Dok je PC-a bit će i pirata

poruka: 52
|
čitano: 11.855
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dok je PC-a bit će i pirata".
14 godina
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Nije baš da netflix ima neku ponudu osim par serija, možda jednu desetinu toga sto industrija nudi, imao mj dana u testu, par dokum je bilo za pogledat i to je uglavnom to sa torrentima i youtubeom se to nemože mjerit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 18:54 (danmega).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

hvala Dragi na pojašnjenju i čitavom napisu. svaka druga čast. 

 

(mila mati, ti ne roni suza,

lijepo stoji piratska mi bluza.

ijuju.)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
35 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Zivio PC

 
7 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Da, PC će bit demokratska platforma sve dok ju MS ne zalocka nekim od budućih W10 nadogradnji.

 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Ajar kaže...

hvala Dragi na pojašnjenju i čitavom napisu. svaka druga čast. 

 

(mila mati, ti ne roni suza,

lijepo stoji piratska mi bluza.

ijuju.)

 

mila mati ipak suze roni

policija pirate nam goni 

 

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Tom69 kaže...

Da, PC će bit demokratska platforma sve dok ju MS ne zalocka nekim od budućih W10 nadogradnji.

 PC ≠ Windows 10.

vocap, bičz?
14 godina
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Dok je glupih(preskupih) sustava naplate i DRM-ova bit ce i pirata.

 

npr danas rijetko to piratizira glazbu: prije su svi stalno skidali pjesme. Danas to rijetko tko radi. Sve ima na youtube sve legalno.  Je da to jos ne funcionira kako treba i da se i dalje krse autoska prava. Slusanje bilo koje pjesme na youtube je legalno, prije da bi se nesto posluslao moralo s ekinuti odnosno preksrist autorska prava danas toga nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Arendelle kaže...
Tom69 kaže...

Da, PC će bit demokratska platforma sve dok ju MS ne zalocka nekim od budućih W10 nadogradnji.

 PC ≠ Windows 10.

 

Upravo pisem sa Win 10 PC i koristim popcorn time za piratiziranje.

 

16 godina
neaktivan
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Bravo Drago! 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 19:42 (torrente).
 
16 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

"oslanja na hardversko dekldiranje"

"u neka slobodnija vremena kada su države smatrale da imaju"

Treba ispraviti Drago.

 
1 3 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Čemu Netflix, Amazon i slični kada novu epizodu serije mogu skinuti u roku 24 od originalnog datuma prikazivanja?! Primjerice "Ash vs. Evil dead" ne mogu ni pogledati zbog geografske blokade i kada bi htio Starz-u platiti mjesečnu članarinu...

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 20:06 (Mayo).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Srećom Kevini Spaceji će do daljnjeg biti i na drugim lokacijama. Živio !

Moj PC  
0 0 hvala 0
Dok je PC-a bit će i pirata

Amerika nije Europa, a Europa nije Hrvatska. Ne funkcionira to baš kod nas, nije stvar novaca nego dostupnosti sadržaja. A kada imaš izbor ili legalno ne gledati ništa (jer sadržaja nema) ili ilegalno gledati svašta, teško se odlučiti zar ne? Također ne vidim razlog zašto nije dostupan legalan streaming HNL/Premiership/La Liga/ ili Europskih liga utakmica itd.? Ako se ne varam u Americi se NFL, NBA i MLB lige mogu gledati u HD kvaliteti potpuno besplatno, sa gomilom popratnog sadržaja. Mislim o čemu mi pričamo?? Ne prodavajte nam te zapadnjačke piz*arije jer zapad još uvijek nismo.

 

Uostalom, mi već plačamo jednu izuzetno skupu pretplatu na HRT, koji osim nasilnih propagadnih poruka iz katoličke crkve i hdza ne donosi baš ništa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 20:56 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
16 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Ne znam zasto Drago kenjka protiv borbe korporacija protiv piratizacije...

Da znam da su im PR kampanje glupost i slicno... ali zasto ne bi ljudi zastitili svoje vlasnistvo?

Osim toga za 6-12 mj puno ljudi ce imati KL CPUs...

 

 
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Tako je Drago, kad vidim kako nam prodaju muda pod bubrege u svim sferama jer smo, eto, iz "istočnog bloka" i samim time manje vrijedni pa dobijemo trećerazrednu robu a nije im ispod časti uzeti naše novce.

Stručnjak za odmaganje...
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

netflix na smart tv + kody pc mila majka koji torenti vise ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
4mal kaže...

netflix na smart tv + kody pc mila majka koji torenti vise ...

 Netflix nije zamjena čak ni za torrente. Nema titlova. Mnogim su ljudima torrenti zapravo jedini realan izvor materijala koji mogu gledati - zajednica amaterskih prevoditelja prevodi mnogo toga što se nikada neće naći na hrvatskim televizijskim postajama, a da ne govorim o tome kako se prevode i stvari koje neće ni u snu kod nas doći na Blu-rayu ili DVD-u. Postoji izbor: ne gledati uopće (ne razumiju svi strane jezike[1]) ili gledati uz visoku kakvoću slike i hrvatski prijevod... nelegalno. Mnogi će odabrati ovo drugo; i ja sam među njima. Ne pada mi na pamet živjeti u mračnoj kutiji neznanja, neinformiranosti i dosade zbog toga što se nitko nije sjetio poprilično popularne stvari prevesti pa izdati Blu-ray ili DVD-izdanje. Kad nas prestanu tretirati kao zemlju Trećega svijeta, prestat ću i ja njima pljuvati u lice piratizacijom serija i/ili filmova. Prva bih se rado hvalila omotom, lijepo išaranim optičkim medijem i hrvatskim jezikom među popisom jezika titlova. Želje su jedno, realnost drugo.

 

Naravno, ništa od ovoga ne vrijedi za glazbu, tek toliko da spomenem. Uvijek se uz filmove/serije u istu raspravu uvuče i glazba - počesto i domaća - a to baš ne bi trebao biti slučaj. Priča je sa ZAMP-om i raznoraznim glazbenim pravima složenija, a amnestija za piratizaciju glazbe u današnje vrijeme nikad ne postoji. Nije baš postojala ni prije, ali dali su se naći argumenti koji bi piratizaciju ipak labavo opravdali. Danas više ništa od toga ne stoji.

 

[1] Nije u pitanju samo engleski, samo da spomenem prije nego što me napadne ekipe s "kako ne razumiješ engleski, bona?" forama.

vocap, bičz?
14 godina
online
Dok je PC-a bit će i pirata

Iz aviona je očito da su smiješni zahtjevi za 4K netflix na pc-u tu jedino kao zaštita od piratizacije. Ali realno, kako korisnik misli konzumirati 4k netflix na pc-u? Jedine opcije za to su mu 4K monitor ili 4K tv. Gledati netflix na 4k tv-u preko spojenog pc-a , iako se može, baš i nema nekog smisla jer je daleko praktičnije koristiti u tu svrhu netflix aplikaciju na smart tv-u koja već odavno podržava 4K.

Preostaje 4K monitor. Ne znam kako vi gledate na to, ali ja osobno nisam filmove na pc monitoru gledao već više od 15 godina. Ne pada mi na pamet sjediti za kompom/laptopom i gledati film. I to u 4k rezoluciji na ekranu veličine ... ne znam... 24 inca?

Znam da nije ok ograničavati postojeće tehnologije...ali mislim da je samo zanemarivi postotak ljudi na gubitku.

PSN - darklydexter
Moj PC  
5 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Arendelle kaže...
 Ne pada mi na pamet živjeti u mračnoj kutiji neznanja, neinformiranosti i dosade zbog toga što se nitko nije sjetio poprilično popularne stvari prevesti pa izdati Blu-ray ili DVD-izdanje. 

 

 

Slab argument. Taj video sadržaj ionak ne vrijedi pišljiva boba i predstavlja čisto traćenje vremena. Ne kritiziram, svako je slobodan svoje vrijeme potrošiti na što želi, no dok god vi gutate taj glupavi materijal on bude imal nerealno visoke cijene.

Ionako se sve samo vrti u "krug", ili ti radi se remake remaeakovog remakea.

Amaterski filmići na youtubeu raznih aktivnosti koje ljudi prakticiraju su kud i kamo zanimljiviji i poučniji te ne treba pretplata, osim ona pružatelju internetskih usluga.

 

To što netko nema pojma što je to Game of Thrones ili tko je Walter White aka Heisenberg ga nikako ne može činiti "neinformiranim ili neznalicom" dok recimo pojave kao "vrelište vode se podiže sa tlakom" "Struja teče putem najmanjeg otpora", "kamatni račun", "prometna pravila" i masu drugoga svakodnevnoga, dostupnog na svakom koraku, a ipak često puta u domeni totalne misterije slučajnom stanovniku ove planete, je nešto što gaaaaadno zabrinjava, po mojoj osobnoj procjeni.

 

Ne samo tebi nesgo svima koji misle drugačije toplo preporučam da srušite vrijednost tih glupavih video materijala u svojoj percepciji svijeta. Gubite ravno ništa, i ne bute niš glupaviji, možda bogatiji za poneki priglupi podsmijeh u stilu "on ne zna tko je Heisneberg" kad pomislite na fizičara.

 

BTW, autorov glavni tekst uopće nisam razumio, ja ne znam o čemu on priča, ne mogu ništa povezati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Objašnjavanje stavova ti se poklapa sa nadimkom. Ne možeš na osnovu svog osobnog stava i svojih nekakvih ideja postavljati svoja mišljenja kao aksiome. To što tebi nešto ne odgovara i misliš da ne vrijedi, ne znači da si apsolutno u pravu. Ja nijednu od tih serija koje ti spominješ nisam pogledao i to ni jednu jedinu epizodu. S druge strane progutat ću skoro svaki sci-fi film/seriju/crtić koji uhvatim, slično je i sa nekim drugim žanrovima. Isto tako sam jako dobro upoznat sa svim tim "pametnim" temama o kojima ti pričaš. I o još dosta njih za koje trebaš upotrijebiti puno više mozga i materijala da bi mogao pričati. Svaka rasprava, pa tako i ova ne može se voditi na način da se vlastiti stavovi obrazlažu tezama "tvoje mišljenje ništa ne valja" jer ne postoji takva situacija u kojoj nešto ništa ne valja ili ona u kojoj je apsolutno sve dobro. Lijepo se spustiš malo na zemlju jer onako nisi iznad svih i argumentiraš artikulirano i inteligentno kao pravo ljudsko biće.

Na žalost, danas serije postaju dio opće kulture. Ustvari to i nije nešto novo. Klasici i jesu klasici pa i filmovi zato što su izašli iz svog područja i ušli u sferu opće kulture. Meni je nakon što sam odgledao They Live nepojmljivo kako većina moje generacije uopće ne zna što je to, niti odakle dolazi "I'm here to kick some ass and chew bubblegum, but I'm all outta bubblegum". 95% sadržaja koje ja osobno konzumiram nikad neće doći u hrvatsku, servisi koji su relativno pristupačni obično su regionalno ograničeni i eto problema... I na žalost, ostaje ta jedina stvar.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Manzi kaže...
Objašnjavanje stavova ti se poklapa sa nadimkom. Ne možeš na osnovu svog osobnog stava i svojih nekakvih ideja postavljati svoja mišljenja kao aksiome.

 Mladi gospon, pričam u ime svog veleštovanog nadimka, ne u vaše ime. Ne znam kako to nije jasno. To što ste se našli pogođenim Vam nema smisla jer sam napisao da "ne krititiziriam". Kog je volja gutati taj materijal, samo napred, općekultivirajte se do mile volje.

Kako sam već napisao, meni osobono sav taj materijal ne vrijedi niti koliko crno pod noktom jer je 99% stvari prilagođeno konzumentu vulgaris koji ionako ne barata najbolje činjenicama, niti to uopće želi.

13 godina
neaktivan
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Problem je što se svi servisi masno naplaćuju. Nije toliko problematična ni sama cijena(iznos) nego vrijednost onoga što se dobije za te novce.

Današnja video industrija uglavnom izbacuje loše filmove, a onih par koji se u godini dana pokažu vrijednima gledanja ne vrijede godišnje pretplate na neki servis. Druga stvar su fanovi koji "moraju" pogledati neki film u kinu(kao što sam ja išao na zadnjeg Batmana, platio film i najzanimljiviji dio mi je bio biljar poslije filma) ili recimo uplatiti pretplatu na neki servis radi određene serije/showa(opet ja, ovaj put po pitanju Grand Toura :) ). Ali ja kada uplatim Amazon Prime, ja ću imati razne dodatne pogodnosti.

 

Glazba?
Servisi najčešće nude MP3 format bitratea 320kbps. Oni koji imaju kvalitetne  zvučnike/slušalice uglavnom žele .flac što neki servisi nude, ali po višoj cijeni. Zato je puno jednostavnije skinuti(piratizirati) pjesme. Imaš ih uvijek uz sebe, CD-i ili ploče ne zauzimaju mjesto(makar je sa pločama druga stvar, one su fora i lijepo ih je slušati) i ne moraš se brinuti da će ti crknuti ruter pa ćeš ostati bez glazbe.

 

Igre su druga priča, one su svima dostupne i uz česte popuste na Steamu i sličnim servisima, nema razloga da ih se ne kupi. Kada se zadnji put pokazala neka akcija da se plati 6 mjeseci servisa i dobije gratis još 6? Nikada.

 

A i još jedan razlog piratiziranja kod nas je to što niti jednog servisa nema. Nemamo Spotify, nemamo Netflix, Amazon Prime smo tek sada dobili(pun, za razliku od Netflixa)..

 

 

 

I sve ovo što sam napisao ništa ne vrijedi, zašto? Zato što nas nitko ne kažnjava radi piratiziranja, a dok slobodno krademo, zašto bi prestali? :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Ne mogu gledati 4K  #firstworldproblems

Otkud sad toliko čuđenja o sprezi ICT tvrtki. Pa Intel su uvjetovali da s Kaby Lakeom idu samo Win10

But how do it know
 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Na slicnu temu sam dao sljedece misljenje - prekinite legitimne i legalne korisnike j...t u zdrav mozak s komplikacijama. Postaje veca komplikacija biti legalist nego sve piratizirat. Pirat dva puta kliknes i radi svugdje, a ovdje trebas zapaliti zrtvu paljenicu da pogledas film  

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Kad se samo sjetim video kaseta i VHS kvalitete. Nekako je imala car il sam ja ostario :)

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Adin kaže...

Kad se samo sjetim video kaseta i VHS kvalitete. Nekako je imala car il sam ja ostario :)

 Pa ima i dalje. Ovisno o tv-u, ali dobra vhs snimka je sasvim gledljiva dan danas. Naravno, ne vidim dlačicu na 60 metara udaljenom konju 
ali to je kao i u igrama; bitniji je sadržaj nego forma.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Arendelle kaže...
4mal kaže...

netflix na smart tv + kody pc mila majka koji torenti vise ...

 Netflix nije zamjena čak ni za torrente. Nema titlova. Mnogim su ljudima torrenti zapravo jedini realan izvor materijala koji mogu gledati - zajednica amaterskih prevoditelja prevodi mnogo toga što se nikada neće naći na hrvatskim televizijskim postajama, a da ne govorim o tome kako se prevode i stvari koje neće ni u snu kod nas doći na Blu-rayu ili DVD-u. Postoji izbor: ne gledati uopće (ne razumiju svi strane jezike[1]) ili gledati uz visoku kakvoću slike i hrvatski prijevod... nelegalno. Mnogi će odabrati ovo drugo; i ja sam među njima. Ne pada mi na pamet živjeti u mračnoj kutiji neznanja, neinformiranosti i dosade zbog toga što se nitko nije sjetio poprilično popularne stvari prevesti pa izdati Blu-ray ili DVD-izdanje. Kad nas prestanu tretirati kao zemlju Trećega svijeta, prestat ću i ja njima pljuvati u lice piratizacijom serija i/ili filmova. Prva bih se rado hvalila omotom, lijepo išaranim optičkim medijem i hrvatskim jezikom među popisom jezika titlova. Želje su jedno, realnost drugo.

 

 

 

Vidis simpaticno je da sam prije par mjeseci na slicnu temu imao bas ovakav post, nakon cega si me kroz par narednih postova oprala da idem u kino i gledam tv a da za serije ionako zaposleni ljudi nemaju vremena.. ugl tako nesto je bilo. a gle cuda netko je promjenio melodiju nakon samo par mjeseci.

 

malo kontradiktorno ili kad bi htio bit vulgarniji pokakala si se sama sebi u usta jel..

al nema veze ne shvacam stvari na internetu osobno tako da ni tvojim postovima ne zamjeram.  

14 godina
neaktivan
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

 gledam 4k sadržaj na 4 Mb/s i mogu reći da je strava

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Dok je PC-a bit će i pirata

Bravo Dragutine Galiću, još jedan u beskrajnom nizu napisa pogođenih u sridu. Vidi se da ne letiš samo na civilnim simulatorima :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Dok je PC-a bit će i pirata
Sroljo the second kaže...
Arendelle kaže...
 Ne pada mi na pamet živjeti u mračnoj kutiji neznanja, neinformiranosti i dosade zbog toga što se nitko nije sjetio poprilično popularne stvari prevesti pa izdati Blu-ray ili DVD-izdanje. 

 

 

Slab argument. Taj video sadržaj ionak ne vrijedi pišljiva boba i predstavlja čisto traćenje vremena. Ne kritiziram, svako je slobodan svoje vrijeme potrošiti na što želi, no dok god vi gutate taj glupavi materijal on bude imal nerealno visoke cijene.

Ionako se sve samo vrti u "krug", ili ti radi se remake remaeakovog remakea.

Amaterski filmići na youtubeu raznih aktivnosti koje ljudi prakticiraju su kud i kamo zanimljiviji i poučniji te ne treba pretplata, osim ona pružatelju internetskih usluga.

 

To što netko nema pojma što je to Game of Thrones ili tko je Walter White aka Heisenberg ga nikako ne može činiti "neinformiranim ili neznalicom" dok recimo pojave kao "vrelište vode se podiže sa tlakom" "Struja teče putem najmanjeg otpora", "kamatni račun", "prometna pravila" i masu drugoga svakodnevnoga, dostupnog na svakom koraku, a ipak često puta u domeni totalne misterije slučajnom stanovniku ove planete, je nešto što gaaaaadno zabrinjava, po mojoj osobnoj procjeni.

 

Ne samo tebi nesgo svima koji misle drugačije toplo preporučam da srušite vrijednost tih glupavih video materijala u svojoj percepciji svijeta. Gubite ravno ništa, i ne bute niš glupaviji, možda bogatiji za poneki priglupi podsmijeh u stilu "on ne zna tko je Heisneberg" kad pomislite na fizičara.

 

BTW, autorov glavni tekst uopće nisam razumio, ja ne znam o čemu on priča, ne mogu ništa povezati.

 

Dobro si to rekao i potpuno je točno to o kvazi informiranosti, koja današnjim klincima daje lažni osjećaj znanja, a zapravo im samo omogućuje da imaju mišljenje o svačemu, a pojma o ničemu.

 

Iako se ponekad i iz filmova mogu naučiti korisne stvari. Fizičar Volta? Đontra!

 

Inače... Sroljo the second... pa gdje mi je kreativnost kad trebam smisliti nick za LoL i sl. Svaka čast.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice