Appolla.

15 godina
offline
Od Pekinga do Hong Konga...

Koichiwa bugovci, pozdrav iz Okayame! 

I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2011 13:50 (Katana).
Moj PC  
5 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice